pistole CZ vzor 27

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

Re.:

Příspěvek od vito » 19 říj 2006 11:02

Pokud je dobrá a za dobrou cenu a chceš ji, tak neváhej. Můžeš ji za ty pořizovací náklady klidně mít doma vedle dalších eventuelních zbraní. ČZ 70 je skutečně pouze inovovaná / minimálně/ ČZ 50. Na první pohled se změnily střenky rukojeti a a hlavně se zhoršila kvalita materiálu. Naprosto nejkvalitnější ČZ 50 mají závěr povrchově upravený hněděním. Jsou občas k vidění, ale prakticky nejsou na prodej.


SINCITYMAN
Příspěvky: 527
Registrován: 21 srp 2005 09:02

Příspěvek od SINCITYMAN » 19 říj 2006 15:03

Čz 70 je modernizovaná 50(vzhledově)spolu s ní byla plánována modernizece vz.45(realizována jako 92) a "Z"(bývalé DUO).Údajně pro Chile,pak Allenda sundali a 70 dostali policajti a další dvě se nekonali...
Blbec nikdy nepochopí, že je blbcem skutečně, pravdu o tom, že je blbcem, blbci říkáš zbytečně.
Choros

Pojistka

Příspěvek od Choros » 19 říj 2006 19:40

Mohu se zeptat, v čem nebo jak je nespolehlivá pojistka u CZ27? Osobně tu pistoli mám a připadá mi řešená dobře. Na tu dobu.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 19 říj 2006 19:52

no myslím že když máš zbraň v pouzdře nataženou a zajištěnou, tak tlakem na ten čudlík se může ta pojistka odjistit aniž bys to chtěl.

taky si myslím že to není zrovna nejšťastněji řešený.
vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

Re.:

Příspěvek od vito » 20 říj 2006 07:07

Myslím, že málo šťastné je naopak nošení SA zbraně v pouzdře natažené a zajištěné. Jediná pistole, o které jsem slyšel, že je to bezpečné je Colt 1911. Jinak mi to ani nepřipadá rozumné. U SA zbraně prostě musíme počítat s časem, nutným na natažení. A reálně si myslím, že ten čas je na to téměř vždy. Chce to jen cvik.
Uživatelský avatar
Salamoun
Příspěvky: 44
Registrován: 05 led 2006 11:16

Příspěvek od Salamoun » 20 říj 2006 07:20

Konkrétně veškeré tehdejší armádní učební příčurky k CZ27,přímo zakazovaly nosit v pouzdře cocked and locked,dnešním střízlivým pohledem toto chápu a dodržoval bych to....
SINCITYMAN
Příspěvky: 527
Registrován: 21 srp 2005 09:02

Příspěvek od SINCITYMAN » 20 říj 2006 07:38

taky je chápu,když to jsou příčurky.... :twisted:
Blbec nikdy nepochopí, že je blbcem skutečně, pravdu o tom, že je blbcem, blbci říkáš zbytečně.
Choros

Re: Pojistka

Příspěvek od Choros » 20 říj 2006 07:42

Děkuji za odpověď. Tohle mi nedošlo. Asi to bude tím, že ji mám pouze v trezoru a nenosím ji. :) Jinak souhlas, že je to kousek spíše do sbírky.
Uživatelský avatar
Salamoun
Příspěvky: 44
Registrován: 05 led 2006 11:16

To SINCITYMAN

Příspěvek od Salamoun » 20 říj 2006 10:32

Ze svého bohatého zeleného života,příčurka = příručka,nějak to mám pořád v krvi :roll:
Tukan

Příspěvek od Tukan » 20 říj 2006 11:50

Ta pojistka je u CZ 27 fakt dost nicotná a moc bych jí nevěřil. Jinak je CZ 27 uplně skvělá bouchačka :lol:
Fantan
Odborník na zbraně
Příspěvky: 363
Registrován: 23 pro 2005 22:27
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fantan » 27 říj 2006 16:10

