Plynova pistole a Obrana

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
wexelo
Příspěvky: 246
Registrován: 16 pro 2007 21:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Plynová pistole a Obrana

Příspěvek od wexelo » 19 srp 2011 11:56

A já zase jen říkám, že jsem na vlastní oči viděl jak plynovka byla k hovnu. Nevím co tam měl za náboje, nevím jestli ji použil správně, asi ne (neměl ji ani tahat), ale byla mu spíš na škodu. Jeden chlap do něj strkal, vyloženě se chtěl rvát. Bratr rváče je odtrhával od sebe, pravděpodobně by ho uklidnil. Machr vytáhl plynovku a dvakrát střelil na xicht toho rváče. No pak ho oba dokopali a plynovku mu zahodili asi 20m do křoví. Plynovka působila jako červený hadr na bíka. Ať si každej rozmyslí jestli plynovku chce nebo ne. Já tu jen píšu svou (cizí) zkušenost, protože pokud to aspoň jednomu ušetří ciferník tak to za to stojí. Kdo pomoc nechce ať si můj příspěvek ani nečte.


Weihrauch HW100S .177 + Burris Timberline
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: Plynová pistole a Obrana

Příspěvek od Biggles » 19 srp 2011 12:00

To je marný, wexelo :wink:
Náhodnej kolemjdoucí musí nabýt dojmu, že plynovkář je hysterka, co tahá jen proto, aby tasil a nedej bože, aby mu někdo řekl, že je mamlas nebo se mýlí :D
Uživatelský avatar
Andre Doktor
Příspěvky: 286
Registrován: 03 kvě 2010 16:09

Re: Plynová pistole a Obrana

Příspěvek od Andre Doktor » 19 srp 2011 12:01

mávaš tady nožičkama jako brouček a meleš hovadiny..narozdíl od tebe nemám nutkání psát za každou cenu kraviny, což je taky znát na tom , že tu poslední dobou jen koukám a nestačím se divit co tu píšeš za voloviny.. proto sem se rozhod, že jestli chce opravdu někdo věcně poradit. Ať mi napíše SZ.. jestli je podle tebe tohle mlení hovadin za každou cenu tak ok..
I nově příchozí poznali celkem brzo co ty seš za idiota.. že ti to ještě nedošlo, že jsi tu navíc..
mějte se tu..
wexelo: když si plynovku koupí idiot co si myslí že to každýmu napáli při sebemenší strkanici do xichtu a bude king, tak to je pak blbý... ovšem netřeba házet všechny plynovkáře do jednoho pytle..
AR2079 5.5mm PCP, NS Nighteater 6-24x56 AGIR
QB 78 DeLuxe 4.5mm, Slavia 634 4.5mm, Optisan Cobra
LOV 21
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: Plynová pistole a Obrana

Příspěvek od Biggles » 19 srp 2011 12:06

Ó, jak duchaplné, předpokládám, že ti schránka přetejká zájemcema o obranu života, zdraví a majetku :lol:
Poradíš jim stejně jako mně?

Kopie SZ:
Opravdu myslíš ty totální (pokaždý vyvrácený) sračky co ze sebe dostáváš vážně, nebo si jen prostě malý stupidní dítě co si doma z nudy hraje na internetu?
Já nevím jestli ti to dochází ale shazuješ se hroznym způsobem před každym, kdo si to přečte.
Chci ti jen říct, že by ses na to měl už vysrat, a nechat to téma na pokoji. Už všichni víme že seš dementí, nedochází ti dost věcí, a furt jen slepě meleš svý hovna. Jen už bych chtěl, aby se to v tom tématu trochu zklidnilo, protože tímhle stylem to za chvíli zavřou. A ty by byla myslim škoda. (samozřejmě né pro tebe). Zkus si z toho něco vzít. Zkus si třeba říct, že jsme děti a ty máš samosebou navíc, než se s námi bavit, to ti určitě půjde.

Mír...
(konec kopie)


Ono už jen jak pár pitomců drážděj fakta je zábavný............teď si jen ty plynovkářský "pravdy" vyzkoušet na vlastní kůži.........narozdíl od těch "zkušených" Doktorů a tureckejch žrádel jsem si pár věcí ověřil i na vlastní kůži (potažmo sliznice) a byl (jsem) schopen to doložit.................
Uživatelský avatar
Andre Doktor
Příspěvky: 286
Registrován: 03 kvě 2010 16:09

Re: Plynová pistole a Obrana

Příspěvek od Andre Doktor » 19 srp 2011 12:11

To sis nechával skoro celej rok jako poslední záchranu? že až budeš na dně tak vytáhneš tuhle zprávu ? :D No ono je to ale naneštěstí stále pravda...
aspon si ostatnim ukázal, že i na začátku si byl mimo.. a jen si to tu zasírall.. ostatně jako teď..
AR2079 5.5mm PCP, NS Nighteater 6-24x56 AGIR
QB 78 DeLuxe 4.5mm, Slavia 634 4.5mm, Optisan Cobra
LOV 21
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: Plynová pistole a Obrana

