PAR Mk.1

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Metodmen

..

Příspěvek od Metodmen » 16 lis 2008 16:41

..
Naposledy upravil(a) Metodmen dne 14 pro 2008 22:41, celkem upraveno 1 x.


Metodmen

Fotos

Příspěvek od Metodmen » 16 lis 2008 16:43

Tak dnes jsem to pokřtil
Po prvním se tam už nedalo chodit :-) Foto není :-(((
a po druhém uklízení to vypadalo takto..
Přílohy
DSCF8947.JPG
Uživatelský avatar
spider74
Příspěvky: 602
Registrován: 02 čer 2007 18:05

PAR

Příspěvek od spider74 » 17 lis 2008 12:07

Vidím podle fotek , že na to v ProArmsu už přišli taky a dali tam rovnou ty mířidla z HK. Ta světlovodné byli na hovno a ještě jsou předražené. :roll:
A jakou ti tam dali hlaveň. Dlask nebo Lothar ?
NEVER RUN AWAY FROM SNIPER, YOU WILL ONLY DIE TIRED
Metodmen

.

Příspěvek od Metodmen » 17 lis 2008 19:20

Tak ze tyto miridla jsou lepsi nez ty svetlovodne? Praveze on rikal ze mne je vymneni tak ted nevim...

Hlaven Lothar Walther by tam mnela byt
Uživatelský avatar
spider74
Příspěvky: 602
Registrován: 02 čer 2007 18:05

PAR

Příspěvek od spider74 » 17 lis 2008 20:00

Řeknu ti to asi takhle . Ty se světlovodnou muškou jsou daleko hrubší. A za další u té mušky co máš teď stačí když s ní točíš a postupně klikáš a je vždy aretovaná......pohoda jazz na seřízení. U té světlovodné je prostě šroub a výšku v které to chceš mít tak aretuješ miniimbusem z boku, který je tak malý že ta hlavička byla za chvíli stržená. No a ten druhý jsem ani nepovolil byl stržený hned. Světlovodná mířidla jsou určitě fajn ale z praktického hlediska jsou ty mířidla co tam máš teď lepší. Na tvém místě bych si je nechal a Hofmanovi řekl aby ti ten cenový rozdíl vykompenzoval třeba taky v nábojích.........pokuď na to kývne.
Měl jsem možnost vyzkoušet ty mířidla obé takže vím co říkám. Jenom se mi zdála u toho dioptru ta díra zbytečně velká. Ale to jsem vyřešil tím, že jsem ty sklopná mířidla usadil před kolimátor abych ten dioptr měl dál od oka . Díra se pro oko zmenšila a líp se ostří . Taky jsem si tu mušku nechal trochu zbrousit do kužele aby ten hrot překrýval co nejméně terč.
NEVER RUN AWAY FROM SNIPER, YOU WILL ONLY DIE TIRED
Uživatelský avatar
spider74
Příspěvky: 602
Registrován: 02 čer 2007 18:05

Příspěvek od spider74 » 17 lis 2008 20:05

Jinak to že je PAR vlastně kopie HK 416 nejlíp dokládá přiložené foto rozborky z HK.
........+ foto příslušenství hezkého ale zakázaného.
NEVER RUN AWAY FROM SNIPER, YOU WILL ONLY DIE TIRED
windy

