Pistole pro zenu

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Akscha
Příspěvky: 2
Registrován: 20 srp 2013 21:27

Pistole pro ženu

Příspěvek od Akscha » 20 srp 2013 21:58

Dobrý den,

protože jsem nenašla podobné téma, rozhodla jsem se ho založit. V blíže neurčené budoucnosti bych si ráda udělala zbrojní průkaz a možná také koupila pistoli. Zatím je to ještě ve fázi rozvažování, ale už teď jsem narazila na zásadní problém tj. že recenze na zbraně píší muži, kteří mají jiné požadavky a jinou fyzičku v porovnání se mou.

Sháním zbraň pouze na zastřílení si na střelnici, lehce ovladatelnou i pro lidi s menší rukou a lehkou. Takovou, do které náboje nebudou stát majlant a jako bonus by mohla slušně vypadat. Logicky mi asi vychází nějaká malorážková pistole. Pěkně se mi střílelo z malorážkového Sig Saueru (jaký typ to byl nevím), ale protože to byla jediná zbraň z téhle kategorie, se kterou jsem kdy střílela, nemám moc srovnání.

Budu moc vděčná za vaše rady :)

Akscha


pavel 54
Příspěvky: 1700
Registrován: 28 bře 2009 10:09
Bydliště: velmez

Re: Pistole pro ženu

Příspěvek od pavel 54 » 21 srp 2013 08:03

V první řadě je to vše jen o penězích. Pro začátek by mohla stačit nějaká dvaadvacítka, jsou jich plné bazary. K zahození by nebyla třeba ruská Margolina je přesná a spolehlivá.
4mike
Příspěvky: 644
Registrován: 16 čer 2006 21:26
Bydliště: Brno

Re: Pistole pro ženu

Příspěvek od 4mike » 21 srp 2013 08:52

to není o pohlaví ale o ergonomii, ne všichni muži mají 120kg a tlapu medvěda
1/ udělej si ZP
2/ oběhej prodejny a ošahej, co sedne

ten Sig byl pravděpodobně Mosquito, což je cca 2/3 zmenšenina plnokrevného Siga , rozměrově by tomu odpovídala třeba Beretta Cheetah ale jsou i menší malorážky
Uživatelský avatar
Matt007
Příspěvky: 60
Registrován: 26 črc 2012 18:04

Re: Pistole pro ženu

Příspěvek od Matt007 » 21 srp 2013 09:49

Za sebe můžu doporučit malorážkovou Berettu 71, minimální zpětný ráz, perfektně se drží, přesnost je slušná a vypadá skvěle.
Teď by je mělo mít Pražské BVS nebo v Hradci Králové Dufek.
Glock 17 9mmL
PM 9mmM
Uživatelský avatar
FTC
Příspěvky: 465
Registrován: 19 led 2012 15:17

Re: Pistole pro ženu

Příspěvek od FTC » 21 srp 2013 15:30

Za sebe můžu říci, že pistole v ráži 22.LR nemá cenu kupovat! Radši si stokrát rozmysli, co si nakonec vezmeš, než pak zbytečně vyhodit peníze za malorážkovej krám, když za ty samé peníze může být obstojná pistole v 9luger. Pro ženu bych doporučil spíše kompaktní pistoli, v případě že nebude na soutěže. To je jako se ptát na motoristickým fóru, jaký auto je vhodný pro ženskou.

Měl jsem Sig Sauera Mosquito 22LR a musel jsem více jak polovinu věcí upravit a opravit, aby spolehlivě fungovala, s přesností to taky není valný a na nošení už vůbec ne. Když budeš mít cca měsíc napáskovaný náboje v 22LR, tak ti za tu dobu navlhnou a nemusí vystřelit.

V našich podmínkách je nejlepší mít pistoli v 9Luger, nejuniverzálnější ráže pro téměř všechno.
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: Pistole pro ženu

Příspěvek od Biggles » 21 srp 2013 16:50

No tak třeba manželka má S&W mod.10, G19 a 1911 full size..........teda z krátkejch.........a teď babo raď. Takže jediná smysluplná rada je stejná jako pro chlapa, teda aby sis vyzkoušela co nejvíc hraček můžeš a vybrala sis podle toho, co ti sedne.
COOK
Příspěvky: 386
Registrován: 27 čer 2010 20:16
Bydliště: j.Mor.

