Pazby z airsoftek

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Warthog
Příspěvky: 1638
Registrován: 20 bře 2010 23:59
Bydliště: Rijnland (NL), Sudetenland (CZ)

Pažby z airsoftek

Příspěvek od Warthog » 12 zář 2011 22:07

Poměrně často se tu člověk setkává s přepažbováním kde čeho do custom made dřevěných pažeb. Nezkoušel náhodou někdo používat pažby z airsoftových zbraní? Chci zkusit udělat z CZ 200 bullpup (aby z toho i menší děti byly schopny střílet vestoje, existujícím provedení je to pro ně moc těžké na čumák). Frézka se teprve vyrábí, já vymýšlím pitomosti a tak mě napadlo použít pažbu z airsoftového Steyru AUG. Samozřejmě, že usazení pro železo by se tam udělalo z nějaké pryskyřice aby to přesně sedělo



Laßt uns fest zusammenhalten - In der Eintracht liegt die Macht - Mit vereinter Kräfte Walten - Wird das Schwere leicht vollbracht
Uživatelský avatar
daho11
Příspěvky: 994
Registrován: 31 led 2009 23:13
Bydliště: u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Pažby z airsoftek

Příspěvek od daho11 » 12 zář 2011 23:11

Původně jsem taky chtěl bullpup z QBčka řešit airost puškou - steyr AUG, FAMAS nebo P90,
ale pak jsem posunul železo v pažbě dozadu, u QBčka to šlo.
u mě by vyhrál ten steyr, jak píšeš.

Díval jsem se samozřejmě po těch levnejch, takže plasty nic moc.

plánuju bullpup z BSA ultra, pořád je to ve hře :-)
http://david_holub.sweb.cz/
Uživatelský avatar
Warthog
Příspěvky: 1638
Registrován: 20 bře 2010 23:59
Bydliště: Rijnland (NL), Sudetenland (CZ)

Re: Pažby z airsoftek

Příspěvek od Warthog » 12 zář 2011 23:51

Co se u těch airsoftových zbraní používá za plast? Nějaké ABS? A je to opravdu nějaký šílený milimetrový šunt, nebo to relativně ujde ale nesnese to srovnání s originálem? Pokud ano, tak bych tu pažbu možná použil jen na výrobu formy a vlastní pažby pak odléval z pryskyřice s nějakým vhodným plnivem.

Laßt uns fest zusammenhalten - In der Eintracht liegt die Macht - Mit vereinter Kräfte Walten - Wird das Schwere leicht vollbracht
Uživatelský avatar
daho11
Příspěvky: 994
Registrován: 31 led 2009 23:13
Bydliště: u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Pažby z airsoftek

Příspěvek od daho11 » 13 zář 2011 06:58

když porovnám plastovou pažbu z BSA tak tak je dobrá, neduní, pak U850 plast působí takovým papírovým dojmem.
airsoftová na mě působila ještě papírovějším dojmem, ale byla to nějaká levná sviňa u vietkonga.
jak pojedu kolem paintballshopu v brně, tak si ji chci ošahat.
něco by to mělo vydržet, když se s nima lítá po lese.
http://david_holub.sweb.cz/
Uživatelský avatar
Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Re: Pažby z airsoftek

Příspěvek od Kavy » 13 zář 2011 07:58

U850 duní v dutině v pažbě.Stačí sundat botku a nacpat tam hadr.
Pro lepší vyvážení jsem tam rval olovo.Pažba potom neduní a puška je při výstřelu klidnější.
Nikde jsem na ní a v ní nenašel označení materiálu.

Airoftky co jsem měl v ruce byli vždy z "levnějšího kraje".Materiál o trochu lepší než kelímek od hořčice,všechno se kroutilo a vrzalo."Navrh huj,uvnitř fuj"
A když koupíš něco dobrýho,tak co se zbytkem airsoftky ? Pažba bude vypatlaná pryskyřicí,takže nepůjde vyměňovat.
JR
Příspěvky: 403
Registrován: 23 lis 2007 00:05
Bydliště: Čechy

Re: Pažby z airsoftek

Příspěvek od JR » 13 zář 2011 09:19

Já měl M 700 v pažbě A.I.C.S. a ta byla naopak téměř jako originál, aspoň já sem rozdíl nenašel. Pořizovací cena 17 000. Předtím sem měl ten samej typ ale čínu za asi 3600 a propastnej rozdíl, pažba jak už tu někdo psal - jako umělohmotnej kelímek a vrzala. To znamená že za odpovdající peníze se dá sehnat slušná kvalita.

To AUG jsem měl taky, doporučuju od firmy CA, kvalita plastu slušná, cena zbraně asi 10 000. Teď ho vlastní Alexxxus, tak ho požádejte, třeba vám ho ukáže.

Ale kupovat takhle drahý pušky jen kvůli pažbě mi přijde jako drahá sranda...
Uživatelský avatar
Warthog
Příspěvky: 1638
Registrován: 20 bře 2010 23:59
Bydliště: Rijnland (NL), Sudetenland (CZ)

Re: Pažby z airsoftek

Příspěvek od Warthog » 13 zář 2011 10:37

No měl jsem v úmyslu kupovat airsoftky tak za 3-4 tisíce, za víc mi ta pažba nestojí - kdo ví, zda by mě originální pažba od skutečného AUG nepřišla levněji než těch 10 či 17 když bočnice od AI (bez vnitřního rámu) se prodávají za ca 150 dolarů.

Ještě zvážím to použití pro výrobu formy a odlévání.

Laßt uns fest zusammenhalten - In der Eintracht liegt die Macht - Mit vereinter Kräfte Walten - Wird das Schwere leicht vollbracht
Uživatelský avatar
Hankye
Příspěvky: 35
Registrován: 01 pro 2010 10:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Pažby z airsoftek

Příspěvek od Hankye » 13 zář 2011 10:56

Warthog: Hele Auga mam .. a mam ho rozebranýho na díly:) Je to AUG od CA .. takže kdysi drahej špás .. plast je uplně dokonalej .. nestalo se mi že bych ho poškodil, ikdyž sem mu fakt nakládal .. jestli chceš info/foto tak PM/ICQ
ČZ S 200 Hunter, optika Nikko Stirling-Platinum Nighteater 12x50, bipod Harris S 6"-9" s kloubem.
Obrázek
Odpovědět