Pistole pro levaky = problem

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Návštěvník

Pistole pro leváky = problém

Příspěvek od Návštěvník » 15 bře 2005 08:22

Jako čerstvý držitel zbrojního průkazu se rozhlížím po nějaké starší (ale ne zas moc;) pistoli na střelivo 9mm Luger, z které bych si zapráskal na střelnici. Můj hlavní problém je ale ten, že jako levák potřebuji zbraň s oboustranným vypouštěním zásobníku, popř. ovládáním pojistky! No a dalším požadavkem je, aby nebyla moc robustní, jelikož mám kratší prsty. Poradíte? - Dík, Pavel.


Návštěvník

re:Pistole pro leváky = problém

Příspěvek od Návštěvník » 15 bře 2005 12:08

Zkuste CZ85, má oboustranné ovládání, ovšem mimo uvolnění zásobníku. Pokud seženete verzi Combat, ta má onen uvolňovač zásobníku prodloužený. Používám tuhle zbraň už skoro osm let a jsem docela spokojen. Přirozeně, že nevím, jak se Vám bude držet, když máte menší prsty, určitě si to předem vyzkoušejte.
Návštěvník

re:Pistole pro leváky = problém

Příspěvek od Návštěvník » 15 bře 2005 14:32

Další možnost je kupa válečných pistolí (např. P38), které jsou dost levné a mají vypouštění zásobníku na dně rámu - za zásobníkem. Zásobník se rychle vypustí zatažením malé páčky dozadu. Je to možná malinko pomalejší než tlačítko na rukojeti, ale s menší rukou na něj budete stejně jen obtížně přehmatávat. A jestli chcete střílet IPSC (na co jinak potřebujete rychle vypustit zásobník jednou rukou), tak tam stejně s jinou zbraní za normální peníze, než je Glock 17, nemáte šanci být na medailové pozici.
Návštěvník

re:Pistole pro leváky = problém

Příspěvek od Návštěvník » 15 bře 2005 14:42

Mám glocka 19, ruce nemám nijak malé a stejně zásobník rukou ve které držím zbraň (pravou) nevypustím bez nějakého zbytečného přehmatávání a nakrucování. Takže si stejně musím pomoct levou, když nechci sundat mušku z cíle.
Návštěvník

re:Pistole pro leváky = problém

Příspěvek od Návštěvník » 17 bře 2005 10:26

Díky za tipy - CZ85 jsem si vyzkoušel držet, ale je moc velká. Glocky (musím se přiznat a omlouvám se zapřísáhlým Glockařům :oD ) se mi nelíbí. Z oboustraných by se mi líbily P99 nebo K100, ale jsou nové a taky větší. Chtělo by to asi kompakt - existuje něco staršího, oboustranného na 9mm Luger? Pavel.
Návštěvník

re:Pistole pro leváky = problém

Příspěvek od Návštěvník » 17 bře 2005 10:35

Starý kompakt na 9 Luger? To je docela protimluv - před rokem 1970 se kompakty na 9 Luger nedělaly.
Ze zbraní starých tak 10 let máš široký výběr modelů s oboustrannou pojistkou - bohužel spíš těch amerických, u nás ne tak populárních.
Ruger P90, pistole SW třeti generace, combatové modely Tanfoglia a Beretty. Existují i moderní klony Browninga High Power, ale to nejsou kompakty.
Návštěvník

re:Pistole pro leváky = problém

Příspěvek od Návštěvník » 05 dub 2005 11:27

Som lavák a vlastnil som už vela zbraní a nevidím problém. Stačí si zviknúť. S pištolou CZ 82 (služobná) vypúšťam zásobník prostredníkom (alebo ukazovákom)ľavej ruky a dosahujem slušný čas. A vôbec nepoužívam druhé tlačidlo na pravej strane. Problém je len vo vypustení záveru, ale dá sa nastaviť aby pri dorazení zásobníka sám skočil dopredu. Obojstranné vypúšťanie má HK 2000, CZ85, nová P99, K100. Po dostrielaní z revolveru ho otvorím a vysipem lavou, pravou "speedom" nabijem a strielam. Zvikol som si, lebo neviem že bi sa robil revolver pre ľavákov.
Smazaný uživatel 2271

Příspěvek od Smazaný uživatel 2271 » 17 bře 2007 20:22

jsem taky levak a mam dobrou zkusenost i z cz75 , u vsech zbrani je pro levaka problem vetsinou zachyt zaveru , ale u cz 75 je posunutýý více do prostred zbrane než je to obvykle u vetšiny zbrani a jde obsluhovat bezproblemove ukazovakem leve ruky což mi přijde praktičtejší než pro pravaky kteří petasedmu vybíjí posunutim zaveru do zadu a tak divne přes hrbet zbrane psty zachytávají náboj z vyhozního okenka , to levak pravou rukou natahne zaver a prsty zachytí náboj z výhozního okénka , vypadá to teda méně krkolomně než u pravaka
, osobne mam jinou zbran "pro pravaky" ale jsem na ni zvyklý nějaký gryf si človek vždy najde, u vetšiny zbrani jde zaver ze zadní(pohotovostni) polohy vypouštet mirným povytažením zavěru do zadu a pustit což je muj zpusob, toď muj nazor
glock69
Příspěvky: 386
Registrován: 07 dub 2006 22:05
Bydliště: UH

Příspěvek od glock69 » 17 bře 2007 21:15

CZ85 je i v kompaktu, aspoň jsem to viděl v nějakém časopise kde to ukazovali jako novinku pro policii.
Jinak levorucí střelci to mají složitější a většinou musí najít kompromis pro ovládání pravoruké pistole. Je to složitější, ale jde to
riskman
Příspěvky: 39
Registrován: 28 kvě 2006 11:23
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od riskman » 18 bře 2007 00:55

V případě, že Vám nesedí CZ velikostí doporučuji zkusit ji s tenkými střenkami. Dle názorů odborníků je to pak nejtenší celoocelová dvouřadá pistole na světě.
Lukas V.
www.kvzpolna.wz.cz
www.album.volny.cz/kvz.polna
www.youtube.com/lukipsc
Uživatelský avatar
J.Laser
Příspěvky: 477
Registrován: 20 bře 2007 00:51
Bydliště: Podřipsko

zbraň pro leváky

Příspěvek od J.Laser » 20 bře 2007 01:00

Když máš krátký prsty na ČZ85 tak zkus vynechat ukazovák a tiskni spoušť prostředníkem. Mě se to osvědčilo.
Odpovědět