Pistole HECKLER KOCH,nebo GLOCK 17?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Návštěvník

Pistole HECKLER KOCH,nebo GLOCK 17?

Příspěvek od Návštěvník » 05 dub 2005 21:39

Máte někdo zkušenosti s pistolí Heckler Koch a můžete mi poradit?Uvažuji o koupi této pistole,ale ještě nevím jaký model,jestli USP nabo USP Compact.Jak se s ní střílí a co spolehlivost?Mám Glock 17,ale H K se mi také líbí.


Návštěvník

re:Pistole HECKLER KOCH,nebo GLOCK 17?

Příspěvek od Návštěvník » 06 dub 2005 07:43

Měl jsem ji v ruce, můj názor je, že stejně jako u Glocku je to jiné ovládání, jiný pocit než u jakékoli jiné pistole.
Přesnost není zázračná a viděl jsem na závodech i závady, ale to mají většinou věční ladiči a zkoušeči různé přebíjené munice. Ti to pak mají u všech zbraní.
Takže - jako u SIGu - je to srdeční záležitost, věc pro fandu značky. Zvýšená cena není vyvážena odpovídajícím zvýšením kvality. Kdo má prachy, jde do toho, kdo nemá, bude tvrdit, že ČZ udělá stejnou službu.
Návštěvník

re:Pistole HECKLER KOCH,nebo GLOCK 17?

Příspěvek od Návštěvník » 06 dub 2005 15:07

Zvažoval bych podle momentálního stavu vlastní šrajtofle. Jinak bych se držel Glocka.
Návštěvník

re:Pistole HECKLER KOCH,nebo GLOCK 17?

Příspěvek od Návštěvník » 19 dub 2005 09:02

Glock na ně seženeš vicé nahradnich dilu a ruznych doplnku a je o dost levnější kvalita velmi slušna .
Návštěvník

re:Pistole HECKLER KOCH,nebo GLOCK 17?

Příspěvek od Návštěvník » 19 dub 2005 11:33

Nejde odpovědět.To máš stejné jako rozdíl mezi auty kup si to co se ti víc líbí.
Návštěvník

re:Pistole HECKLER KOCH,nebo GLOCK 17?

Příspěvek od Návštěvník » 22 dub 2005 00:59

pokud nerozhoduje u tebe cena, kup si co chces,ja bych sel do HK,ale pokud cena,jednoznacne do glocka
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 07 črc 2005 23:52

H&K-MERCEDES,GLOCK-WW GOLF.VLASTNIM OBOJÍ NEDÁ SE TO SROVNAT.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 08 črc 2005 09:12

Anonymous píše:H&K-MERCEDES,GLOCK-WW GOLF.VLASTNIM OBOJÍ NEDÁ SE TO SROVNAT.
nedá se to srovnat v čem?? závady??
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 08 črc 2005 09:20

Anonymous píše:H&K-MERCEDES,GLOCK-WW GOLF.VLASTNIM OBOJÍ NEDÁ SE TO SROVNAT.
ty vlastníš mercedes i golf? tak to pochybuju
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 08 črc 2005 13:58

Dlouhou dobu čekám na někoho kdo má obě a napíše. Co to je že se nedají srovnat? Velký rozdíl. Malý rozdíl. A v čem. Když něco nakousneš tak to doodpověz. Předem díky za dosrovnání.
joot

Příspěvek od joot » 08 črc 2005 16:23

Anonymous píše:Dlouhou dobu čekám na někoho kdo má obě a napíše. Co to je že se nedají srovnat? Velký rozdíl. Malý rozdíl. A v čem. Když něco nakousneš tak to doodpověz. Předem díky za dosrovnání.
Hele, tyhle výkřiky ze tmy psané velkým písmem těžko můžeš brát vážně. Něco si někde přečet, pak chce někoho bulíkovat, nakonec se vytratí jak smrad.
HanuIv

Porovnání HK, G17, Sig P226, Sig SP2009

Příspěvek od HanuIv » 08 črc 2005 19:21

Tak jak psal ten vykřikující velkými pímeny, je to opravdu každé odněkud jinud.