Příspěvek od Biggles » 19 srp 2011 12:18

Má tvůj příspěvek něco společného s obranou? Mohl bys mi znalecky poradit, jak se bránit kusem zinku? Jaká rizika to skýtá? Vlastně sorry, to je bez rizika a supr dupr...........
Proč meleš věci mimo téma? Že by proto, že o tématu víš úplný kulový? Nechtěls házet všechny plynovkáře do jednoho pytle. To nikdo nedělá......jsou ti méně informovaní, možná nějací frajírci a pak uřvaný hysterky..........kam pak ty asi patříš?
Uživatelský avatar
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Re: Plynová pistole a Obrana

Příspěvek od ALKAJ » 19 srp 2011 12:22

Andre Doktor píše:nemám nutkání psát za každou cenu kraviny
V tom prípade nechápem tvoju motiváciu. Obrázek
Jak nazýváš lidi, kteří když jsou ohroženi, tak se nebrání, jen utečou a schovávají se?
Civilizovaní?
Uživatelský avatar
Andre Doktor
Příspěvky: 286
Registrován: 03 kvě 2010 16:09

Re: Plynová pistole a Obrana

Příspěvek od Andre Doktor » 19 srp 2011 12:23

Můj první příspěvěk dnes jsem psal, že jestli chce OPRAVDU někdo poradit a ne číst kolem toho tunu tvých kravin, tak at mi napise SZ.. tys tady začal mávat nožičkama a přeposílat soukromý zprávy.. (asi ti unikl význam soukromé).. Věř nebo ne, jse i skupina plynovkářu v krizových situacích klidných přemýšlících s rozvahou.. já nikdy problém s tasením neměl.. naopak..;) a tím tady končím.. jestli nechceš zasírat téma tak mi napiš sz...
AR2079 5.5mm PCP, NS Nighteater 6-24x56 AGIR
QB 78 DeLuxe 4.5mm, Slavia 634 4.5mm, Optisan Cobra
LOV 21
Marane
Příspěvky: 15
Registrován: 11 srp 2011 11:44

Re: Plynová pistole a Obrana

Příspěvek od Marane » 19 srp 2011 14:09

wexelo: tak koukám jeden odborník vedle druhého. A pak že fakta :-) Takže když já viděl jak borec s CZ 75 netrefil ani terč tak je CZ 75 na hovno jo? Nebo když někdo odzbrojí policistu tak prostě je policie taky na hovno a nemá u sebe mít zbraně? Na základě jednoho případu z kterého není vůbec jasné z čeho a co dotyčný střílel a jakým způsobem a hlavně zda ten člověk vůbec věděl co dělá atd... jsi došel okamžitě k tomuto závěru. Předpokládám že kolega Biggles k tomu že plynovky jsou na hovno dospěl na základě podobného jednoho podivného případu. OK já vám to neberu pokud si takto rychle dokážete udělat názor na nějakou věc jste borci. Já jak už jsem psal jí dvakrát úspěšně na obranu použil a můžu říct že mít cokoliv jiného tak se asi raději nechám okrást nebo by následovala rvačka a to ta by už asi bez následků nebyla. Mám prostě jinou osobní zkušenost a proto z vašim názorem nemohu souhlasit. Nicméně je to váš názor a tak si ho nechte chovejte se podle toho a nevnucujte ho furt dokola ostatním kteří o něj navíc jak se tak dívám ani nestojí.
wexelo
Příspěvky: 246
Registrován: 16 pro 2007 21:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Plynová pistole a Obrana

Příspěvek od wexelo » 19 srp 2011 14:20

No, nemusím vědět z čeho a co střílel, mě stačí fakt, že by nedostal na tlamu, kdyby nemachroval s plynovkou. No, byl to namachrovanej blbeček, asi reprezentativní vzorek uživatelů plynovek. A tvoje přirovnání je úplně mimo. Když se náhodou někdo ubrání propiskou tak ji taky budeš obhajovat jako nejlepší obraný prostředek ? :)
Weihrauch HW100S .177 + Burris Timberline
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: Plynová pistole a Obrana

Příspěvek od Biggles » 19 srp 2011 14:25

2 Marane: Proč lezeš na DISKUZNÍ fórum, když nestojíš o jiné názory?
Bejt tebou, tak nevsázím na koníčky, protože tvoje předpoklady jsou liché (ohledně zkušeností oponujícího/-ích). Koneckonců jsem to já, kdo nabádá okolí k vytvoření si vlastního názoru na základě dostupných informací, zkušeností a vlastních prožitků.
Pokud si dvakrát použil zbraň, tak buď máš do nebe volající smůlu nebo si jí tahal zbytečně (viz řešení problémů, které by bez ní neexistovaly) a nebo prostě jen lžeš, abys sobě dodal důvěryhodnosti.
V narážce na mojí údajnou jednu zkušenost snad jen dodám, že nejspíš na základě jedné bezvýznamné zkušenosti jsou založeny i (sebe)obranné systémy........kupodivu totiž žádný nevyučuje obranu atrapou........
Marane
Příspěvky: 15
Registrován: 11 srp 2011 11:44

