Par rad zacatecnikovi..

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Zralok
Příspěvky: 33
Registrován: 10 dub 2006 17:00

Příspěvek od Zralok » 14 dub 2006 12:53

Já když dělal zbroják na lov a na obranu tak jsem trénoval na otcově kulobroku - ZH rozebírala se totiž brokovnice ZH a to jde občas pěkně hnusně a napoprvé bych to nedal a na pistoli jsem si zašel do obchodu kde jsem si nechal ukázat ten typ ČZ co se rozebíral u zkoušek a byli ochotní takže mi ukázali jak se to rozebírá a skládá a nechali mne to i zkusit. Jen u zkoušek jsem měl nějak zpocené ruce a před střelbou jsem zaboha nemohl natáhnout závěr jak mi to klouzalo, nakonec se to podařilo. Ale je už to pár let zpátky. V době kdy se papírové zbrojáky předělávaly na plastové karty a kvůli novému zákonu museli zkoušky dělat všichni i kdo už zbroják měli. Já na lov už měl dřív a tehdy jsem si přidal obranu a sběratelství. Nevím jak je to teď ale v těch začátcích kdo měl sběratelství tak mohl víceméně koupit cokoliv.


Alistaire

Příspěvek od Alistaire » 14 dub 2006 13:37

[quote="habitat3]
A kolik to "zauceni" muze stat..??[/quote]

Záleží jak kdy, jak kde.... prohlídni wwwčka střelnic v Tvém okolí.

Třeba v Brně www.gunclub.cz pořádá myslím (zbroják jsem tam nedělal, ale jiný kurz ano) velmi solidní přípravu na zbroják...
vystrkov

Příspěvek od vystrkov » 14 dub 2006 17:48

Muj případ:v praci jsem se naučil otázky,doma jsem to projel na
prográmku na zkoušení otázek(vydalo MV).Pak jsem si zaplatil
hodku na střelnici,kde jsem se seznámil se základy manipulace
,bezpečnosti atd.a vystřelil.No a hurá na zkoušky-tam plnej počet.
rozborku jsme ani nedělali,ale znovu nam komisař vtlouknul
základy manipulace.
Žralok:natažení závěru úplně stejně jako u tebe....CZ50
:lol:
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 14 dub 2006 18:18

Gunclub.....velico solidní, doporučuju.

Natažení závěru u CZ 50 se spocenýma rukama je oříšek, taky sem napřed musel natáhnout kohout abych to utáhl :)
Viper

Příspěvek od Viper » 15 dub 2006 15:19

Co se týče finanční stránky v mém případě - bylo to 500,- za zdravotní způsobilost, 300,- zkušebnímu komisaři, 700,- za pronájem střelnice (Praha 3 Kapslovna), 500,- za jednu skupinu při převzetí ZP (A,B,E=1500,-) a 100,- za povolení k nákupu zbraně.
Ten pronájem střelnice je jen za zkoušky. Normálně se platí 130,- na hodinu. Bylo by dobré si zaplatit nějaký ten kurz rozborka/sborka, bezpečná manipulace a trochu si zastřílet s instruktorem. Ceny jsou na každé střelnici jiné.
jbiker
Příspěvky: 221
Registrován: 21 úno 2006 16:25

Příspěvek od jbiker » 15 dub 2006 22:11

Viper píše:Co se týče finanční stránky v mém případě - bylo to 500,- za zdravotní způsobilost, 300,- zkušebnímu komisaři, 700,- za pronájem střelnice (Praha 3 Kapslovna), 500,- za jednu skupinu při převzetí ZP (A,B,E=1500,-) a 100,- za povolení k nákupu zbraně.
V nejmenované jihočeské lokalitě - 250,- Kč za zdravotní způsobilost a 550,- za střelnici. Zbytek dtto.

Na poprvé, podle starých předpisů alespoň v mém případě největší prosívka zacházení se zbraní. Komisař třeba nabil pistoli, podal jí zkoušenému do ruky a řekl "vystřel" ! Na odpověď, "ani mě nehne" pravil "správně ! Za A by to nevystřelilo, protože jsem vyndal úderník a za B bych vás okamžitě vyhodil !"

Teď po novu největší prosívka test, kdo ho napsal, ten to dostal (oblíbené zejména otázky na tloušťku mříží v obchodě se zbraněmi a podobné zásadní věci, které má znát každý amatérský střelec :wink: ) . Ale asi taky záleží na konkrétní osobě komisaře. Určitě může řádně zatopit i teď.
MarK
Příspěvky: 176
Registrován: 29 bře 2006 20:21
Bydliště: Wien8 / Praha8 ________________________ »»» zbranekvalitne.cz «««
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MarK » 15 dub 2006 22:59

