Pistolova kuse

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

TomasRydl

Pistolová kuše

Příspěvek od TomasRydl » 15 zář 2007 21:30

Dobrý den, určitě znáte seriál Lovci pokladů. Zajímalo by mně jestli se dá někde sehnat za rozumnou cenu ta skládací pistolová kuše kterou používá Sidney.Děkuji


vlčák

Příspěvek od vlčák » 17 zář 2007 19:48

to asi těžko, je to filmová rekvizita a pochybuju, že by to mělo i nějakou praktickou funkčnost - je dost možné, že existuje několik verzí , jedna je skládací pro záběry skládání a rozkádání , a druhou pevnou, pro záběry střelby ... V případě, že by byla i funkční, tak by to asi za moc nestálo a bylo by to jen tak , že to " vylétne ven "
- nepočítej s tím, že bys s tím mohl střílet šípy s lankem a zabodávat je do zdí a podobně, pak po tom třeba šplhat , jak to tam běžně dělají, to je filmová fikce , která by se těžko zvládala i pořádným samostřílem... :lol:
Uživatelský avatar
Erix
Příspěvky: 1142
Registrován: 02 zář 2007 13:13

Příspěvek od Erix » 17 zář 2007 21:00

Erix
Ať žije vzduchovka, vždyť také patří mezi zbraně!!!
Pistole Tex cal. .177, Slávia 620 cal. .177
Uživatelský avatar
Nakadah
Příspěvky: 281
Registrován: 26 pro 2006 22:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nakadah » 17 zář 2007 21:05

Mam jeste doma zbytky pistolove kuse. Strilelo to takove male sipky a do 30m to bylo velmi presne. Bohuzel ocelove luciste mi prasklo, takze je nefunkcni. Nicmene to rozhodne nebyla hracka, prubojnost byla velka. Nak
CZ 634 .177
Komentáře, rady a postřehy autora, uveřejněné v diskuzích jsou vyjádřením jeho subjektivních názorů a autor při jejich uplatnění třetí osobou nenese žádnou právní ani odbornou odpovědnost.
Uživatelský avatar
Missak
Příspěvky: 96
Registrován: 25 čer 2006 22:28
Bydliště: střed Moravy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Missak » 17 zář 2007 22:24

nejsou sice skládací, ale 2 pistolové tady jsou

http://www.kapesni-noze.cz/inshop/kuse-praky/
Uživatelský avatar
Nakadah
Příspěvky: 281
Registrován: 26 pro 2006 22:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nakadah » 17 zář 2007 22:35

Obrázek
Tak presne tuhle mam doma, staci dodat luciste, tetivu a hybaj k tercum :) Nak
CZ 634 .177
Komentáře, rady a postřehy autora, uveřejněné v diskuzích jsou vyjádřením jeho subjektivních názorů a autor při jejich uplatnění třetí osobou nenese žádnou právní ani odbornou odpovědnost.
Uživatelský avatar
Altaros
Příspěvky: 839
Registrován: 08 dub 2006 22:24
Bydliště: Jičín, Liberec

Příspěvek od Altaros » 17 zář 2007 23:17

http://www.kapesni-noze.cz/inshop/scrip ... MK-60M.jpg

Take jsem jejim vlastnikem a uz to bude dobrych 7-8 let, mozna dele. Uz jsem ji nevytah ani nepomatuju, holt mam uz jine hracky :twisted: .
Jinak silu a prubojnost rozhodne mela, dostat tou ocelovou sipkou do nohy tak by to rozhodne nebylo prijemne.