Re: Plynová pistole a Obrana

Příspěvek od Marane » 19 srp 2011 14:56

Protože jsem logicky předpokládal že když je to vlákno o plynovkách že tu bude diskuze o plynovkách ale zase moje chyba. Nevěděl jsem že toto téma slouží pár vocasům kteří zde asi onanují nad tím že furt dokola opakují že plynovka je na hovno. I když na to se jich nikdo neptal. Jinak zkušeností se zbraní mám dost 6 let jsem nosil služební a nikdy jsem neměl potřebu nic podobného nosit v osobním životě. Bohužel situace ze změnila a protože chodím často tam kam se i policie nežene tak prostě něco na obranu potřebuji. A plynovka mi zatím vyhovuje nejlépe. Ostrá je v tomto případě na dvě věci. To že se něco nevyučuje neznamená že je to na hovno. Nebo ty jsi chodil někam na vyučování kde tě učili šukat? Já ne a řekl bych že na hovno to není. Ale to vy na to určitě máte zase jiný a jen ten jediný správný názor.

Jinak jsem nikde nikdy nepsal že plynovka je nejlepší na obranu - jasně jsem psal že si má každý vybrat to co mu vyhovuje. Nikdy bych si nedovolil někomu na obranu něco vnucovat jako to děláte vy. A to že existují magoři kteří s plynovkama dělaj kraviny to vám neberu a souhlasím ale existují taky i lidi kteří se chovají jak mají. Nicméně to je o lidech a né o plynovkách magor bude dělat kraviny klidně i s něčím jiným.
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: Plynová pistole a Obrana

Příspěvek od Biggles » 19 srp 2011 15:22

A pocit nutnosti vlastní důležitosti se stupňuje, teď i služební zbraň :D
Je tvůj problém, že jsi funkčně negramotný. Téma je "Plynové pistole a Obrana". Nikoli pouze "Plynovky". Dokola se tu dokládá, že plynovka je k ničemu...a protistrana mele že ne, protože přeci je to hustagangstavostrý woe.......
Netuším, co má společného pohlavní styk s obranou.........snad jen použití kondomu. Nicméně přirovnání k učení se je podobně inteligentní jako jeho autor. A jen tak na okraj.......vono je "šukat" a "šukat".........
A mimochodem. Kdy je "ostrá" oproti plynovce na "dvě věci"? A co má "ostrá" společného s použitím plynovky (kromě toho, že se jí právě plynovka snaží napodobit)? Tvrdím snad, že má mít každej na opasku Casulla? Trotlům vezdejším bych raději doporučoval rychlý cvičky.........tím si aspoň neublížej.............
Marane
Příspěvky: 15
Registrován: 11 srp 2011 11:44

Re: Plynová pistole a Obrana

Příspěvek od Marane » 19 srp 2011 15:37

:lol:
Anna Kartářka
Příspěvky: 3
Registrován: 19 srp 2011 16:09

Re: Plynová pistole a Obrana

Příspěvek od Anna Kartářka » 19 srp 2011 17:02

Mezi hlavní nevýhody, a to dost podstatné při obranném použití plynovky považuji:

1 Velkou náchylnost na povětrnostní vlivy
3/4 roku je od podzimu do jara (i v létě) celkem větrno, pakliže rovnou neprší, nemrholí, nesněží

2 Samotný vzhled plynovky
přiklad: Umarexy mají krásně čelně viditelné zapřepážkování hlavně, všimněte si, že na fotkách z netu
je opravdu velký problém najít čelní foto k jednotlivým modelům (až skoro nemožné ! ), a pak při zhlédnutí
pistole" na krámě " přichází malé rozčarování.
Na některých plynovkách působí samotná hlaveň dost podivuhodně zajímavě.

Některé modely např. Umarexový model Smith Wesson Chiefs Special
" působí spíše jako dětská kapslovka " atd.

3 Nedostatečně velkou chemickou obrannou náplň v jednotlivých nábojích
20mg nebo 45mg Nonivamidu a 80mg CS v 1ks náboji považuji za zcela nedostatečnou !

4 Malou zastavovací schopnost jak proti 1 útočníkovy, tak především proti vícero útočníkům
Nevím proč se tu pořád uvádí útočník v jednotném čísle, jak víme tak po setmění
operují venku skupinky minimálně ve dvojici. (nepochybujte, že dotyční mají min. u sebe nože !)

Tady mám takový pocit, že někteří diskutující moc neznají situace z ulice,
protože většinu svého času věnují " seděním u počítače "
Přílohy
IMGP2442.jpg
IMGP2442.jpg (46.01 KiB) Zobrazeno 1552 x
Odpovědět