pistole CZ 82 9mm Makarov

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Black Sabbath
Příspěvky: 274
Registrován: 07 pro 2006 22:41
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Black Sabbath » 08 úno 2007 20:00

Reklamovat...


golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 08 úno 2007 21:22

tak dneska jsem si jí byl zaplatit a prásknout si z ní 8) všiml jsem si že tam byla ještě jedna možná 2 pod sklem :wink:
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 09 úno 2007 08:54

Ale kde? KDE????????
Žádná zbraň není přesnější, než jí dovolí střelec.
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 09 úno 2007 10:14

sorry jsem to ale trubka : Střelnice Leiko Plzeň
levahoo
Příspěvky: 23
Registrován: 06 srp 2007 13:16

CZ 83

Příspěvek od levahoo » 06 srp 2007 13:25

Dobry den, ma technicky dotaz k pistolim CZ 82/83. Vlastnim 83 v 7,65 asi pres tyden, vystrilel jsem z ni neco pres 200 naboju a porad se mi zda, ze chod spouste neni proste "vonco". Vim, ze je to sluzebni zbran, od ktere nejde cekat zazraky, ale v DA rezimu je hned na zacatku takovy maly odskok. Da se tahle pistolka nejak poladit anebo mam jeste strilet a strilet?
Taky me zajima, jestli vam zustava po natazeni zamacknuty prerusovac, vyskakuje az po mirnem promacknuti zpouste. Je to normalni? Diky za odpovedi.
Fantan
Odborník na zbraně
Příspěvky: 363
Registrován: 23 pro 2005 22:27
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fantan » 06 srp 2007 23:30

Tohle chování spouště je důvodem, proč jsem se nikdy neodhodlal pořídít si "čízu". Vadilo mi, že při SA spouštění se nejdříve jakoby "natáhne" kohout (popojede mírně vzad) a až poté je vypuštěn. Výsledkem je "dlouhá" spoušť a já jsem zvyklý na "suchou" - zvyšuji tlak a najednou to bouchne.
Kamarád mi vysvětloval, že to souvisí s konstrukcí pojistek a když se to odstraní (odbroušením), je to špatné.
Nejsem konstruktér zbraní, jen střelec (už taky nic moc), tak jsem to nechal být a zůstal jsem u své staré dobré ČZ 50, která tyto vyfikundace nemá a dokud se mi neklepaly pazoury, dělal jsem s ní běžně 280/300 mířenou (spoušť kolem 1,7 kg).

Pokud ti tohle dělá přerušovač, mohlo by to být příliš utaženým šroubem na ose kohoutu. U "50" bych ji otevřel a vyleštil bych boční plochy spoušťového táhla a všech ploch v prostoru, který ho může omezovat v pohybu, pak bych to zase sesadil a utáhl "s citem". Mně tohle dělala "50" taky tehdy, když jsem příliš stáhl závěr ve svěráku s cílem zmenšit vůli mezi závěrem a tělem.
Pokud přerušovač vyskočí hned, jak pohneš spouští, není to velká závada, ale něco tam vadit bude. Možná by stačila kapka oleje.
Dělat by to nemělo - tohle píšu s vědomím toho, že mechanismus "83" neznám - rozhodně ne tak podrobně, jako u "50".
Když je Walther 7,65 dobrý pro J.Bonda, je dobrý i pro mne :D !
Uživatelský avatar
PB
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1622
Registrován: 26 lis 2005 15:36
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od PB » 06 srp 2007 23:43

u my 85tky pri SA kohout stoji ani se nehne. tot ma skusenost
CZ 85 COMBAT, SUHL 150+BSA 4-16x40 AO, PM Makarov, GLOCK 17, MOSIN 1891/30 Iževsk 1927, TOZ 35, ZKM 456,
levahoo
Příspěvky: 23
Registrován: 06 srp 2007 13:16

SA u CZ83 a prerusovac

Příspěvek od levahoo » 07 srp 2007 08:20

Je pravda, ze pri spousteni z SA se kohout mirne prohne dozadu, ale max. o milimetr. Je to myslim konstrukcni vlastnost.
Trochu jsem se vcera dival na rozkres a i pod strenky, podle me ten prerusovac nevyskakuje, protoze pri natazeni je tahlo spouste zaklesnuty do nosu paky kohoutu i pojistky. Je tu asi takovy treni, ze samotna pruzina, co nadzvedava tahlo, to proste nahoru neutahne, dokad se spoust neodlehci. Mozna se lisi kus od kusu a zalezi na sile pruzin, zajimal by me vas nazor.
Jinak jsem volal do jedne firmy, ladit se toho na tyhle pistolce pry moc neda, udelali by mi novou cistou SA spoust, ale dalsi 2000 penez zatim nemam, to vrazim radsi do munice...:)
Fantan
Odborník na zbraně
Příspěvky: 363
Registrován: 23 pro 2005 22:27
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fantan » 07 srp 2007 09:34

