Pasivni ochrana majetku (Ploty, folie, kamerove systemy)

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

jbiker
Příspěvky: 221
Registrován: 21 úno 2006 16:25

Příspěvek od jbiker » 11 úno 2008 09:28

Jo, jo, hlohyně jako živý plot je naprostá špička. Kam se na ni hrabe ostnatý drát !


Uživatelský avatar
Petin00
Příspěvky: 682
Registrován: 28 srp 2007 15:23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petin00 » 11 úno 2008 09:29

Ale chce to penízo co?Já bych si nejradši pak koupil na zbraně toto:
http://www.technobank.cz/detail/tz10-5-i/

Ale stálo by to více než ten obsah trezoru :lol: :lol: Ale nikdy neříkej nikdy :lol:
Zapy
Příspěvky: 354
Registrován: 14 kvě 2006 12:23

Příspěvek od Zapy » 11 úno 2008 11:12

to petin: Si OT a uz podruhy, trezory a jine skrine na zbrane se resi tady
http://forum.gunshop.cz/viewtopic.php?t ... ght=trezor
a tady
http://forum.gunshop.cz/viewtopic.php?t ... ght=trezor
Tady snad resi jak zabezpecit dum proti vniknuti ci napadeni apod, ne?? Jako zastance trestu a podobnych nesmyslu bys mel jit prikladem ne? a nezasirat forum balastem....

Jinak co se tyce zvedavych sousedek tak mate pravdu, ziju na vesnici a mame takovy hned dve sousedky, pravda nekdy to trochu prudi , ale jinak vime vse co se kolem naseho baraku sustne.. rekl bych nejlepsi alarm :)
-- Life is pain --
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 11 úno 2008 14:08

Ten odkaz na trezor mi nepřijde úplně mimo, je pravda že na to je specializované vlákno, ale je to taky tak trochu součást zabezpečení domu.

Ale na druhou stranu bych rád slyšel třeba nějaké doporučení na dobré levné bezpečnostní fólie do oken a podobně.
Zapy
Příspěvky: 354
Registrován: 14 kvě 2006 12:23

Příspěvek od Zapy » 11 úno 2008 14:21

OT-Jo ja nerikam, ze je uplne mimo . Jde mi o to ,ze nekteri lide nadavaji na to co je tu napsanejch nesmyslu. Lidem ,kteri jsou tu prvne nadavaji za to ,ze nehledaji a pisi dotazi do vlaken do kterych nepatri, apod.. No a nasledne delaji totez ... jde o princip
8) Prosím čti to po sobě a oprav to 8)
Uprava: stylistika :oops:

S jedinejma foliema na sklo co sem se setkal byli proti UV zareni a podobne jinak nejaky folie sou tady (pokud si to uz nevidel) http://www.llumar.cz/bezpecnostni-folie.php
a clanek na idnes o zabezpeceni domu ( pro zajimavost)
http://bydleni.idnes.cz/rodinne_domy.as ... e_domy_pet
-- Life is pain --
Uživatelský avatar
Petin00
Příspěvky: 682
Registrován: 28 srp 2007 15:23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petin00 » 11 úno 2008 14:47

Já už raději nic neříkám,hádání mám dost.
Prominte za to OT,ale nečetl jsem celý tento thread a tak jsem nevěděl,že se zde tohle neprobírá :wink:

Tak ted už snad k tématu :oops:
Viděl jsem na netu kupu folií na sklo:
http://www.interon.cz/produkty-a-sluzby ... a-sklo_23/

Stačí si jen vybrat,ale je pravda,že naprostá většina jsou na UV
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 11 úno 2008 14:55

Ono to s fóliema není tak jednoduché.
Pokud člověku nevadí že zaplatí dardu, tak to nemusí moc řešit, ale pokud nechce platit jako mourovatej, musí vybírat hodně uvážlivě.

A právě v nižší cenové kategorii bude asi největší problém vybrat kvalitní bezpečnostní fólii.Rada/doporučení odborníka by přišla vhod.

Dále by mě třeba zajímal názor lidí znalých v oboru na ,,poloviční mříže". Takové co se občas montují na parapet okna(2 metry) nad zemí.
Jejich funkce nemá být zamřížovat okno - a žít pak ve vězení, ale znesnadnit přístup k oknu zespodu přes parapet. Vážně nevím co si o nich myslet, jestli opravdu znesnadní přístup a nebo jestli se jich naopak neřád nepřidrží a nepřeleze lépe.

Ono parapetu se drží blbě a klouže, ale vyzkoušel jsem že se to dá zvládnout. Pokud by tam taková parapetová mříž byla, tak by se bylo čeho chytit, ale třeba by se člověk opravdu hodně nabodával na ty bodce...

Zajímal by mě třeba Váš názor na mokrý plot, kdy se na pohybové čidlo zapojí nejen lampička, ale i kropení zahrádky. Narušitel se nejen omeje, ale hlavně ho to schladí a mokrý se asi bude chtít jít převléknout.
Naposledy upravil(a) epetr2008 dne 11 úno 2008 17:59, celkem upraveno 1 x.
all
Příspěvky: 301
Registrován: 24 kvě 2006 10:27
Bydliště: sever jihu Čech

Příspěvek od all » 11 úno 2008 15:17

Trochu se mi to taky zdá přehnané, dělat si z domu pevnost, ale považuje-li to někdo za potřebné, proč ne. Já přispěju jen trochou: Nejvíc je třeba se zaměřit na pevné vchodové dveře a solidní zámek (zámky). Pokud se totiž jedná o zloděje, z více jak 90% jdou přes dveře. Málokomu se chce tahat např. televizi oknem. Já mam osobní zkušenost se zabezpečováním chalupy - navštívili mě tam v mé nepřítomnosti už asi 4x. Začalo to mříží před dveře, ta nedopadla dobře, tak se zapracovalo na lepší a ta už nepovolila. Tak povolily (pilce na železo) původní mříže v oknech. Takže následovalo bytelné zamřížování oken a zatím dobrý. Radím - zabezpečte stejně jako dům i garáž či kolnu s nářadím. Pokud totiž zloději umožníte najít krumpáč, sekeru, pilku nebo dlouhou rouru, má napůl vyhráno.
vlčák

Příspěvek od vlčák » 11 úno 2008 17:25

- rád bych zde řekl , že dřevěný neprůhledný plot, také není moc dobrý , stačí, aby zloděj přelezl a už ho nikdo nevidí a může vesele vrtat , nebo řezat dveře jak se mu zachce , vím o jedné zahrádce co je stranou a tam vydržel asi rok , pak se část plotu u silnice nahradila pletivem , ted každý kdo jede kolem krásně vidí na celou zahradu :D
- ideální by byl plot, co je s ním obehnaná zadní část , nejmenovaného hypermarketu: čtyřmetrový plot vyrobený ze sloupů a ocelových sítí , nahoře pár řad ostnatého drátu ( nejlépe do véčka ) a osvětlení ... :lol:
luky

Příspěvek od luky » 13 úno 2008 00:25

K tématu,pasivní ochranu mého domu tvoří kvalitní plot a halogenové světlo s čidlem na každé straně domu.Samozřejmě na bílé fasádě v bílé barvě,takže si ho va tmě nenechavec všimne až když na něj blikne.
Dál plánuju mříže do sklepních okýnek.


Štěstí přeje připravenejm
SURFERS
Příspěvky: 114
Registrován: 10 úno 2007 09:15
Bydliště: vedle lípy

Příspěvek od SURFERS » 13 úno 2008 06:12

K mřížím pokud je máte tenké do 16mm tak toto nářadí ja spolehlivě rozebere .Pokud profi zloděj sežene za pár prstů ze stavby toto http://www.krenn.de/en/index6ef9.html?n ... ubsub=akku jste v loji ani 20mm nestačí.Když jsem jednomu výrobci mříží ukazoval co to umí tak byl v šoku jeho nezdolná mříž potichu za 6 sec nebyla celá :lol:
CZ200S tuning Nikko Stirling Nighteater 6-24x56
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 13 úno 2008 07:37

Pánové, nechci vás nějak děsit, ale kdokoliv, kdo se zabývá bezpečností objektů vám řekne, že neexistuje objekt, který je zabezpečený na fest a dá se používat. Prostě, můžete vybudovat dům, ve kterém se budete cítit bezpečně a dovnitř se nikdo nedostane, ale v tom domě se nebude dat bydlet, protože veškerá bezpečnostní opatření jsou tak těsná, že to k bydlení není. Ochrana majetku je kompromis.

Po tom, co jsem napsal, by Vám mělo být jasné, že jakákoliv bezpečnostní opatření jsou pouze kompromisní. V následujícím textu se pokusím uvést, co je důležité a podle jakých pravidel ochranu budovat.

