pistol na zacatek

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Re: pistol na začátek

Příspěvek od Alfonss » 08 bře 2010 14:46

crazyking píše:myslím, že koupě nové zbraně není vyhození peněz oknem
Záleží nač tu zbraň chceš. Pokud na masovou střelbu, budiž, nechť je nová.

Jenže hromada držitelů ZP si koupí novou zbraň, při počátečním nadšení vybouchají 500-1000 nábojů a pak je to buď přestane bavit, nebo zjistí že je to drahej špás a pistole leží doma bez užitku, nebo se prodává pod polovinou původní ceny. Koupě takové zbraně může začátečníkovi přinést 2 výhody:
1. zjistí, zda mu vůbec tento typ zbraně sedne do ruky a přitom má velmi málo střílenou zbraň za poloviční cenu.
2. když ho střelba "nechytne", prodá zbraň prakticky bez finanční ztráty.

Spousta začátečníků si "myslí", ale já tvrdím, že kupovat novou zbraň, pokud přesně nevím co a na co to chci a zda mě to chytne, je plýtvání penězma.


stanfu
Příspěvky: 143
Registrován: 31 bře 2007 10:43
Bydliště: Karviná

Re: pistol na začátek

Příspěvek od stanfu » 08 bře 2010 15:53

Je spousta střelnic kde Ti zbraň půjčí popřípadě poradí.Taky spousta střelců http://www.strelectvi.cz/forum/pomoc-za ... t9204.html ti pomůže. Jinak si přečti zákon 119/2002 resp.jeho novelu http://www.strelectvi.cz/forum/dalsi-no ... t4519.html .tam se dočteš jak se nabývá zbraň kat ,,B".Nejdřív musíš vědět jestli pištol nebo revolver ,pak hajde na úřad pro nákup.povol nezapomeň 100kč kolek dostaneš rozhodnutí (povolení )keré platí rok a pak můžeš teprvá jít utrácet za buchny .
Uživatelský avatar
kayakero
Příspěvky: 804
Registrován: 22 zář 2008 14:12

Re: pistol na začátek

Příspěvek od kayakero » 08 bře 2010 16:20

stanfu píše: . . . . . musíš vědět jestli pištol nebo revolver . . . .
a skončíš že: i (velkou) pištol i revolver + ještě malý back-up tak do akorát kapsy + ještě malorajdu na rozcvičení a plinking + ještě k tomu dlouhou WWII opakovačku, ... a dětem větrovky na chatu + k nim dobrou optiku + revolverové flobertky jen tak na blbnutí: ať mají ze života radost - to všechno postupně za souhrnou cenu hezkého auta.
+ navíc mezi těma všema zbraněma budeš průběžně up-gradeovat: něco se časem omrzí + něco se dozvíš/zjistíš až zpětně, takže budeš chtít pistoli prodat a místo ní koupit jinou (jen trošičku jinou). Jestli nevíš, jakou na začátek, tak počkej, až Tě některý model nadchne + potom prohrabej jeho vlákno ohledně referencí.


. . . každý koho střelba baví má zbraní tak min. >5ks, několik právě nejoblíbenějších z nich chodívá pravidelně větrat + průběžně neoblíbené kusy prodává + nové dokupuje (což je argument pro koupi jeté). Kdo má zbraň dlouhodobě jen jednu (nebo 2) + nehlídá bazary, komise + nemá vyhlédnutých dalších ?20ks, které by si rád ochutnal + nehlídá si jejich hodnocení na web-fórech, tomu asi střelba není radostí, bůh ho asi (krutě) potrestal palebnou frigiditou.

