Pitbull versus jezevcik

Vše co se událo v souvislosti se zbraněmi

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

kayco
Příspěvky: 212
Registrován: 10 dub 2008 15:59
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kayco » 17 srp 2009 11:50

taser ano, v podstate taser urobi to ze sa ti svaly napnu a nevies ich uvolnit... cim je utocnik svalnatejsi tym lepsie pre obrancu , takze dany pitbul zasiahnuty taserom sice ostane chvilu bez svalov ale ked ma v hube jazvecika tak ho, aj keby chcel, nedokaze pustit. Co po tom ak taser vypne? ci odide alebo bude pokracovat v utoku to uz je na povahe toho psa.
Naposledy upravil(a) kayco dne 01 zář 2009 07:02, celkem upraveno 1 x.


Crosman 2250XT/Centerpoint 4X32
Uživatelský avatar
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Příspěvek od ALKAJ » 17 srp 2009 17:43

Sam píše:Ale pak mít u sebe ještě jeden na "páníčka"
Myslíš na majiteľa toho jazvečíka? :wink:

Me osobne by sa nepáčilo, keby sa na môjho psa vyrútil úplne neovládatelný jazvečík, môj pes by sa bránil a ešte by ho chcel majiteľ jazvečíka zastreliť :shock: . Zrejme by to dopadlo zle.
BTW: Ešte som nevidel jazvečíka ktorý by zvládal aspoň zakladnú poslušnosť (za čo ja považujem- sadni, ľahni, vstaň, privolanie, odloženie, štekanie na povel, aport, zákaz nežiadúcej činnosti) a to že pes musí byť socializovaný je samozrejmosť.
Jak nazýváš lidi, kteří když jsou ohroženi, tak se nebrání, jen utečou a schovávají se?
Civilizovaní?
Sam
Příspěvky: 38
Registrován: 10 zář 2008 14:28

Příspěvek od Sam » 17 srp 2009 19:04

Nu v tomto případě bylo uvedeno že k tomu došlo opačně. Ale jinak s Tebou souhlasím! Nicméně rozdíl mezi napadením jezevčíkem a pitbullem je patrný.... :roll:

Mě by prostě jenom zajímalo jak se vlastně zachovat v případě napadení svého psa nebo sebe, případně třetí osoby aby bylo vyhověno liteře zákona a při tom došlo k úspěšnému odražení útoku...
"Hlavně když se kouří z hlavně"
Uživatelský avatar
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Příspěvek od ALKAJ » 17 srp 2009 20:50

aby bylo vyhověno liteře zákona a při tom došlo k úspěšnému odražení útoku...
Chcelo by to nejaký 100% humánny a 100% učinný prostriedok Obrázek :D
Jak nazýváš lidi, kteří když jsou ohroženi, tak se nebrání, jen utečou a schovávají se?
Civilizovaní?
Sam
Příspěvky: 38
Registrován: 10 zář 2008 14:28

Příspěvek od Sam » 17 srp 2009 21:14

No to je to co bych rád věděl.... :D

Každopádně je asi značně ošemetné zatahovat do toho plné zbraně....

....pak ale nechápu k čemu je máme..... :?
"Hlavně když se kouří z hlavně"
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 17 srp 2009 21:35

Tak si udělejme souhrn.
Zatím se zdá, že nejlepším řešením je do útočícího psa začít kopat a až pustí jezevčíka a zakousne se Vám do nohy, tak ho zcela legálně odbouchnout :lol: :lol: :lol: :lol: No nevím :lol: ale je to nářez. :lol: A kdyby mi to někdo vyprávěl jako story v hospodě, tak bych se asi dooooost smál :lol: :twisted:
Sam
Příspěvky: 38
Registrován: 10 zář 2008 14:28

Příspěvek od Sam » 18 srp 2009 19:33

Taky si myslím....je to k smíchu. Nebo k pláči??
"Hlavně když se kouří z hlavně"
Robert69
Příspěvky: 176
Registrován: 22 bře 2008 18:56

Příspěvek od Robert69 » 18 srp 2009 23:13

Něco podobného se mě taky stalo.Mám jezevčíka a když sem ho venčil na vodítku vyřítil se na nás s neoplocené zahrady Pitbul bez náhubku v ten moment mě nenapadlo nic jiného než vzít svého psa do náruče a zvednout ho nad hlavu .Pitbul naštěstí jenom skákal kolem nas a snažil se vyskočit ná mého psa do té doby než přiběhla jeho paní a odbolala ho a protože se to nestalo poprvé že jim utekl a střelnou zbraň nemám kromě pár vzduchovek tak sem si pořídil plynovku.
Sam
Příspěvky: 38
Registrován: 10 zář 2008 14:28

Příspěvek od Sam » 19 srp 2009 11:25

No a to je přesně to o čem mluvím....jak se beztrestně bránit??
"Hlavně když se kouří z hlavně"
Homer262
Příspěvky: 63
Registrován: 08 čer 2008 17:45
Bydliště: Praha

Příspěvek od Homer262 » 22 srp 2009 22:45

Je tu ještě jedno řešení - první náboj brokový, druhý FMJ, třetí Fiocchi Black mamba nebo rovnou EFMJ. Buď se po první ráně dvounulkovými broky pitbul zalekne a vyklidí pole nebo se nasere a obrátí svou pozornost ke mně. A pak mně zákon dává naprosto volnou ruku. I kdyby odražený projektil nedejbože někoho poranil, jednalo se o odvracení životu nebezpečného útoku na člověka.
Jediný průšvih by byl, kdyby první náboj (broky) nestačil k nabití.
U mé Alfy se to ale nikdy nestalo, pouze je s brokovým nábojem výrazně klidnější. No a tréninky s broky také lezou trochu do peněz.
Naposledy upravil(a) Homer262 dne 23 srp 2009 07:30, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
admix
Příspěvky: 325
Registrován: 01 led 2008 23:01
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od admix » 23 srp 2009 00:05