vysvětlení k PAR Mk1

Příspěvek od windy » 14 pro 2008 13:35

Zdravím všechny, kdo tady přispěl se svými poznatky a postřehy k PARce. Kdo mě zná ví, že díky uzké spolupráci s Ivo Hofmanem a jeho firmou Proarms jsem se podílel a podílím na vývoji týhle flinty a chtěl bych vám všem tady vysvětlit některý zádrhele, který se na začátku prodeje vyskytly. Už se tady o nich vlastně už psalo, tak dovolte ještě naše vysvětlení a náš úhel pohledu.
Asi největší problém se vyskytl s hlavněmi od Dlaska. S nimi dříve nebyl problém, sám mám AR15 od Dlaska a problémy nebyly žádné. To bylo ale v době, kdy Dlask nedával tvrdochrom. V té době, vlastně před nedávnem, se však spoluprace s Dlaskem utlumila a nám zbylo 5 hlavní z poslední dodávky. Vzhledem k tomu, že byl velký tlak na to, aby se PARka začala už už prodávat, denně bambilión telefonátů, rozhodli jsme se použít na prvních pět kusů tyhle hlavně. Ty hlavně nebyly nekvalitní, pouze v komoře byla silnější vrstva chromu. U prvních třech prototypů jsme mimochodem použili stejné hlavně, ale u nich byl kanálek pro odvod plynů již vyvrtán Dlaskem, díry byly zbytečně velké a (navíc každá jiná!) a my časem zjistili, že stačí menší a zbraň funguje stejně a navíc se chová při střelbě ještě lépe (a ti z vás, kdo měli možnost si z těchto prototypů vystřelit (v Opařanech nebo v Hodonicích) asi chápou, jak se ta zbraň asi potom chová, když už i u těchto prototypů byl rozdíl mezi klasickou AR15 a PARkou citelný. Velikost kanálku jsme však ověřili na jiném laufu, ve kterém tvrdochrom nebyl... To byla chyba, kterou jsme si v návalu toho, jak se to na nás hrnulo, neuvědomili. To je naše strana chyby, omlouváma se za to. Holt cesty vývoje jsou klikatý a trnitý:-))))) Neměli jsme se nechat strhnout vaší netrpělivostí (kterou sám dobře znám na sobě, a proto vám odpouštím:-))))))))))))) a v klidu to nechat ještě pár týdnů dozrát. Problém je však již vyřešen tím, že odebíráme polotovary od Lotharu a komory a kanálky a všechny ostatní úpravy děláme my. Myslím, že od té doby problém s laufy není. Jestli jo, napište. Jinak na upřesnění - s Lotharem jsme počítali od začátku, sám jsem byl u jednání Iva H. s touto firmou na IWA, kde se vše domlouvalo. Hlavně nám ale začaly chodit těsně po tom, co jsme do světa vypustili prvních 5 kousků. Holt došlo trochu k časovýmu posunu:-)
To, že nejdou povolit úsťovky: usazujeme je standartní technologií jako na běžné AR15, úsťovka se dotahuje na tzv. Crush Washer a k jejímu povolení je třeba mít přípravek na uchycení pouzdra závěru a klíč pro povolení takového kompíku. Druhou metodou je použití segrovky nebo kontramatky, to jde pak měnit kompík snadněji, ale hrozí, že se povolí a pak se vám stane to, co mě na posledním MČR v pušce, kdy se mi na nejdelší situaci Miculek povolil, pootočil při střelbě tak, že začaly kulky škrtat o stěnu a já se pak divil, že mám ze stage "0" :-(((( Takové kontramatky je třeba zalepovat a kontrolovat.
K mířidlům: nedám na ně dopustit. Máte pravdu v tom, že muška by mohla být užší (ony také ale jsou, stačí říct a vymění se, máme 1,7mm s vláknem 0,7 a to je pak paráda), ale část lidí preferuje i silnější, tzn. s vláknem 1,5mm). Proto děláme více druhů. K její aretaci: máte pravdu ti, kdo říkáte, že "klikání" na miřidlech HK je pohodlnější. Je. Ale výrobně tak náročné, že se nám nevyplatilo jít touhle cestou a zvolili jsme cestu "přes červík". Máte pravdu v tom, že červík by to chtělo tvrdší, aby nedocházelo k jeho strhnutí. To je pro nás dobrá zpětná vazba a děkujeme za ní. Spodní mušku a hledí (myslím tím ve sklopeném stavu) berte jako náhradní, nouzová miřidla. Jsou široká jako běžná miřidla u pistole a jsou určená na kratší vzdálenosti, dejme tomu do 50m. Výhodou těchto miřidel oproti HK jsou světlovodné mušky (obě) a tím zajištěna rychlejší kontrola mušky a otevřené hledí, které je praktičtější, zvlášt při přenosech při střelbě na více cílů, kdy je dioptr nevýhodnější, neboť vytváří vždy trochu tunelové vidění.
K podobnosti s HK 416. Ano, je tam určitá podoba, ale při prohlídce obou zbraní současně by jste našli spoustu rozdílů. Předpažbí je daleko užší (nejužší, co vůbec jde a určitě nejužší vůbec) a hmotnost zbraně tím nižší. Gazblok je jiného tvaru, zde jsme se nechali mírně inspirovat 58. usazení předpažbí je jiné a v krátké budoucnosti chystáme ještě dílčí vylepšení. Nosič závorníku vyrábíme celý zde a je z max. odolného materiálu a jiného tveru než u HK. Pístový systém je drobnější díky použití kvalitního materiálu. I tím jsme snížili hmotnost zbraně. Vnější podoba tu samozřejmě je, ono toho nelze moc nového vymyslet. My jsme šli cestou nevymýšlet vymyšlené, vzít co je dobré, a popř. to ještě vylepšit. Vzali jsme si zkrátka z několika pušek to nejlepší a snažili se to skloubit a vylepšit. A to se díky Pavlovi Vosátkovi, našemu dvornímu zbrojíři, daří docela dobře. Vůbec, píšu my a technické zpracování a řada nápadů je hlavně jeho zásluha.
Na závěr: mějte s náma trpělivost, já myslím, že ty počáteční problémy jsou za námi díky netrpělivosti nás všech-:) Vezměte si, kdo tady kdy naposled přišel se samonabíjecí karabinou. Není to jednoduchý, věřte. Koukněte se jenom na CZ UB, jak dlouho už slibujou novou pušku a zatím snad prý příští rok... My nechceme mrskat velké serie a někomu konkurovat. Chceme dělat malé počty, ale kvalitně. O to víc nás mrzí, že se hned na začátku vyskytly takovýhle nepříjemný problémy, ale snad jsem vám všem vysvětlil, jak a proč k nim došlo. rozhodně je super, že o tom diskutujete, je další z věcí, která nám to pomůže zase posouvat dál. Kdyby měl kdokoliv jakýkoliv problém s PAR Mk1 (a nejen s ní), ozvěte se mi (kontakt je na stránkách Proarmsu, tj. www.proarms.cz) a budeme to hned řešit. Díky a snad jste to dočetli až do konce:-))) Vašek Vinduška
Uživatelský avatar
spider74
Příspěvky: 602
Registrován: 02 čer 2007 18:05

