Pitbull versus jezevcik

Vše co se událo v souvislosti se zbraněmi

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

kayakero
Příspěvky: 804
Registrován: 22 zář 2008 14:12

Příspěvek od kayakero » 26 srp 2009 09:56

Jo: k té palbě do psů: IMHO pro střelce vyšetřování skončí tím, že PČR založí protokol, že byl čokl v městské zástavbě (mimo psí louku) bez náhubku a vodítka. Lhostejno zda se náhubek sesmekl či vůbec nebyl: nedbalost majitele, tím je nespolehlivý on i pes. Navíc dnes jsou skoro všude zaznamenávající kamery (celá centra měst jsou pokrytá, spousta paneláků, vilek, úřadů, ... ): zdokumentované útočné chování psa (klidně i ne na lidi - jen na jiné zvíře, klidně i vyprovokované, tj.:pro psa vlastně nutná obrana) palbu nablízko odůvodní. Žádné postihy střelce nepředpokládám. Jiné by to asi bylo se střelbou po činu (když je útočící pes již odvolaný) nebo na hodně velkou vzdálenost.



-> Robert69: podobnou story uveřejnila před lety černá kronika před cca. dekádou - tenkrát Bubeneč/Praha to bylo: pobíhající pitbul -kontra- ? čiwawa venčená milenci na procházce. Zvedli taky pejsíka do náruče, pitbul tenkrát ale pokoj nedal. Zmasakrovat dvojici ale nestihl, včas ho zastřelila pražská městská policie (asi byli za rohem) - celý bubínek: pes sice spolehlivě zemřel, ale i po 6. ráně byl prý ještě chvíli vitální. Tenkrát mívali strážníci revolvery. Majitel volně pobíhajícího pitbula tenkrát utekl a ujel autem, pes neměl obojek registrační ani jiný, nevypátrali ho.

Myslivci pak řešili, jestli je pitbul vážně tak tuhý (tipovali ho tak na 2 rány), nebo jestli strážník kecá a buď střílet neuměl, nebo jen chtěl využít zákonné záminky a zastřílet si jako u Verdunu. Každopádně Ty jsi měl štěstí, mohlo to skončit pro Tebe zmrzačením či smrtí.


Kvakoš

Příspěvek od Kvakoš » 26 srp 2009 19:38

Zrovna včera se mi na zahradu podhrabal sousedův čokl-směska 8)
Bylo to v pohodě,do té doby než ho zmerčil můj-rotvajler.Než jsem přišel na to,co se děje,tak se té mé potvoře podařilo stáhnout pěknej kousek kůže ze zad toho sousedovic ořecha...
Dneska mi mává paragonem na devět stovek od felčara...Příště už se to nestane-vezmu lopatu a zahrabu to co z něho zbyde... :evil:
Uživatelský avatar
dykmore
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 led 2008 12:58
Bydliště: Ostrava - Hrušov

Příspěvek od dykmore » 28 srp 2009 18:50

já jen dodám, že jsem kdysi na vlastní oči viděl, jak pitbull zabil kočku. Ani mi nepřišlo, že by mu dělala nějaké naschvály, prostě se za ní najednou rozběhl, ona vylezla na nějaký keř, on tak dlouho dorážel, až spadla. Pak už to bylo ráz na ráz - rafl ji za hřbet a začal žvýkat, jen tak stál, koukal po nás, kočka řvala jak člověk, za dvě minuty bylo po všem. Neměl jsem z toho dobrý pocit. Nejsem chovatel psů, ale vidět, jak taková svině jen tak pro radost doslova zavraždí mého psa, asi by to byl docela záhul na psychiku. I když to je jen zvíře.. páníček pitbullka stál opodál a smál se na celé kolo :evil:
Pořádná bouchačka je z plastu a oceli, a nosí se v kydexovém pouzdru.
Hans

Příspěvek od Hans » 28 srp 2009 20:25

Pokud jsi dobře pamatuju tak byl jeden případ kdy doga napadla NO. No pán NO (policista-psovod, ale už v důchodu a starý) bránil svého psa nožem. Dogu zabil a soud ho osvobodil....ALE ne díky KN, ale díky tomu že naznal že vycvičený NO měl větší hodnotu než ta doga.Myslím že to zpracovala i TV barandov jedním dílem v pořadu Na lavici obžalovaných justitce, nebo jak se to jmenovalo..
Homer262
Příspěvky: 63
Registrován: 08 čer 2008 17:45
Bydliště: Praha