Všechny zbraně, které porovnávám jsou v ráži 9mm Luger. HK je v mém případě USP Compact, moje G17 je jedna ze sbraní s prostřední generace (tedy ještě nemá grip s drážkami pro prsty) a Sigy není nutno dál komentovat.

Pistole HK bych porovnal k luxusním limuzínám. Kvalita výroby na německé úrovni, technologie velmi slušná a většinou i pokroková, průběh výstřelu je plavný a zpětný ráz příjemný. Velikost je průměrná, drží se (alespoň mě) dobře. Jediné, co mne zklamalo je, že s některými nižšími laboracemi jsem měl závady ve vyhazování (S&B) a velmi rychle se unavila bicí pružina, takže jsem měl u některých nábojů selhače (přebíjenky se zápalkami od Remingtona). Moje USPčko je háklivé na čištění. Musí se dobře mazat (na výrobcem udaných místech) a když je zašpiněná má snahu nezajistit závěr v zadní poloze. Navíc mi na ní vadí pojistka, která mě jednou ošklivě bouchla do palce.

Glock je osvědčená zbraň (tedy, připodobnil bych ji k Passátovi). Kvalita je odpovídající (i když není z daleka tak výrobně precizní jako HK a Sig), spolehlivost je abnormální, blbuvzdornost je odpovídající. Není problém s čištěním. Vydrží skoro všechno. Vadí mi na ní jednak pojistka ve spoušti a jednak neexistence SA. Prostě to promačkávání není pro mne. A ještě jedna nepříjemná věc. Vadí mi, že při rozborce musím zmáčknout spoušť. U ostatních zbraní to není nezbytnost a tady mi to vadí. Pokud bych měl málo peněz, šel bych do Glocka.

Sig P226 to je opravdu dobrá limuzína. Asi tak Jaguár, nebo Bentley. Nevím, co říct, kvalitní, dobře sestavená, výrobně na výši, ověřená, spolehlivá ve všech situacích. Jenom je to celokov (tělo z litiny, zbytek je kvalitní ocel), takže sem moc nepatří. Taky cena je poněkud vyšší (momentálně přes 30000). Pokud máte peníze, jděte do Siga. Zbraň má příjemný průběh výstřelu, a nemám proti ní zádných námitek.

Sig SP2009 je asi tak BMW pětkové řady. Výrobně je to velmi kvalitně udělaná pistole, vadí mi trochu způsob rozebírání (čep, tak jako má ČZ 75), dobře udělaný vytahovač. Přesnost velmi dobrá, zvládá i slabší laborace. Nevýhoda je relativní neověřenost (i když podobný model SP2022 mají momentálně francoužští celnící a policajti). Za posledních 4500 ran jsem neměl poruchu.

Možná se budete bavit mými příměry k autům, ale když už to tu padlo... Měl jsem možnost se všemi těmi auty si zajezdit a ty pistole mám všechny doma v sejfu.

Víte, ty zbraně jsou kvalitní všechny. Pokud můžete mít jen jednu, kupte si Glocka, nebo Siga (2009/2022). Pokud máte dost peněz, udělejte si radost a kupte si všechny.
Pavlik

Hmm

Příspěvek od Pavlik » 08 črc 2005 23:50

Hmm, tomu říkám slušná recence. Jen tak mimochodem, docela vám závidím možnost vyzkoušet si ne jen ty pistolky, ale taky ty káry.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 09 črc 2005 08:35

Příměrům s auty se nesměju. Je to žebříček kvality. Bezva dohodnocení. Díky HanuIvo.
Návštěvník

Auta sem nepatří

Příspěvek od Návštěvník » 09 črc 2005 17:48

Mě ty příměry s auty nic neřekly a není to tím, že bych auty nejezdil.
Podle mě to sem nepatří, protože málokdo jel Jaguárem (autor recenze a já ano, z ostatních asi moc lidí ne). Ty příměry mi přesto neřekly vůbec nic.
Nejlepší recenze je objet střelnice, kde ty zbraně půjčují, a dát z každé dvě krabičky nábojů v různé dny.
Pokud na to nemáte, nečtěte recenze, stejně vám k ničemu nebudou.
Odpovědět