Edit
Kdyz jsem se tet na ni jeste kouknul, tak vidim ze ma jednu zmenu. U me bylo luciste jeste z laminatu a zde je jiz z nejake pruzinove oceli predpokladam.
vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

Re.:

Příspěvek od vito » 18 zář 2007 07:11

Ve II WW se pistolové kuše zcelá vážně užívaly. Naměly ovšem klasické pružné lučiště, ale jakási pevná ramena a gumový svazek. Viděl jsem popisované nejméně dva vzory. Jejich užívání bylo, jak už jsem napsal, myšleno zcela vážně na poli gerily a tajných služeb.
TomasRydl

Příspěvek od TomasRydl » 18 zář 2007 13:06

Díky za radu a pomoc.
mahmuda

Pistolová kuš WOLF KING 2005M

Příspěvek od mahmuda » 09 zář 2009 20:20

Zdravím, kolegové. Našel jsem tuhle hračku:

Kód: Vybrat vše

http://www.alfatactical.cz/index.php?Pistolova_kus_WOLF_KING_2005M&detail=8353
protože cena není zrovna lidová, rád bych o ní sehnal nějaký drb, nebo názor "ostřílenějších". Není zde náhodou nějaký majitel tohodle kousku?
Lettow-Vorbeck
Příspěvky: 296
Registrován: 19 led 2008 17:10

Příspěvek od Lettow-Vorbeck » 10 zář 2009 01:04

Osobě bych za tu pistolovou kuši peníze nevyplázl. Dle mého názoru si tolik žádná pistolová kuše nezaslouží.
Čtu v poslední době tak strašné věci o kouření, že jsem se rozhodl přestat číst. - Winston Churchuil
S.T.E.N
Příspěvky: 71
Registrován: 15 srp 2006 10:34

Re: Pistolová kuš WOLF KING 2005M

Příspěvek od S.T.E.N » 10 zář 2009 13:17

mahmuda píše:Zdravím, kolegové. Našel jsem tuhle hračku:

Kód: Vybrat vše

http://www.alfatactical.cz/index.php?Pistolova_kus_WOLF_KING_2005M&detail=8353
protože cena není zrovna lidová, rád bych o ní sehnal nějaký drb, nebo názor "ostřílenějších". Není zde náhodou nějaký majitel tohodle kousku?
Tak do téhle kuše bych neinvestoval, známý jí měl a asi po pul roce se mu na ní pokazilo co šlo. Vlastním tuto kuši: http://www.colosus.cz/p891-kuse-pistolo ... -a3-80lbs/ a jsem nad rámec spokojený, tyhle kuše se dělají ve 2 provedení. První má 50lbs a lučiště je ze oceli (často praská lučiště a po nějakých 200 výstřelech už neni tak pružné a je znát ztráta síly) , ta druhá má 80lbs, lučiště je ze sklolaminátu (sklolaminát nemá paměťový efekt,takže kuše je stále stejně silná i po 1000 výstřelech). Takže pokud chceš hodně srandy za málo peněz, doporučuji tu kuši co je na odkazu :wink:
mahmuda

Příspěvek od mahmuda » 10 zář 2009 13:48

Dik za odpoved. No, nepotesila me.... Ja prave nechci "hodne srandy, za malo penez", zaujal me vykon, udavany u te kuse, pravda ale je, ze nez jsem napsal sem, chtel jsem si ji vygooglovat, ale az na dva cinske obchody jsem o ni nikde nenasel ani pismenko... Chtel bych proste co nejvykonejsi pistolovou kus (kusi?) a tahle se me zalibila (ted uz asi tedy ne....). Prida jeste nekdo nejaky postreh, nedo da echo na jinou? Dik.
pavel 54
Příspěvky: 1700
Registrován: 28 bře 2009 10:09
Bydliště: velmez

Příspěvek od pavel 54 » 10 zář 2009 14:28

Také ji doma mám,koupil jsem ji v březnu 2009. Sílu tedy má ale ne na 30m,jak tam někdo píše. Já s ní střílel na 15m. Docela přesná. Na dvacet metrů už to rapidně klesá. Ale nutno dodat,velké zlaté stránky-prostřelí!
Tudíš nebezpečná zbraň! Potom mě přestala bavit a koupil jse CZ200SF. Mám ještě i pár šipek.Kdyby byl zájem za 500Kč ji nechám.
mahmuda

Příspěvek od mahmuda » 10 zář 2009 17:20

Tak to je jeste v zaruce? Za 500 na hrani beru. Napiseme SZ (one je nekdo necte)?
Odpovědět