Pro palebně frigidní je lepší koupit funglovku - a to první, kterou mu slušný prodejce vnutí nebo fairový kamarád doporučí jeho povaze na míru - jelikož mu nebude dělat radost nastudovat si co má hlídat u jeté + rozhlížet se po trhu po té záplavě z čeho (ani podle čeho) si vybírat.
stanfu
Příspěvky: 143
Registrován: 31 bře 2007 10:43
Bydliště: Karviná

Re: pistol na začátek

Příspěvek od stanfu » 08 bře 2010 16:34

Ba,ba tož krásně si to napsal...a ještě jak přesvědčit robu že místo nové lednice nutně potřebujeme do domácnosti novú hračku...
Uživatelský avatar
andreapipo
Příspěvky: 255
Registrován: 13 led 2009 09:18
Kontaktovat uživatele:

Re: pistol na začátek

Příspěvek od andreapipo » 08 bře 2010 16:49

kayakero píše:
stanfu píše: Kdo má zbraň dlouhodobě jen jednu (nebo 2) + nehlídá bazary, komise + nemá vyhlédnutých dalších ?20ks, které by si rád ochutnal + nehlídá si jejich hodnocení na web-fórech, tomu asi střelba není radostí, bůh ho asi (krutě) potrestal palebnou frigiditou.
Řekl bych, že nemáš pravdu. Mám své zbraně dlouhodobě a po jiných netoužím, pokud fungují ty, které mám. Mám zbraně na to, co střílím a víc toho ani střílet nechci, stejně bych nestíhal, můj střelecký kalendář už je beztak skoro plný. Mám problémy si vybrat i dovolenou, abych nemusel vynechat nějakou soutěž. Podle mě to závisí přesně na tom, co chceš střílet, pokud to nevíš, tak hledáš a střídáš zbraně. :wink:
CZ 75 TS 9x19,
Alfa Para 9251 9x19,
Kora Brno Sport Special .22LR,
Baikal IŽ 35M .22LR,
FWB AW 93 .22LR,
TOZ 35 .22LR
Drulov 90 .22LR,
Norinco JW15A Plast .22LR + DO Entry 3-9x40MD
Steyr LP 50 .177
bessik
Příspěvky: 1
Registrován: 13 bře 2010 18:30

Re: pistol na začátek

Příspěvek od bessik » 14 bře 2010 17:53

:P Bouchačku kupuj podle peněz, pak se rozhodni, jestli pistoli nebo revolver, taky tě musí zajímat ráže, dále je tu cena nábojů a ta je důležitá, ta zbraň se ti taky musí líbit, to co se nelíbí nekupuj, až pro ni půjdeš vem sebou dobrýho kámoše, který se v tom vyzná. Vyber si něco osvědčenýho, ne žádný srágory.
dracekvo
Příspěvky: 162
Registrován: 23 srp 2010 13:22

Re: pistol na začátek

Příspěvek od dracekvo » 15 pro 2010 09:58

Zdravím.
Měl bych otázku. Jakou ČZ do 2 tis. by jste si vybrali? Co jsem našel tak snad tu vz.50, že prej je lépe vyrobená, než vz.70
Uživatelský avatar
Joezbrna
Příspěvky: 545
Registrován: 08 bře 2010 13:15

Re: pistol na začátek

Příspěvek od Joezbrna » 15 pro 2010 11:13

Do 2000,- nejlépe vz. 50. I když kamarád koupil za 850,- korun nepoužitou vz. 70 s tím, že 5000 ran by měla vydržet.

Jako alternativu pro levný začátek, pouvažuj o větší investici do zbraně na levnější střelivo. Např. Beretta 71 (i pod 4000,-) v 22LR (1Kč/ránu) by mohla být dobrá volba...
Nevnucuju, jen nabízím ke zvážení.
Lidská práva zasluhují nejvyšší ochranu!
http://www.a-human-right.com/
MARKONY
Příspěvky: 472
Registrován: 02 čer 2004 23:20
Bydliště: Ostrava

Re: pistol na začátek

Příspěvek od MARKONY » 15 pro 2010 11:39

Ano vz.50 je lip vyrobena než vz.70 ale cena střeliv je okolo 5Kč , da se někdy sehnat i pod 4 Kč ale nejde se nato spolehnout , jak piše kolega Beretta 71 by byla dobra cesta střelivo levné , nosit se da tež .
SUHL 150 Anschutz m54 Ruger 161 Glock 43 K 100 X-Calibur Walther PPK .22LR
Kubis
Příspěvky: 87
Registrován: 11 zář 2009 12:11
Bydliště: Praha

Re: pistol na začátek

Příspěvek od Kubis » 15 pro 2010 13:05

Vyber si co chceš, stejně to bude o lásce na první pohled.