Fólie na skla: pravda je, že není pravidlo, kam fólii lepit. Jestli zevnitř, nebo zvenčí. Je to dáno konstrukcí okna a hlavně konstrukcí fólie. Při instalaci je potřeba se ujistit, že se fólie nedá vytlačit i s oknem ven (nebo dovnitř). Po instalaci fólie funguje jako další vrstva, která zabrání rozpadnutí skleněné desky, což je prostě dobře zneužitelné. Já sám preferuji spíš instalaci zevnitř, ale opravdu to záleží na konstrukci okna. A nezapomeňte - instalace fólie na dvacet let staré sklo, které drží ve ztrouchnivělém rámu ve špatných pantech je opravdu vyhazování peněz.

Pravidla pro budování ochrany:

1. Používejte maximální počet soustředných kruhů, tedy budujte ochrany tak, aby byly na sobě nezávislé (perimetr - objekt domu - místnost ve které je trezor - trezor). Každý z kruhů může poskytnout ochranu proti jinému druhu zločinu. Nezapomeňte, že vaše ochrana je tak silná, jako její nejslabší článek.
2. Nepoužívejte obskurní metody. Ochrana musí fungovat i tehdy, je-li znám její princip. Jinak řečeno, nezakládejte ochranu na tom, že se budete pokoušet utajit princip toho, co děláte, protože prostým zjištěním principu jste schopen (coby zločinec) ochranu překonat. Jistě, nevytrubujte do světa, že máte folie, zámky a pod, ale také nevyvíjejte vlastní fólie....
3. Nejvíc ochraňujte to, co má největší hodnotu.
4. Nepřemýšlejte nad tím, co zabrání zločinci vstoupit, ale jak jej oddělíte od zbytku napadeného objektu. Vaše šance, jak dobrého zločince odvrátit od napadení je mizivá, ale vaše šance, jak zorganizovat ochranu, aby - i když zločinec vstoupí dovnitř - nebyl sto vniknout tam, kam nechcete aby vniknul je dost dobrá.
5. Myslete na to, co se bude dít po napadení. Napadení nejste sto zabránit - chování zločince jste schopni řídit...
6. Dobře informujte členy domácnosti o instalovaných opatřeních a proveďte nácvik jejich ovládání.

Takže - chce to dobré vstupní dveře (dobrý zámek, kvalitní panty, vícebodový zamykací systému, ocelovou plotnu vevnitř a požáruvzdornost aspoň na 30 minut), vhodně instalované fólie (minimálně na průrazovou energii 15J) a popřípadě i mříže v přízemí, alarm (spíš na upozornění policie, a na Vaši skrytou aktivaci), šikovný trezor umístěný nejlépe v další zamykatelné místnosti na cennosti a zbraň v nočním stolku :lol:

A na závěr: docela jsem se nasmál nad poznámkou, že zločinům zabrání v páchání zločinů zvýšení trestů. Víte, to je takový lidovecký žvást. Zločinům zabrání pouze nevyhnutelnost trestů a jeho absolutní uplatňování. Zločinec totiž přestane uvažovat nad tím, že zločin spáchá až tehdy, když bude vědět, že šance zůstat nepotrestán je mizivá. A že trest nestojí za to. Důkazem je silniční zákon - dnes jej nikdo nedodržuje, protože šance, že vás chytnou je nízká, když stál policajt na každém rohu - to všichni jezdili jako pripo....í!
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Uživatelský avatar
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Příspěvek od ALKAJ » 13 úno 2008 18:33

A ak voľakto chce ísť do extrému :roll: .
Uživatelský avatar
Petin00
Příspěvky: 682
Registrován: 28 srp 2007 15:23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petin00 » 13 úno 2008 19:19

ALKAJ:Tak to už je vážně extrém...To pak není dům,ale pevnost,ale chápu lidi ty co by jsi tohle udělali na svém baráku :wink:
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 13 úno 2008 19:49

Petin00 píše:ALKAJ:Tak to už je vážně extrém...To pak není dům,ale pevnost,ale chápu lidi ty co by jsi tohle udělali na svém baráku :wink:
Otevřeně řečeno, pokud by někdo něco takového kdy udělal na svém domě, pak by byl blázen ze dvou důvodů:

1. Cena systémů, které ten dokument popisuje je větší, než cena toho baráku (včetně možné ceny menšího hradu o rozloze tak 45 komnat + 15 koupelen, příslušenství a pod).

2. Na to, aby člověk mohl podobné zažízení udržovat v chodu a to zařízení mělo smysl, potřebuje třísměnnou službu, která bdí u výstupů ze senzorů a dokáže je interpretovat.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Odpovědět