Příspěvek od Homer262 » 28 srp 2009 23:03

->dykmore: By mně svrběly ruce. Smáznout takového ksindla je na vyznamenání. :evil:
Uživatelský avatar
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Příspěvek od ALKAJ » 29 srp 2009 07:50

A za čo by si chcel to vyznamenanie? Pes a mačka sa normálne nemajú radi. Keď bola mačka natoľko sprostá že sa dala chytiť psovi tak na to doplatila - tuším sa to nazýva "prirodzený výber". Možno to pre vás mešťanov znie príliš kruto, ale je to tak.
BTW: Keď sa mačka honcuje tak vreští omnoho viac ako keď sa mačky bijú navzájom, alebo keď mačku drhne pes.
Jak nazýváš lidi, kteří když jsou ohroženi, tak se nebrání, jen utečou a schovávají se?
Civilizovaní?
Lettow-Vorbeck
Příspěvky: 296
Registrován: 19 led 2008 17:10

Příspěvek od Lettow-Vorbeck » 29 srp 2009 10:53

Přirozený výběr si v naší kultuře dovolit. Těžko bych u soudu vysvětloval, že jsme se se sousedem neměli rádi a tak jsem ho smáznul protože mám větší gun!
Čtu v poslední době tak strašné věci o kouření, že jsem se rozhodl přestat číst. - Winston Churchuil
Uživatelský avatar
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Příspěvek od ALKAJ » 29 srp 2009 11:48

Pes tieto problémy nemá tak isto ako mačka nebude súdená za týranie myší (keď sa s nimi hrá) :roll: .
Jak nazýváš lidi, kteří když jsou ohroženi, tak se nebrání, jen utečou a schovávají se?
Civilizovaní?
Homer262
Příspěvky: 63
Registrován: 08 čer 2008 17:45
Bydliště: Praha

Příspěvek od Homer262 » 29 srp 2009 12:06

Tak za prvé: za psa je odpovědný jeho majitel. Pes není divoké zvíře v buši.
Pokud člověk v klidu přihlíží tomu, jak jeho pes způsobuje jen tak pro nic za nic utrpení jinému stvoření, je to velmi pravděpodobně psychopat.
Je samozřejmé, že lidem s podobným organickým postižením mozku to připadá normální a vůbec se nad tím nepozastaví.
Nicméně se domnívám, že držitel ZP by měl mít alespoň takové IQ, které mu umožní rozlišit zcela zřejmé skutečnosti, jako je např. volné zvíře a zvíře držené člověkem nebo děje odehrávající se v přírodě a děje ovlvňované člověkem v lidské společnosti. Jinak totiž těžko může být schopen vyhodnotit situaci jako vhodnou či nevhodnou k použití zbraně. Jak vidno, není to pravidlem. Možná by stálo opravdu za to, provádět před udělením ZP nikoli psychologické, ale IQ testy a jako podmínku pro vydání určit alespoň hranici slabomyslnosti.
Jinak jsem alespoň rád, že tento jouda nebydlí v České republice.
HOWGH. :evil:
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 29 srp 2009 12:25

To-Kvakoš
Paragon je hezká věc, ovšem jeho nezajištěný pes, vnikl na tvůj pozemek, který střeží pes tvůj a zjevně v mezích zákona i dobrých mravů, je tam na volno. Z toho plyne že hájil svůj prostor před vniknuvším vetřelcem, tedy bych podal oznámení na souseda že jeho věc (pes) omezil moje vlastnictví (psa i zahradu) a že tedy soused svou nedbalou péčí o svůj majetek, přímo způsobil tento střed ze kterého tvůj majetek (pes) si odnesl trauma a to vyčíslíš na 20.000,-Kč plus náklady na přeočkování a psího psychologa. Chce li si soused hrát dej mu šanci na hru
:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Uživatelský avatar
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Příspěvek od ALKAJ » 29 srp 2009 14:42

2:Homer262
Ak máš problém s chápaním tak ti to skúsim napísať ešte raz:
Keď mačka vlezie dobrovolne psovi do cesty tak to nie je normálne a dá sa očakávať že to pre tú mačku nedopadne dobre. Keď mačka vlezie na územie psa (tým mám na mysli miesto kde pes býva - väčšinou je to ohradený pozemok) a pes ju zadrhne tak je to jej problém - hádam nečakáš od niekoho že bude za svojím psom behať po svojom pozemku 24h.
Nikde som nenapísal že tomu v kľude prizerám - to je tvoja ničím nepodložená úchylná predstava.

