pi. RUGER P95DC

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Máša75
Příspěvky: 57
Registrován: 17 pro 2007 19:54
Bydliště: Br
Kontaktovat uživatele:

pi. RUGER P95DC

Příspěvek od Máša75 » 17 pro 2007 22:37

Zdravím Vás přátelé zbraní,
jsem nový majitel samonabíjecí pistole RUGER P95DC. Prosím Vás o informace zda máte nějaké zkušenosti s touto pistolí děkuji.


Uživatelský avatar
predator
Příspěvky: 1041
Registrován: 07 říj 2007 13:14

Příspěvek od predator » 19 pro 2007 12:02

Přilož foto, nebo alespoň odkaz, ať víme o co jde. Jakožto majitel by jsi nám měl zdělit zkušenosti a poznatky spíš ty,ne? :lol:
"Dokud žiju, ani jedna fašistická kurva přes nás neprojde."
V.I.Čujkov
Lugerman
Příspěvky: 209
Registrován: 23 říj 2005 22:30
Bydliště: Severní Morava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lugerman » 19 pro 2007 15:40

Tady je: http://www.ruger-firearms.com/Firearms/ ... P345%C2%AE

Ale abych pravdu řekl moc jsem jich u nás ještě neviděl. Ve státech prý jsou celkem oblíbené.
Ve střelecké revue 12/2007 je o pistolích Ruger (i P95) článek.
Si vis pacem, para bellum.
jbiker
Příspěvky: 221
Registrován: 21 úno 2006 16:25

Příspěvek od jbiker » 19 pro 2007 16:40

Měl jsem ji taky původně na seznamu potenciálních kandidátů, ale nakonec vyhrál Glock - hlavně ergonomií (prostě mi sedl lépe) a dostupností dílů. 95 DC mě uchvátila mechanickým zpracováním. Takhle "máslový" chod závěru a vůbec všeho co se hýbe jsem u jiných zbraní téhle kategorie nezaznamenal. Na to, že to je v americe brutální spotřebka, fakt pěkné zpracování. Bude zajímavé sledovat, jak dlouho jí to vydrží. Určitě poreferuj, až proženeš laufem nějakou tu tisícovku.
Uživatelský avatar
Máša75
Příspěvky: 57
Registrován: 17 pro 2007 19:54
Bydliště: Br
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Máša75 » 19 pro 2007 19:44

Na Ruger mám ještě mokrý průkaz zbraně. Také jsem ještě nebyl na střelnici, tak proto se dotazuji. Do této doby jsem střílel z cz 52 a 50, hledal jsem nějakou pistoli která pro mě bude finančně dostupná a šáhl jsem po Rugru nebo se domnívám že vydrží víc než cz 100.
Přílohy
R P95DC 04.jpg
Uživatelský avatar
predator
Příspěvky: 1041
Registrován: 07 říj 2007 13:14

Příspěvek od predator » 19 pro 2007 20:11

Pěkná, zvlášť takhle s nerezovým závěrem...
Je pravda, že moc lidí ji tady(čr) nemá, je to tu buď samej Glok nebo čezeta. Spíš to vypadá, že budeš radit a zdělovat zkušenosti pro případné zájemce ty.
Já s ní taky žádnou zkušenost nemám, ale jestli jsi z ní ještě nevystřelil, můžu tě ujistit, že střílet bude.(není to CZUB) :lol: Otázkou je jak? :wink:

Můžu vědět co stála?
"Dokud žiju, ani jedna fašistická kurva přes nás neprojde."
V.I.Čujkov
Uživatelský avatar
Máša75
Příspěvky: 57
Registrován: 17 pro 2007 19:54
Bydliště: Br
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Máša75 » 19 pro 2007 20:52

Tato fotografie je stáhnutá, neb jsem nemohl najít svou na compiku, ale je stejná. Já akorát mám starší rám kde není lišta na svítilnu a výstražník na závěru jinak to je stejné podle článku v SM 12/07. Výrobce tvrdí že vydrží 20 000 ran s ráží 9mm Luger +P, ta moje je starší a má nalítáno asi 3 000 ran. Do 10 000,- jsem se vlezl.
Uživatelský avatar
Máša75
Příspěvky: 57
Registrován: 17 pro 2007 19:54
Bydliště: Br
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Máša75 » 19 pro 2007 21:03

už jsem ji našel :)
Přílohy
mášův Ruger P95DC 001.jpg
rostar
Příspěvky: 39
Registrován: 27 bře 2006 13:38

Příspěvek od rostar » 20 pro 2007 00:51

Ve zmiňované střelecké revue se píše, že Ruger je na srovnatelné úrovni s pistolemi S&W, Glock, SigSauer a Bereta. Díky zjednodušení konstrukčních uzlů, většina součástí je zhotovena přesným litím a malému počtu součástek (méně má už jen Glock) se však na americkém trhu prodávájí pistole Ruger řádově o 100 až 200 dolarů níže. I proto je v USA Ruger dost oblíben. Podnětem pro konstrukci této zbraně bylo výběrové řízení na novou armádní pistoli americké armády. Vyběrové řízení jak víme vyhrála Beretta, na druhém místě byl SigSauer a na třetím Ruger. Aby se vrátily náklady na vývoj, byly pistole nabídnuty policistům a civilnímu trhu. Na našem trhu je Ruger celkem nezvyklá a neprávem opomijená zbrojovka. A Ruger sám necítí potřebu se nějak zásadně prosazovat v ,,banánových republikách". No hlavně naše škoda.
Můj osobní názor je, že je to dost dobrá,spolehlivá bouchačka s neobyčejným designem. Střelba velice příjemná, máslový chod spouště a závěr se při výstřelu chová velice kultivovaně, tj. kopanec je ve srovnání s např. CZ, zanedbatelný. Jak už jsem psal, u nás je Ruger stále v kategorii ,,exotica". A to v tom nejlepším slovasmyslu. Až mně štve, že jsem ho musel pustit do světa. R
Si vis pacem, para bellum
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 20 pro 2007 13:33

Jo když vyšla první recenze,o výdrži atd. v SR.tak sem jel do Krnova a za necelých 18000,-Kč jsem jednu na testování koupil.Opracování OK jen je to rozměrem kráva nevídaná.Na střelnici to střílelo i slušně,jen to mělo těsnou komoru a nežralo to veškerou munici.Jednou sem si šel zakropit na Krnovskou střelnici,sebou cca.500kůks 9l.Plánoval sem si příjemné dopoledne ve stylu TRRRRRRRRRRRRT=prázdný šufle.Po cca.150 ranách selhání,cvak a nic.Tak sem cvakl ještě dvakrát a potom jsem vyndal nedotčený náboj,nejdříve jsem měl za to že se mi zlomil zápalník,při bližším ohledání jsem závadu našel.Zajištění této zbraně probíhá zatažením /zkrácením zápalníku/ vše je v obdélníkovém průřezu takže samo o sobě dost složité.Při střelbě se nábojnice strouhaly o těsnou komoru a špony ofukovaly dozadu na čelo závěru,nakonec je to nacpalo do štěrbiny zápalníku který zablokovaly tak že se nehnul.Oprava po sundání závěru proběhla vydloubnutím špon jehlou a zbraň zase fungovala.Takže po měsíci střílení mi měsíc trvalo sehnat kupce a poslat ten krám pryč.To je moje osobní zkušenost s touto zbraní. :evil:
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Black Sabbath
Příspěvky: 274
Registrován: 07 pro 2006 22:41
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Black Sabbath » 20 pro 2007 17:45

....s pistolemi S&W, Glock, SigSauer a Bereta.....

Nedá mně to si nerýpnout.....Tohle je poněkud zavádějící tvrzení. Nemyslím tím něco proti Rugeru, ale to, že všechny tyto pistole si nejsou kvalitativně až tak rovny.
Uživatelský avatar
predator
Příspěvky: 1041
Registrován: 07 říj 2007 13:14

Příspěvek od predator » 20 pro 2007 18:28

Black Sabath, v jakým smyslu si nejsou kvalitativně rovny?

Doufám že to nemyslíš tak, že nejdřív je Glock, pak dlouho nic a pak až ty ostatní fabriky... :wink:
"Dokud žiju, ani jedna fašistická kurva přes nás neprojde."
V.I.Čujkov
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 20 pro 2007 18:47

Podívej čz-75 sice nemám extra v oblibě ale za 4roky co jsem z ní prášil jako vzteklý takovéto selhání nemněla.Takže na základě osobní zkušenosti bych v případě nutného výběru z těchto dvou modelů sáhl po cz.A není to žádný ukazatel kvality. :wink:
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Black Sabbath
Příspěvky: 274
Registrován: 07 pro 2006 22:41
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Black Sabbath » 21 pro 2007 19:21

Ne, nésu fanatik do Glocku... :D
Myslím to tak, že prostě každá ze jmenovaných zbraní je kvalitativně na jiné úrovni.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 21 pro 2007 19:26

a některá je i přes svoji věhlasnou značku tak trošku shit :)
Odpovědět