Perkusni puska dovoz z USA

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
PyroSoul
Příspěvky: 3
Registrován: 08 říj 2009 09:37
Bydliště: Bratislava

Perkusni puska dovoz z USA

Příspěvek od PyroSoul » 08 říj 2009 09:40

Zdravim pani chcem si objednat perkusnu in-line pusku yukon. problem je ze u nas ako aj u susedov je to vsedko nenormalne drahe.narazil som vsak na stranku americkeho predajcu ktory ma zaujimavu ponuku. Yukona v zaciatocnickom packu. ide o to ze pack obsahuje pusku,puskohlad 9x30 a kompletny nabijaci set (flastre nabijak nikolko druhov streliva dvd a kopa blbosti a to vsedko len za 247 dolacov (164.10 euro) Pri skusobnom akoze objednavani bolo mozne zvolit krajinu slovakia podlacoho logicky usudzujem ze posielaju aj do SK. Mno problem je ze my to pride moc pekne nez aby to bola pravda takze sa vas vazeny pytam: Mate skusenosti z objednavanim z USA? plati sa aj nejake clo alebo take veci? pripadne nejaka dan? musim sa pripravit na vsedko. a este daju sa na slovensku zohnat zapalky w209? Prosim odpovedajte co nasjkor dakujem za ochotu. Rady,odporucania,tipy a triky su vytane.


To sa este uvidi.
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 08 říj 2009 12:25

V ČR minimálně potřebuješ vyřídit papíry pro dovoz zbraně ať už je to A nebo D.
PyroSoul
Příspěvky: 3
Registrován: 08 říj 2009 09:37
Bydliště: Bratislava

jo

Příspěvek od PyroSoul » 08 říj 2009 12:47

tak som si zavolal na colne a myslim ze temu mozte zmazat. pretoze povolenia a dalsich 60 euro len za colne poplatky a dph platit nebudem takze som znechuteny a neostava my ine nez zaplatit dvojnasobnu cenu nejakemu predajcovy u nas. Som nasrany a uprimne sklamany.
To sa este uvidi.
Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ares » 08 říj 2009 14:24

He he, ty jsi snad čekal, že by jsi neplatil CLO a DPH?
PyroSoul
Příspěvky: 3
Registrován: 08 říj 2009 09:37
Bydliště: Bratislava

hehe

Příspěvek od PyroSoul » 08 říj 2009 14:29

He he, ty jsi snad čekal, že by jsi neplatil CLO a DPH?
Mno pred 4 hodinamy som ani nevedel ze daco take platit musim. :D
Neostava ine nez oplakat inline perkusak a kupit daco ine napr. ardesa deerhunter .45 pripadne najst daake inzeraty na tieto zbrane v SK. Treba platit clo a dph aj keby som si to nehal poslat z Ciech? (Brymova)
To sa este uvidi.
Smazaný uživatel 3736

Příspěvek od Smazaný uživatel 3736 » 08 říj 2009 17:52

Keď objednáš od Brymovej, tak si len prerátaš cenu pušky z Kč na EUR a prihodíš poštovné cca 13EUR. Tak nejako som platil pri Evolutione. Do troch dní bol doma!
lubo1
Příspěvky: 31
Registrován: 05 srp 2009 14:52
Bydliště: Slovakia

Příspěvek od lubo1 » 08 říj 2009 21:19

Potvrdzujem akurát,že platíš ešte trápny poplatok monopolnej Sl. pošty za prepočet meny či čo to účtujú, vydriduchovia. Ale je to vždy lepšie ako platiť o 1/3 viacej predajcovi na Slovensku a ešte to ani nemajú. Brýmová má aj moje odporúčanie.
bufallo
Příspěvky: 344
Registrován: 14 srp 2007 14:21
Bydliště: BB

Příspěvek od bufallo » 09 říj 2009 07:12

clo aj DPH sa plati len mimo EU, v ramci EU zasielky nepodliehaju zdaneniu ani clu... zo statov sa plati Dph aj clo... pre SR je to 19% + cca 3% clo...
ale vo vela pripadoch sa to aj tak oplatilo objednat zo statov...
len zbrane je problem, v US musi mat firma ktora chce posielat do Europy kopu povoleni, takze vela to z toho dovodu nerobi... ale myslim ze inlajnky su v zozname zakazanych zbrani ohladne posielania do Europy, nakolko v niektorych statoch su na povolenie... takze ti inlajnku neposlu... :cry:
vo vela pripadoch ani perkusku, revolver tiez nie... ja som objednaval kresadlovku, poslali... ale aj tu sa to uz niekde preberalo ze inlajnky neposielaju...
tu mas nejake informacie ohladne objednavania zo zahranicia z ineho fora...
http://www.strelectvi.cz/forum/internet ... t7195.html

ale nebud znechuteny, vela veci posielaju v pohode, mimo zbrani, ale treba si najst spolahlivy obchod a urcite sa to oplati... ved napr.odlievacie klieste Lee tam stoja 20 USD, tu skoro 3 x tolko...
ked sa date spojite viaceri , urcite sa to oplati...
a to nehovorim o sortimente, nad nim mas len mrakavu v ociach... proste sialene... clovek nevie co ma skor objednavat...
echo
Příspěvky: 50
Registrován: 08 říj 2009 20:09

