Pistole na CO2

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
tomcat
Moderátor
Příspěvky: 1204
Registrován: 08 zář 2006 00:19
Bydliště: SK

Příspěvek od tomcat » 29 říj 2007 21:53

co som cital diskusie na zahranicnych forach tak to bolo ohladne zleho "obehu " zasobnika, zo bolo ho treba dobre premazat a vybehat, mozno aj nejaku skrutku troska uvolnit aby to lahsie behalo dokola


Uživatelský avatar
Fifo
Příspěvky: 359
Registrován: 30 srp 2006 09:24

Příspěvek od Fifo » 29 říj 2007 22:03

... toto sme odstranili este na zaciatku, islo tazko pretlacat pri strelbe DA, postacil teflonovy olej, po odstrielani 1500ran bol problem s hlavnou.
Peters

CP99/CP99 Compact ... / ... DU-10 Condor ?

Příspěvek od Peters » 07 lis 2007 13:59

Zdravím všechny, jsem tu nový a potřeboval bych poradit s následujícím..

Už delší dobu přemýšlím o koupi CO2 pistole. Zaujaly mě modely od Umarexu, nejprve Walther CP99 a později i CP99 Compact. Má někdo z vás s oběma postolemi zkušenosti, aby mi mohl vysvětlit praktický rozdíl mezi nimi? Vím, že se liší ve střelivu (diabolo/brok) a Compact navíc "umí" blow-back. Zajímaly by mě především informace (rozdíly) ohledně přesnosti, výkonu (rychlost střely), spolehlivosti, materiálu a s tím související životnosti, spoušťový mechanismus apod. Jakým způsobem se blow-back u Compactu podepisuje na výkonu (počet a síla výstřelů) CO2 bombiček?

Po přečtení několika témat tady na fóru mě také zaujala CO2 pistole od českého Drulovu, konkrétně DU-10 Condor. Mezi touto pistolí a zmíněnými Walthery je cenový rozdíl zhruba 2000 korun. Zajímalo by mě, jestli se tato investice navíc vyplatí nebo jestli mezi těmito pistolemi velký rozdíl není (co se týče přesnosti, výkonu, spolehlivosti a životnosti) a investice navíc je zbytečná.

Pistoli bych měl pro rekreační střelbu na zahradě a to buď do klasických papírových terčů nebo plechovek, krabiček, jablek a podobných věcí. Soutěžně bych se tomu nevěnoval, chtěl bych to pouze pro zábavu a odreagování.

Pokud má někdo praktické zkušenosti s jakoukoliv ze zmíněných pistolí, prosím a budu rád za každou odpověď...
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 07 lis 2007 16:31

DU-10 je oproti těm Umarexům rozdíl jako nebe a dudy.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Peters

Příspěvek od Peters » 07 lis 2007 16:58

Kubajzz píše:DU-10 je oproti těm Umarexům rozdíl jako nebe a dudy.
Máte konkrétní praktické zkušenosti, nebo tak soudíte z příspěvků ostatních na fóru? Zajímalo by mě totiž, v čem je tak markantní rozdíl.. :?:
Uživatelský avatar
pechi
Příspěvky: 381
Registrován: 30 čer 2007 12:28
Bydliště: Brno

Příspěvek od pechi » 07 lis 2007 17:02

DU-10 Condor je kvalitní pistole, která se v prakticky nezměněné podobě vyrábí už nějaké ty desítky let, už jen to o něčem vypovídá. Jinak ten hlavní rozdíl bude v kvalitě - Drulov, to je JEN železo a dřevo, nic víc, žádné plasty. Pokud se o tu pistoli budeš starat, je prakticky nezničitelná. Navíc bezproblémový servis (náhradní díly) a perfektní chování k zákazníkovi, co víc si přát... :wink:
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 07 lis 2007 17:47

Tak jak píše pechi.
Z Condorů jsem střílel a Umarex jsem taky nějaký viděl. :wink: Kromě toho mám Drulov Eagle, což je vlastně Condor s dlouhou hlavní a s pažbou.
Zkus si zajít do nějakého obchodu a nech si dát do jedné ruky Condora a do druhé Umarex, to bude bohatě stačit abys zjistil v čem je ten rozdíl. Ani střílet nemusíš. :wink:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alexxxus » 07 lis 2007 18:36

