Pistole HECKLER KOCH,nebo GLOCK 17?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Olaf

HK

Příspěvek od Olaf » 12 úno 2006 21:12

HanuIv-jak to myslíš, že musíš mít při rozborce Glocka zmáčknutou spoušť? Mám ho a bez mačkání spouště ho rozeberu.


HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 13 úno 2006 06:20

Ne, to jsme si nerozumněli. Vadí mi, že při rozborce je potřeba vlatně volně zmáčknout spoušť. Jinak to nejde rozdělat. No a to je takový potenciálně nebezpčný okamžik. U jiných pistolí to je prostě tak, že se rozborka začíná ze staženého stavu.

Nic víc, nic míň.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Smazaný uživatel 177

Příspěvek od Smazaný uživatel 177 » 13 úno 2006 14:50

Podle mého názoru jsou možné dva způsoby výběru zbraně a vůbec nejlepší je tyto dva zkombinovat: na střelnici si půjčovat a vyzkoušet ,a pak se jít podívat na závody -IPSC, AOS - a dívat se, čím se střílí. Myslím, že Hecklerů a Kochů tam moc nevidíš. Dle mého názoru je nejlepší univerzální zbraní /sport i obrana / t.č. i vzhledem k ceně G 19.
Milan

HK versus Glock

Příspěvek od Milan » 15 úno 2006 20:59

Vlastnil jsem HK USP s nerezovým závěrem 9 mm Luger. Střelba a spolehlivost (s továrním střelivem) perfektní. Asi po půl roce se na záchytu závěru z vnitřní strany odloupla vrstva barvy a záchyt začal silně korodovat, začala korodovat také vratná pružina s vodítkem a také vratná pružina vydřela celkem hlubokou drážku do rámu, po cca 1000 ranách. Myslím, že by si mohli dát při výrobě víc pozor. U zbraně tehdy za 26 500 Kč bych to docela očekával.
Měl jsem G 17 a byl o.k.
Teď mám G 21 a zatím dobrý.
Upozorňuji, že nejsem fanatickým zastáncem Glocků, viděl jsem i "vraždy" od f. Glock.
Zkoušejte a pečlivě vybírejte, můžetesi v budoucnu ušetřit mnoho nervů a peněz.
vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

Pistole HECKLER KOCH nebo Glock 17?

Příspěvek od vito » 16 úno 2006 12:17

Ony obě ty pistole nejsou zas až tak moc srovnatelné. Mně osobně u Hecklera vadí vysoko položená hlaveň proti Glocku. Zdvih je o poznání větší. Ale jako všechno to je věc názoru a obliby.
Odpovědět