Perkusni karabina Eleanor model 2014 Great Gun

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
karabina56
Příspěvky: 54
Registrován: 24 dub 2009 23:09

Re: Perkusní karabina model 2014 Great Gun

Příspěvek od karabina56 » 27 čer 2014 13:27

Mám ji asi 14 dní doma.Pěkná práce, šlape jak hodinky, ale bohužel fotky sem neumím dát!


anm
Příspěvky: 160
Registrován: 07 kvě 2013 15:18

Re: Perkusní karabina model 2014 Great Gun

Příspěvek od anm » 27 čer 2014 14:41

A už je nás víc :)
Přílohy
el.jpg
chramst
Příspěvky: 427
Registrován: 11 úno 2007 16:05
Bydliště: KYJOV

Re: Perkusní karabina model 2014 Great Gun

Příspěvek od chramst » 27 čer 2014 16:01

Anm, máš krásnou rodinku. :)
aejp
Příspěvky: 32
Registrován: 26 zář 2012 12:16

Re: Perkusní karabina model 2014 Great Gun

Příspěvek od aejp » 27 čer 2014 17:19

A pak, že je tady mrtvo :-) Pišme pišme zkušenosti s Eleanor. O víkendu snad také nějaké foto přidám.
Romanescu
Příspěvky: 32
Registrován: 15 led 2013 12:01

Re: Perkusní karabina model 2014 Great Gun

Příspěvek od Romanescu » 01 črc 2014 13:11

Mám už tiež karabínu. Mám ale pocit že ju budem reklamovať. Horizontálna nesúosovosť medzi hlavňami je cca 8cm pri strelbe na 25 m, výškovo sú na rozdiel od derríkov takmer presne rovnobežné. Nesúosovosť je taká veľká, že je šikmo muška, všimol som si to až doma, hoci som bol osobne pre pušku u výrobcu. Druhý krát sa mi tam moc nechce zase ísť. Hlavne sú v komore na tele pušky korektne v zvislici a na ústí boli evidentne nalisované s horizontálnym posunutím do toho okuliarového členu, v dôsledku čoho je logicky ten člen s muškou mierne šikmo. Asi nie je ešte dotiahnuté nalisovávanie koncovej objímky, zrejme by to chcelo nejaký prípravok čo viaže polohu pušky s naskrutkovanými hlavňami voči objímke s muškou pri nalisovavání. Skúsil som to nafotiť ale moc to vidno nie je, vlastným okom je to ale nepochybné. Presne takéto muchy prvovýrobnej série som mal na mysli, keď som chcel ešte rok počkať, ale bol som netrpezlivý a kúpil som. No nič, asi napíšem mail výrobcovi, uvidím čo povie. Mrzí ma to, lebo ináč je zbraň fakt výborne spracovaná.
muška.jpg
Ináč, meral som twist rate na karabíne a mimoriadne ma prekvapilo, že je to až 1:18 palca, teda jedna otočka vyteráku na 18" (cca 46 cm). Také husté stúpanie je síce fajn na dlhé strely a minie ale guličky s flastrom asi z toho budú lietať dobre iba pri minimálnej dávke prachu, vyššia určite strhne boky. Ale to sú len domnienky, prax ukáže čo jej bude chutiť a čo nie. Strielal som zatiaľ len s 2g prachu.
Predbežne si myslím, že nejaké vysoké výkony typu 2000J a pod. sa vďaka krátkej hlavni a hustému vývrtu nedajú čakať ani pri 5g a ťažkej minii. Však chrono mám, tak až nebude čo robiť a ladiť, naládujem plnú dávku a dám namerané údaje. Zatiaľ mám poodlievané guličky .45, klasický ogivál GG .45, real 200grain a miniu 300grain tak budem experimentovať.
DSCN1674.jpg
Greatgun derringer .45 3,5"
Greatgun derringer 9mm 2,5"
Greatgun karabína Eleanor .45
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Re: Perkusní karabina model 2014 Great Gun

Příspěvek od edelweiss » 01 črc 2014 18:01

moje je OK, tak nevím. Třeba to bude mít ještě někdo :wink:
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Fesoj
Příspěvky: 213
Registrován: 25 srp 2010 23:10
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Perkusní karabina model 2014 Great Gun

Příspěvek od Fesoj » 01 črc 2014 20:21

Vytvořej i nějaký hezký barevný kombinace???
Arminius HW-4mm"2,5" ,ALFA 420, ALFA 461, Reck Mod.40 Peacemaker 4mm, TOZ 17-01,Slavia 631, Derringer GG .45, GG Eleanor .45, (Dikar)Ardesa Kentucky 45

a stále s ženou....
anm
Příspěvky: 160
Registrován: 07 kvě 2013 15:18

Re: Perkusní karabina model 2014 Great Gun

Příspěvek od anm » 01 črc 2014 20:25

Přesnost vodováh, 0.02/1000 a 0.18/1000.
Přílohy
v1.jpg
v3.jpg
v.jpg
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Re: Perkusní karabina model 2014 Great Gun

Příspěvek od edelweiss » 01 črc 2014 20:50

no je li někde problém, tak bych to vrátil do GG, záruka je doživotní. Jen ať jsou informovaní je li někde nějaký problém :mrgreen:
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Creoon
Příspěvky: 2
Registrován: 30 čer 2014 22:38

Re: Perkusní karabina model 2014 Great Gun

Příspěvek od Creoon » 02 črc 2014 00:50

Cao ako si dopadol stou reklamáciu. Pripadne ako si spokojný. . Nejaké nové postrehy?
Romanescu
Příspěvky: 32
Registrován: 15 led 2013 12:01

