Plynova pistole a Obrana

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Marane
Příspěvky: 15
Registrován: 11 srp 2011 11:44

Re: Plynová pistole a Obrana

Příspěvek od Marane » 19 srp 2011 18:12

Nevím já mám reálnou zkušenost při přepadení jen s jedním útočníkem. Popravdě řečeno asi bych taky sebou na opravdové přepadení netahal dalšího případného svědka a zbytečně se dělil o lup. Ale je jasné že přepadat můžou i organizované skupiny. Nicméně pokud jen trochu pochybuji o tom zda ji vytáhnout tak ji raději nevytáhnu. Skupinky potkávám taky ale ty se spíše pod vlivem alkoholu jen chovají provokativně ale pokud si jich nevšímám nemívám s nimi problém. Chemickou náplň naopak vidím jako dostačující pokud někdo pochybuje o jejím účinku ať si to na sobě vyzkouší - jediný způsob jak se zbavit pochybnosti. Vzhled dle mého nehraje žádnou roli nikomu ji neukazuji a použití je tak rychlé že ani útočník nemá čas si prohlížet hlaveň. No a počasí nevím zda je to těma uličkama ale chodím téměř ob den stejnou trasu a zatím jsem se jen jednou za tento rok setkal s tím že tam fučelo že bych v případě nutnosti musel nejdříve řešit otočení pozice s útočníkem. Jinak v počasí že by psa nevyhnal ven nechodím.


Anna Kartářka
Příspěvky: 3
Registrován: 19 srp 2011 16:09

Re: Plynová pistole a Obrana

Příspěvek od Anna Kartářka » 19 srp 2011 18:31

Zapomněla jsem na další bod z nevýhod plynovek:

5 Spolehlivost - náchylnost plynovek k zásekům:
viz. video top plynovky Walther PK 380
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: Plynová pistole a Obrana

Příspěvek od Biggles » 19 srp 2011 18:32

Dráždivé látky ozkoušeny......a kromě ideálních podmínek k ničemu.......odhodlaného útočníka nezastaví v útoku na život obránce..........Takže bych se velmi přimlouval za vyzkoušení právě zastánci plynovek!
Anna Kartářka
Příspěvky: 3
Registrován: 19 srp 2011 16:09

Re: Plynová pistole a Obrana

Příspěvek od Anna Kartářka » 19 srp 2011 18:49

Marane píše: Vzhled dle mého nehraje žádnou roli nikomu ji neukazuji a použití je tak rychlé že ani útočník nemá čas si prohlížet hlaveň.
Mnoho útoku je, ale provedeno tak neuvěřitelně rychle, a naprosto zákeřně, že bys neměl ani čas plynovku tasit.
crossbowhunter
Příspěvky: 190
Registrován: 21 dub 2010 12:33

Re: Plynová pistole a Obrana

Příspěvek od crossbowhunter » 19 srp 2011 19:00

biggles drobná oprava, tie látky môžu odradiť od útoku, no bohužial nie včas.
čo sa týka kecov o vyskúšaní si plynoviek, skúšali sme ich na tréningoch.akýkolvek klub zaoberajúci sa bojovými umeniami a sebaobranou kde to ludia berú trochu vážne a nie ako kondičnú prípravu a radosť z pohybu to skúšal a nie raz.dokonca sme s airsoftovými zbraňami skúšali obranu a odzbrojenie útočníka, vytvorenie si situácie kedy to ide a podobne a zásah guličky je jasným indikátorom čo je zle.stále je lepšie dostať plastovú guličku od kamoša ako kovovú na ulici.
keď som načrtol v inom vlákne o rozostupe útočníkov a podobne, bolo to označené za vojnu mafie.nuž ludia, menej čítať a viac praxe.
k tomu profíkovi čo ťahá plynovku len tolko že je to jediný čo poznám.nik z policajtov ani vojakov a ani bezpečnostných zložiek plynovku nenosí, pretože ako sami povedali je to dobré tak ako ťažítko, prípadne do vytríny.než nosiť plynovku, tak radšej budem neozbrojený.
udivuje ma jedno, že ludia otvorenie napíšu že tasia plynovku aj v situácii kedy by ostrú netasili.príde mi to choré.ak budem tasiť zbraň, nebudem zastrašovať ale rovno strielať a to preto že je to nevyhnutné a nie hrotiť situáciu.
a teraz som zvedavý kto prvý napíše že pozerám vela filmov a že si honím triko ako j tu zvykom.
Marane
Příspěvky: 15
Registrován: 11 srp 2011 11:44

Re: Plynová pistole a Obrana

Příspěvek od Marane » 19 srp 2011 19:40

Můžu se zeptat kdo z vás byl opravdu na ulici přepaden za účelem okradení. Nezajimá mě těď vyprovokovaný konflikt nějakých puberťáků za účelem rvačky ale opravdu jen reálné loupežné přepadení kde si vás útočník vybere a jde na to.
Naposledy upravil(a) Marane dne 19 srp 2011 20:14, celkem upraveno 2 x.
crossbowhunter
Příspěvky: 190
Registrován: 21 dub 2010 12:33