PAR

Příspěvek od spider74 » 14 pro 2008 21:45

Tak přidám ještě jednu takovou trošku do mlýna. GAS blok je ze spoda jištěn takovou pružinovou závlačkou , která je tam naťuknutá. V poslední době vždy když dostřílím tak se vlivem rázů při střelbě samovolně vysunuje na jednu stranu a já ji potom musím doťuknout zpátky. Již jsem to řešil s p.Vosátkou. Slíbil mi, že má v lednu dostat větší počet těchto součástek a neměl by to snad být potom problém ( doufám !!!!). Už jsem na té své zbrani vychytával tolik much a vyměňpval tolik součástek, že je to jak noční můra. Taky mi byl přislíben nový píst již s tvrdochromem.

Jenom vstřícnost p. Vosátky a vždy okamžitá náprava mě zatím nedonutila tu zbraň hned ty první týdny hodit prodejci na hlavu. Po výměně hlavně je to zatím bez problémů. A taky po výměně jetého závorníku, který byl z nějaké hodně ale hodně jeté zbraně.(byl mi bez řečí vyměněn i když do teď nechápu jak se tam dostal).

Jinak psal jste, že se jednalo o prvních pět problémových zbraní, ale já mám na své sériové číslo 0009.
NEVER RUN AWAY FROM SNIPER, YOU WILL ONLY DIE TIRED
Metodmen

nevim nevim

Příspěvek od Metodmen » 14 pro 2008 22:36

cituji windy """Vzhledem k tomu, že byl velký tlak na to, aby se PARka začala už už prodávat, denně bambilión telefonátů, rozhodli jsme se použít na prvních pět kusů tyhle hlavně.""""

ja kupoval x mesicu po spider74
a mam vyrobni cislo 11 a on 9

tak ze nevim nevim jestli je o to takovy zajem.......

Ja zatim spokojen vse faka jak ma zere to vse. Jen mne trosicku mrzi (sere)ze to predpazby s reily neni uplne cerne jak zbytek zbrane....

A nemuzu sehnat 3bodovy pas nevite nekdo o necem???????
windy

k PAR Mk1 pro "Metodmen" a "Spider 74"