Tohle není pravda: "podle me ten prerusovac nevyskakuje, protoze pri natazeni je tahlo spouste zaklesnuty do nosu paky kohoutu i pojistky. Je tu asi takovy treni, ze samotna pruzina, co nadzvedava tahlo, to proste nahoru neutahne, dokud se spoust neodlehci."
Táhlo spouště má tuto funkci jen při spouštění. Proto je tam ten přerušovač - při pohybu závěru vzad se sníží a přeruší spojení táhla s ovládacími ozuby, jinak by to střílelo dávkou. Po návratu závěru vpřed je proto páka snížena a toto spojení se obnoví, až zase přerušovač zapadne do svého vybrání. Jestliže táhlo nevyskočí nahoru samo, lze dát buď silnější zvedací pružinku, nebo udělat větší prostor vybroušením, nebo vyleštěním ploch, které se o sebe třou. Často pomůže jen povolit šroub - čep kohoutu (mělo by stačit o 1/6 otáčky). Taky kapka oleje, mírné přihnutí táhla by pomohlo. Ale pokud to střílí, tak souhlas - dávat 2K za úpravu na čisté SA je k ničemu.
Když je Walther 7,65 dobrý pro J.Bonda, je dobrý i pro mne :D !
levahoo
Příspěvky: 23
Registrován: 06 srp 2007 13:16

Prerusovac

Příspěvek od levahoo » 30 zář 2007 00:32

Tak mam vystrileno dalsich par krabicek a prerusovac dela pri natazeni furt to samy. Zkousel jsem olej, to nepomohlo, puskar mi rekl, ze kdyz to strili, tak neni, co resit. Asi ma pravdu, ale zajimalo by me, jestli je tohle chovani mechanismu (pri natazeni zaveru zustava prerusovac s tahlem spouste zamacknuty dole a vyskoci az po odlehceni spouste) bezne i u jinych kusu. Diky.
DREW
Příspěvky: 24
Registrován: 13 led 2008 10:12
Bydliště: Litoměřice

Re: Prerusovac

Příspěvek od DREW » 13 led 2008 10:42

levahoo píše:Tak mam vystrileno dalsich par krabicek a prerusovac dela pri natazeni furt to samy. Zkousel jsem olej, to nepomohlo, puskar mi rekl, ze kdyz to strili, tak neni, co resit. Asi ma pravdu, ale zajimalo by me, jestli je tohle chovani mechanismu (pri natazeni zaveru zustava prerusovac s tahlem spouste zamacknuty dole a vyskoci az po odlehceni spouste) bezne i u jinych kusu. Diky.
Mám CZ 82, dělá mi to také a střelba je bez problému. Jinak můj názor na CZ82 - "Za málo peněz hodně muziky" :-). Jde o přesnou a v historii mých zbraní o druhou, do současnosti absolutně spolehlivou zbraň.
CZH2003S, Kevin 9mm M, Jericho 941 FBL
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 13 led 2008 11:17

jo neni špatná až na to že se po 80 ranách povolej střenky a bobřáka jsem mněl otisknutého do krve v ruce
:D Jinak jsem si nemohl stěžovat
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
glock69
Příspěvky: 386
Registrován: 07 dub 2006 22:05
Bydliště: UH

Příspěvek od glock69 » 13 led 2008 12:16

Je vidět, že jsi ji správně držel :lol:
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 13 led 2008 15:15

no mam ji i jako služební takže myslím že držet ji umím,hold na moji ruku nebyla
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
glock69
Příspěvky: 386
Registrován: 07 dub 2006 22:05
Bydliště: UH

Příspěvek od glock69 » 13 led 2008 17:35

To bylo myšleno bez ironie, když jsem viděl některé kolegyně a kolegy jak drží 82, tak mě bral čert. Na jejich rukou určitě nějaký otisk bobřáku vidět nebyl :cry:
Odpovědět