Pistole (i) pro obranu (ii) a strelbu pro radost

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Pistole (i) pro obranu (ii) a střelbu pro radost

Příspěvek od HanuIv » 29 črc 2006 15:30

Včera mne jeden můj soused navštívil s otázkou:

"Udělal jsem zbroják a chci si koupit pistoli, se kterou si chci jít občas zastřílet na střelnici a chci jí mít pro vlastní obranu. A kdyby to bylo za co nejmíň, tak by to bylo bezva..."

Poradil jsem mu klasiku: Něco z řady ČZ75 v 9x19mm. Sice mu bude trvat déle, než se naučí střílet, ale to je jeho věc.

Možná jsem ale blbý a nedouk a něco jsem opoměl. Glocka z druhé ruky, ČZ82/83, nebo cokoliv jiného.

Byl bych rád za každý váš kloudný návrh.


Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Vláďa
Příspěvky: 233
Registrován: 06 čer 2006 16:12
Bydliště: Chlumec n. C.

Příspěvek od Vláďa » 29 črc 2006 15:38

Myslím, že starší číza není špatná volba, nevidím důvod, proč by mu mělo trvat dýl, než se naučí střílet... Osahá si zbraň, zjistí, co mu vyhovuje a co ne,navíc SA spoušť tolik netrestá chyby jako DAO. A pak si třeba vybere něco nového, podle svých představ. Rozhodně bych se ale přimlouval za 9x19, munice je dostupná, a vcelku za rozumné peníze.
.45 ACP je pádný argument :)))
Smazaný uživatel 111

Re: Pistole (i) pro obranu (ii) a střelbu pro radost

Příspěvek od Smazaný uživatel 111 » 29 črc 2006 18:27

S tim Glockem z druhé ruky určitě chybu neudelá , sám sem si takového pred týdnem pořídil ....... spokojenost na 100%
Ráži samo 9mm Luger vo tom žádná , hodne střílení za málo penez + dostatečný výkon na obranu
Fantan
Odborník na zbraně
Příspěvky: 363
Registrován: 23 pro 2005 22:27
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fantan » 29 črc 2006 19:00

Kdybych chtěl být prevít, tak mu řeknu: občas si vystřelit, lacino a aby to bylo i na obranu?
Na to "občas si vystřelit" nějakou r.4,5 mm diabolo - třeba LOVku. Nepotřebuje to střelnici, je to laciné a srandy si užije až až. :D
No a aby to bylo na obranu, tak k tomu nějakou ČZ 27 nebo 50 - řekněte mi, přátelé, kolikrát v životě jste použili zbraň na obranu? Ano všichni se budete dušovat a bít v prsa (je tady o tom několik témat - jakou ráži, co nosit, kde a jak, kdy použít a jak atd.)- ale řekněte na férovku, kolikrát jste opravdu použili zbraň - tedy aspoň ji tasili? :wink:
Cena náboje je v takovém případě nepodstatná - kdybych měl spočítat, kolik by mě za můj relativně dlouhý život stály potřebné náboje, stačí mi na to 0.00 Kč. A to i když započítám 28 let služby u Policie - pravda, nebyl jsem u speciálních služeb. No a výkon? Desítky let ta 7,65 Br. stačila - myslím, že i teď by bohatě vyhověla. :)
Pro ten zcela výjimečný případ. :D
Když je Walther 7,65 dobrý pro J.Bonda, je dobrý i pro mne :D !
Vláďa
Příspěvky: 233
Registrován: 06 čer 2006 16:12
Bydliště: Chlumec n. C.

Příspěvek od Vláďa » 29 črc 2006 19:11

To Fantan: no na osobní ochranu ta LOVka asi není to pravý ořechový...
A 9x19 je jednoznačná, už jen když se podíváš na ceny na krámě, a to nemluvím o tom, že se rozhodně snáz přebíjí než 7,65 mm.
Ale pravdu máš v jednom, lepší to nikdy nepoužít jinde, než na střelnici..
.45 ACP je pádný argument :)))
SINCITYMAN
Příspěvky: 527
Registrován: 21 srp 2005 09:02

Příspěvek od SINCITYMAN » 29 črc 2006 19:14

Rozhodně něco v 9L,kvůli ceně a jsou i levné pistole nejen Čz ale kolem 5-6 tisic se sežene třeba Astra nebo Star která těch 8 tis ran vydrží a když ho to bude bavit tak si pak koupí něco jiného...Stejně i revlvery je tu mnoho španělských Aster a Lam,za pár šupů,jinak pro odhadnutí ekonomičnosti doporučuji jednoduchý vzorec zbraň musí mít předpoklad vydržet v ranách dvojnásobek co stojí v korunách,nemyslím třeba prasknutí záchytu závěru,nebo zápalníku,to se stává....ale když to vydrží hleveň rám a závěr a ty Astry jsou tak na hraně...
joot

Příspěvek od joot » 30 črc 2006 10:34

Fantan píše:.......
No a aby to bylo na obranu, tak k tomu nějakou ČZ 27 nebo 50 - řekněte mi, přátelé, kolikrát v životě jste použili zbraň na obranu? Ano všichni se budete dušovat a bít v prsa (je tady o tom několik témat - jakou ráži, co nosit, kde a jak, kdy použít a jak atd.)- ale řekněte na férovku, kolikrát jste opravdu použili zbraň - tedy aspoň ji tasili? .......
Šmankote a proč bych teda s sebou vůbec něco tahal??
Odpovědět