Planovane omezeni strelcu a majitelu strelnych zbrani

Vše co se událo v souvislosti se zbraněmi

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ares » 29 bře 2008 17:40

to Patrik V: Omyl, jakmile splníš zákonné podmínky pro vydání ZP, tak ti jej úředním vyda MUSÍ a má na to 30 dní

Můžeš mi prosím sdělit, jaké prověření způsobilosti pro získání ZP by sis tak ještě představoval? Podle mě je za volanty aut MNOHEM více magorů než kolik jich má ZP


Uživatelský avatar
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Příspěvek od ALKAJ » 29 bře 2008 19:04

nechapu co po me chces, to sem napsal den predtim nez ty, tusim ze druhy muj prispevek v teto diskuzy
Potreboval som zareagovať na tvoj príspevok (to sa na fóre občas aj robí). To že som to neurobil ten deň je asi preto, že som nebol online, alebo som si ho nevšimol.
Pro jistotu ti zopakuji muj nazor: Ne kazdy by mel mit moznost vlastnit zbran na sebeobranu (tzn.nosit ji skryte nabitou u sebe). Protoze se domnivam ze zpusob ziskani opravneni nedostatecne proveri zpusobilost cloveka k tomuto. A dle mych zkusenosti je takovych nezpusobilych na muj vkus moc.
Toto je tvoj názor a máš naň právo tak ako osoba čo splnila zákonom dané podmienky na vydanie ZP má naň právo (ZP).
Ide mi o to, aby si pochopil že vydanie (alebo nevydanie) ZP by nemalo byť ovplyvnené na základe subjektívneho názoru, alebo vkusu úradníka (prípadne "laika") pretože sú v zákone jasne stanovené podmienky (skús si to pozrieť je ich dosť).
Asi si nepochopil, ja nemam souseda co by mi kryl zada. Ja mam souseda, co byl schovanej v baraku a vylez az druhey den aby mi prisel rict ze je vlastne hrdina.
Keby vyšiel von na verejnosť tak by to bolo použitie zbrane a musela by sa volať polícia. Keďže nenastal zákonný dôvod použiť zbraň tak by mal opletačky. To že ti to povedal je jeho blbosť, lebo ako vidno tak nevieš oceniť situáciu že ti bol ochotný ísť na pomoc :wink: .
Kapik007
Příspěvky: 14
Registrován: 12 bře 2008 17:01
Bydliště: Praha

Příspěvek od Kapik007 » 29 bře 2008 22:15

[quote="edelweiss"]To- Patrik V
Sem si vzpomněl,třeba lidi co neabsolvovaly vojenskou základní službu,by ZP mít neměli a místo ve státní správě taky ne.Jsi kripl co nesplnil občanskou povinnost,táhni k lopatě.Tak nějak by sis představoval nastavení výběru,komu zbraň ano a komu ne???Mně by toto naprosto vyhovovalo.

Tak jsem si početl
Kcitaci od edelweisse
to myslíte vy dva opravdu vážně nebo ironicky?Já jsem taky kripl co nesplnil občanskou povinnost, ZP mám od 91 roku a necítím se nějak méněcenný.Zbraní taky vlastním několik a mám je pro potěchu a ne proto abych někomu dokázal svou převahu :)
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 29 bře 2008 22:59

To- Kapik007
Umíš číst???Nejmenovaná kolega hledal klíč jak některým lidem upřít právo na zbraň,dal jsem mu několik podnětů a tohle je jeden z nich.
Pokud chceš znát můj osobní názor na lidi bez ZVS,je jedno kolik zbraní a jak dlouho je máš,pokud jsi neabsolvoval ZVS tak jsi vždy až na druhé koleji,i kdyby byla vojna totálně o ničem tak to tam ty lidi naučilo plno věcí všeho druhu,o to jsou a budou bohatší (duševně,zlato se jíst nedá) Tak to ber s rezervou
:lol: :lol: :lol:
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Kvakoš

Příspěvek od Kvakoš » 29 bře 2008 23:09

Kapik007 píše:
edelweiss píše:To- Patrik V
Sem si vzpomněl,třeba lidi co neabsolvovaly vojenskou základní službu,by ZP mít neměli a místo ve státní správě taky ne.Jsi kripl co nesplnil občanskou povinnost,táhni k lopatě.Tak nějak by sis představoval nastavení výběru,komu zbraň ano a komu ne???Mně by toto naprosto vyhovovalo.

Tak jsem si početl
Kcitaci od edelweisse
to myslíte vy dva opravdu vážně nebo ironicky?Já jsem taky kripl co nesplnil občanskou povinnost, ZP mám od 91 roku a necítím se nějak méněcenný.Zbraní taky vlastním několik a mám je pro potěchu a ne proto abych někomu dokázal svou převahu :)

PS: jak pravil Švejk ,,civil nemá nárok´´
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 30 bře 2008 00:22

ZVS měla naučit bojeschopné muže bojovat a bránit republiku.
Bez ZVS je potřeba muže v nouzi znovu vycvičit(trvá dlouho).