SINCITYMAN píše:ČZ 70 je modernizovaná 50(vzhledově)
Jo, kdyby to bylo tak jednoduché.
Samozřejmě je trochu hranatější rukojeť, což pro někoho je o něco lepší držení, má kratší křidélko pojistky a horší materiál, ale navíc čep kohoutu se protáčí, protože není ve správné poloze jištěn. Ani na druhé straně není držen spoušťovou pákou, protože původně frézovaný zářez je u ní vystružen. Díky tomu se pistole časem vzadu rozevírá a velmi brzo dojde k potížím při spouštění (úderníková pojistka nestačí odjistit), event. ke zlomení "oka". No a protože "70" má horní hranu kohoutu opravdu ostrou, ta brzy roztluče okolí úderníkové pojistky a pak drhne spoušť.
U "50" i "70" se rády rozevírají vývodky zásobníku (první náboj pak "čumí" do výšky), což je jistá poukázka na vzpříčený/nepodaný náboj. Lze odstranit mírným stlačením vývodek k sobě (i na štandu - o prkno).
Podle kamaráda, který vystřílel s "27" moře ran, je to velice přesná zbraň, pokud nemá vymlácené ozuby a nemá tam (hlaveň-závěr) vůle. Protože ale je dělaná ještě z dobrého materiálu, toto nebezpečí by snad hrozilo až po vystřílení hezkých pár beden střeliva - a to při dnešních cenách hned tak nehrozí.
Rozhodně bych se nebál si "27" koupit. Kdo ji nosí, má ji (pokud vím) nadrcnutou se spuštěným kohoutem - palcem ho jde velice dobře natáhnout.
Když je Walther 7,65 dobrý pro J.Bonda, je dobrý i pro mne :D !
buchar

Příspěvek od buchar » 27 říj 2006 18:02

Fantan píše:
SINCITYMAN píše:ČZ 70 je modernizovaná 50(vzhledově)
Jo, kdyby to bylo tak jednoduché.
Samozřejmě je trochu hranatější rukojeť, což pro někoho je o něco lepší držení, má kratší křidélko pojistky a horší materiál, ale navíc čep kohoutu se protáčí, protože není ve správné poloze jištěn. Ani na druhé straně není držen spoušťovou pákou, protože původně frézovaný zářez je u ní vystružen. Díky tomu se pistole časem vzadu rozevírá a velmi brzo dojde k potížím při spouštění (úderníková pojistka nestačí odjistit), event. ke zlomení "oka". No a protože "70" má horní hranu kohoutu opravdu ostrou, ta brzy roztluče okolí úderníkové pojistky a pak drhne spoušť.
U "50" i "70" se rády rozevírají vývodky zásobníku (první náboj pak "čumí" do výšky), což je jistá poukázka na vzpříčený/nepodaný náboj. Lze odstranit mírným stlačením vývodek k sobě (i na štandu - o prkno).
CZ70 som nakoniec kúpil - cena bola veľmi dobrá a prísun munície je zatiaľ neobmedzený. Pažbičku niekto predo mnou obrúsil, poistka je naprd, materiál voľným okom neviem posúdiť, čap kohúta sa pretáča. Čap sa pretáča preto, lebo je zaistený maticou, ktorá by mala byť fixovaná v strenkách, ale tam sa voľne pretáča. Tým je spôsobené aj rozovieranie zadnej časti rámu, ale nie je to tragédia - záver to relatívne dobre drží pokope.
Ak sa nemýlim, poistka má tri polohy:
hore - odistené
stred - zaistené
dole - vypúšťanie kohúta
Pri vypustení kohúta ale vždy dôjde k odpáleniu a pre tuhý chod poistky a krátke krídielko sa ľahko môže stať, že keď chce niekto zaistiť z hornej polohy do strednej, šupne to až dole a miesto zaistenia odpáli. Preto nezaisťujem. Viete niekto poradiť ako to opraviť?
Fantan
Odborník na zbraně
Příspěvky: 363
Registrován: 23 pro 2005 22:27
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fantan » 27 říj 2006 18:34

