Par rad zacatecnikovi..

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Ondra

Příspěvek od Ondra » 12 dub 2006 20:38

K tem 2000J.
To je ustova energie zbrane na kterou jsou konstruovany lapace strel.
Vetsina krytych strelnic je nejak omezena vykonem zbrani a druhem munice abys jim nerozflakal lapace a zed za nima :wink:
Myslim ze v Awiwu to presne takhle maji-Eo-2000J a zakaz strel s tvrdym ocel jadrem.
Ty 2000J nejsou standart.Jak kde do lapacu inevstuji,tak tam muzes radit...


habitat3
Příspěvky: 45
Registrován: 12 dub 2006 16:27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od habitat3 » 12 dub 2006 21:08

Ondra píše:K tem 2000J.
To je ustova energie zbrane na kterou jsou konstruovany lapace strel.
Vetsina krytych strelnic je nejak omezena vykonem zbrani a druhem munice abys jim nerozflakal lapace a zed za nima :wink:
Myslim ze v Awiwu to presne takhle maji-Eo-2000J a zakaz strel s tvrdym ocel jadrem.
Ty 2000J nejsou standart.Jak kde do lapacu inevstuji,tak tam muzes radit...
aha.. :roll: zase jsem o neco chytrejsi..
Ondra

Příspěvek od Ondra » 12 dub 2006 21:24

Ale neboj.Spousta zbrani tohle splnuje.Z kratkych se do toho nevejde treba desert eagle v .50AE a 454.cassul ale tohle doma nema asi nekdo z nas.. :lol:
Z dlouhych Te nechaji strelit z Tacticala a nejake brokove 12.(ted nevim Eo ale v awiwu to jde)
nehlede na to ze vetsina venkovnich strelnic omezeni podle Eo ani nema,spise na kratke/dlouhe-malo/velkorazne takze tohle omezeni plati spise pro kryte strelnice.
habitat3
Příspěvky: 45
Registrován: 12 dub 2006 16:27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od habitat3 » 12 dub 2006 21:31

mohl bych te poprosit o nejake zbrane do zacatku..?Mylsim nejaky kratky oupis,muzou byt i s odkazy..dekuji..
Ondra

Příspěvek od Ondra » 12 dub 2006 21:49

Tam funguje opravdu jen jedna univerzalni rada-kup si co se Ti libi a na co mas penize!
Popremyslej na co to chces.Na sebeobranu,sport,obcas si picnout jinak to mit doma...
Do 10K se toho da starsiho v komisich sehnat spousta.U novych tak Kel-tec,norinco..
habitat3
Příspěvky: 45
Registrován: 12 dub 2006 16:27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od habitat3 » 12 dub 2006 21:54

tak na sebeobranu,sem tam si picnout a mit to doma... :)
jeff

Příspěvek od jeff » 12 dub 2006 23:05

Jeste k tem testum..kdyz sem si stahnul zkusebni otazky a je tam treba otazka cislo 333,je stejna i v testu ktery se pisu uz na ostro..??
V testu "naostro" je výběr třiceti otázek z celého souboru, který jich má 487. Když se tedy naučíš zvládat bez chyb všechny otázky, nemůže tě u zkoušky nic překvapit... Takže odpověď na tvou otázku - Ano, i otázka č. 333 může být u zkoušky, ale bude mít jiné číslo, někde v intervalu 1-30 :) ...
Viper

Příspěvek od Viper » 12 dub 2006 23:41

Tak, vidím tu dalšího nováčka - takže jestli sis stáhnul testy, tak vidíš, že naučit se je, není nic těžkého. Alespoň já, i se svou averzí k učení, jsem je zvládl do 1 měsíce všechny (některé otázky jsou až uhozené či debi...). Každopádně, pokud si chceš udělat ZP, měl by sis pospíšit. Blíží se novela zákona o zbraních a nikdo neví, co potom bude. Zajdi si na střelnici, řekni, že si chceš udělat ZP a oni ti poradí, co dál. Zaplatíš si kurz, podáš žádost a až se budeš cítit, tak rychle ke zkouškám - při střelbě zatím stačí, když poletí 4 z 5-ti kulek do kruhů mezinárodního terče (má tuším 50cm v průměru - na 10m ho musí trefit každej diletant). Pak možná dostaneš ZP a můžeš koupit prakticky cokoli - pistoli, revolver, pušku, v ráži od .177HMR do .500Magnum.
habitat3
Příspěvky: 45
Registrován: 12 dub 2006 16:27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od habitat3 » 14 dub 2006 11:59