Vedlejším produktem ZVS by mělo být získání schopnost bránit i sám sebe.
Uživatelský avatar
J.Laser
Příspěvky: 477
Registrován: 20 bře 2007 00:51
Bydliště: Podřipsko

Příspěvek od J.Laser » 30 bře 2008 00:41

[quote="Kapik007"
Tak jsem si početl
Kcitaci od edelweisse
to myslíte vy dva opravdu vážně nebo ironicky?Já jsem taky kripl co nesplnil občanskou povinnost, ZP mám od 91 roku a necítím se nějak méněcenný.Zbraní taky vlastním několik a mám je pro potěchu a ne proto abych někomu dokázal svou převahu :)[/quote]


Už jsem to říkal několikrát,člověk který čichá spálený střelný prach,musí mít jednak dost vysoký IQ,ale taky hodně vyvinutý smysl pro humor. Jinak mu nedojde ani vtip který ho praští do ksichtu. Ironie a nadsázka jsou taky vtipné. I když někomu zapálí koudel u pr....le :P :lol: :P

S politováním musím říct,že mi taky čas od času něco nedoťápne a pak tady píšu kraviny :roll:
Aquila non captat muscas
pbezo
Příspěvky: 67
Registrován: 09 úno 2006 08:35
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od pbezo » 30 bře 2008 08:53

epetr2008 píše:ZVS měla naučit bojeschopné muže bojovat a bránit republiku.
No, ja som bol posledný ročník 2 roky u Vás vo Vimperku.
Nejak som si nevšimol, že by sme sa naučili brániť republiku, akurát tak krčmovými rečami. Za dva roky som vystrelil celkom 6 ks ostrých nábojov a 30 ks slepých. A videl som niekoľkokrát vystreliť 100 kanón tanku T52 (asi aby som sa nezľakol až vystrelia na nás)
A to útvar bol tuším motostrelecký na prvé nasadenie na hraniciach ...
Jediné čo som sa naučil na jednotku bolo klamať a zašívať sa
Kurt
Příspěvky: 172
Registrován: 25 pro 2007 21:37
Bydliště: CR

Příspěvek od Kurt » 30 bře 2008 09:35

pbezo píše:Jediné čo som sa naučil na jednotku bolo klamať a zašívať sa
No! A pak, že je vojna k ničemu! :D
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 30 bře 2008 12:34

pbezo píše:Jediné čo som sa naučil na jednotku bolo klamať a zašívať sa
Já netvrdím že se to dřív dělalo dobře.
Smysl pro republiku to mělo za komanče, protože tenkrát to odpovídalo potřebám státu.

Nicméně tvrdím že ZVS by byla dobrá.
A podle mě by se ZVS dala zvládnout i poslední rok střední školy + tři měsíce výcviku v terénu. Výsledek by byl stejný jako nesmyslná 2 letá ZVS, ale měl by jsi alespoň částečně připravené lidi schopné bránit republiku.

Ovšem cvičit lidi bez lásky k vlasti je dost nebezpečné, tak se nedivím že se ZVS zrušila. Mimo to lidi můžou pracovat o dva roky dřív - tj. o dva roky dřív vydělávat na stát.
Kapik007
Příspěvky: 14
Registrován: 12 bře 2008 17:01
Bydliště: Praha

Příspěvek od Kapik007 » 30 bře 2008 13:11

edelweiss píše:To- Kapik007
Umíš číst???Nejmenovaná kolega hledal klíč jak některým lidem upřít právo na zbraň,dal jsem mu několik podnětů a tohle je jeden z nich.
Pokud chceš znát můj osobní názor na lidi bez ZVS,je jedno kolik zbraní a jak dlouho je máš,pokud jsi neabsolvoval ZVS tak jsi vždy až na druhé koleji,i kdyby byla vojna totálně o ničem tak to tam ty lidi naučilo plno věcí všeho druhu,o to jsou a budou bohatší (duševně,zlato se jíst nedá) Tak to ber s rezervou
:lol: :lol: :lol:
Že ty jsi bývalý lampasák,podle toho co píšeš.Znám hodně lidí co nebyli na vojně jako já a jsou o hodně bohatší(dušvně)než ti co ji absolvovali a pochopitelně naopak,to je se vším.Ale zatratit jednu skupinu lidí,tak to nemůžu brát s rezervou,to patřilo k chování lidí za minulého režimu a bohužel to tak je do dneška.Proto to tak u nás vypadá tak jak vypadá.Jak můžeš o někom říci,že má vyšší IQ jen proto,že byl na vojně,to nechápu.Notabene když toho druhého neznáš.Nechováš se pak jako ti co na ně nadáváš(úředníci,policajti,atp.)?
Naposledy upravil(a) Kapik007 dne 30 bře 2008 13:13, celkem upraveno 1 x.
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 30 bře 2008 13:11

Co to napsat ještě 10x :?:
Dostal bys ovocnou odměnu za příspěvěk měsíce :twisted:
Uživatelský avatar
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Příspěvek od ALKAJ » 30 bře 2008 13:12

Opakovanie je matka múdrosti :lol: .
Kapik007
Příspěvky: 14
Registrován: 12 bře 2008 17:01
Bydliště: Praha

Příspěvek od Kapik007 » 30 bře 2008 13:16

Nějak jsem to zblbnul,k citaci se mi nepřipojil komentář.Na ovocnou odměnu se už těším dík
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 30 bře 2008 13:25

To- Kapik007
Moudrému napověz vola nakopni,když někdo tohle pořekadlo stvořil,netušil jak je trefné.
:wink:
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Odpovědět