Já bych to železo vrátil bez ohledu na výhodnost ceny.
Opravit tuhle závadu bude zcela jistě chtít vyměnit pružinu úderníkové pojistky. Předchozímu majiteli - "kutilovi" - se zřejmě zdál odpor spouště moc velký a tak pružinu zkrátil, vyhřál, vyměnil za slabší (škrtni, co se nehodí).
Pružina musí být tak silná, aby byla s jistotou schopna úplně "schovat" zápalník do lůžka pro dno nábojnice. Zkouší se to laicky tak, že sejmutý závěr opřeš svisle o stůl čelem a mačkáš na pojistku - jakmile tlak uvolníš, musí se bezpečně vrátit.
Pakliže kouká i malý kousek zápalníku, není úderník řádně jištěn a při vypuštění kohoutu může dojít k výstřelu. Když už v tom budeš, zkontroluj, nejsou-li činné plochy pojistky a úderníku ochozené (otřepy, otlaky) a jestli pojistka prochází svou "šachtou" suvně bez drhnutí.
Horní konec kohoutu totiž rozbíjí závěr v těsné blízkosti této pojistky - dokonceš až tak, že ji nelze ani vyjmout. Stane-li se to, je třeba otřepy pilníčkem odstranit, jinak bude spoušť drhnout. Povede-li se mi to, vložím fotku, jak je nutno upravit kohout.
Zkontroluj, jestli ten doveda taky nesahal do spoušťových ozubů (na páce i kohoutu) - a jestli nenatáhl pružinu spoušťové páky - to je ta vlásenka vzadu nahoře.
Jestli ano, vrať to bez dalších řečí, protože náhradní díly už nejsou tak levné, jak bývaly a stejně je podle foršriftu smí montovat jen puškař - a to by ti to železo vyšlo hodně draho.
Sakra, nebylo tohle téma o ČZ 27?
Přílohy
upraveny_a_neupraveny.jpg
Je vidět, že hrana kohoutu je spilovaná (optimálně do evolventy), aby na závěr dopadala naplocho
vytlucenyzaver.jpg
Tohle je po opravě, obvykle to vypadá hůř!
vytlucenyzaver.jpg (9.56 KiB) Zobrazeno 5006 x
Když je Walther 7,65 dobrý pro J.Bonda, je dobrý i pro mne :D !
vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

Re.:

Příspěvek od vito » 30 říj 2006 07:08

Nejsem zastáncem černobílých odsudků, ale ČZ 70 opravdu není perspektivní zbraň. Všechno tu již bylo řečeno a můj shora uvedený názor na ČZ 27 trvá.
Fantan
Odborník na zbraně
Příspěvky: 363
Registrován: 23 pro 2005 22:27
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fantan » 30 říj 2006 10:35

Pro Buchara: "Čap sa pretáča preto, lebo je zaistený maticou, ktorá by mala byť fixovaná v strenkách, ale tam sa voľne pretáča."

Omyl. Čep se protáčí proto, že v rámci inovace bylo zvoleno soustružení místo frézování. U "50" má čep fixaci výřezem v hlavě vlevo, který zapadá na výstupek. Čep, který NEMÁ nútu pro šroubovák, je tak možno vložit jen v jedné poloze (v jiné nezapadne do vybrání) a v této poloze na druhé straně pak vpřed směřuje frézovaný výřez pro táhlo spouště. Ta matička se pak vhodně (ne natrvrdo) přitáhne do jedné ze 6 poloh, aby byla proti povolení jištěna vylisovaným šestihranem v pravé pažbičce.
Tohle všechno "70" nemá - jak tu fixaci vlevo, (proto lze čepem kroutit a proto se protáčí a povoluje) tak frézovaný zářez vpravo - je tam ta drážka vystružena dokola.
A je tam ještě jeden "špek" - vpravo ten čep má o něco menší průměr, než je otvor v krycí destičce a proto tam vaklá a nebezpečí "zlomení oka" se tím rapidně zvětšovalo. Již zemřelý J.M. z HB na to dělal osazené matičky (profesorium!), které většinu problémů odstraňovaly.
Jo, každý výrobek snese jen jedno zlepšení, pak je z něj aušus (tady jak vidět ani to jedno ne!) :wink:
Když je Walther 7,65 dobrý pro J.Bonda, je dobrý i pro mne :D !
Odpovědět