Jednoznačně Du10, ja ji mám a je to doslova a do písmene kombajn, vem to tak že díky téhle pistoli se změnili před lety pravidla pistolové střelby, žádná pistole na co2 nezvladne to co Dučko. A tečka .
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
Uživatelský avatar
mikiki
Příspěvky: 2639
Registrován: 08 zář 2006 09:57
Bydliště: Vysočina (a Praha)

Příspěvek od mikiki » 07 lis 2007 18:45

Také mohu potvrdit, že DU 10 Condor je super "hračka". Lepší volba pro krátké víceranné CO2 u nás neexistuje.
Milan.M
Příspěvky: 99
Registrován: 25 čer 2006 10:50

Příspěvek od Milan.M » 07 lis 2007 19:18

WohlmuthOta
Moderátor
Příspěvky: 741
Registrován: 03 čer 2007 17:43

Příspěvek od WohlmuthOta » 07 lis 2007 19:56

Celé téma o Condorovi je také zde: http://forum.gunshop.cz/viewtopic.php?t ... ght=drulov. Mohu jen doporučit. :P
Peters

Condor

Příspěvek od Peters » 13 lis 2007 01:28

Chlapi díky za příspěvky, vypadá to celkem jednoznačně.. Jestli budu CO2 pistoli pořizovat, pravděpodobně zavolám do Drulovu :wink:
Harley
Příspěvky: 58
Registrován: 25 bře 2007 01:34

Příspěvek od Harley » 13 lis 2007 02:04

Taky mám Condora, střílím ve sklepě, beru si ji na dovolenou, prostě mě uspokojuje stále. S Umarexem se nedá srovnávat, je to závodní pistole.Pro zábavu na něj občas dávám Weaver lištu a kolimátor OKO a to je pak fofr.
Peters

Condor

Příspěvek od Peters » 13 lis 2007 17:19

O DU-10 Condor jsem si toho přečetl už poměrně dost. Nicméně, jsem úplný laik, a tak bych se s vaší pomocí rád ujistil, že tomu rozumím správně a současně se optal na některé nejasnosti...

1) Jestli se nepletu, tak 7g či 12g bombičky se vkládají do zásobníku v pažbě (7g s jakousi podložkou). Ústí bombičky je směrem dolů a na spodní části pažby se na závit zásobníku našroubuje propichovač, který se otáčením zapíchne do bombičky a obsah bombičky se postupně přepouští do zásobníku. Je to tak?

2) Četl jsem o propichovači Standard a Crosman. Jsou oba určeny jak pro 7g, tak i pro 12g bombičky? Jediný rozdíl je jen v konstrukci (dutá jehla u Crosman pro lepší plnění CO2 při opakované rychlé střelbě)?

3) Pokud chci místo 7g/12g bombiček pro plnění používat dodávanou větší bombičku (150g), zásobník v pažbě zůstane prázdný a na jeno závit se našroubuje přepouštěcí ventil, který zásobník uzavře. 150g bombička se poté našroubuje zvenčí na přepouštěcí ventil a dojde k přepuštění části plynu z bombičky do zásobníku. Pro lepší naplnění párkrát stisknu spoušť. Do prázdného zásobníku jde napustit max. 12g CO2. Potom 150g bombičku odšroubuji a až spotřebuji plyn v zásobníku, opět našroubuji a doplním. Rozumím tomu správně?

4) Může se 150g bombička během střílení nechat našroubovaná, abych nemusel zmíněným postupem pořád dokola přepouštět plyn?

5) Jaký způsob plnění zásobníku zbraně se vám nejvíce osvědčil (i z hlediska nákladnosti)? Používáte 7g, 12g nebo 150g bombičky?

6) Dočetl jsem se, že někdo si sám plní 150g bombičky z pěnových hasících přístrojů pomocí nějakého plnícího ventilu. Je toto běžné nebo je lepší 150g bombičku někde nechat naplnit? Existuje i nějaké plnění menších 7g/12g bombiček nebo jsou tyto pouze jednorázové?

7) Je možné u víceranného závěru nabíjet zbraň jen jednou diabolkou nebo je vždy nutné vložit všech 5 diabolek? Ptám se z toho důvodu, že (podle informací tady na foru) je střílení s jednoranným závěrem přesnější a tak by teoreticky bylo možné jednoranný závěr simulovat. Nebo je přesnost střel ovlivněna více faktory než jen střelou jedinou diabolkou v závěru?

Díky za příspěvky.
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alexxxus » 13 lis 2007 18:35

2 Petrs dej si praci a precti si fora vse je tu zodpovezeno minimalne 10xkrat.
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
Odpovědět