Tak sem se rozhodl ze si udelam ZP.Suma sumarum musim udelat to ze zajdu na policii zazadam si,vyplnim vsechny mozne papiry.Ale jak to probyha u zkousek..??je to neco jako na autoskole..??Ze musim mit neco odstrileno atd..??Hodlam si ZP udelat kolem cervna..
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 14 dub 2006 12:06

Je to stejně jako v autoškole.
Musíš mít papír od doktora a je tam teoretická část (testy) a praktická část (rozborka a střelba).
Jediný rozdíl je v tom, že řidičák může mít kdejaký kriminálník, ale ty musíš mít čistý trestní rejstřík.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
habitat3
Příspěvky: 45
Registrován: 12 dub 2006 16:27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od habitat3 » 14 dub 2006 12:09

Kubajzz píše:Je to stejně jako v autoškole.
Musíš mít papír od doktora a je tam teoretická část (testy) a praktická část (rozborka a střelba).
Jediný rozdíl je v tom, že řidičák může mít kdejaký kriminálník, ale ty musíš mít čistý trestní rejstřík.
mam ho cisty to je bez debat.. 8) Chodi se treba na nejake hodiny teorie..??
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 14 dub 2006 12:20

Ne nechodí.
Možná jsem to napsal blbě. Není to jako přímo autoškola ve smyslu, že bys chodil do učebny na teorii a pak na jízdy, je to jen jako ta zkouška na řidičák s komisařem. Naučit se to musíš sám.
Vřele ti ale doporučuji zaplatit si nějaký kurs na střelnici, kde ti ukážou jak se dělá rozborka různých zbraní, není to drahé.
Abys nedopadl jako já, když jsem napoprvé vyletěl od praktické zkoušky, protože jsem nevěděl jak se rozebírá malorážka (pistoli jsem zmákl). :oops: :oops: :lol: Držel jsem to poprvé v životě v ruce a čuměl jsem na to jak puk, kde se to zlamuje. :lol:
Kua, to jsem zas na sebe něco prozradil, teď abych se styděl. :oops: :lol:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Ondra

Příspěvek od Ondra » 14 dub 2006 12:23

Jo jo Kubajzi ted jsi u nas uplne klesl :lol: :wink:
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 14 dub 2006 12:34

JJ, ode dneška chodím kanálama. :lol:

...než mi udělají plastiku.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
habitat3
Příspěvky: 45
Registrován: 12 dub 2006 16:27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od habitat3 » 14 dub 2006 12:47

Kubajzz píše:Ne nechodí.
Možná jsem to napsal blbě. Není to jako přímo autoškola ve smyslu, že bys chodil do učebny na teorii a pak na jízdy, je to jen jako ta zkouška na řidičák s komisařem. Naučit se to musíš sám.
Vřele ti ale doporučuji zaplatit si nějaký kurs na střelnici, kde ti ukážou jak se dělá rozborka různých zbraní, není to drahé.
Abys nedopadl jako já, když jsem napoprvé vyletěl od praktické zkoušky, protože jsem nevěděl jak se rozebírá malorážka (pistoli jsem zmákl). :oops: :oops: :lol: Držel jsem to poprvé v životě v ruce a čuměl jsem na to jak puk, kde se to zlamuje. :lol:
Kua, to jsem zas na sebe něco prozradil, teď abych se styděl. :oops: :lol:
A kolik to "zauceni" muze stat..??
Odpovědět