Re: Plynová pistole a Obrana

Příspěvek od crossbowhunter » 19 srp 2011 19:47

ja
Marane
Příspěvky: 15
Registrován: 11 srp 2011 11:44

Re: Plynová pistole a Obrana

Příspěvek od Marane » 19 srp 2011 20:03

Anna Kartářka: Mám Zoraki 914 zatím ani jeden zásek podle krabiček vystříleno kolem 200 blanku a kolem 50 s plynem.
Ano útok je možné vést rychle a brutálně a třeba i ze zadu tak že nemáš žádnou šanci. To v mém případě bohužel může také hrozit a jsem si toho vědom a je to jeden z důvodů proč bych tam sebou nenosil ostrou. Nebezpečí že bych o ní mohl v případě takového útoku přijít je až moc reálné. A co by mohla napáchat v rukách někoho takového ani nechci domyslet. Pokud ale útočník počítá s tím že nebudeš dělat problém a nechá tě šáhnout pro peníze je situace jiná. Já osobně jsem tréninkem před mnoha lety prošel ale dnes už nepatřím mezi nejmladší a těmto věcem se již nevěnuji. Útočník v mém případě asi moc nepočítá že budu klast nějaký aktivní odpor.
Naposledy upravil(a) Marane dne 19 srp 2011 20:04, celkem upraveno 2 x.
Marane
Příspěvky: 15
Registrován: 11 srp 2011 11:44

Re: Plynová pistole a Obrana

Příspěvek od Marane » 19 srp 2011 20:03

crossbowhunter: můžeš uvést nějaké podrobnosti k tomu přepadení a jak to dopadlo?
crossbowhunter
Příspěvky: 190
Registrován: 21 dub 2010 12:33

Re: Plynová pistole a Obrana

Příspěvek od crossbowhunter » 19 srp 2011 20:21

viac menej taká klasika.človek si ide v nálade z baru domov a objavia sa nezbedníci, najskôr to chce oheň, potom cigaretu a pokračuje peňaženkou.ozbrojený nožom a odvahou si mysleli že si zarobia.skončilo to otvorenou zlomeninou ruky jedného útočníka, druhý rozbitá polovica tváre a kopa vysvetlovania na polícii a čakania či nepríde papier ohladne neprimeranej sebaobrany.ja som skončil našťastie len s jedným stehom na kolene, čo ma na 10 dní vyradilo z trénovania.samozrejme súd, odškodné, behanie po poisťovni, výpovede a celý tento nekonečný kolotoč.
s odstupom času viem že som dopadol výborne, pretože som tu už dávno nemusel byť.rozdiel bol ten že som trénoval 6x do týždňa z toho nejaký čas 2 a 3 fázovo, takže techniku a kondičku som mal zvládnutú.netrénovaný človek, alebo mať len menej šťastia a dopadne to inak.
preto by som nikdy na sebaobranu nebral zbraň ktorá nedokáže útočníka zastaviť okamžite a to plynovka nedokáže.stačí jeden úder ( môže dopadnúť aj náhodne že útočník zakopne ) a obranca skončil.reálna obrana je o rýchlom a tvrdom odvrátení útoku.žiadne kraviny ako sa americký hrdina postaví a zmasakruje všetko živé v okolí po tom čo do neho mlátili, mučili ho, či do neho vypálili zopár rán sa nekoná.
Marane
Příspěvky: 15
Registrován: 11 srp 2011 11:44

Re: Plynová pistole a Obrana

Příspěvek od Marane » 19 srp 2011 20:27

crossbowhunter: díky konečně po dlouhé době něco rozmuného. Jojo ty tahanice po soudech jsou hrozné a ty nervy než to skončí. Za mlada jsem to poznal taky to jsem ještě vše řešil rukama ale ona byla taky trochu jiná doba. No nic ještě jednou dík za tvoji osobní zkušenost.
crossbowhunter
Příspěvky: 190
Registrován: 21 dub 2010 12:33

Re: Plynová pistole a Obrana

Příspěvek od crossbowhunter » 19 srp 2011 20:36

nemáš za čo.vieš neberte to tak, že si na vás vybíjame niečo, pretože tvrdíme že plynovky sa na obranu nehodia.hodia, ale na malého psa, alebo vystrašené dieťa čo nevie čo robí.ale inak na nič.
preto radšej odporúčam tréning, tekutú strelu a teleskopický obušok.super kombinácia, ale s tým má skúsenosť môj žiak a nie ja, takže nebudem rozprávať pri čom som nebol.no simulácie s týmto k dispozícii čo sme robili na tréningoch boli fantastické.zahrať vytiahnutie peňaženky, tekutá strela do očí, teleskopom cez stehno a má obranca dosť času odísť v klude do bezpečia.
amg124
Příspěvky: 18
Registrován: 19 bře 2011 09:12