Jediny a pravdepodobny prusvih. To jsou zas vymysly :lol:
Sam
Příspěvky: 38
Registrován: 10 zář 2008 14:28

Příspěvek od Sam » 23 srp 2009 12:28

Hele ale ten brokový náboj mě docela zajímá...jak se to chová po dosažení cíle??
"Hlavně když se kouří z hlavně"
Homer262
Příspěvky: 63
Registrován: 08 čer 2008 17:45
Bydliště: Praha

Příspěvek od Homer262 » 23 srp 2009 17:26

Už jsem to tady někam psal. Zkoušel jsem jen brokové náboje pro ráži 40 SW, jeden kus 38 Kč.
Z 5 metrů rozptyl broků takový, že pokryje prakticky celý terč fomátu A3.
K praktickému použití to není, ledaže by se střílelo z 20 cm vzdálenosti. Broky jsou navíc velmi drobné, tak na koroptve. Praktické použití jen k odstrašení, z právního hlediska je použití problematické vzhledem k rozptylu. Jediné plus je v tom, že pokud se po zásahu brokovým nábojem útočník nezastaví a já jej druhým normálním nábojem smáznu, má prokurátor o argument méně.
Technicky: vystřílel jsem na zkoušku cca 90 brokovývh nábojů, nikdy po výstřelu zbraň neselhala, tj. bezchybně se natáhlo bicí ústrojí a zasunul další náboj.
Pro případné šťoury - zkoušel jsem pouze a výhradně ráži 40SW. Nemluvím zde ani obecně ani o žádné jiné ráži.
Uživatelský avatar
kayakero
Příspěvky: 804
Registrován: 22 zář 2008 14:12

Příspěvek od kayakero » 26 srp 2009 08:40

Pitbulové na menší psy neútočívají - spíš je berou za mladšího bráchu. Do útočné pohotovosti se nažhaví leda když míjejí velkého psa, který se k nim chce chovat dominantně - typicky doga, vlkodav.

Jenže jezevčíci jsou jak známo melancholičtí poťouchlíci (zvláště někteří), takže možná tohohle pitbula předtím nějaká jezevčická záludná mrcha nějakou hajzlovinou předpružila ... no a tenhle to mohl schytat za něho. Třeba.

Takže každý majitel jezevčíka by měl s podobným útokem počítat, jelikož hrozí tím i nevinným jezevčíkům. A tedy - nejen s útokem volně pobíhajícího předpruženého pitbula, ale i s obranou od jeho majitele, jelikož pitbulisti nebývají socky ale často ambiciózní egocentričtí zbohatlíci, kteří pistoli (drahou - dalšího miláčka) neodkládají. Takže při prvním hryznutí do pitbula vysypat zásobník by mohlo mít tragické následky - z opětované palby.

Ale pokud bude chtít pitbula "jen" zkopat do kuličky nebo zmlátit teleskopem, buďto sám skončí dohryzaný na JIP (leda by trvale nosil kevlarové spodky ribano), nebo jen přilije do pocitu psí křivdy, a ten pak (i po dlouhé době) nečekaně vystartuje po nevinném cizím chlapovi jen proto, že z něho jezevčický pach ucítí + bude mít podobný oděv. Tedy: bez lidmi rozeznatelné příčiny, tedy pes bude úředně nařízen k utracení až napodruhé, majitel ne, ten leda pokutován.
Homer262
Příspěvky: 63
Registrován: 08 čer 2008 17:45
Bydliště: Praha

Příspěvek od Homer262 » 26 srp 2009 09:00

Několik hlubokých pravd ohledně psí psychiky a pozadí některých jinak nepochopitelných útoků psů na své okolí.
Jenom k těm majitelům - dnes už je to tak, že se chovatelé snaží prodat psů co nejvíc, tedy i nadpočetná či zjevně závadná štěňata která nemají šanci na zařazení do chovu. Tím se pochopitelně snižuje cena. Idiot, který si chce masírovat sebevědomí, si takového závadného psa koupí. A dál jej vesele množí a prodá štěňata atd. Plemeno postupně degeneruje. Stalo se to u NO, kokršpanělů, za první republiky u foxteriérů (tehdy nejoblíbenější plemeno). Jediná záchrana je v poklesu obliby plemene, poklesu prodeje, důsledné likvidaci nadpočetných štěňat. Plemeno se v rukou omezeného počtu chovatelů rodokmenových psů postupně vrátí k standardu a bastardi vymřou. To jen na okraj - tzv. pitbullteriéra si lze pořídit za stejné prachy, jako např. francouzského buldočka. Většina laiků stejně houby pozná, je-li to čistokrevný pes s rodokmenem za 80 kkč nebo bastard za dvacku.

A teď k věci - první pravidlo - do psa nikdy nevystřílet zásobník, minimálně polovinu si ponechat pro případ nepřiměřené reakce jeho majitele.
Za další - střílet na člověka kvůli psovi je pokus vraždu. Dotyčný půjde sedět bez šance na záchranu.

BTW z toho, co napsal kayakero také zřetelně vyplývá, že chov takovýchto plemen je velice problematický. Patří pouze do rukou zkušeným chovatelům a mimo jejich okruh by měl být zakázán.
Odpovědět