Re: Pistole pro ženu

Příspěvek od COOK » 21 srp 2013 17:49

Ruku mám taky menší a švidral bych jistě po P11, případně P1 (na nošení). http://www.grandpower.eu/kategoria-16-menu-civilne
GP lze nastavit dle velikosti ruky (ne P11, ta už malá je).
Nebo Makarov.
Ale pokud chceš jen picat do papíru, tak jistě malorážka. Ovšem ta je jen na picaní do papíru. A ještě na zuřivé čivavy a činčily.
Naposledy upravil(a) COOK dne 21 srp 2013 17:55, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
plingr2
Příspěvky: 147
Registrován: 16 dub 2011 15:18

Re: Pistole pro ženu

Příspěvek od plingr2 » 21 srp 2013 17:53

Já být žena tak si na začátek koupím něco na 9mm luger kvůli ceně nábojů ,raději ocelový rám aby nebyl problém s volným zápěstím ( ale pokud v tomhle není problém tak klidně i plast) a velikost compact (nějaká pěkná jetá cz 75 compakt nebo alfa (iron)defender nebo tu G19 případně malou k100
GP K100,Gazela 58,Beretta 70/71,ZKM456
Uživatelský avatar
JaK
Příspěvky: 165
Registrován: 21 bře 2006 20:39
Bydliště: Vysočina

Re: Pistole pro ženu

Příspěvek od JaK » 21 srp 2013 20:09

Asi bych poradil přečíst pár článků od Kathy Jacksonové http://www.corneredcat.com/contents/. Z ženského pohledu rozebírá jak volbu zbraně (zejména http://www.corneredcat.com/article/for- ... r-a-woman/), tak i další aspekty.
Její rady využívám při instruktáži, když na střelnici beru kamarádky, a setkávám se jen s kladnými ohlasy :wink: .
Uživatelský avatar
bramborka
Příspěvky: 7
Registrován: 07 kvě 2013 22:29

Re: Pistole pro ženu

Příspěvek od bramborka » 21 srp 2013 22:47

perfektní článek, alespoň jsem se přesvědčila že nejsem vadná když se mě líbí střílet... :D
Akscha
Příspěvky: 2
Registrován: 20 srp 2013 21:27

Re: Pistole pro ženu

Příspěvek od Akscha » 21 srp 2013 22:48

Moc vám všem děkuju za odpovědi! A myslím jak konkrétní, tak obecné rady. Pomohlo mi to srovnat si to trochu v hlavě a vyjasnit si postup (včera jsem měla po čase zase euforii "budu si dělat zbroják" a přemýšlela stylem hurá akce)... Takže první krok bude skutečně ten zbroják, pak zkusím posbírat nějaké rady a zkušenosti na střelnici a jestli mě to nepřejde, bude na řadě objíždění obchodů a zkoušení. Ještě jednou díky!
duffioso
Příspěvky: 2978
Registrován: 02 zář 2006 20:18
Bydliště: Plzen

Re: Pistole pro ženu

Příspěvek od duffioso » 21 srp 2013 23:05

Objizdeni strelnic muzes provadet uz ted a spoustu spuntovek si muzes vyzkouset.Rovnou s tim zkousenim,ziskas spravne navyky ohledne bezpecne manipulace se zbrani,ktere se budou hodit u zkousek.Zkratka,prijemne s uzitecnym.Bohuzel se to musi platit :-)
RZKP 54 .22 Flobert
Drulov 70 .22 Flobert
chramst
Příspěvky: 427
Registrován: 11 úno 2007 16:05
Bydliště: KYJOV

Re: Pistole pro ženu

Příspěvek od chramst » 22 srp 2013 06:42

Jak bys mohla být Bramborko vadná, když Tě baví střílení. Spíš zvaž tu všeobecnou politiku, tam jsou vadní všichni. Podívej kam to dotáhli a to i ty, ve které člověk trochu doufal. Hanba a hnus...
Human
Příspěvky: 1
Registrován: 20 srp 2012 19:31
Bydliště: České Budějovice

Re: Pistole pro ženu

Příspěvek od Human » 29 srp 2013 14:34

Možná bych se porozhlídnul i po revolverech, ale jak už tu padlo vyzkoušet a co padne do ruky... Hlavně by se měla i líbit.
Suum cuique – „každému, co mu patří“ (Cato starší)
.lara
Příspěvky: 1
Registrován: 04 lis 2013 17:28
Bydliště: Orlová

Re: Pistole pro ženu

Příspěvek od .lara » 04 lis 2013 19:14

Zdravím,
udělala jsem si zbroják spíš na popud, že bych se jednou chtěla dostat k policii. Ale co jsem chodila na střelnici, tak jsem zjistila, že mám asi skrytý talent :D No abych na střelnici neplatila za zbraň, tak bych si chtěla nějakou pořídit ... jenže nevím jakou. Nechala jsem si radit od ostřílených kamarádů, ale každý mi radí něco jiného.

Jeden Walthera, další Glocka, pak "čezety" ... spíš než na nošení, bych to chtěla na střílení na střelnici, ale zase aby ta zbraň nekopala a neměla hmotnost kolem kila i s plným zásobníkem.
Mně osobně se líbí CZ 83 r. 7,65 browning, to má i můj kamarád a z té jsem nejvíce střílela a pak už jen z CZ 75 (ale to bylo před 7 lety).

A jaká ráže ? 7, 65 browning nebo 9 mm browning ?

Děkuji za příspěvky :)
Odpovědět