Re: Plynová pistole a Obrana

Příspěvek od amg124 » 20 srp 2011 08:03

crossbowhunter: jj, konečně rozumný příspěvek a konečně někdo s doopravdy reálnou zkušností. Já osobně nikdy přepadený nebyl, možná je to mojí figurou, možná mám jen štěstí. Ale při své práci se čas od času setkám s někým kdo byl přepaden. Z 90% se jedná o starší lidi. No v každém případě pokud dojde k přepadení tak je úplně jedno jestli máte u sebe plynovku, ostrou nebo bazuku. Je to takovej fofr, že než se člověk vzpamatuje, tak je po všem.

biggles: myslíš, že když si vyndám zásobník, že to je proto, abych si neblížil? Víš ono by to chtělo víc používat ten květák co más v tý kouli na krku a trochu přemýšlet, nebudu tady rozepisovat proč, jak, kde a proti komu, ale za ta léta praxa a výcviku už něco o taktice vím a ačkoliv se tohle nikde neučí, tak v tomto případě to bylo čistě z taktického důvodu. Zásah byl úspěšný a nebyl nikdo zraněn, ani "lump" ani ostatní přítomní.
Je vidět, že ty o ničem z toho co tady píšeš, moc nevíš, jen dohaduješ, domýšlíš a vžíváš se do situací z akčních filmů. Zkus se jít projít taky někdy ven, dovolí-li ti to tvoje fóbie z reálného světa.
Nejsme tady na divokém západě, kde jsou přestřelky na denním pořádku. Ačkoliv je zde, dle mého názoru kriminalita vysoká, nestřílí se u nás pořád a všude. Vždyť pokud někde dojde k nějaké přestřelce (v našich končinách je to jeden max dva výstřely) hned je to ve všech médiích.

Mé zkušenosti jsou reálné, pohybuji se v tom dnes a denně. Bydlím v problémovém městě plném nepřizpůsobivých, feťáků a podobné havěti.

Ostrá nebo plynovka, je úpně putna. Nejlepší je se vyhnout vůbec místům a situacím, kdy je potřeba je použít a pokud tak stejně jako crossbowhunter je nejlepší používat ruce a hlavu. A když už se člověk do něčeho dostane a má u sebe plynovku tak musí přemýšlet, kdy kde a jako ji použije, pokud na to bude mít vůbec čas, ale to platí i pro ostrou.

Ale plně chápu jediný přítomný odborník zde je biggles, kde žije asi v jiných čechách než já a kde se bez nataženého "kalacha" nedá jít před dům ani vynést odpadky.
biggles prosím tě přemýšlej než začneš psát. Ostrá je určitě lepší, ale ne vždy a ne pro každého. Plynovka může, podotýkám může být v rukou rozumného člověka také dobrým prostředkem sebeobrany.
amg124
Příspěvky: 18
Registrován: 19 bře 2011 09:12

Re: Plynová pistole a Obrana

Příspěvek od amg124 » 20 srp 2011 08:07

jo a někdo se tu ptal kdo byl přepaden, já mám taky otázku: kdo stál proti někomu kdo na něj nečekaně namířil střelnou zbraň? (vynechte airsoftové hry)
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: Plynová pistole a Obrana

Příspěvek od Biggles » 20 srp 2011 08:19

2 crossbowhunter: Ano nedokážou útok zastavit včas........ono už je jedno, jak dopadne útočník, tedy jestli pak bude třeba půlhoďky mžourat sedíc na chodníku, když mne předtím stihnul ubodat :wink:
2 amg124: S čím se dá souhlasit je prevence (vyhýbání se) a s používáním mozku. Nicméně výcvik, který radí před akcí vybít radši zbraň je doopravdy podařený, zvlášť když k tomu (zřejmě v rámci utajení) nehodláš nic dodat.........Je mi úplně jedno jestli a u koho si sloužil, o kvalitách místních složek (až na několik konkrétních útvarů) mám mizerný mínění....ono se stačí u pár "cvičení" nachomítnout. Připomíná mi to klasickou "řečnickou" otázku: "Jsou nebezpečnější myslivci, policajti nebo celníci?" :D
A věř, že planá teorie není moje hobby........obvykle si, narozdíl od většiny ,všechno zkouším a leckdy i dokumentuji.
Ohledně přestřelek, nikde tu nedoporučuji místním plynovým gerojům, aby si pořídili ostrou, takže netuším, proč mi to podsouváš? Stejně tak nějaké akční filmy............Místo narážek na moje sledování televize spíš objasni, při které situaci je lepší se odzbrojit a proč...........
EDIT: Znovu a důrazně upozorňuji (protože některým je zřejmě nutné věci stále opakovat), že nikomu nenutím užívání "ostré". Nicméně pokud se člověk rozhodne nosit jakoukoli zbraň, tak není od věci, aby byla zbraní účinnou (jinak se zbytečně omezuje v komfortu a naopak může znásobit vlastní ohrožení v případě konfliktu). V připadě nesmrtících zbraní například teleskop v kombinaci s chemií ("pepřák" v různých variantách). Základem úspěchu je PŘEDVÍDAVOST (vyhýbání se rizikovým situacím) a v případě nutného použití zbraně (což je cokoli co činí akci důraznější!) její zvládnutí díky tréninku! Samotná zbraň ještě neznamená úspěch, často právě naopak.
Naposledy upravil(a) Biggles dne 20 srp 2011 09:39, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět