Picatinny lista pro snazsi snimani puskohledu?

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Warthog
Příspěvky: 1638
Registrován: 20 bře 2010 23:59
Bydliště: Rijnland (NL), Sudetenland (CZ)

Picatinny lišta pro snazší snímání puškohledu?

Příspěvek od Warthog » 02 čer 2010 13:08

Pro snazší přepravu by se mi hodilo, kdybych mohl z větrovky (Gunpower SSS) sundávat puškohled (a k zahození by nebyla ani možnost mít dva puškohledy snadno prohoditelné).

Když použiju Picatinny rail, bude po sejmutí a znovunasazení nástřel pořád stejný? Co jsem koukal na specifikace, tak to vypadá, že by mohl a měl, ale jak je to v praxi?



Laßt uns fest zusammenhalten - In der Eintracht liegt die Macht - Mit vereinter Kräfte Walten - Wird das Schwere leicht vollbracht
atarian
Příspěvky: 40
Registrován: 25 črc 2006 11:50
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Picatinny lišta pro snazší snímání puškohledu?

Příspěvek od atarian » 02 čer 2010 14:02

když k tomu použiješ kvalitní kroužky s křídlovou matkou, třeba Leupold QRW, tak sundání a nasazení optky na nástřelu ani nepoznáš. rozhodně ne na vzduchovce.
gunnar
Příspěvky: 20
Registrován: 03 dub 2010 21:18

Re: Picatinny lišta pro snazší snímání puškohledu?

Příspěvek od gunnar » 02 čer 2010 19:11

Na velke mozna vetsinou taky ne. ca 1klik pri 1/4 klikani
Uživatelský avatar
Warthog
Příspěvky: 1638
Registrován: 20 bře 2010 23:59
Bydliště: Rijnland (NL), Sudetenland (CZ)

Re: Picatinny lišta pro snazší snímání puškohledu?

Příspěvek od Warthog » 02 čer 2010 19:32

Super, potřebné železo objednáno, děkuji za help.

Laßt uns fest zusammenhalten - In der Eintracht liegt die Macht - Mit vereinter Kräfte Walten - Wird das Schwere leicht vollbracht
Uživatelský avatar
Warthog
Příspěvky: 1638
Registrován: 20 bře 2010 23:59
Bydliště: Rijnland (NL), Sudetenland (CZ)

Re: Picatinny lišta pro snazší snímání puškohledu?

Příspěvek od Warthog » 11 črc 2010 16:55

Dodáno, namontováno:
P1000327.jpg
Jen se mi moc nepozdává výška těch kroužků Leupold QRW - koupil jsem provedení "high", ale i to je na puškohled o průměru objektivu 50mm moc nízké pokud bych musel dát puškohled o něco víc dozadu:
P1000329.jpg
Dělám něco blbě, spoléhají u Leupoldů na to, že člověk nebude používat větší puškohledy, nebo se očekává použití těch jejich krátkých základen/lišt? Podle katalogu vyšší provedení těch kroužků neexistuje.

A ještě jedna věc: zarážky v montáži jsou podstatně užší, než zářezy v liště. Čekal bych, že to bude sedět o něco precisněji.. To je taky OK?

Laßt uns fest zusammenhalten - In der Eintracht liegt die Macht - Mit vereinter Kräfte Walten - Wird das Schwere leicht vollbracht
Uživatelský avatar
Grinch
Příspěvky: 1246
Registrován: 17 led 2009 08:51
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Picatinny lišta pro snazší snímání puškohledu?

Příspěvek od Grinch » 11 črc 2010 19:44

Leupold vůbec má zajímavou politiku montáží - třeba na tubus 30mm se zase neprodávají LOW :) zřejmě to bude ten důvod že nepočítají s délkou lišt ...
Kurzy GTac.cz - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: Picatinny lišta pro snazší snímání puškohledu?

Příspěvek od Kubajzz » 11 črc 2010 19:48

Ta lišta je dlouhá jako kráva. Co přečuhuje bych uřezal a je to vyřešeno. :wink:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Warthog
Příspěvky: 1638
Registrován: 20 bře 2010 23:59
Bydliště: Rijnland (NL), Sudetenland (CZ)

Re: Picatinny lišta pro snazší snímání puškohledu?

Příspěvek od Warthog » 12 črc 2010 08:28

V nouzi bych tu lištu pochopitelně odříznul. Ony tam jsou vlastně dvě, protože jsem nechtěl, aby jedno očko montáže bylo na té volné části lišty na jejím konci. Jen jsem se opravdu moc divil té malé výšce montáže.

Mimochodem, původní cíl dosažen - při sundávání a nandávání drží nástřel velmi dobře.

Laßt uns fest zusammenhalten - In der Eintracht liegt die Macht - Mit vereinter Kräfte Walten - Wird das Schwere leicht vollbracht
Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Picatinny lišta pro snazší snímání puškohledu?

Příspěvek od Ares » 12 črc 2010 19:42

Malé výšce? Normálně se předpokládá, že lišta nemá kilometr a že hlaveň je ještě nějaký ten kousek pod její úrovní. LOW kroužky na picatinny mají běžně kolem 0.25" mezi tubusem a horní hranou lišty. Ty holt platíš daň za to, že máš kilometrovou lištu a tak si musíš vybírat kroužky jako kdyby jsi měl flat top pušku
Odpovědět