Planovane omezeni strelcu a majitelu strelnych zbrani

Vše co se událo v souvislosti se zbraněmi

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ares » 28 bře 2008 12:09

Ona to bohužel zase taková sranda není. A s touhle odpovědí co jsi obdržel si představ, že by si tihle indiáni stoupli kolem tebe a měli docela vážné problémy s integritou tvojí osobnosti. V tu chvíli víš, že policajti by ti asi moc nepomohli a stejně než by přijeli, tak by jsi byl asi docela nehezky pocuchán .... už se dokážeš vžít do pozice člověka, který si pořídí zbraň na obranu?


Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 28 bře 2008 12:11

To- Patrik V
Jo a k zabytí legální zbraní,statisticky víc zabíjí Pendolíno a to i přes fakt že je stále v depu na opravách.Jeden den na silnicí dá víc mrtvých a raněných než všechny kvéry v ČR za 5 let,tak o čem se chceme bavit.Leda o tom že změna zase někomu něco hodí a my budeme mít o zábavu a poplatky postaráno.Jo tady už chybí daň ze vzduch a slunce a máme absurdistán komplet!!!
PS:to že ty zbraň nepotřebuješ,je zcela tvůj problém.Nesnaž se z toho udělat závazné pravidlo pro ostatní,taky bych mohl chtít zakázat auta a mobily protože je pro změnu nepotřebuju já.Taky by se mohl zakázat inzulín,protože ho nepotřebuji tak proč mrhat.(chápeš z mého příměru,jak jednoduše se tu bavíš a jak se blud dá rozvíjet do nekonečna)
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Patrik V
Příspěvky: 222
Registrován: 18 dub 2007 19:53

...

Příspěvek od Patrik V » 28 bře 2008 12:28

No ano ja se bavim, jedna se tu o debatu ne?

Ares: To jsi takovej machr s bouchackou, ze by ses dokazal postavit 5 cikanum na 9 metrech ctverecnych a este bys nepostrilel vsechny ty turisty okolo? :-)

Edel: Srovnavat Pendolino, auta, inzulin s pistoli, ktera je primarne urcena k tomu aby zabijela..... no jak chces.

Nebudu dal rusit, pro me to bylo prinosny, seznamil sem se z par odlisnejma pohledama na vec, ale radeji koncim abych vas treba nerozcilil svymi odlisnymi nazory. bye
CZ 200S (CZ750S2M1)
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 28 bře 2008 12:33

To- Patrik V
Ale no tak!Vše má víc než jedno řešení,ber to tak že do tebe reju jen proto abys na to mrkl i z jiného úhlu,úhlů pohledu je na rozdávání.
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 28 bře 2008 12:36

Podle mě jsou mezi majiteli zbraní zdaleka nejnebezpečnější myslivci. Ti každý rok vypálí venku na veřejnosti mezi lidmi milióny ran, každý rok někoho zastřelí a to nemluvím o postřelených a o případech, kdy lidem "jenom" hvízdají kulky kolem uší nebo o zlikvidovaných domácích zvířatech. Tam bych se omezením nebránil, třeba před každým honem povinně dechová zkouška, pravidelné přezkušování z teorie i z praxe, povinné psychotesty atd.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
J.Laser
Příspěvky: 477
Registrován: 20 bře 2007 00:51
Bydliště: Podřipsko

Příspěvek od J.Laser » 28 bře 2008 12:44

To bys Kubo zrovna Ameriku neobjevil :P Ta omezení o kterých píšeš pro myslivce už dávno :?: Myslím asi čtyři roky :?: platí.
A ty miliony ran taky nebudou tak horký. :lol: Myslivec nemůže prohánět střelbou plechovku po letišti jako ty :P :lol: :P Nic ve zlým :wink: pro mě za mě si střílej na co chceš :wink:
Aquila non captat muscas
JirkaS
Příspěvky: 435
Registrován: 20 zář 2006 12:28
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: ..