Příspěvek od windy » 15 pro 2008 22:21

Spidere 74, myslím, že k tobě byl dostatečně vstřícný nejen Pavel Vosátka, ale i Ivo Hofman, neboť tvůj problém řešil pokud vím bezodkladně. A že se tam dostal při sborce starý závorník z některé AR15, které jsou u Pavla Vosátky na různých úpravách či opravách, které se k němu dostanou, je sice mrzutý, ale myslím, že pochopitelný.
A k vaším pochybnostem s čísly: Některá čísla si dopředu zamluvili jiní zájemci, řada lidí si nechala udělat na zakázku vlastní číslo. 0009 byla fyzicky mezi prvníma 5 puškama, který se prodaly. Nehledejte v tom ty ani Metodmen nějakou podlost nebo lež z naší strany. Z 25 pušek (prodávají se zhruba od září) bylo pouze 14 z paralelní číselné řady. Mezi 0009 a 0011 byla několik zbraní s číselným označením dělaným na objednávku. V současnosti je výrobní kapacita 5-10ks měsíčně a pokračuje už se pouze podle původní číselné řady. Koncem ledna půjdou na zkušebnu zbraně končící č. 040
Budou pak nějakou dobu následovat série na export. Ty budou mít svoji vlastní číselnou řadu. Jedná se o Francii, Polsko, Slovinsko a po schválení snad i Německo. Ve Francii se budou prodávat pod jiným číselným označením a pouze komplet vršky a jelikož si je budou dávat na "svoje" rámy, budou mít tudíž taky jinou číselnou řadu.
Metodmene, jestli tě "trošičku mrzí (sere)", že máš předpažbí mírně jinýho odstínu, řekl bych že je do šedočerné barvy, zkus ho přetřít olejem, popř. se domluv s Pavlem Vosátkou, aby ti ho nechal znovu opískovat a naeloxovat, neboť bylo před tím asi ne opískováno, ale balotinováno. Jinak pokud vím, tak z 25 zatím prodaných zbraní měl problém jen Spider 74 a vyšlo se mu maximálně vstříc. Kvér ti šlape, stejně jako Metodmenovi, tak dál už moc nechápu, na co si teď pořád stěžujete. Snažil jsem se vám oběma vysvětlit, jak k tomu došlo. Nikdo není neomylný. Jestli máte problém, zavolejte do Proarmsu nebo tam napište mail a klidně to s náma řešte. Já jsem se všem tady pouze snažil vysvětlit, jak k nějakým věcem došlo. Byl to však pouze v jednom případ. V.V.
Uživatelský avatar
spider74
Příspěvky: 602
Registrován: 02 čer 2007 18:05

PAR

Příspěvek od spider74 » 16 pro 2008 15:43

Nikde jsem netvrdil že mi nebylo vycházeno vstříc- právě naopak jak jsem nahoře vždy psal i dříve . Na druhou stranu někdo nahoře taky psal, že jestli se vyskytne nějaký problém tak ať na něj upozorním. Což jsem v případě té pružinové pojistky předevčírem taky udělal. A že se ze skušenostmi podělím s ostatními tady na fóru tak na tom taky nevidím nic špatného. Jestliže se takové množství problémů objevilo jenom u mně tak tím líp pro Vás a já měl prostě smůlu. Na druhou stranu si však myslím , že odstranění těch problémů byla Vaše povinnost a né laskavost vůči mně ( tak trochu to ve Tvém posledním příspěvku vyznělo )

Ovšem jestli přípomínky uživatelů k různým nešvarům běhěm používaní neberete jako příležitost jak zbraň co nejlépe vyladit ale jako " stálé stěžování " tak jsem dost dobře nepochopil Tvou žádost aby jsme tyto problémy tahali na světlo boží. V žádném případě se nechci hádat a s přístupem p.Vosátky jsem max. spokojený a ten poslední problém jsem sním už řešil k mé naprosté spokojenosti. :wink:
NEVER RUN AWAY FROM SNIPER, YOU WILL ONLY DIE TIRED
Metodmen

..

Příspěvek od Metodmen » 16 pro 2008 19:54

windy: Kde sezenu cislo na tohoto pana Pavla Vosátka?
Urcite bych to chtel opiskovat a naeloxovat aby to bylo černe.....
dik
Sparrow

Příspěvek od Sparrow » 24 čer 2009 10:49

Takze nejaky cas po poslednim prispevku - nejaci novi majitele PAR MK1 s novymi zkusenostmi nebo jiz dlouhodobejsi majitele s necim novym, co tady jeste nepadlo ? At uz o spolehlivosti, nebo cemkoli jinem. Premyslim o koupi, tak zkousim ziskat nejake informace. Diky
Metodmen

.

Příspěvek od Metodmen » 24 čer 2009 17:44

Zbran faká jak má prostě no problemo

Pár fotek s optikou Hawke

http://www.stooorage.com/show/117/145597_dscf7675.jpg
http://www.stooorage.com/show/117/145595_dscf7663.jpg
http://www.stooorage.com/show/117/145596_dscf7670.jpg

Pavel Vosátka i Ivo Hofman jsou ochotní řešit ihned cokoliv co není v pořádku.
Uživatelský avatar
spider74
Příspěvky: 602
Registrován: 02 čer 2007 18:05

PAR

Příspěvek od spider74 » 02 črc 2009 20:23

U mně se od posledka taky nevyskytl žádný problém........takže doufám že to vydrží :wink:
NEVER RUN AWAY FROM SNIPER, YOU WILL ONLY DIE TIRED
Odpovědět