Plakaty ?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

andrewl
Příspěvky: 104
Registrován: 18 zář 2006 21:10

Re: Plakáty ?

Příspěvek od andrewl » 05 říj 2010 10:19

Stále nerozumím tomu, proč chcete veřejnosti toto téma vnutit jako celospolečenskou diskusi. Souhlasím s tím, že se to akorát otočí proti nám. V současné době je to vnímáno jako technická odborná legislativní otázka. Držení zbraní není u nás obecně zpolitizované jako třeba v USA. To je mimo jiné příčinou relativně liberálního stavu v ČR. Držitelé zbraní a lobbystické skupiny mají relativně nadstadardní vliv na tvorbu legislativy a jsou brány jako odborný partner.
Takovouto kampaní dojde akorát k politizaci celé záležitosti a tématu se chytí levicoví populisté, kteří zákaz zbraní udělají jako součást svého programu.
O totálním zákazu zbraní, zákazu nošení, či odmítání vlastnictví zbraně pro sebeobranu (jako je to obvyklé v západní Evropě) se u nás celospolečensky nediskutuje. V podstatě i poslední vývoj na Slovensku, ačkoliv je velmi špatný, ukazuje, že je to stále jakž takž drženo v odborných mezích. Nikdo se zatím neopovážil mluvit o zákazu zbraní plošně a o tom, že lidem zbraň do ruky nepatří, ale drží se spíše technických záležitostí jako například zákazu konkrétních zbraní, které někdo považuje za nebezpečné. To, že jde o nesmyslnou právní úpravu připravenou laiky je nám všem jasné a kdyby pro zbraňová lobby na Slovensku lépe fungovala a měla lepší jméno, tak by snadno vyargumentovala, že zákaz samonabíjecích dlouhých zbraní je nesmyslný.
Pokud by ovšem bylo toto téma zpolitizované, tak by došlo k diskusi o tom, zda člověk vůbec zbraň potřebuje a zda běžným lidem patří zbraň do ruky atd atd.. Taková pozice je pro nás mnohem těžší neboť se nezakládá na racionálních argumentech, ale na emocích a pocitech...


Uživatelský avatar
kayakero
Příspěvky: 804
Registrován: 22 zář 2008 14:12

Re: Plakáty ?

Příspěvek od kayakero » 05 říj 2010 10:28

Alfonss píše: . . . . Dokud se schovávali v dírách a styděli se o sobě mluvit, téměř nikomu to nevadilo. . . . .
V těch dobách/zemích je ale věšeli, cpali do kriminálů-koncentráků. Dle Šaríja je homosexualita tuším stále hrdelní zločin, v Iránu (a podobných) jim jde reálně o život i dnes; v celé křesťanské Evropě jsme je popravovali ještě nedávno - tak 250 let zpět, pak ještě dlouho aspoň cpali do kriminálů, koncentráků. Režimy/státy které to prováděly bych ale zpět nechtěl: a když vidím co za kalná patologická hovada (fašistická, katolická, tmářská÷násilnická, odulá ) chce neškodné duhové kravení v ulicích zarazit÷vymlátit ještě dnes, vidím že máme společné (závažné) nepřátele: že buzíci bojují i za mojí svobodu (proti reálné hrozbě která je nebezpečná i mně) - a beru je tedy za své a mám chuť jít do ulic s nimi. Mají moje sympatie a plnou podporu, v případě nezbytí i palebnou. Získali si ji tím, že o své odlišnosti otevřeně komunikují.



Masu populace tvoří nemyslíci bezpáteřní vystrašitelní ovčané se kterými je vážně lepší nekomunikovat, slušných (≈zodpovědných) lidí v populaci vážně není moc - odhadem tak 1/5 až 1/10. Jenže zbrojních průkazů je v zemi ještě méně: 300000/10000000=1/33. Což znamená, že v ČR na 1 držitele zbrojního průkazu připadá dalších 2÷5 slušných lidí, kteří si ještě nestihli uvědomit, že nebýt připraven vzdorovat násilí (které zcela jistě jednou přijde i k němu) svou zbraní je nezodpovědné. Tihle by měli být osloveni + cestu ke zbrani bychom jim měli zkusit usnadnit. Já osobně tak do 1-2 let rozšířím střeleckou obec o 2 další ozbrojence. Někteří kolem sebe ale nikoho se zbrojákem nemají, takže i ty plagáty mohou udělat spoustu dobré práce.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Re: Plakáty ?

