plastove noze???

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 16 říj 2006 14:05

Tak jsem měl včera ten plastový CS v ruce.
Nekupujte to. Je to atrapa. :?


http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Missak
Příspěvky: 96
Registrován: 25 čer 2006 22:28
Bydliště: střed Moravy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Missak » 16 říj 2006 16:19

Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 18 říj 2006 16:23

Ona to není až tak úplně keramika, jak si ji my představujeme - jako květináč nebo tak něco. :wink:
Je to z oxidu zirkonia. Prý se z toho udělá prášek, ten se promíchá s nějakou super pryskyřicí a pak se to pod velkým tlakem a teplotou speče dohromady. Vyčet jsem to doma v jedné knize, tak doufám, že jsem to nepoplet.
Je to strašně tvrdé a tím pádem takový nůž hrozně dlouho drží ostří. Údajně se prakticky nikdy nemusí brousit. No to mi připadá jako blbost, ztupí se časem všechno a pak nastává ten pravý problém, čím to brousit. Prý se to posílá zpátky výrobci, který to nějak nabrousí. Podle mě to dělají diamantovým kotoučem. Mělo by to jít i normálním diamantovým brouskem, ale to nevím jistě (jestli se to třeba nemůže drolit a dělat zuby nebo tak něco). Normální brusiči s tím prý nechtějí mít nic společného.
No a pak je tu ta největší vada a to je křehkost. Když ten nůž spadne na zem, tak je po něm. Sekání se taky nedoporučuje, bodání už vůbec ne. Všiml jsem si na těch co jsem viděl, že nemají moc ostrou špičku (asi taky kvůli zlomení). Kdybys ho měl jen na řezání v kuchyni, tak je to OK, ale nepouštěj ho na zem.
Ten zavírací nůž z odkazu pokud s ním nebudeš páčit a dělat jiné kraviny, tak do kapsy na běžné nošení by možná šel. Ale pořád nějak nevidím ty výhody proti oceli. Spíš má podstatné nedostatky. Čím víc mám nožů, tím méně mi připadá tvrdost čepele důležitá.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Kubo 630
Příspěvky: 400
Registrován: 09 bře 2006 21:57
Bydliště: Slovensko-Bardejov

Nôž

Příspěvek od Kubo 630 » 19 říj 2006 19:29

Doplnujuce informacie o keramickych nozoch:Výroba prebieha v niekolkych etapach:V prvej etape sa pripravuju superjemne prasky, zrnka maju mensi priemer ako 1 mikron z oxidov alebo karbidov kovov naprklad zirkonu, hlinika, titanu. Po ich priprave sa za sucha lisuju do tvarov buducich vyrobkov. Zlisovany polotovar sa speka pri teplotach 1500 az 1800 stupnov Celzia. Konecna faza vyroby spociva v ich opracovani na diamantovych bruskach. Takato cepel moze byt dodatocne nitratovana. Cepel sa pokryje vrstvou nitratu titanu (zlatej farby) alebo vrstvou karbonitratu titanu (ciernej farby) . Nitratovane cepele maju oproti tradicne vyrobenym cepeliam niekolkonasobne vyssiu tvrdost a doba ich pouzivania sa predlzi. ( zdroj kniha L. Letostaka-Polovnicke noze, diky a tesaky )
V skole na strojnictve sme sa o keramickych materialoch ucili, ze maju obrovsku odolnost voci oderu a nevyhodou je mala pevnost v ohybe. Ich pouzetie je mozne do teploty 1200 stupnov Celzia.
Podla mna sa po case budu musiet brusit, lebo zo strojarskej praxe vieme ze kazdy nastroj sa otupy a sustruznicke noze ktorych rezna hrana je vyrobena z keramickeho materialu sa opotrebuje a brusia sa bezne. Jasne ze na noz sa nekladu take naroky ako na sustruznicky noz ale kazdy bude chciet svoj keramicky noz vyuzit naplno a po dlhsom case bude vykazovat znamky opotrebenia ktore budu predstavovat napr. o malo slabsie vysledky pri skuske holenia chlpov :D
Ak sa mylim opravte ma, som iba druhak na SPS
Ondísek
Příspěvky: 72
Registrován: 22 říj 2006 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondísek » 23 říj 2006 13:30

Ahoj,
chci se jenom zeptat, jetli tyhle nože projdou pod rámem. Třeba nože Cold Steel..
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 23 říj 2006 14:34

Plastové nože od CS nejsou z kovu, tak projdou, ani to nepípne. V tašce na rentgenu jdou ale vklidu vidět, je to hustý materiál.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Odpovědět