Planovane omezeni strelcu a majitelu strelnych zbrani

Vše co se událo v souvislosti se zbraněmi

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Patrik V
Příspěvky: 222
Registrován: 18 dub 2007 19:53

Příspěvek od Patrik V » 30 bře 2008 16:03

"ZVS měla naučit bojeschopné muže bojovat a bránit republiku.
Bez ZVS je potřeba muže v nouzi znovu vycvičit(trvá dlouho).
Vedlejším produktem ZVS by mělo být získání schopnost bránit i sám sebe."

Dovolil sem si červeně označit podstatná slova, aby někdo tento na první pohled velice zábavný příspěvek zbytečně nenapadal.


CZ 200S (CZ750S2M1)
JirkaS
Příspěvky: 435
Registrován: 20 zář 2006 12:28
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JirkaS » 31 bře 2008 00:59

Patrik V: nevím jestli to budu citovat správně, ale například v roce 2004 bylo v ČR

Celkem cca 308 000 držitelů zbrojních průkazů, ale nikde sem nenašel kolik z nich bylo na skupinu E (ochrana života, zdraví a majetku) s povolením k nošení, ale když odečteš sběratele, sportovce a myslivce, tak ti určitě zůstane o dost míň než 100 000 lidí.

Držitelé zbrojních průkazů všech kategorií mají v držení celkem cca 600 000 legálně držených zbraní.

A dál je na území ČR cca 1 250 000 až 1 500 000 nelegálně držených zbraní (oficiální odhad policie) !

Za rok 2004 bylo spácháno
Vraždy 200
Násilná kriminalita (loupeže, úmyslné ublížení na zdraví, vydírání apod) 22 000
Krádeže vloupáním 58 000
Krádeže prosté 154 000

Bohužel, kolika trestným činům bylo zabráněno pomocí legálně držených zbraní se nikde nedočteš.

Z toho trestných činů se střelnou zbraní bylo celkem cca 800 a z nich pouze 80 spáchali legální držitelé zbraní se zbrojním průkazem, ostatní byly spáchány zbraní drženou nelegálně nebo zbraní volně prodejnou od 18-ti let na kterou není třeba ZP.

Vážně Patriku, opravdu máš pocit že je potřeba nejdřív vyřešit legální držitele zbraní s povolením k nošení? Chceš opravdu odzbrojit ty, kteří si LEGÁLNĚ pořídili zbraň na ochranu sebe a svojí rodiny? Chceš gaunerům ulehčit jejich práci, aby vraždili, loupili, znásilňovali a kradli s vědomím, že se jejich oběti nebudou moct LEGÁLNĚ bránit střelbou? Myslím že jsi velmi nebezpečný člověk a asi by tě měli soudit za podporu zločinu a možná i terorizmu ...

PS: ty čísla jsou zaokrouhlený jak sem si je kdysi vypsal, přesný čísla si najděte v policejních ročenkách na webu PČR.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 31 bře 2008 13:44

Nevím jak vás, ale mě teda vojna nenaučila vůbec nic, natož aby mě naučila zacházet se zbraněmi, byl to jenom blbě strávený čas, během kterého bych jinak mohl dělat nějaké užitečnější věci.
ZVS se rušit neměla, ale měla vypadat úplně jinak.
Já bych si to představoval jako dva týdny cvičení a pochodování, pak týden střílení, pak týden nějaké cvičení venku, nakonec slavnostní přísaha a hajdy domů. To by úplně stačilo a ani by nikomu nestálo zato se ZVS vyhýbat.
A celý ten měsíc mít zaplacený průměrnou mzdou.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Nikdo

Příspěvek od Nikdo » 31 bře 2008 13:50

Kubajzz: A gender equality, jako v Izraeli :twisted:
Uživatelský avatar
_Stalker_
Příspěvky: 859
Registrován: 11 črc 2007 23:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od _Stalker_ » 31 bře 2008 15:20

Kubajzz: Me vojna dala dost....kdyz pominu, ze jsem si rok zajezdil po cele republice (mimo strileni rad tocim volantem) tak jsem se na vojne naucil, ze s poctivosti nejdriv pojdes.
Kdo je hajzl, ma se dobre a Ego je silnejsi nez rozkaz ci cest.

Jedine jak se s takovim protivnikem bylo mozno vyporadat, bylo jeho zbranema. Tak ze jsem se drzel na puntik radu a vyzadoval jsem to i od nadrizenych.

Ale presto s Kubajzzem souhlasim, ja si na vojne vystrelil presne 12ran!!!

Jinak je logicke, ze si kazdy chce branit svou rodinu a majetek vsemi dostupnymy prostredky. Jen at ma kazdy moznost se branit. Policie vam nikdy nebude stat za zady, aby vas chranila.

Pokud je to moc mimo misu omlouvam se.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 31 bře 2008 15:34

No tak to vidíte,vojna je jen jeden z příkladů,nejde o to kdo nebo co a kde dělal,mně vadí že někdo chce omezovat ostatní pod jakoukoli záminkou.Jedna už tu proběhla- ,,já zbraň nikdy nepotřeboval ať ji nemá nikdo´´ za sebe říkám Ať má kdo chce co chce a kdo to zneužije ne do basy ale pod drn finto. :twisted: :twisted: :twisted:
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Uživatelský avatar
_Stalker_
Příspěvky: 859
Registrován: 11 črc 2007 23:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od _Stalker_ » 31 bře 2008 22:56

Jeste pro upresneni.
Aby nas nekdo neosocil z jednostraneho pohledu.