Příspěvek od Alfonss » 05 říj 2010 11:07

dnes se zavírá za pedofilii, kdoví zda se i těmto lidským zrůdám nebudou za 200 let stavět pomníky a těm, kterým se to nelíbí se bude říkat fašisti, katolíci, tmáři...

Takže zatímco ty vyjdeš s teplejma do ulic, já radši budu doufat, že nikoho nenapadne vylepovat plakáty se zbraňovou tématikou a myslím že vše k tomu dokonale řekl andrewl.... :wink:
andrewl
Příspěvky: 104
Registrován: 18 zář 2006 21:10

Re: Plakáty ?

Příspěvek od andrewl » 05 říj 2010 11:09

kayakero píše:
Alfonss píše: . . . . Dokud se schovávali v dírách a styděli se o sobě mluvit, téměř nikomu to nevadilo. . . . .
V těch dobách/zemích je ale věšeli, cpali do kriminálů-koncentráků. Dle Šaríja je homosexualita tuším stále hrdelní zločin, v Iránu (a podobných) jim jde reálně o život i dnes; v celé křesťanské Evropě jsme je popravovali ještě nedávno - tak 250 let zpět, pak ještě dlouho aspoň cpali do kriminálů, koncentráků. Režimy/státy které to prováděly bych ale zpět nechtěl: a když vidím co za kalná patologická hovada (fašistická, katolická, tmářská÷násilnická, odulá ) chce neškodné duhové kravení v ulicích zarazit÷vymlátit ještě dnes, vidím že máme společné (závažné) nepřátele: že buzíci bojují i za mojí svobodu (proti reálné hrozbě která je nebezpečná i mně) - a beru je tedy za své a mám chuť jít do ulic s nimi. Mají moje sympatie a plnou podporu, v případě nezbytí i palebnou. Získali si ji tím, že o své odlišnosti otevřeně komunikují.



Masu populace tvoří nemyslíci bezpáteřní vystrašitelní ovčané se kterými je vážně lepší nekomunikovat, slušných (≈zodpovědných) lidí v populaci vážně není moc - odhadem tak 1/5 až 1/10. Jenže zbrojních průkazů je v zemi ještě méně: 300000/10000000=1/33. Což znamená, že v ČR na 1 držitele zbrojního průkazu připadá dalších 2÷5 slušných lidí, kteří si ještě nestihli uvědomit, že nebýt připraven vzdorovat násilí (které zcela jistě jednou přijde i k němu) svou zbraní je nezodpovědné. Tihle by měli být osloveni + cestu ke zbrani bychom jim měli zkusit usnadnit. Já osobně tak do 1-2 let rozšířím střeleckou obec o 2 další ozbrojence. Někteří kolem sebe ale nikoho se zbrojákem nemají, takže i ty plagáty mohou udělat spoustu dobré práce.

Pod to bych se vážně nepodepsal! Nároky homosexuálních menšin považuji za ztřeštěné, úchylné, nepokorné, krajně nemorální a nezodpovědné! Nemám nic proti homosexualitě jako takové, ale k logické dekriminalizaci homosexuality došlo u nás už dávno a nemají již tedy za co bojovat. Nároky na registrované partnerství, či adopci dětí je naopak něco proti čemu bych byl ochoten demonstrovat (samozřejmě beze zbraně) já. Buzící nebojují za ničí svobodu, tu mají už dávno, bojují za své nesmyslné nároky, které mohou ve svém důsledku destabilizovat celou společnost. Dle zkušeností vím, že gay lesbicá lobby v ČR nereprezentuje homosexuály jako takové, ale pouze sebe. Jen málokterý homosexuální pár (některé znám a jsou to dobří přátelé) má tu drzost a aroganci chtít adoptovat dítě... Vy si klidně s běžte tancovat s buzíky jako Džamila Stehlíková a pak si odskočte zatancovat na festival romské kultury, ale já (ačkoliv jsem nevěřící) ještě stále mám respekt a pokoru k tomu co lze považovat za historicky prověřené uspořádání společnosti, tedy žití v rodinách a význam rodiny jako takové.
Představa, že nemít zbraň je nezodpovědné? To snad ani nebudu komentovat, takovými výroky si veřejnost vážně nezískáte.
andrewl
Příspěvky: 104
Registrován: 18 zář 2006 21:10

Re: Plakáty ?

Příspěvek od andrewl » 05 říj 2010 11:14

Alfonss píše:dnes se zavírá za pedofilii, kdoví zda se i těmto lidským zrůdám nebudou za 200 let stavět pomníky a těm, kterým se to nelíbí se bude říkat fašisti, katolíci, tmáři...

Takže zatímco ty vyjdeš s teplejma do ulic, já radši budu doufat, že nikoho nenapadne vylepovat plakáty se zbraňovou tématikou a myslím že vše k tomu dokonale řekl andrewl.... :wink:
Díky za uznání, prostě si myslím, že tahat sem ten americký model lobbování za držení zbraní ve stylu NRA nemá smysl. Takový přístup je v našich podmínkách naprosto cizorodý, neopodstatněný, nemá tu žádnou tradici, nikdo mu tedy nebude rozumět a ve finále se nám celá koncepce boje za držení zbraní rozpadne pod rukama.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Re: Plakáty ?

Příspěvek od Alfonss » 05 říj 2010 11:43

Nerozpadne pod rukama, ale my padnem na hubu :(
Uživatelský avatar
kayakero
Příspěvky: 804
Registrován: 22 zář 2008 14:12

Re: Plakáty ?

Příspěvek od kayakero » 05 říj 2010 12:56

jj, protichůdností názorů získává diskuse na významu/smyslu.

->Alfonss:
naštěstí se mýlíš: nezavírá se za pedofílii (tj.: za tu deviaci). Trestáno je provozování (pedofilního) sexu s mladistvými (což je skutečně nebezpečné - přimět ke kopulaci dětskou bytost, která se pedofilovi nedokáže vzepřít) nebo spoluvina vlastnictvím fotek/filmu. Jestli na filmu bude 18-ctka dětského vzhledu, nalíčená na 11-letou, je to sice stejně deviantní a pedofilní, ale už ne nebezpečné a tedy ne trestné.

->andrewl:
Nemají za co bojovat? Za gay-parády v Brně slizká Stehlíčena odpuzovala, ale stačilo se podívat kdo jim tam tu akci přišel rozbít: nějací skini, jinak samý společenský kal. Zvláště obludní byli ti, co svou mentální zhnisanost skrývali za lásku křesťanskou. Toužit někomu násilím (mlácením) zabránit aby si řekl své, to vážně s Bohem nemá co dělat. Takový pánbíčkář jakmile bude s 4% hotov, pustí se do mne. Proto budu svobodu projevu buzíků podporovat, i když mne jejich coming-out tematika leda otravuje.

Momogamní hetero-vztah nadoživotí vznikl a byl historicky prověřen leda v civilizacích před průmyslovou revolucí. Nebyl tu odnepaměti (tj.: od přírody) - prvotně pospolné komunity to se vztahy/společenstvími měly hodně jinak, za dnešní prosperity mají lidé zase jiné možnosti/svobody, z nich také plynou jiné vztahy. Historicky prověřeného manžela-navěky už dnes chtějí jen chudinky, co se o sebe neumí postarat a stále potřebují živitele-opečovávatele.

Jestli pane andrewl máte rád tyhle agrární tradice, nechtěl byste zakázat i automobily, počítače, vzdělání žen, svobodu pohybu, svobodu vyznání? To je taky tisíceletími historicky prověřené, v dobách hegemonie hetero-manželství tohle všechno taky nebylo. Průměrná délka lidského života bývala (jak kde) ≈ 37let - a zbraně mívala jen šlechta. O tohle stojíte?


_________________
Jinak ad ty plagáty:
zdá se mi, že oba (zase) vyrážíte otevřené dveře (tj.: nevyvracíte názory ostatních, ale bojujete se svými domněnkami).
Nikdo tu nemluví o plošné mediální kampani pro masy - jen vy. Ostatní si tu leda vyměňovali nápady na plagáty.
Spousta střelnic si plagáty/samolepky dávno tisknout nechává, střelci si je běžně lepí na auta. Nezdá se, že by tohle ovčany nějak děsilo-plašilo.
andrewl
Příspěvky: 104
Registrován: 18 zář 2006 21:10

Re: Plakáty ?

Příspěvek od andrewl » 05 říj 2010 13:36

Nácků se nezastávám a nezastávám se nikoho kdo chtěl někomu bránit říci svuj názor. Protest proti registrovaným partnerstvím a adopci dětí jako takový ovšem zcela chápu.
Argumentovat tím, že monogamní hetero vztah (nadoživotí tam nepřidávám) má svou platnost pouze do průmyslové revoluce je klasickým typem argumentů postmoderní levice. Vždycky se snaží prezentovat specifika nějaké doby jako natolik výjimečná a jedinečná, že dělají výjimečnou a jedinou i dobu samotnou a tak nacházejí laciné opodstatnění pro své sociálně inženýrské (i jiné jako geopolitické a mocenské) plány pomocích nichž chtějí zavádět nové pořádky pro společnost, protože jim chybí elementární úcta a pokora k tradicím naší civilizace.

Společnost se mění to je samozřejmé, ale natolik zásadní tradice jako základní uspořádání společnosti, tedy žití v rodinách a výjimečnost a důležitost rodiny by měly být zachovány. V žádném případě se nedomnívám, že aspekty dnešního světa jako vědecko technický pokrok, informační společnost, možnost uplatnění žen a podobně vyžadují základní změnu takto základních pořádků!! Rodina je více než jen muž, který materiálně zabezpečuje a žena, která zabezpečuje domácnost. Jedná se o komplexní systém vztahů, které plní mnohem důležitější a méně na první pohled vyditelné funkce než jen vaření a vydělávání peněz. Psychologové by mohli mluvit hodiny o vzorech, který muž a žena dítěti přináší a dalších specifikách, které toto uspořádání společnosti ve výchově potomků zajišťuje. Žádné počítače internet auta mobily možnost cestování a globalizace nesnižují důležitost rodiny jako takové, která zajišťuje výchovu budoucích generací.
Argumenty o prvotně posolené společnosti jsou bezpředmětné neboť tradice současného civilizačního okruhu je jednoznačně v soužití monogamních heterosexuálních párů.
Ostře odmítám Vás názor, že klasická rodina je jenom důsledek omezenosti možností v dřívejších dobách! Stejně arogantní se mi zdá tvrzení, že stabilního manžela chtějí jenom chudinky co se o sebe neumí postarat.

Rodina není žádnou agrární tradicí, to je směšné tvrzení a nechci zakazovat žádné počítače ani vzdělání žen a nic co jste vyjmenoval. To není nic tisíciletím prověřeného jak uvádíte, je to výsledkem vědeckotechnického pokroku a snahy o rovnoprávnost proti které jsem nikdy neprotestoval!¨

A plakáty? A pro koho jiného než pro veřejnost ty plakáty mají být? Masy nebo nemasy, říkám, že lidem to naší problematiku nepřiblíží a polemizuji s tím, zda se vůbec o to priblížení snažit...
Lanius
Příspěvky: 357
Registrován: 26 kvě 2010 16:58

Re: Plakáty ?

Příspěvek od Lanius » 05 říj 2010 14:32

Rozhodně souhlasím, že většina plakátů která nám přijdou vtipná anebo zajímavá se nehodí pro lidi, kteří o zbraních nic neví.

Ovšem, nejspíš se udělat plakát, který by ukazoval, aby to došlo i tak 60-70% lidí, že není nesprávné mít možnost nosit zbraň pro ochranu vlastního života, anebo životů svých blízkých. Je policie všude? Přinejlepším se může dostat na místo za několik minut, ve větších městech. Jasně, lidi silně domestikovaní*, teda ty co je nazýváte tím patvarem "ovčané", se prý bojí zbraní a nechtějí s nimi mít nic společného.

Na druhé straně, možná je čas na naší straně. Vemte si counter-strikeovou generaci. Těžké najít někoho kto nehrál alespoň jednu podobnou hru v mládí. Imho, mezi nima bude větší zájem o a menší odpor k zbraním. Ženy prý většinou jsou pro vlastnictví zbraní, nejspíš proto, že negují fyzickou převahu kterou nad nima mají muži.

Skoro všechny ty plakáty od Olega jsou tady:
http://olegvolk.net/gallery/technology/arms/

Je tam i spousta jiných fotek, takže je to pro fandy do zbraní celkem zajimavé místo. Pokud by jste tam náhodou uviděli plakát, který je podle vás srozumitelný pro víc lidí, tak tady postněte odkaz..

Imho by bylo dobré vymyslet anebo přeložit plakáty které by se pro případnou rozumnou mediální kampaň hodili. Tedy, poukazování na to, že policie není všemocná, že ústava zaručuje právo na život, což taky znamená, že máme právo vzdorovat agresi ze strany antisociálních elementů.

Kdo ví, k čemu dojde, a jak všichni víme "si vis pacem, para bellum"..
Osobně jsem překvapen a velice rád, že v ČR není žádná iniciativa proti zbraním. Ovšem, imho by stačil jeden pošuk typu Thomase Hamiltona anebo Andrewa Bryanta aby se situace změnila k horšímu.
Je to jako s teploušama. Dokud se schovávali v dírách a styděli se o sobě mluvit, téměř nikomu to nevadilo. Naopak, tím, že všude začali vykřikovat že jsou teplí a že se za to nestydí, poštvali si proti sobě i lidi, kteří o nich dosud neměli ani páru, tudíž o nich nepřemýšleli....
Není to celkem přesné, imho. Kdysi kdyby se někdo přiznal, že je teplouš, nejspíš by to s ním dopadlo jako kdysi s mými příbuznými, když upadli do nemilosti komančů po převratu ... lidi je přestali zdravit a pro jistotu když je viděli přešli na druhou stranu ulice...

Mimoto, homofobie je čistě věc kultury. Ve Spartě bylo bisexuální chování naprosto běžné, a nejspíš by křesťanské fobie vnímali se stejným zhnusením jako my jejich postoj k otrokářství..

Osobně mi gayové nevadí, tedy, kromě těch co by mně chtěli zbalit a nebrali by ohled na můj nezájem..

*celkem pravděpodobná hypotéza, že v průběhu existence lidstva se snižovala míra agrese v lidech. Kooperace je nezbytná, a ti co to nedovedli anebo byli násilní nejspíš dopadli špatně. Ovšem, od doby vzniku prvních hierarchických společností po vynálezu polnohospodářství je to horší.. ti, co jim nevadí makat jako fretky aby se nějaký potentát mohl mít lépe jsou ve výhodě. Nejvíc to je vidět v Číně, tam rebelanty popravují už několik tisíc let, a výsledek je, že jsou více konformní než lidé tady a jejich vládci je vykořisťují jedna báseň..
Uživatelský avatar
kayakero
Příspěvky: 804
Registrován: 22 zář 2008 14:12

Re: Plakáty ?

Příspěvek od kayakero » 05 říj 2010 15:10

nejdřív k tématu:
andrewl píše: . . . . A pro koho jiného než pro veřejnost ty plakáty mají být?
třeba pro samotné střelce - jen tak pro radost/estetiku. Možná na stěnu adolescentního pokoje, nebo jako tapeta za ponk s věcmi na přebíjení. A nebo malé smolepky na auto - podobně jako si insignie komunitní příslušnosti na svá auta lepí hobby-piloti, kajakáři, para-glideři a podobní.

Celkem hezké samolepky jsem viděl ze střelnice v České Kamenici, nějaké přihazuje do nákupů AllianCZe-shop, spoustu mají výrobci: zvláště malí kluci (<12let) mají rádi na rameni nášivku GLOCK - na důkaz že si už (pod dohledem) bouchli, k obdivné závisti všech ostatních raubířů.

A nejsou špatné nálepky anoncující ochotu k palbě (určené pro zloděje) - něco jako nalepit si pod okno auta značku alarmu či Medvěd-block. Netvrdím, že by to byl vždy dobrý nápad, může to být info spíše pro terroristy (kam si dojít pro zbraň), ale samolepky občas roztomilé jsou.

Lanius píše:Osobně jsem překvapen a velice rád, že v ČR není žádná iniciativa proti zbraním. Ovšem, imho by stačil jeden pošuk typu Thomase Hamiltona anebo Andrewa Bryanta aby se situace změnila k horšímu.
poslední co nás zkoušel plošně odzbrojit (krůček po krůčku) byl Stan der Groß, tedy ČSSD Standa Gross. V USA je 30x více obyvatelstva a taky tam takových zbraňo-fóbních (militantních pacifistů) mají jen pár, takže v ČR se další odzbrojovatel vyskytne zase až za čas.
josse
Příspěvky: 310
Registrován: 28 úno 2009 17:02
Bydliště: Ostrava

Re: Plakáty ?

Příspěvek od josse » 05 říj 2010 15:31

kayakero píše: třeba pro samotné střelce - jen tak pro radost/estetiku. Možná na stěnu adolescentního pokoje, nebo jako tapeta za ponk s věcmi na přebíjení. A nebo malé smolepky na auto - podobně jako si insignie komunitní příslušnosti na svá auta lepí hobby-piloti, kajakáři, para-glideři a podobní.
S tím se plně ztotožňuju nikdy se tady neřešilo že by se to někde mělo hromadně vylepovat kolem cest ... pro naši radost radost střelecké komunity a jak budou inteligentní a vtipné tak si jich občas všimne i někdo jiny ... Kateřina Emons s prakem by byla vážně k víc než pousmání ... (hlavně jak vás zamrazí že by to tak jednou mohlo i dopadnout ...)
Uživatelský avatar
kayakero
Příspěvky: 804
Registrován: 22 zář 2008 14:12

Re: Plakáty ?

Příspěvek od kayakero » 05 říj 2010 16:17

_________________________________________
a teď off-topiči (moderátorům k promazání):
andrewl píše:Protest proti registrovaným partnerstvím a adopci dětí jako takový ovšem zcela chápu.
Já taky, dcerka se 2 teplými tatínky je experiment o němž zatím nevíme jak skončí - pro průměrné děvčátko nejspíš chronickým pocitem out-siderství = vykořeněním, freak-frustrací. Tohle nikdy nebude většinový žánr, i u velmi silných osobností nutno postupovat velmi opatrně a pomalu. Aby si ale byli 2 registrovaní partneři osobou blízkou (proti které mohou beztrestně odmítnout vypovídat), proti tomu nic nemám.

andrewl píše: . . . . . postmoderní levice.
já jsem postmoderní (post-industriální) pravice: nechci aby se o mne stát (po)staral, nechci vlastně aby se mi vůbec pletl pod nohy kde nemusí.

andrewl píše:. . . . . natolik zásadní tradice jako základní uspořádání společnosti, tedy žití v rodinách a výjimečnost a důležitost rodiny by měly být zachovány. . . . . . .
Závěru bez podkladů se říká "zaklínání", je to diskutační faul (více Schopenhauer, Eristická dialektika). Nepodsouvám Vám špatný úmysl - jen chci upozornit, že je nutno to formálně hlídat.

andrewl píše:V žádném případě se nedomnívám, že aspekty dnešního světa jako vědecko technický pokrok, informační společnost, možnost uplatnění žen a podobně vyžadují základní změnu takto základních pořádků!!
Souhlas: nevyžadují to. Ale umožňují - pro ty co si jiné uspořádání chtějí vyzkoušet. Před prosperitou ani to nemohli - neustáli by to. Takže za prosterity padají staré vzory - nikoliv že by je vyvolala změna technologií, jen si je lidé (konečně) mohou dovolit.

andrewl píše:Rodina je více než jen muž, který materiálně zabezpečuje a žena, která zabezpečuje domácnost. Jedná se o komplexní systém vztahů, které plní mnohem důležitější a méně na první pohled vyditelné funkce než jen vaření a vydělávání peněz. Psychologové by mohli mluvit hodiny o vzorech, . . . . .
Neprosperující kultury (Evropa ještě před 150lety, Arábie + Afrika dodnes) kde téměř všechny ženy neseženou žádnou práci, tam z nich snadno manžel udělá hospodyňku-služtičku (pod hrozbou smrti hladem). Celá společnost je prolezlá šikanou a vzájemným ponižováním - který má vrstvy s aspoň nějakou mocí zakonzervovat v korytech (zakopat v pozicích) vydávajíce se za svaté nezpochybnitelné tradice. Nemá to nic co dělat s osvědčeností společenského modelu, ani s lidskou přirozeností nebo lidskými potřebami (kultury a zakořenění), jde jen a ryze o zakonzervování mocných u moci. To je IMHO obsah většiny našich tradic.

Taková (zbytečná) šikana vydávaná za kulturu a tradice má spousty forem (od výběru manžela rodiči, přes šikanu "mazáků" v odvedeneckých armádách, přes ženskou obřízku, přes uříznutí prstů vdovám, po ukamenování za cizoložství) a co je na ní velmi smutné: že kdo se stal obětí (utrpení÷zmrzačení), nestává se jejím nepřítelem, ale naopak se ji prakticky vždy snaží šířit dál jako infekční sociální chorobu - aby se vyhnul pocitu, že jeho utrpení nemělo smysl. Ženskou obřízku si v Africe provádějí ženy navzájem, muži jsou spíše proti; hadr přes tlamu si také dávají muslimky sobě navzájem - muži se toho ani neúčastní.