Já bych bral CZ75, furt je to zbraň docela na úrovni, dají se sehnat v slušném stavu už kolem 4-6 000 Kč. V případě poruch máš náhradních dílů všude kýble za pár korun a žere levné 9mm Luger.

Walther P1, dají se sehnat v ceně kolem 3-4 000 Kč taky žvýká 9 Luger a bude s ní zajímavé postřílení.

Když si koupíš takovou levnou jetou CZ 50/70 atd. stejně furt budeš řešit, že náboje máš dražší a pokukovat po upgradu na něco s levným krmením a větší ranou (9 Luger).

Pokud 9mm Luger nechceš tak bych uvažoval o Makarónovi nebo CZ 82 v 9mm Makarov, dají se sehnat kolem 2-3000 Kč. Střelivo se dá pořád pořídit za docela příjemnou cenu (kolem 4,50).
Kubis
dracekvo
Příspěvky: 162
Registrován: 23 srp 2010 13:22

Re: pistol na začátek

Příspěvek od dracekvo » 15 pro 2010 13:54

No po upgradu koukat budu. Chtěl bych něco v ráži 40s&w, asi siga, ale to až za čas. Teď jsou vánoce, budou daně, takže nechci dát velké peníze do pistole.
Chci něco ze zástupců levné hračky tak do těch dvou tis, nebo max. do těch 5 tis, s tím, že už by to mělo i něco vydržet.
Nebráním se ničemu, kromě Walther P1. Tento typ zbraní se mi vůbec nelíbí. Na ceně nábojů nezáleží, moc toho asi nenastřílím a stejně časem koupím lis na přebíjení.
Jinak ta berreta 71 nevypadá špatně, pouvažuju o ní.
Uživatelský avatar
Joezbrna
Příspěvky: 545
Registrován: 08 bře 2010 13:15

Re: pistol na začátek

Příspěvek od Joezbrna » 15 pro 2010 14:37

Jak koukám na tvý finanční požadavky, tak na 40sw zase zapomeň :twisted:
Taky jsem se uchýlil k devítce, finance byly jedním z hlavních důvodů :oops:

Nicméně ČZ 50 jsem provozoval dvě, dva roky (jedna zničená, druhá po koupi glocka nevyužitá). Střílí to dopředu, nosit se to dá, za 1500 koupíš v hezkým stavu, za 1000 prodáš kdykoliv z placu, ale víc od toho nečekej. Chápu potřebu "hned něco mít" - na to je to dobrý.
Naposledy upravil(a) Joezbrna dne 15 pro 2010 14:42, celkem upraveno 1 x.
Lidská práva zasluhují nejvyšší ochranu!
http://www.a-human-right.com/
dracekvo
Příspěvky: 162
Registrován: 23 srp 2010 13:22

Re: pistol na začátek

Příspěvek od dracekvo » 15 pro 2010 14:40

Říkám, teď se mi nehodí dávat větší finans do pistole. V létě to nebude problém. Ta B 71 jak tak čtu nevypadá špatně.
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: pistol na začátek

Příspěvek od Biggles » 15 pro 2010 14:44

Jestli nutně potřebuješ zbraň, tak budiž. Jinak si myslím, že kupovat teď echt levnou, proto abys za půl roku kupoval trochu dražší, akorát potvrzuje pravidlo: "Levně koupená, dvakrát placená." Jasně, že nemá smysl si kupovat hned dělo za desetitisíce, ale kupovat něco jen proto, abych něco koupil? Nejdřív bych si ujasnil použití a finanční možnosti, podle toho ráži a pak bych si obrazil pár střelnic a pár hraček si popůjčoval. To možná vydá na toho půlroku a můžeš si směle koupit hračku, která ti chvíli vydrží...............stejně jich časem bude víc......... :D
dracekvo
Příspěvky: 162
Registrován: 23 srp 2010 13:22

Re: pistol na začátek

Příspěvek od dracekvo » 15 pro 2010 15:00

Joezbrna: zničená ne smyslu, že se střílením tak opotřebovala, že tam něco popraskalo?
Odpovědět