Planovane omezeni strelcu a majitelu strelnych zbrani

Vše co se událo v souvislosti se zbraněmi

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 03 dub 2008 18:55

maldigola píše:ten TASER,ten se bude výborně hodit k výslechům a pro zábavu dozorců.
Co kdyby se trochu pobavili s Paroubkem?
Mě by to vážně navadilo :twisted: :twisted: :twisted:


Uživatelský avatar
reaktor
Příspěvky: 1079
Registrován: 15 lis 2006 17:06
Bydliště: Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od reaktor » 07 kvě 2008 21:17

Nechal bych myslivce střílet jen na střelnicích jak to máme my. Když omezení, tak pro všecky. :twisted:
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 07 kvě 2008 22:09

To-reaktor
A budeš dělat Bivoje a tahat jim zvěř před laufy?Ne chce to tak 4x za rok přezkoušet jejich střelecké dovednosti,při té příležitosti je proškolit v bezpečnosti a kdo nesplní či se nezúčastní místo do lesa půjde do řiti.Myslivec mí privilegium z největších,smí střílet tam kde nikdo jiný,k tomuto právu to chce i povinnost,zodpovědnost,bezpečnost.Myslivec má být profík ne ožralej pantáta,nebo Pepa s traktorem co si dělá co se mu zlíbí.
Myslivost a zákon o ni,si nemá nikdo vykládat jako já můžu cokoli,ten zákon je to především za účelem ochrany přírody a tomu se musí podřídit zájmy jednotlivců i skupin obyvatel,jež mají s přírodou co do činění.Jiná cesta je špatná cesta.
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Uživatelský avatar
reaktor
Příspěvky: 1079
Registrován: 15 lis 2006 17:06
Bydliště: Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od reaktor » 08 kvě 2008 07:28

Já to myslel jako vtip. :oops:
Ale pravdu máš v tom že si myslí že můžou vše jak před 20 lety. Ještě si pamatuju když sem byl kluk jak myslivci sedí v hospodě s brokovnicama přes židlu. Jak nám padají broky na dvůr při jejich honu. (Byli sme poslední barák kousek od lánu pole a lesa.) A teď to není o nic lepší. Myslim že u nás kdyby přijeli poldové na hon s alkohol testrem tak ty zabavený zbraně neunesou. Ale to je o lidech. I mezi nosiči krátkých sou hovada kteří si myslí že můžou vše, asi díky falešnýmu pocitu sebevědomí z toho že sou ozbrojeni. A když vidíš roztřílený dopravní značky nějakou malorážkou nebo brokovnicí tak ti to taky nepřidá na lásce k myslivcům.
andrewl
Příspěvky: 104
Registrován: 18 zář 2006 21:10

.

Příspěvek od andrewl » 08 kvě 2008 23:11

No já nevím, asi jsem trochu vyhraněný, ale já prostě právo vlastnit zbraň strašně uznávám.. Takovéto kavárenské intelektuální mudrování typu: "Podle mně maj lidi těch zbraní moc" nebo "tenhle by neměl mít zbraň" a "k čemu lidem ty zbraně jsou" mi moc blízké není... jednou žijeme ve svobodné společnosti a nemusíme složitě dokazovat proč něco potřebujeme abysme to mohli mít.. A že jsou s tím spojena rizika??? Ježiš a s čím nejsou??? Kolik hovad řídí auta a nikdo nelamentuje "jak můžou mít takový mladý blbci v 18 letech řidičák a já bych zavedl psychotesty.." a přitom je to ohorožení naprosto obdobný...
maldigola
Příspěvky: 905
Registrován: 06 srp 2007 13:00

Příspěvek od maldigola » 09 kvě 2008 08:39

když zkusím povolit uzdu fantasii,tak mě napadá toto:
možná by řešení bylo v zavedení munice se sníženým ranivým účinkem.
T.j.aby kulka neletěla zas až tak daleko a když by zasáhla,tak aby nenadělala zase tolik škody.Představoval bych si to třeba takto-poloviční náplň prachu+ Al projektil.
Oheň!Oheň přišel jsem vrhnout na svět a jak si přeji aby se vzňal!
Ježíš,Luk.12,49.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 09 kvě 2008 08:46

Netvrdil bych že ZP a ŘP mohou mít podobní lidé,ŘP mohou mít i trestně stíhané osoby,naproti tomu mohou mít ZP jen osoby bezúhonné.Takže potom je jasné proč mladí,nebo zakomplexovaní jezdí jako hovada a proč na 100 řidičů je odhadem 10-15 havárek a na 100 střelců tak 2-3.Holt většina střelců si uvědomuje co mohou způsobit a dávají si pozor,Naproti tomu v autě se riskuje normálně a důsledkům váhu nikdo nepřikládá,nejběžnější hláška před smrtí ,,to projedu´´ :twisted:
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
JirkaS
Příspěvky: 435
Registrován: 20 zář 2006 12:28
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JirkaS » 09 kvě 2008 08:48

maldigola: tohle řeší tzv. "neletální střelné zbraně", jsou na náboje P.A. Rubber - kulička z měkké gumy, do 5-ti metrů zásah bolí jako čert ale pokud ho netrefíš do oka, tak mu to krom modřiny popřípadě vyraženýho dechu nic neudělá. Je to teď velká móda a vyrábějí to i naše fabriky - ale jen na export.