Příspěvek od JirkaS » 28 bře 2008 12:45

Patrik V píše:Nedavno mi pubertaci co sli z hospody kopali do plotu, tak sem na ne vlit s nasadou od lopaty.
Já kdybych šel na ožralce s násadou od lopaty, tak bych byl sakra rád za ozbrojenýho souseda s legálně drženou bouchačkou, kterej mi kryje záda. Můžeš mi Patriku prozradit co bys dělal kdyby se sitace vyhrotila, ožralci by tě odzbrojili a tou násadou ti začali přerážet ruce a nohy, drtit lebku a případně by přidali ještě pár bodnutí nožem?
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 28 bře 2008 12:47

To- Kubajzz
Taky myslivci jsou jediní kdo střílí venku a na volno!Já bych byl pro přezkoušení a ostrou střelbu pro myslivce,aspoň 4X za rok,rozhodně byl.Ovšem pozor s omezováním,sestřelíme myslivce a sme na řadě taky,jak to jednou začne je to lavina.
PS:myslivci sou šetrní,těch ran je jen do tisíců,mají krabičku na rok a to v 80-90%
To bych se bál i vzduchovkářů,co šijou kde je napadne a skoro po všem!!!
Naposledy upravil(a) edelweiss dne 30 bře 2008 13:19, celkem upraveno 1 x.
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Kurt
Příspěvky: 172
Registrován: 25 pro 2007 21:37
Bydliště: CR

Re: ..

Příspěvek od Kurt » 28 bře 2008 12:48

JirkaS píše:
Patrik V píše:Můžeš mi Patriku prozradit co bys dělal .... násadou ti začali přerážet ruce a nohy, drtit lebku a případně by přidali ještě pár bodnutí nožem?
No v tomhle případě už by asi nedělal nic, maximálně by dodělal. :wink:
Patrik V
Příspěvky: 222
Registrován: 18 dub 2007 19:53

...

Příspěvek od Patrik V » 28 bře 2008 14:31

Edel: V pohode, ja uznavam, co clovek to nazor. Na nikoho neutocim a ta debata je konkretne pro me poucna.

JirkaS: Asi si nepochopil, ja nemam souseda co by mi kryl zada. Ja mam souseda, co byl schovanej v baraku a vylez az druhey den aby mi prisel rict ze je vlastne hrdina.

Kurt: Samozrejme ze v situaci kdy mi nekdo kope do plotu nevim presne v co se to vyvine. Ale sazim na partu pripitejch dementu, co si na vic nez na plot netroufnou. Jasne ze sem mohl dostat prez drzku. Ale neboj se o me, to uz sem zazil. Zrovna ted tady sedim a kazdy dve hodiny si mazu pohmozdeny zebra. Ale nechci to zlehcovat, prave pro to ze clovek casto kona rychlejc nez mysli se domnivam ze ne kazdej by mel mit bouchacku.
CZ 200S (CZ750S2M1)
Uživatelský avatar
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Příspěvek od ALKAJ » 29 bře 2008 00:47

Pardon, nejsem majitelem ZP a nemam zbran, ale....
Skús ju získať a možno zistíš že to nie je až také jednoduché.
Moje odpovedi ale smerovali k tomu, ze zbran by nemel mit moznost ziskat kazdy.
To ani nemá. Iba ten čo splňuje zákonom dané podmienky (a aj ten má niekedy problém).
Za cely svuj zivot jsem se nedostal do situace, kdy bych potreboval zbran.
A preto nemá mať nikto zbraň, lebo ty si sa za celý SVOJ život nedostal do takej situácii? Z toho plynie aj otázka či si už zomrel že tvrdíš "za celý svoj život" :) čo ak by si ju potreboval napríklad zajtra?
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 29 bře 2008 01:08

Právo mít zbraň navazuje na právo bránit se.
Pro mě stát, kde se nemůžu bránit, není svobodný stát.


A teď bych rád aby si Kuba nechal svoje žvásty o vystěhování.

Že myslivci toho až tolik nevystřílej, tak to je rozhodně pravda.
Nehledě na to, že hromada z nich střílí brokovejma sem tam bažanty nebo picnou zajíce a tím to pro ně hasne.

