Pillar Bedding... mate nekdo?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

honzahlo
Příspěvky: 6
Registrován: 15 zář 2010 21:59
Bydliště: Třebonice (to je ještě Praha... opravdu!)

Re: Pillar Bedding... mate nekdo?

Příspěvek od honzahlo » 19 zář 2010 21:50

Můžete prosím připíchnout na forum foto beddingu od pana Vrestiaka?
Slyšel jsem,že se bedding týká pouze šroubů což mi nedávalo smysl až teď když vidím celé uložení v "epoxidu" to chápu.
Vypadá to od pana Vrestiaka podobně?
Děkuji


Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Pillar Bedding... mate nekdo?

Příspěvek od Sidewinder » 19 zář 2010 21:56

S.Vrestiak dela pillar bedding - tedy uchyceni systemu na dva nezavisle sloupky - system se pazby nikde nedotyka, lezi jen na sloupcich.

http://strelectvi.info/cz452/prislusenstvi/bedding.jpg
Uživatelský avatar
rimfireBR
Příspěvky: 527
Registrován: 01 bře 2007 16:43
Bydliště: Mníšek pod Brdy
Kontaktovat uživatele:

Re: Pillar Bedding... mate nekdo?

Příspěvek od rimfireBR » 19 zář 2010 23:04

bedding epoxid / sloupky používám u dvou pušek a v podstatě pouzdro závěru se optiskne do hmoty a po vytvrdnutí je hotovo, sloupky zde mají důvod zpevnění pro přitažení šroubem
dělal mě to A. Grznár ze Sosnový a velká spokojenost :!:
Uživatelský avatar
mkouba
Příspěvky: 269
Registrován: 26 bře 2009 10:04
Bydliště: Praha

Re: Pillar Bedding... mate nekdo?

Příspěvek od mkouba » 20 zář 2010 21:38

Bedding na sloupkach jsem videl vyhradne u systemu s valcovym tvarem, zatimco vyliti pryskyrici zase u systemu ktere jsou zespoda ploche.
Air Arms EV2 MK III
Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Pillar Bedding... mate nekdo?

Příspěvek od Ares » 22 zář 2010 18:28

Nechtěl jsi to říct naopak?

Nemluvě o tom, že pro oba profily závěrů se dělá bedding tak i tak. Pravdou ovšem je, že na plochý spodek pouzdra závěru není problém udělat ploché čelo sloupků a bude to lícovat. Ovšem udělat profilované sloupky pro půlkulatý profil závěru tak aby lícovaly není zase taková sranda není. A u beddingu jde především o 100% kontakt při uložení, aby nedocházelo k nepravidelným vibracím
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Pillar Bedding... mate nekdo?

Příspěvek od Sidewinder » 22 zář 2010 19:25

Standa Vrestiak mi rikal, ze dela na kulate pouzdro klasicke pillary s kulatym profilem, aby pouzdro stranove sedelo jak ma. Kdyz delal bedding na ploche pouzdro (SM-2), tak musely mit sloupky po stranach presah a vybrani, aby pouzdro sedlo tam, kam ma. Pokud si dobre pamatuji, tak zkousel i kombinaci s epoxidovym luzkem a konstatoval, ze s luzkem i bez to je to same, takze si nekomplikuje zivot a luzko nedela.

Jinak samozrejme plati co naspal Ares, delaji se vsechny varianty.
Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Pillar Bedding... mate nekdo?

Příspěvek od Ares » 22 zář 2010 20:24

Osobně mi přijde komplikovanější udělat přesné čelo sloupku pro usazení pouzdra závěru tak aby to mělo 100% dotyk, než udělat přesný otisk celého pouzdra závěru nebo jeho části. Ale to už je věcí vkusu každého soudruha. Pokud má vychytnuté postupy, jak udělat přesné usazení čela sloupku, pak je samozřejmě pro něj zbytečné mazat se s jiným způsobem. To jak přesně dosedá čelo sloupku na pouzdro závěru je u dospělé pušky obyčejně vidět už po několika výstřelech. U malorážky těžko říct
Odpovědět