Test tak tezkej neni (u nas si navic nekteri stejne radili/kontrolovali - coz nebyl vzhledem k absenci kohokoli ze zkousejicich velky problem)
a u zkousky: otevru zaver malorazky a koukam dovnitr - "Pockejte, jeste zasobnik", "Kontroluju komoru", "jo tak..." ... Odstrilim pistoli - "chcete ted ukazat tu rozborku?", "ne, ja verim, ze jste zkusenej a umite to" (zrejme reakce na to ze jsem si dokonce prinesl vlastni sluchatka :lol: )
[size=84][url=http://zbranekvalitne.cz/zbrojni-prukaz][b]Zbrojní průkaz: informace, příprava ke zkoušce, zákony[/b][/url] | [url=http://zbranekvalitne.cz/strelecka-mapa][b]Mapa střelnic a obchodů v ČR[/b][/url][/size]
habitat3
Příspěvky: 45
Registrován: 12 dub 2006 16:27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od habitat3 » 15 dub 2006 23:22

co sem na sebe zvedavej,ke konci mesice si to zacnu vybehavat...
MarK
Příspěvky: 176
Registrován: 29 bře 2006 20:21
Bydliště: Wien8 / Praha8 ________________________ »»» zbranekvalitne.cz «««
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MarK » 15 dub 2006 23:31

A uz mas nauceno? :)
[size=84][url=http://zbranekvalitne.cz/zbrojni-prukaz][b]Zbrojní průkaz: informace, příprava ke zkoušce, zákony[/b][/url] | [url=http://zbranekvalitne.cz/strelecka-mapa][b]Mapa střelnic a obchodů v ČR[/b][/url][/size]
habitat3
Příspěvky: 45
Registrován: 12 dub 2006 16:27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od habitat3 » 16 dub 2006 10:11

MarK píše:A uz mas nauceno? :)
jeste ne,chci si vybehat to na ty strelnici a ruzne se poptat..A chystam se na to co nejdriv.. 8)
MarK
Příspěvky: 176
Registrován: 29 bře 2006 20:21
Bydliště: Wien8 / Praha8 ________________________ »»» zbranekvalitne.cz «««
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MarK » 16 dub 2006 13:00

Me mrzelo, ze jsem se nezacal ucit driv, protoze kdyz jsem prisel na policii, tak se mila pani za prepazkou zeptala, jestli bych mohl uz druhej den na zkousku.. Ja to sice chtel co nejdriv, ale nauceno jsem nemel, takze jsem musel cekat dalsi mesic :(
No ale tohle urcite neni pravidlo, meli by termin zkousku ohlasit nejmene 10 pracovnich dnu predem...
[size=84][url=http://zbranekvalitne.cz/zbrojni-prukaz][b]Zbrojní průkaz: informace, příprava ke zkoušce, zákony[/b][/url] | [url=http://zbranekvalitne.cz/strelecka-mapa][b]Mapa střelnic a obchodů v ČR[/b][/url][/size]
habitat3
Příspěvky: 45
Registrován: 12 dub 2006 16:27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od habitat3 » 17 dub 2006 11:03

jeste sem se chtel zeptat.Kdyz si udelam ZP,jak to pak chodi s nakupem zbrani..?To jen tak prijdu do kramu,ukazu ZP a koupim si pistoli..?Nebo se musi nejak zadat..??
diky
Viper

Příspěvek od Viper » 17 dub 2006 17:52

S nákupem zbraně je to tak - v mém případě jsem po zkoušce odnesl papíry na policii a tam rovnou vyplnil žádost o povolení k nákupu zbraně. V mém případě to bylo proto, že mám kategorii E a musím mít na druhé strně ZP napsáno, že jsem oprávněn nosit zbraň kategorie B a bez povolení to tam nenapíšou(??!). No nic. V tvém případě, kdy nemusíš mít tuto větu na ZP, si taky hned, nebo někdy až si budeš chtít koupit zbraň, vyplníš žádost o povolení k nákupu. Policie má zase nějakou dobu na jeho vydání. Do povolení napíšeš - jakou zbraň, výrobce, typ a ráži, ale když nevyplníš vše, tak se taky nic nestane. Já dostal povolení pouze na samonabíjecí pistoli. S tímto povolením zajdeš do obchodu a zbraň koupíš. Pak odneseš zbraň i povolení zpátky na policii na registraci.Tam si zapíší všechny údaje o zbrani. Pak půjdeš i se zbraní domů a zamkneš ji dokud ti nebude vydán průkaz zbraně a pak tradá na střelnici. Pokud koupíš zbraň od majitele, tak ještě musíte oba zajít na policii v jeho místě bydliště a zbraň odhlásit. To je další papír, který si vemeš s sebou na registraci.
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 18 dub 2006 11:02

habitat3 píše:jeste sem se chtel zeptat.Kdyz si udelam ZP,jak to pak chodi s nakupem zbrani..?To jen tak prijdu do kramu,ukazu ZP a koupim si pistoli..?Nebo se musi nejak zadat..??
diky
To záleží na tom, co je to za kategorii. Když jsme kupovali Drluova- pistoli- jednoranovku (tedy zbraň kat. C), přišli jsme do obchodu, podívali se na ni, řekli "Pěkná, berem" a za dvacet minut jsme ji měli na stole v klubovně. Když jsem s kamarádem kupoval CZ 858 Tactical (samonabíjecí kulovnice, zbraň kat. B, mimochodem mooooc pěkná a celkem levná hračka), tak napřed žádal o "nákupku", jak to poměrně detailně popsal Viper a trvalo to asi o dva dny déle. Když už ji máš koupenou, tak registarce aj. úkony jsou stejné pro všechny kategorie. Záleží vlastně jenom na tom, jestli je to C (na "ohlášení") nebo B (na "povolení")- doporučuji prostudovat příslušný zákon, příp. si k němu najít na internetu nějaký výklad.
Žádná zbraň není přesnější, než jí dovolí střelec.
Odpovědět