(Jen pro info: Osobně mám výhrady jen vůči špatnejm myslivcům co střílej na to co se hne a těm co maj z lesa privátní masokombinát, kde zvěř je pro ně jen způsob jak jejím zabitím se potěšit a maso zpeněžit.
Proti těm slušnejm co se o les staraj a sem tam si něco picnou nemám ani ň.)


Pokud někdo souhlasí s omezováním, tak navrhuju aby se začalo omezovat u lidí co nemají zbraně. Ročně nejvíce vražd se stane nožem, proto bych je doporučoval zrušit. Vše by se prodávalo už předkrájené a řízek třeba už i předžvýkanej. Zbraně by možná by bylo dobré začít omezovat u vzduchovkářů. Navrhuju maximální energii snížit z 16J na cca 0.16J a doba nabíjení by měla trvat nejméně minutu, aby se náhodou nikdo neohrozil :evil: :evil: :evil: A před auto by se měli vrátit zase dvě běžci s praporkem, tím by se ještě snížila nezaměstnanost. A bude tu tak krásně bezpečno, až se z toho všichni po...em.
Patrik V
Příspěvky: 222
Registrován: 18 dub 2007 19:53

...

Příspěvek od Patrik V » 29 bře 2008 13:21

Alkaj: :-) kamarat moj, precitaj si najprv co som napisal a az pak se snaz chytracit!
ad1) Nikde sem nenapsal ze je jednoduchy ziskat ZP. Ba naopak jsem napsal, ze to ze splnujes zakonne podminky te NEopravnuje k jeho ziskani, urednicek ti ho nemusi dat treba jenom proto,ze "vcera uz dva vydal" tak dneska jeden nevyda aby splnil kvotu (treba?).
Ja sem si jen dovolil pozastavit nad tim, ze cely postup vydavani je nedokonaly (jasne ze nic neni) protoze zbran ma legalne i dost lidi, kteri by (dle meho nazoru) zbran mit nemeli.
ad 2) nechapu co po me chces, to sem napsal den predtim nez ty, tusim ze druhy muj prispevek v teto diskuzy... cti prosim, vice cti a mene mluv/pis
ad 3) opet to samy, ja se z tebe pose.. Ja sem nekde psal ze by NIKDO NEMEL MIT ZBRAN? Pomoz mi prosim a najdi kde? Dekuju ti.

Pro jistotu ti zopakuji muj nazor: Ne kazdy by mel mit moznost vlastnit zbran na sebeobranu (tzn.nosit ji skryte nabitou u sebe). Protoze se domnivam ze zpusob ziskani opravneni nedostatecne proveri zpusobilost cloveka k tomuto. A dle mych zkusenosti je takovych nezpusobilych na muj vkus moc.

Tak Alkaj a nyni muzeme diskutovat, uz mi prosim nevkladej do huby co sem nerek.
CZ 200S (CZ750S2M1)
Patrik V
Příspěvky: 222
Registrován: 18 dub 2007 19:53

..

Příspěvek od Patrik V » 29 bře 2008 13:34

Epetr: Branit se muzes, rukou, nohou, klackem :-) sranda

Ted ctu v MF.... afrika: cesky policista se ubranil domorodcum s macetama, dva z nich sejmul.
BOREC NAKONEC: to je CECH!!!!! To je Mašína!!! Jede do války bez bouchacky a holejma rukama tam sejme dva černý nindži s mačetama!
CZ 200S (CZ750S2M1)
Patrik V
Příspěvky: 222
Registrován: 18 dub 2007 19:53

..

Příspěvek od Patrik V » 29 bře 2008 13:40

S omezenim vykonu vzduchovek souhlasim!!
Kubajz, Alexxus a spol. sou uz s tema svejma zahranicnima vzduchovkama trapny!
:-) :-) :-)
Copak mame delat mi chudaci s ceskejma flintickama,... ZP taky nemam...
zivot stoji za h.... :-(
CZ 200S (CZ750S2M1)
Odpovědět