K ostatku tvojho príspevku nieto čo dodať (slušného).
Jak nazýváš lidi, kteří když jsou ohroženi, tak se nebrání, jen utečou a schovávají se?
Civilizovaní?
Uživatelský avatar
kayakero
Příspěvky: 804
Registrován: 22 zář 2008 14:12

Příspěvek od kayakero » 31 srp 2009 08:28

ad ta kočka zakousnutá psem:

Tomu pitbulovi bych taky nevyčítal (přirozenou) ofenzivnost. Od toho má pána, aby ho odvolal kdyby chtěl veřejné plochy začít považovat za svoje teritorium, které má pro svou smečku hájit před cizími psy - za cenu jejich roztrhání. Nebo kdyby chtěl "své" území vyčistit od neřádu koček.

Zato chlap, co nechá svým psem (i bezprizorní) kočku či cizího psa roztrhat (zvláště pak na veřejném místě) je hoden pozornosti. Pokud se ani nepokusil ho odvolat, bral bych to za praktické psychotesty (spolehlivější nežli dotazníky u cvokaře) - a hned mu sebral zbroják (.. střelmistrovský průkaz, průkaz pro práci s jedy, osvědčení revizního technika dle paragrafu 50, osvědčení důlního strojmistra, bezpečnostní prověrku, ...) a asi i řidičák. Je nespolehlivý a nemocný, nebezpečné věci mu nepatří do ruky.


Pokud se pes zkouší na ulici chovat dominantně (nedejbůh útočně) vůči jiným zvířatům (nedejbůh lidem nebo dětem), není to v pořádku. I kdyby jen ně na tiše pouštěl hrůzu - bez kousání, bez štěkání. Nemyslím že by z takových nezvládnutých psů měly být hned volné terče k beztrestnému odstřelení. To asi vážně jen v průběhu jejich útočného pokusu. Ale na přezkoušení ze základní poslušnosti by takový pes jít měl - a dokud ho nezíská, pak jako nebezpečná věc by se neměl vyskytnout na ulici. Tam, kde k tomu nebude stačit slušnost či soudnost "páníčka", měla takové projevy odchytávat městská policie, třeba. A pokud se na to "páníček" vykašle a bude přesto opakovaně na ulici tahat psa (nyní již s úředním statusem nezvladatelného), pak i pokud nebude prokuratuře stát za žalobu z veřejného ohrožení, měl by páníček min. získat status nespolehlivého, kterému nebezpečné věci nepatří do ruky. Tedy opět: sebrat zbroják a podobné.
Tomik
Příspěvky: 19
Registrován: 16 srp 2009 14:17
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Tomik » 31 srp 2009 21:25

Přesně tak. Každý pes má svého pána. Takový člověk - chovatel by měl své zvíře vychovat tak, aby bylo možné jej bez nepřiměřeného rizika vodit na veřejná prostranství. Pokud se mu to, např. pro nazvladatelnou agresivitu psa danou jeho individuálními vlastnostmi, nepodaří, měl by ho vhodným způsobem zajistit tak, aby nemohl ublížit. Tolik o zodpovědnosti.
Jinak co se týká podivína, který se směje, když jeho pes rdousí jiné zvíře, to je případ spíš pro psychiatra než pro psychologa. U něj je zřejmá patologicky zvýšená agresivita nebo nějaký mindrák, který ho nutí skrývat svou vlastní zbabělost za sílu zvířete.
„Násilní zločinci jsou pouze malá skupina – a dokud budou bezúhonní lidé mít přístup ke zbraním, tak také malou skupinou zůstanou.“
Uživatelský avatar
dykmore
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 led 2008 12:58
Bydliště: Ostrava - Hrušov

Příspěvek od dykmore » 01 zář 2009 16:39

já to teda upřesním pro Alkaje, abych nevypadal jako útlocitný greenpeace: stalo se to normálně na frekventované ulici ve městě, ne na žádném psím teritoriu, ten majitel toho psa potom už na kočku štval, ona sice zdrhala, ale nějak špatně si to vypočítala a dostala se do rohu, proto skočila na ten keř.
Pořádná bouchačka je z plastu a oceli, a nosí se v kydexovém pouzdru.
Uživatelský avatar
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Příspěvek od ALKAJ » 01 zář 2009 20:25

V tom prípade to bola zrejme chyba majiteľa (či už preto že nezvládol psa, alebo seba).
Jak nazýváš lidi, kteří když jsou ohroženi, tak se nebrání, jen utečou a schovávají se?
Civilizovaní?
Odpovědět