Ano zavodne jsem strilel, dokonce i trenera jsem delal a zbrane mam rad.
Presto NEVLASTNIM ZP, ani zadnou zbran, ktera dle zakona podleha tomuto prukazu.
Presto rikam, ze ta moznostu tu ma pro kazdeho byt (samozrejme pokud na to dusevne ma, coz by se nemelo vubec podcenovat a opravdu zjistovat). Jde prece o pocit svobody a pripadne bezpeci.

Ale za zneuziti jakekoliv zbrane, nebo 100% prokayane vrazdy, bych ty lidi uz nenechal vylezt z vezeni. A to nemluvim o tom, ze by si na pobyt meli videlat PRACI.
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 31 bře 2008 23:08

_Stalker_ píše:... ze by si na pobyt meli videlat PRACI.
Nejlepší je opravovat pravopisné chyby u ,,trenérů" a ,,zkušených odborníků". I když předpona ,,vy" asi bude z toho obtížnějšího učiva na prvním stupni.

Pokud by někdo měl pocit, že jsem až moc kousavej, tak se možná neplete. Já osobně jsem se jednou bránil nožem a můžu Vám říct, že vrazit do někoho nůž je o dost horší než stisknout kohoutek. A kdybych si měl vybrat čím umřu, volil bych kulku před uškrcením nebo probodením.
Naposledy upravil(a) epetr2008 dne 31 bře 2008 23:27, celkem upraveno 6 x.
Kvakoš

Příspěvek od Kvakoš » 31 bře 2008 23:08

Kubajzz píše:Nevím jak vás, ale mě teda vojna nenaučila vůbec nic, natož aby mě naučila zacházet se zbraněmi, byl to jenom blbě strávený čas, během kterého bych jinak mohl dělat nějaké užitečnější věci.
ZVS se rušit neměla, ale měla vypadat úplně jinak.
Já bych si to představoval jako dva týdny cvičení a pochodování, pak týden střílení, pak týden nějaké cvičení venku, nakonec slavnostní přísaha a hajdy domů. To by úplně stačilo a ani by nikomu nestálo zato se ZVS vyhýbat.
A celý ten měsíc mít zaplacený průměrnou mzdou.
Ses dobře zašíval.co???
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 31 bře 2008 23:26

To co Kubajzz napsal je přesně co říkám.
Taková ZVS by měla smysl.

Jen narvat to do jednoho měsíce by asi nestačilo. Tedy pokud by jste chtěli aby to mělo smysl.
Ale třeba měsíc příprava a dva až tři týdny nějaké cvičení v terénu (ostraha hranice, pohyb fronty, zakopat se). Pokud by se to neudělalo úplně gumácky, mohla by to být i fajnová zkušenost pro každého. Guma dokáže otrávit každého ... i další gumu.

Ale každej starej lampasák by dokázal vymyslet takový bojový úkol, aby se zvýšila šance vojáků na přežití a měli alespoň nějakou vojenskou hodnotu.

Armáda má být profesionální, každej z těch profíků by měl bejt schopnej velet nejméně četě vojáků. Tak by si to alespoň trénovali.

Jistě, byla by to univerzální příprava bez povolání, ale i to je lepší než nic.
Uživatelský avatar
_Stalker_
Příspěvky: 859
Registrován: 11 črc 2007 23:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od _Stalker_ » 01 dub 2008 10:10

epetr2008: Pokud by někdo měl pocit, že jsem až moc kousavej, tak se možná neplete.
Nejsi kousavej a kdyz mas pravdu. Mam s gramatikou problem uz od zakladni skoly, pry dislektik, ale podle me jsem na to spis BLBEJ!

Jinak mas pravdu, take jsem mel nuz v ruce a nevytahl, presto ze dotycnej mlatil jineho za pomoci zidle. Ukecal jsem ho.
Nevim zda bych dokazal bodnout a nevim zda bych dokazal strelit. Jeden z duvodu proc nemam zbrojak (druhej je, ze bych musel z bytu udelat trezor a penize by v nem jen mizely. Uz pro to co jsem vsechno po revoluci mohl legalne koupit. Nejvic me mrzi ten Dragunov.)
Kdyby u nas bylo mozno koupit ten elektrickej paralizer, neco jako pouziva policie v USA, tak by spousta lidi mela take moznost se branit efetivne a relativne nenasilne.
JirkaS
Příspěvky: 435
Registrován: 20 zář 2006 12:28
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JirkaS » 01 dub 2008 10:44

_Stalker_: Koupit si to můžeš, jmenuje se to Taser a v civilním provedení stojí od 10.000,- do 50.000,- Kč, policie je má s větším dosahem (delší dráty) a může je mít s laserovými zaměřovači.
Uživatelský avatar
_Stalker_
Příspěvky: 859
Registrován: 11 črc 2007 23:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od _Stalker_ » 01 dub 2008 11:29

http://www.lidovky.cz/taser-humanni-zbr ... chniky_poh

http://www.mvcr.cz/casopisy/policista/2 ... taser.html

No asi dobra cesta pro toho kdo nechce zabit, ale ucine se branit. Jen nesmi byt utocniku vic.
Kurt
Příspěvky: 172
Registrován: 25 pro 2007 21:37
Bydliště: CR

Příspěvek od Kurt » 01 dub 2008 14:39

Většina lidí by s taserem byla nebezpečná sama sobě.
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 01 dub 2008 17:22

Taser taky zabíjí...
Naposledy upravil(a) epetr2008 dne 01 dub 2008 19:28, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět