Pasivni ochrana majetku (Ploty, folie, kamerove systemy)

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

risopepi
Příspěvky: 1373
Registrován: 30 srp 2007 06:21
Bydliště: Rimavská Sobota,SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od risopepi » 10 úno 2008 10:55

Nepreháňaš to už s tým ukrývaním a ochranou?
Podľa mňa vlámačov a ostatných podobných živlov by viac odradili tvrdšie zákony!


Alpha Whisky Romeo
(Allah's waiting room)

http://www.risopepi.sk/index.php?page=galeria
Uživatelský avatar
Petin00
Příspěvky: 682
Registrován: 28 srp 2007 15:23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petin00 » 10 úno 2008 11:13

risopepi má pravdu už to přeháníš :wink: Tvrdší zákony by se určitě hodily,ale stejně by se našel někdo kdo by to stejně porušoval :?
Uživatelský avatar
voc
Příspěvky: 71
Registrován: 11 dub 2006 08:19

Příspěvek od voc » 10 úno 2008 12:11

No prave naopak. Me neprijde ze by EPETR prehanel. Osobne mam podobnou predstavu o svem dome. A podobne veci je potreba promyslet PRED tim nez zacnete stavet. Ono do hotoveho se to pak zakomponovat da taky ale neni to takove jako kdyz se s tim pocitalo od zacatku.
Samozrejme se to tu taky nikomu necpe. Kdo si mysli ze vystaci se svou devitkou tak at si to klidne mysli dal. :wink: Ne nadarmo se rika muj dum muj hrad.

Osobne v cele koncepci pocitam i s ukrytem v dome. Ve sklepe. Jedna mistnost se skrytym vstupem, bez oken, (s vlastni ventilaci ?) Zabezpeceno trezorovymi dvermi.
Mate tak postarano o "trezorovou mistnost" kde muzete uchovavat i sve zbrane a jine cennosti. Staci tam mit par baleni vody a nejake konzervy. Preckate tam pak skoro vse. ;-)

Myslim ze to neni zas az tak drahe reseni kdyz si spocitate jakymy vsemi zpusoby vam to muze poslouzit. (kryt/elektronicka centrala/trezor ...) Jedine co vas to bude stat jsou bytelne trezorove dvere. Zbytek je uz jen bytelny beton. 8)

Samozrejme dle umisteni baraku v krajine se to da dal rozvijet do ruznych variant. Jako trebas unikovy vychod atd. Umisteni krytu do skaly pod domem v kombinaci s protiatomovym krytem atd. atd. Dal uz je to jen o vasich financich.
:wink:
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 10 úno 2008 12:24

Jo, taková skrytá místnost by se mi v domě taky líbila 8) Ale mám už postaveno a tohle se mi už nepovede.

Nejde o paranoiu, ale je fajn mít možnost někam schovat něco cenného, když jedu pryč.

Když odjedeš na dovolenou, mají zloději nerušené pole a času až až se dostat do nějakého trezůrku na zbraně. Taková místnost by byla parádní, schoval bych tam nejdůležitější smlouvy a doklady + zbraně.
Ale chtělo by to v nehořlavé a ohnivzdorné úpravě. Když člověk vyhoří, je to zlé, ale mimořádně špatné je že přijde i o všechny doklady a smlouvy. Třeba takové maturitní vysvědčení se za 30let po zániku školy blbě shání, ale v novém zaměstnání ho mohou chtít. A pod.

Navíc, chápu že to mnoha lidem nedochází, ale snad ještě nebylo 100 let v našich dějinách, aby nebyla nějaká válka na našem území. V minulém století třeba hned dvě.
cybernetic

Příspěvek od cybernetic » 10 úno 2008 15:06

k plotu: mam dom obohnany 180cm vysokym murovanym plotom ,coskoro pribudnu na roh domu dve kamery.
Splna dve veci: jednak si chranim sukromie-nikto z domorodcov mi necumi do zahrady,jednak je a bude postrachom pre potecionalnych dlhoprstych.
Nas TR zakon pozna §26 kedy mozem pozit zbran a nejde o NO a KN.
Kto tuto hranicu prekroci,vystavuje sa moznemu riziku pouzitia zbrane.

epetr2008 to neprehana,doba je zla a bude aj horsie,tak preco sa nepripravit
Uživatelský avatar
risopepi
Příspěvky: 1373
Registrován: 30 srp 2007 06:21
Bydliště: Rimavská Sobota,SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od risopepi » 10 úno 2008 17:49

Keby každý tak rozmýšľal,republika by vyzerala ako kopec malých hradov, pevností a bunkrov.To predsa nemôže byť riešenie,že sa zamurujem!
Alpha Whisky Romeo
(Allah's waiting room)

http://www.risopepi.sk/index.php?page=galeria
cybernetic

Příspěvek od cybernetic » 10 úno 2008 18:14

risopepi
uz aj na SK vznikaju tzv.Beverly hills štvrte,-zamurovane-,pristup chrani ochranka.
Bohuzial,ak nedokaze moj majetok ochranit stat ,pripadne zabezpecit adekvatnu nahradu skody,beriem ochranu SVOJHO majetku do vlastnych ruk .
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 10 úno 2008 18:34

cybernetic má pravdu.

Když se na to kouknu, tak za vykradení bytu si zloděj odsedí tak rok možná dva a je znova venku, ale chytnou ho až po tom co udělá třeba 40 bytů. Za znásilnění si odsedí tak 3-4 roky. Za vraždu si odseděj třeba 4-5 let.

Dojezd policie je u nás ve městě tak 20-30 minut, podle toho jestli maj něco dalšího.

Nikdy není jistý, že se pomoci dovoláte. Přenosná rušička mobilů stojí v lepší variantě 4000,- a ruší všechny pásma. A pro zloděje to je šikovná věcička. Takže ani není jistota, že policii budete moct zavolat. Třeba vám prostě vyflusne baterka když to budete potřebovat.

Za 30 minut se může stát hodně ošklivejch věcí.

Ono to v ideálním případě bude celé zbytečné, ale o to snad lépe když se nic nestane.
Uživatelský avatar
risopepi
Příspěvky: 1373
Registrován: 30 srp 2007 06:21
Bydliště: Rimavská Sobota,SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od risopepi » 10 úno 2008 18:37

Ja ťa chápem,že si chceš ochrániť svôj majetok,len to mi nejde do hlavy,že tu murujete,betonujete v terajšej dobe,keď sú dostupné najmodernejšie alarmy čo hlásia priamo na políciu,alebo ak chceš aj na tvôj mobil.
Alpha Whisky Romeo
(Allah's waiting room)

http://www.risopepi.sk/index.php?page=galeria
cybernetic

Příspěvek od cybernetic » 10 úno 2008 18:47

To mas pravdu.Odstahoval som sa z mesta,chcel som klud pre mna a rodinu,nepotrebujem cumilov a pod.sukromie je sukromie.
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 10 úno 2008 20:03

2 risopepi

No ale právě ty to nechápeš.
Alarm spustí až když už ti někdo řádí po domě a s dojezdem policie 30minut může ublížit HODNĚ ublížit.

K čemu ti je že bude houkat alarm, když s tím už nebudeš moct nic udělat?

Cílem je, aby alarm vůbec nespustil.

K čemu ti je, že houká alarm, když už je nějakej úchyl u tvejch dětí?
K čemu ti je, že vidíš na mobilu, jak ti někdo podřezává ženu?

Alarm je takovej airbag, pokud máš pořádnou masvní káru okolo sebe, tak zjemní náraz. Ale pokud máš okolo sebe jen slabej shnilej plech, tak ti k ničemu nebude. Stejně jako alarm v proskleným papundeklovým domečku.

Je to jak jsem psal, musíš určit kde se chceš bránit, pokud se chceš bránit v bytě - tedy počítáš s tím že narušitele pustíš do bytu, tak se může bránit v bytě. Ovšem kolik lidí zapíná alarm na noc? Takže bezpečnost vyřešíš alarmem, ale ten stejně nebude zapnutej když budeš doma a budeš ho nejvíc potřebovat.

Nejcennější nejsou přece věci ale lidi.
Mě osobně by kromě smluv a dokladů nějak šíleně nevadilo kdyby mě vykradli, přežil bych to, rozdejchal bych to. Ale aby mi nějakej úchyl šáhnul na rodinu, to bych asi nerozdejchal. Možná jo, ale až po tom co bych zabil jeho a všechny jeho příbuzný, ale to je zase krevní msta.
Uživatelský avatar
Barys
Příspěvky: 1263
Registrován: 13 led 2007 18:27

Příspěvek od Barys » 10 úno 2008 20:48

Asi jsem mimo,ale vůbec nechápu připomínky k tématu,přijde mi to max.uhozené!Zakladatel tématu píše o ochraně všeho co má a zdá se mi zodpovědný vůči svému majetku a hlavně bližnímu svému.Ono silácké řeči typu,ať přijde ten se bude divit,jsou akorát tak vhodné u stolu štamgastů v hospodě,ale to dotyčný neví,že se mu to nedejbuže děje zrovna nyní.Na druhou stranu odvrhuje samostříly aj.,které mohou zranit nevinné.
Uživatelský avatar
risopepi
Příspěvky: 1373
Registrován: 30 srp 2007 06:21
Bydliště: Rimavská Sobota,SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od risopepi » 10 úno 2008 21:09

Ja ťa nahovárať,ani odhovárať na nič nechcem.Proste som napísal svôj názor.Bývam vo vlastnom dome s 8 árovou záhradou,v malom meste,to všetko mi strážia dvaja havkovia,(a zvedavé susedky) a niako nechcem vyniknúť z okolia s neakým vysokým plotom,alebo niečím nezvyčajným.
Alpha Whisky Romeo
(Allah's waiting room)

http://www.risopepi.sk/index.php?page=galeria
Uživatelský avatar
J.Laser
Příspěvky: 477
Registrován: 20 bře 2007 00:51
Bydliště: Podřipsko

Příspěvek od J.Laser » 10 úno 2008 23:24

Ano ty zvědavé sousedky to je požehnání pro majitele. To znám u nás ve vesnici se na konci ulice objeví pouliční prodejce a už baby lezou z baráků.s dotazy: "Hledáte někoho?...a koho že to hledáte?...a co to nabízíte?...a vy tu máte příbuzný?...atd.
K obyčejnému drátěnému plotu se mi docela osvědčil ještě živý plot z Hlohyně a taky z Mahonu,věřte,že tím člověk neproleze ani v brnění. A klid domácího krbu mi zatím hlídají dva zubatý vzteklouni. :P
Aquila non captat muscas
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 11 úno 2008 09:23

2 J.Laser

Ano, ano, zvědavé sousedky můžou bejt sice někdy otravné, ale zase ženská co celou noc nespí a čučá z okna a hlídá je k nezaplacení :lol: :lol:

I živej plot je vážně dobrej a hezkej, pouze poněkud ukusuje z pozemku.

Plus zubatý alarm a dobré dveře = člověk může v klidu spát i bez drahého elektronického zařízení, které je tak jako tak je obtěžující záležitost.

Zní to jako příklad spokojeného bydlení 8) a to o jde.
Člověk musí bejt v prvé řadě spokojenej a pak může bejt i štastnej.
Trošku závidím, mě do spokojenosti zbývá ještě upravit zahradu, udělat střechu, vnitřní prostory.......
Odpovědět