Re: Perkusní karabina model 2014 Great Gun

Příspěvek od Romanescu » 02 črc 2014 14:51

zatiaľ to neriešim a výrobcovi som sa neozval. Na reklamáciu mám celý život čas :-). Nakoľko obe hlavne majú takmer nezávislé mieridlá, ma ich nesúosovosť zatiaľ moc nepáli. Človek len nesmie zabudnúť vyklopiť mieridlá ak ide strieľať spodnou hlavňou. Ladenie mieridiel je dosť nekomfortné, lebo sa posúvajú po povolení jemným poklepávaním a samozrejme že to ide tak, že ťuk - nič, ťuk -nič, ťuk - nič a ťuk a sú o 1mm vedľa...Práve preto že už mi to strieľa približne kam chcem, sa mi nechce si to nechať v servise komplet rozladiť.
Postrehy po včerajšom vybúchaní cca 70 striel:
-znížil som dávku na 1,5g, tie 2g mi pripadali moc rachotu a dymu, veľa mňa pukali koncentrovaní strelci pištolami a malorážkami a ja som tam dával nečakané šupy až sa steny triasli :-) no jo, predovkári, chápem že ich nie všade vítajú s otvoreným náručím.
-Real oproti ogiválu GG v terči vystrihuje nádherne presné ostré kruhy a sa mi zdalo že aj lieta lepšie, ale nakoľko som úplný puškový zelenáč a môj rozptyl na 50m na pištolový terč je strašný - okrem dvoch boli všetky strely v terči a možno tretina z nich v čiernom, a to som sedel za stolom a mal samozrejme lakte podopreté, tak to nemá žiadnu vypovedacie schopnosť. ReaL má tiež omnoho hlbšie mazacie drážky a je to poriadne cítiť, nečistil som hlavne ani raz, pri streľbe ogiválmi GG idú strely po čase trochu ťažšie, pri Realoch je hlaveň stále krásne namastená a čistá.
- ku guliam s flastrom som sa nedostal, minie som vystrelil 4 a dal som 2,5g prachu šupa hrozná, kopanec mierny, na terče to ale asi nie je, je škoda prachu aj olova. Až pôjdem na strelnicu s chronom a budem sypať 5g prachu, budem sa snažiť ísť tam keď tam nikto nebude :-)
- Po tom čo som si raz zabudol dať okuliare som zistil, že nie sú potrebné, na ľavom líci som občas pocítil prsknutie ale tam mám oko zatvorené, ináč nič.
-viac mi vadí že popod kohút cez spúšťací mechanizmus prefukujú spaliny na ukazovák na spúšti, po pár strelách som tam mal čierny fľak a občas ma tam na prste drobná iskra z kapsle alebo pistonu mierne popálila.

Neskôr mám v pláne ešte skúsiť 20g olovených brokov 4,5mm v papierovom "sabote" spojených voskom, som zvedavý na rozptyl a efekt na 18 mm osb dosku na metrovú vzdialenosť, mohla by to byť docela deštruktívna podívaná.
Greatgun derringer .45 3,5"
Greatgun derringer 9mm 2,5"
Greatgun karabína Eleanor .45
Creoon
Příspěvky: 2
Registrován: 30 čer 2014 22:38

Re: Perkusní karabina model 2014 Great Gun

Příspěvek od Creoon » 02 črc 2014 23:11

No tie broky by boli teda paradna naloz na osb dosku :twisted: . Odkial si a kam chodis na strelnicu. Napisem ti pm pripadne ak mas FB by skm nacerpal nejake info o gg. :P
Uživatelský avatar
clandestino
Příspěvky: 5
Registrován: 02 zář 2009 19:14

Re: Perkusní karabina model 2014 Great Gun

Příspěvek od clandestino » 04 črc 2014 10:16

Taky už je flinta v baráku. Zpracování luxusní, problémů jsem si zatím nevšiml, zatím jenom 6 výstřelů - větší testování a fotky budou příští týden.
Uživatelský avatar
kentan
Příspěvky: 618
Registrován: 13 bře 2013 21:47
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Perkusní karabina model 2014 Great Gun

Příspěvek od kentan » 04 črc 2014 17:06

Tak jsem si jí u Brymů pořádně prohlíd a omatlal (ve vitríně byly 2 kusy tak jsem ohmatal oboje). Prvek nadšení z dokonalé práce (žádné nesouososti laufů jsem si nevšim) byl vystřídán prvkem zklamání z toho, že to rozhodně není kvér pro mě. Mám brejle a hledí je příliš blízko oka a nejsem schopen zaostřit... vidím jen rozmazanej flek. Když brejle sundám, vidím miřidla ale ne cíl, tudy cesta nevede.... Možná tedy příště, jestli to dospěje do něčeho delšího.
http://www.kk8lir.com
Pořádná bouchačka je z oceli, dřeva a maximálně trocha mosazi.
Romanescu
Příspěvky: 32
Registrován: 15 led 2013 12:01

Re: Perkusní karabina model 2014 Great Gun

Příspěvek od Romanescu » 04 črc 2014 17:42

s tými mieridlami súhlas s Kentanom, riešim ako a hlavne kam tam nahodiť kolimátor, už mám objednaný Meoptu MeoSight III, ten by to dokonale vyriešil.
Greatgun derringer .45 3,5"
Greatgun derringer 9mm 2,5"
Greatgun karabína Eleanor .45
Odpovědět