Taky velmi často potkávám násilnosti u blbů, kteří se nátlaku (ostatních) tj.: "tradici" podvolili/zlomili, ztratili tím možnost volby/svobody - nenávidí se za to a nenávidí i ostatní kteří tuhle chybu neudělali. Není náhoda, že ve filmu "Easy rider" nechali Denise Hoppera umlátit k smrti base-ball kyji právě od takových konformních tatíků - strážců tradičních hodnot: otců od rodiny, dobrých křesťanů, co mají závazky, řádně bance splácí hypotéku - a s takto zmrzačenými křídly už nikdy nepojedou s kamarádem napříč pouští na motorce na Mardi Grass. A každého kdo se nenechal takhle chytit do pasti, každého takového nenávidí - a chtějí ho zavraždit.

To vidím v pozadí motivů prakticky každého kdo se chce nadřazovat svou tradiční kulturou a ostatní možná uspořádání deklasovat jako netradiční, nezavedená - nenávist vyvolené vlastní nesvobodou. A ony ty alternativy vztahů lidí jsou vlastně jen potlačené šikanujícími vládci. Když je vyzkoušíme, zjistíme, že nám vlastně chyběly.

andrewl píše:Argumenty o prvotně posolené společnosti jsou bezpředmětné
ne-e, nesouhlas. Bylo to uspořádání, ve kterém jsme žili 5MegaLet. V civilizaci (s těmi tradicemi a manželstvími) žijeme nejvýše 20tisíc let (a na Papui to ještě ani nezačalo). K tomu: živočisný druh se zvládne zněnit za 300 000 ÷ 500 000 let (paleo-bilogická časová konstanta). Tedy: proporce (délka + intenzita) našich emocí je optimalizována na přežití ve kmenových společenstvích - ne v hetero vztazích. Proto tolik nevěr, rozvodů: na civilizace jsme se ještě nestihli adaptovat. To by přišlo nejdříve za dalších min. 280 000 let. Trochu se to dá urychlit selekcí (jako u konformních číňanů - viz. Lanius). S eugenikou (šlechtěním lidské rasy) si ale raději nezahrávejme - je to nebezpečný daemon k vypuštění :wink:

andrewl píše:neboť tradice současného civilizačního okruhu je jednoznačně v soužití monogamních heterosexuálních párů.
opět souhlas - ostatní sociálně přirozené skupinky vládci stihli potlačit: slety kamarádek-divoženek, úderné partičky mladých bojovníků, kmenové uspořádání, klany, ... Ale s přicházející svobodou - jak právní, tak ekonomickou nezávislostí se k tomu lidé zase začínají vracet - chybělo jim to. Proto ty kmenové struktury motorkářů, dívčí večery divoženek ve strip-klubech, surfaři v komunitě co žijí na pláži, doborvolní hemelessové jako lovci-sběrači, vznikající i naprosto nové indiánské a maorské kmeny na nově zakoupené půdě, ... - lidskou přirozenost sice potlačíte i na pár set let, ale nemůžete ji trvale zlomit: zase si najde cestu ke svým přirozeným radostem.
Uživatelský avatar
Radgost
Příspěvky: 772
Registrován: 28 srp 2008 09:50
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Plakáty ?

Příspěvek od Radgost » 05 říj 2010 16:38

...prokrista kayakero, ty jsi maniakální grafoman.
Musíš se taky ke všemu vyjadřovat? :roll:
R. Louda
Příspěvky: 29
Registrován: 09 pro 2007 09:10

Re: Plakáty ?

Příspěvek od R. Louda » 05 říj 2010 16:41

tell_8262.jpg
tell_8262.jpg (29.59 KiB) Zobrazeno 1209 x
improvised_9565web.jpg
improvised_9565web.jpg (19.91 KiB) Zobrazeno 1209 x
význam těhle plakátů musí poznat i tupec,a to nevládnu anglicky a pochopil jsem je i já!!
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: Plakáty ?

Příspěvek od Kubajzz » 05 říj 2010 17:09

Samolepky :)
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Odpovědět