Pistole versus revorver

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

peter ustinov
Příspěvky: 55
Registrován: 17 bře 2014 18:16
Bydliště: Olomouc ( a okoli)

Re: Pistole versus revorver

Příspěvek od peter ustinov » 28 led 2015 19:11

je to ze stranky 42 z 52, slo by to i dal, ale jine tema me tak nechytlo


Uživatelský avatar
Martin K
Příspěvky: 2079
Registrován: 27 srp 2012 08:32
Bydliště: 5 km od Nymburku

Re: Pistole versus revorver

Příspěvek od Martin K » 28 led 2015 20:01

peter ustinov píše: 1. naboj muze byt akusticky
2. nejaky "gumovy"
3. jeste stale teoreticky nezabijeci s hromadnou strelou(neznam presny termin pro jemne brocky v plastu)
4.... a teprve dalsi ostre
a zaroven je to nevyhoda, ze je mene "ostrych"
A u pistole to takhle poskladat nejde? :wink:
dycky STEYR
Milan Praha
Příspěvky: 189
Registrován: 03 led 2014 08:25

Re: muj názor

Příspěvek od Milan Praha » 28 led 2015 20:13

attius píše:Nechci být velkej myslitel, zdá se mi,že to tu někteří občas přehání, ted nemluvim přímo o téhle debatě..takže...Jestliže se někdy někdo dostane do situace sebeobrany a musí střílet,počet nábojů je důležitej a pět,šest je málo...stres,adrenalin,víte co myslim.
To je velké mínus pro revolver spolu s nositelností...na druhou stranu,velké plus je již zmíněné ovládání,jednoduché,jasné...jestliže neni čas,chuť,peníze..cvičit, sušit,střílet,pak jednoznačně revolver.Nechci se dotknout žen,ale 90% má revolver a vědí proč.
Někdo bude oponovat s tím počtem nábojů,ale jsou-li 2 a více útočníků,pak normální člověk,který necvičí a nestří každý týden ve stresu vypálí 6 nábojů do tří vteřin, prostě to lítá...neni to film,že zakleneš a na 3 klidné výstřely budou tři vyřízení lupiči...ale tak to vidim já,chápu i jiné názory,jen prostě věřim tomuhle vyobrazení situace..neni z mé hlavy.
Mějte se..
někde jsem četl studii z USA že v obraně se v průměru vystřelí do 5 ran za všechny strany a vetsinou max 3 rany za stranu, buď se to povede nebo si pod drnem :-d neberu navstevy v radiich atp tam to je trochu jinak ...
skoda jen ze to ted nemuzu najit ale tusim ze FBI si delala analysu za poslednich 40 let nebo jak dlouho

nejcasteji ji clovek nestihne ani vyndat nebo ji nakonec nepouzije (opet bylo v te studii)
Uživatelský avatar
peter ustinov
Příspěvky: 55
Registrován: 17 bře 2014 18:16
Bydliště: Olomouc ( a okoli)

Re: Pistole versus revorver

Příspěvek od peter ustinov » 28 led 2015 20:25

Martin K píše:
peter ustinov píše: 1. naboj muze byt akusticky
2. nejaky "gumovy"
3. jeste stale teoreticky nezabijeci s hromadnou strelou(neznam presny termin pro jemne brocky v plastu)
4.... a teprve dalsi ostre
a zaroven je to nevyhoda, ze je mene "ostrych"
A u pistole to takhle poskladat nejde? :wink:
podle me by byl problem min s tim akustickym, ze by to nenatahlo zaver pro dalsi ranu
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: Pistole versus revorver

Příspěvek od Biggles » 29 led 2015 02:57

Prima nápad, já nehodlám nic eskalovat, ale v případě nutnosti se ubránit. Takže asi tak k tý "výhodě" Ohledně pružin jen tolik, že pokud člověk používá kvalitní zbraň s kvalitními zásobníky, tak může mít bez obav napáskováno, co hrdlo ráčí... Nicméně někomu víc vyhovuje revolver a jinýmu pistole, naštěstí existuje možnost volby, proto není potřeba vymejšlet pseudodůvody...
Uživatelský avatar
Pyrda
Příspěvky: 190
Registrován: 20 led 2013 15:57

Re: Pistole versus revorver

Příspěvek od Pyrda » 29 led 2015 09:15

Já mám oboje a střílím podle nálady a chuti,ale na nošení mám jednoznačně pistoli :wink:
Odpovědět