Příspěvek od echo » 12 říj 2009 18:45

epetr2008 píše:V ČR minimálně potřebuješ vyřídit papíry pro dovoz zbraně ať už je to A nebo D.
plati to aj pri dovoze z EU?

na SK sk. D
Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ares » 12 říj 2009 19:11

gohop
Příspěvky: 1
Registrován: 19 kvě 2010 10:36

Re: Perkusni puska dovoz z USA

Příspěvek od gohop » 19 kvě 2010 10:37

keď nakupujem z USA, väčšinou používam bezplatnú službu od Viaddress.com, pretože poskytujú bezplatnú americkú virtuálnu adresu, takže sa dá nakupovať od ktoréhokoľvek predajcu alebo ebayre z USA a Viaddress prepošle nákup tebe. Prihlásiš sa na http://www.viaddress.com , ihned dostaneš email so svojou US adresou a môžeš ju začať používať na nákupy od amerických predajcov, od Amazon a Ebay predajcov. Viaddress tiež môže kúpiť pre teba zbožie, ak americký predajca neakceptuje medzinárodné kreditné karty – a bez poplatkov. Je to veľmi užitečné, mrknite na to http://www.viaddress.com
bufallo
Příspěvky: 344
Registrován: 14 srp 2007 14:21
Bydliště: BB

Re: Perkusni puska dovoz z USA

Příspěvek od bufallo » 19 kvě 2010 11:40

no dobre, viaadress, ale ked to zaplatim Visa kartou tu z domu a necham poslat na nejaku virtualnu adresu US, kde je zaruka ze mi to aj poslu domov???

a dalej, to je vsetko pekne, ale konkretne vsetky zbrane na volno, teda predovky, vzduchovky, paintball, airsoft vsetko co je a nie je na povolenie a obmedzene od 18 rokov konci, bol prijaty zakon kde je zakazane uzatvarat zmluvy na dialku pre tento tovar, takze od leta ti to uz neposlu, aspon tu v SR ale myslim ze to ma posobnost na celu EU, alebo aspon v najblizsej buducnosti urcite bude alebo uz niekde aj je... :( :( :(
takze asi koncime s objednavanim zo zahranicia kde je to obmedzene predajom od 18 resp. 21 rokov...
laco123
Příspěvky: 1
Registrován: 29 čer 2010 14:23

Re: Perkusni puska dovoz z USA

Příspěvek od laco123 » 29 čer 2010 14:46

nuz, co sa tyka zbrani, neviem, ale co sa tyka nakupu a dovozu z usa tak ak nekupujes nejaku lacnu hracku, oplati sa ti pouzit viaddress sluzbu, pretože poskytujú bezplatnú americkú virtuálnu adresu, takže sa dá nakupovať od ktoréhokoľvek predajcu z USA a Viaddress prepošle nákup tebe. Prihlásiš sa na http://www.viaddress.com, ihned dostaneš email so svojou US adresou a môžeš ju začať používať na nákupy od amerických predajcov, od Amazon a Ebay predajcov.

Viaddress tiež môže kúpiť pre teba tovar, ak americký predajca neakceptuje medzinárodné kreditné karty – a bez poplatkov.

to, ake su dovozne podmienky pre zbrane na sk, treba tiez zistit, pre pripad ze by zasielka ostala na colnici.
imagios
Příspěvky: 24
Registrován: 02 srp 2010 14:29

dovoz/import černoprachové zbraně

Příspěvek od imagios » 02 čer 2014 13:59

Ahoj,
moc mě okouzlily moderní předovky, rád bych si jednu pořídil, výrobce a model který bych chtěl tu nikde na trhu neseženu. (Knight Rifles)Musel bych tedy importovat z USA. Máte s tím někdo zkušenosti?
Můžu legálně importovat zbraň kategorie D, a jak dlouho to může trvat? Jaký je okolo toho papírování?
Nebo prostě stačí objednat, zaplatit kurýra, proclít, dodanit a hotovo? Přičemž proclení a danění může vlastně udělat kurýr, takže vlastně jen objednat a zaplatit.
imagios
Příspěvky: 24
Registrován: 02 srp 2010 14:29

Re: Perkusni puska dovoz z USA

Příspěvek od imagios » 04 čer 2014 18:59

OK po přesunu adminem sem, se část toho vyjasnila, ale stejně je to stále aktuální, dovezl jste někdo zbraň do ČR?
Když už jsme u té kategorie D pro dovoz, je to hodně divný protože by to platilo jak pro luky a vzduchovky, a to už je úplně nelogický, no ale od kdy jsou zákony logický, že?
Chápu to ale tak, že dovoz udělat můžu a to bez ohlášení předem, ale nesmím dovést munici.
Odpovědět