Mám ale obavy aby se to nakonec nerozšířilo tak moc, že pánové volení zástupci rozhodnou že to na občanskou obranu plně dostačuje a budou to nakonec jediný střílející hračky, který budou pro běžnýho slušnýho smrtelníka dostupný... a ti neslušní si jako vždycky seženou normální bouchačky ...
maldigola
Příspěvky: 905
Registrován: 06 srp 2007 13:00

Příspěvek od maldigola » 09 kvě 2008 10:17

no,já jsem to myslel tak,že zbraně by byly normální,ale munice by byla ta neletální.
Z hlediska obrany národa by těch zbraní mezi lidmi mělo být co nejvíc,hlavně krátkých,fullauto a ostřelovacích pušek/taky miny/, aby byl národ agresorovi nebezpečný(poté,co ho armáda nechá tradičně ve štychu-udělala to nejmíň 3x,takže to udělá zase).Měla by taky být na základních školách vyučována branná výchova,aby každý Čech byl připraven zabít okupanta a zničit jeho tank.
Pokud jsou občané ochotní si za ty zbraně zaplatit,tím líp,ale i zadarmo by se měly přemístit do rodin z armádních skladů.Tak to má zařízené Švýcarsko nebo Izrael,tak proč ne my.
Oheň!Oheň přišel jsem vrhnout na svět a jak si přeji aby se vzňal!
Ježíš,Luk.12,49.
JirkaS
Příspěvky: 435
Registrován: 20 zář 2006 12:28
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JirkaS » 09 kvě 2008 10:28

maldigola píše:no,já jsem to myslel tak,že zbraně by byly normální,ale munice by byla ta neletální.
Když necháš lidem normální zbraně, tak je nedonutíš aby používali neletální munici. Kdo si nabije do normální bouchačky gumový kuličky je magor a když ho za to trefenej a strašně nasranej gauner umlátí bejsbolovoou pálkou, dobře mu tak.

Co se týká obrany národa - máš sice pravdu, ale v našich končinách je to prakticky neproveditelné - co kdyby se ti hloupí A VYZBROJENÍ občané rozhodli, že současný způsob vlády jim moc nevyhovuje a chtěli by si nakonec vystřílet skutečnou demokracii ?
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 09 kvě 2008 10:39

Je pravda že sedlákům kvéry do pracek nepatří.Lidé bez vojenského vzděláni se mají držet pluhu a ne osvobozovat kontinenty a pokoušet se spasit svět.Pak jsou z toho jen problémy co dnes zažíváme kolem sebe.
Viz.vrchní velitel AČR,ministryně obrany a jiná civilní verbež v čele armády,a i jinde je to podobné.Podle mně mají funkce obsazovat jen odborníky a to z oboru,vojenské problematice asi civilní bába s vizáží Godzily rozumět nikdy nebude.
:twisted: :twisted: :twisted:
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
maldigola
Příspěvky: 905
Registrován: 06 srp 2007 13:00

Příspěvek od maldigola » 09 kvě 2008 12:04

já si nemyslím,že by naše armáda dokázala (v našich hranicích) náš stát resp.národ ubránit.Těch důvodů je víc,a armáda z toho vychází skoro nevinně.To,co udržuje naši národní kontinuitu jsou odbojáři,takže ti sedláci.
Ti vysocí důstojníci se snaží naplňovat spojenecké závazky a naše armáda pak za naše peníze bojuje za cizí věc.Bohužel asi nelze jinak,jenže pak svou vlastní úlohu-bránit Čechy neplní a ti si musí své věci vybojovat sami.Armáda by si toho měla být vědoma a měla by v čase míru takovou guerillu připravit.
Oheň!Oheň přišel jsem vrhnout na svět a jak si přeji aby se vzňal!
Ježíš,Luk.12,49.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 09 kvě 2008 12:09

Jenomže tvorba Lidových Milicí,povede jen k tvorbě vnitřních konfliktů.Ozbrojený národ musí být trénovaný,uvědomělý a musí mít ideály.Což u nás díky naší politické garnituře vzalo za své.
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
JirkaS
Příspěvky: 435
Registrován: 20 zář 2006 12:28
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JirkaS » 09 kvě 2008 12:30

Pravdu díš, Maldigola, naše armáda stejně jako všechny armády funguje na rozkaz, resp. na POLITICKÝ rozkaz. Jeden takový rozkaz přišel v roce 1938, druhý jako vejce vejci podobný tomu prvnímu v roce 1968. Kdo očekává, že v případě hrozby napadení nás bude bránit naše armáda, je velmi bláhový ...

Bohužel nemůžeme od státní politické garnitury očekávat ani jen tichý souhlas s vyzbrojením občanů pro případ potřeby obrany státu. Když nedejbože veřejně vyslovíš větu "vezmu ze skříně svoji flintu a půjdu střílet na okupanta", tak tě nejspíš zavřou do blázince (v tom lepším případě), nebo rovnou pověsí na nejbližší kandelábr.
maldigola
Příspěvky: 905
Registrován: 06 srp 2007 13:00

Příspěvek od maldigola » 09 kvě 2008 15:30

smazáno
Oheň!Oheň přišel jsem vrhnout na svět a jak si přeji aby se vzňal!
Ježíš,Luk.12,49.
Odpovědět