Plneni PCP kartuse

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
cernunos
Příspěvky: 453
Registrován: 05 lis 2008 12:58

Plnění PCP kartuše

Příspěvek od cernunos » 30 lis 2010 16:29

Zdravim,chci se zeptat,jestli lze kartuši u větrovky doplnit na plný tlak,ikdyž v ní je ještě třeba 80BARů,nebo ji musím prostě celou vystřílet a pak plnit?A ještě si nejsem jist,jestli nevadí,že je kartuše pod tlakem delší dobu,třeba několik týdnů nebo se tím ničí těsnění?Díky za odpovědi.


Uživatelský avatar
DrobasMirek
Příspěvky: 984
Registrován: 01 bře 2010 16:54

Re: Plnění PCP kartuše

Příspěvek od DrobasMirek » 30 lis 2010 16:30

zbytkový tlak nevadí, prostě jí jenom doplníš. Naopak, je lepší nechávat nějaký tlak.. já nechával na CZ200 110 - 150 Barů podle toho jak mi to vyšlo
cernunos
Příspěvky: 453
Registrován: 05 lis 2008 12:58

Re: Plnění PCP kartuše

Příspěvek od cernunos » 30 lis 2010 16:51

Takže jí prostě dofouknu z láhve stejně,jako když byla prázdná?Bojím se,aby mi někde pod tlakem z neznalosti neušel vzduch :roll: ,když jí třeba vyšroubuji z pušky nebo při šroubování do láhve.
Uživatelský avatar
DrobasMirek
Příspěvky: 984
Registrován: 01 bře 2010 16:54

Re: Plnění PCP kartuše

Příspěvek od DrobasMirek » 30 lis 2010 16:53

..ty k tomu nemáš návod?.. S posledním výstřelem jsem vždycky jenom vyšrouboval kartuš, doplnil a vrátil zpět, natáhnul a střílel dál :-)
cernunos
Příspěvky: 453
Registrován: 05 lis 2008 12:58

Re: Plnění PCP kartuše

Příspěvek od cernunos » 30 lis 2010 16:57

Návod mám,ale nemůžu se tam dočíst o té kartuši,jen jak se plní,ale nevím,zda je možné ji průběžně z láhve dofoukávat,proto jsem se ptal.Ted zase píšeš,že ji plníš po posledním výstřelu,tak jsem z toho trošku tetřev :D
Uživatelský avatar
drát
Příspěvky: 1672
Registrován: 28 zář 2008 20:35
Bydliště: Dudákov

Re: Plnění PCP kartuše

Příspěvek od drát » 30 lis 2010 17:13

Efektivní střelba je tak do tlaku okolo 90- 110 bar pod tuto hodnotu už jde o plejtvání střelivem, takže Drobas měl na mysli poslední výstřel okolo této hodnoty.

8)
Plnění kontejneru vyšším než doporučeným tlakem nezvýší výkon, ale může způsobit poruchu funkce. Plnění nižším tlakem
nesníží výkon, pouze počet výstřelů. Pokud se s větrovkou trvale střílí, i když tlak v kontejneru je nižší než jeho hodnota pro doplnění (pod
cca 60 bar), může zbývající vzduch hlavní spontánně uniknout. Tento jev není škodlivý, může však uživatele nebo diváky překvapit.
Plnění kontejneru s měřidlem tlaku (obr. 3)
Tento typ kontejneru je třeba nejprve sejmout (vyšroubovat) ze zbraně.
- Našroubujte kontejner (A) na adaptér (B) připojený k ventilu láhve se stlačeným vzduchem.
- Zkontrolujte zda odvzdušňovací šroub na adaptéru je utažen.
- Otevírejte pomalu ventil tlakové láhve a současně kontrolujte hodnotu indikovanou ukazatelem měřidla tlaku. Jakmile se
přiblíží hodnotě 170 bar (verze CZ 200 T), resp. 190 bar (CZ 200 S), uzavřete ventil.
- Zkontrolujte údaj manometru.
- Vypusťte odvzdušňovacím šroubem přebytečný vzduch z adaptéru.
- Vyšroubujte opatrně kontejner z adaptéru.
Kontejner je připraven k zašroubování do bloku závěru. Větrovka pak bude připravena k dalšímu použití.

http://www.czub.cz/zbrojovka/cz-navod/N ... CZ-200.pdf
CZ200 .177 , SPA M16 .25 , Hatsan Invader auto .25
DU-10 Condor, HDR 50 , Chiappa SAA , rev.Rex L 4", Alfa 441,Slavia 631
Walther Sportmodell,H.S.model 21F, Buck Trail Flint 48
prak s gumou č.6
Uživatelský avatar
Altaros
Příspěvky: 839
Registrován: 08 dub 2006 22:24
Bydliště: Jičín, Liberec

Re: Plnění PCP kartuše

Příspěvek od Altaros » 30 lis 2010 17:28

Plnit můžeš kdykoliv kdy uznáš za vhodné, ale je dobré si u někoho přes chronometr zjistit od jakého tlaku po jaký máš dobrou konzistenci rychlostí střely. Univerzálně se pohybuje okolo 170-110. Případně je to možné vypozorovat s propadu diabolky na terči.
Kartuši vypouštět prakticky nikdy nemusíš, jak již tady bylo psáno.
cernunos
Příspěvky: 453
Registrován: 05 lis 2008 12:58

Re: Plnění PCP kartuše

Příspěvek od cernunos » 30 lis 2010 18:15

Tak už to chápu,dokonce je to popsané v tom manuálu,jen jsem to nerozluštil :D Tak ted už jen nastřelit a užívat si přesné střelby.Výkonem mě CZ200 mile překvapila,dosud jsem s žádnou 16Joulovou vzduchovkou zkušenost neměl,takže je to pro mě celkem příjemné překvápko.Díky vám za info a hodně zdaru při střelbě.
Odpovědět