Pitbull versus jezevcik

Vše co se událo v souvislosti se zbraněmi

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Sam
Příspěvky: 38
Registrován: 10 zář 2008 14:28

Pitbull versus jezevčík

Příspěvek od Sam » 14 srp 2009 22:08

Možná sem tato událost / http://www.novinky.cz/krimi/176376-pitb ... vcika.html / nepatří neb při ní nedošlo k použití zbraně. Ale docela by mě zajímalo jak by byl hodnocen čin majitele, který by bránil svého jezevčíka palnou zbraní. Případně kdyby se na místě naskytla třetí osoba a pokusila se o totéž.


"Hlavně když se kouří z hlavně"
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 14 srp 2009 23:44

Dle mého názoru by na to mělo být pohlíženo z hlediska nutné obranu. Podle zákona je jezevčík věc - třeba jako lavička, LCD televize a nebo popelnice.

Zřejmě o nutnou obranu/krajní nouze se nebude jednat, pokud při obraně způsobená škoda bude větší, než jaká by jinak vznikla. Opakuji že podle zákona na sebe útočí dvě neživé věci.

Tedy pokud ti na jezevčíka za 5 piv vlítne pitbul za 10 tisíc a ty ho odbouchneš, tak to nutná obrana zjevně není :twisted:

To je jen taková úvaha 8) a můj neodborný názor.
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 15 srp 2009 09:10

mít u sebe zbran tak ho hned odbachnu krypla :D
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 15 srp 2009 09:30

Já myslím, že rozhodující světlo do případu vnese výpověď toho pitbula, páč jestli na něho zaútočil první ten jezevčík, tak se z jeho strany jednoznačně jednalo o NO.
:lol:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Příspěvek od ALKAJ » 15 srp 2009 09:48

Zasa ďalši incident vďaka ktorému sa bude kričať o tom že treba tie pitbully zakázať Obrázek
Jak nazýváš lidi, kteří když jsou ohroženi, tak se nebrání, jen utečou a schovávají se?
Civilizovaní?
happymoos

Příspěvek od happymoos » 15 srp 2009 10:00

já bych po pitovy hned nestřílel, skočil bych na něj a skopal ho do kuličky, myslím, že by mu to stačilo :x
Sam
Příspěvky: 38
Registrován: 10 zář 2008 14:28

Příspěvek od Sam » 15 srp 2009 18:35

No to by asi nestačilo...skopat ho. Chovám velká plemena asi deset let a myslím si že usměrnit psa jako je pitbull pokud je takto dobře " naložen " by asi dalo větší práci....
"Hlavně když se kouří z hlavně"
Uživatelský avatar
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Příspěvek od ALKAJ » 15 srp 2009 22:42

Tieto plemená sa asi nemajú radi.
http://www.nothingtoxic.com/media/11722 ... Weiner_Dog

BTW: jazvečíky sú strašné kur*vy a vôbec by som sa nečudoval keby začal útok jazvečík.
Jak nazýváš lidi, kteří když jsou ohroženi, tak se nebrání, jen utečou a schovávají se?
Civilizovaní?
Tomik
Příspěvky: 19
Registrován: 16 srp 2009 14:17
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Tomik » 16 srp 2009 20:29

Já se jen obávám, že kdyby majitel jezevčíka použil na jeho obranu střelnou zbraň, v mnoha "seriozních" mediích bychom se dozvěděli např. " Šílenec ozbrojený legálně drženou pistolí ohrožoval zběsilou střelbou na veřejném místě obyvatele Brna . Podle svých vlastních slov prý chránil psa. Kolik podobných incidentů, kolik nevinných obětí bude třeba, aby naši zákonodárci konečně pochopili ...".
„Násilní zločinci jsou pouze malá skupina – a dokud budou bezúhonní lidé mít přístup ke zbraním, tak také malou skupinou zůstanou.“
Sam
Příspěvky: 38
Registrován: 10 zář 2008 14:28

Příspěvek od Sam » 16 srp 2009 21:34

Tak nevím...jak se zachovat. Mít u sebe palnou zbraň a dívat se jak mi pitbull likviduje psa....jak pitbulla majitel nezvládá....jak jak jsou poblíž nedejbože děti....a při tom nesmět zasáhnout.. No to by chtělo asi silnej žaludek. Teď se jenom rozhodout, čeho následky budou horší...střílet či nestřílet?? To je otázka...
"Hlavně když se kouří z hlavně"
Tomik
Příspěvky: 19
Registrován: 16 srp 2009 14:17
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Tomik » 16 srp 2009 22:22

To je problém. Celoplášťová - v lepším případě poloplášťová - střela, na zemi dlažební kostky nebo asfalt, plus velká energie střely, rovná se vysoké riziko zranění nezúčastněných osob. Takže rozhodně nestřílet a celý život vidět před očima chudáka psa zaživa pitvaného pitbulem, a vyčítat si, že jsem mu nemohl pomoci.
Je to pořád méně hrozné než kdyby ten odraz někoho poranil nebo dokonce zabil, a já si to vyčítal dlouhá léta v báni.
Ideální řešení této situace imho neexistuje.
„Násilní zločinci jsou pouze malá skupina – a dokud budou bezúhonní lidé mít přístup ke zbraním, tak také malou skupinou zůstanou.“
Smetys
Příspěvky: 20
Registrován: 21 bře 2009 08:08
Bydliště: Středočeský kraj blízko Boule

Zastávám názor nestřílet

Příspěvek od Smetys » 17 srp 2009 06:22

Při porovnání možných důsledků je lepší nechat chcípnout miláčka rodiny než nechat zavřít jejího živitele.
Pochybuju, že případná střelba by měla pochopení u zkoumajících orgánů a minimálně by vedla k odebrání k ZP, a to v případě, že by jen došlo k odprásknutí pitbulla.
Představa, že běhěm zásahu by byl zraněn (zabit) někdo jiný je fakt děsivá a důsledky by byly, dle mého názoru, exemplární.
Viděl bych to na mastnou pokutu pro majitele obou psů (měli být oba uvázaní) a povinost majitele pitbulla pořídit poškozenému nového jezevce.
Smith & Wesson M&P 9mm
Hatsan 125, Norconia 4x32, Ultrafire WF-501b;
Sam
Příspěvky: 38
Registrován: 10 zář 2008 14:28

Příspěvek od Sam » 17 srp 2009 08:37

Takže"nejbeztrestnější" je bránit se teleskopem :-)
"Hlavně když se kouří z hlavně"
JirkaS
Příspěvky: 435
Registrován: 20 zář 2006 12:28
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JirkaS » 17 srp 2009 08:47

Funguje taser na psy?
Sam
Příspěvky: 38
Registrován: 10 zář 2008 14:28

Příspěvek od Sam » 17 srp 2009 09:11

No vidíš! To mě nenapadlo!.... :wink: Ale pak mít u sebe ještě jeden na "páníčka" :wink:
"Hlavně když se kouří z hlavně"
Odpovědět