P226

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 17 led 2008 13:31

venda píše:Zdravim všechny, dlouho sem tu nebyl, ale cesty páně však to znáte.
Zdravím p.Hanulva a blackoše a gratuluju jim, že se jim to povedlo ... to nic méně ukazuje na to jak se u nás věci maj.
Jestli narážíte na onen případ "já chci svůj zásobník", tak musím uznat, že řešení firmy Kettner mi tak trošku připomíná situaci, kdy se vlk nažral, ale kozy neubylo.

Je fakt, že když jsem se ptal kamaráda - sportovního střelce - z Německa, který má doma taky docela sbírku (mimochodem, je to docela zázrak - při německých zákonech) a ten mi potvrdil, že v SRN opravdu Sig dodává jen jeden magacín. Trochu mi to připomíná situaci v ČR se Zbrojovkou v UH a jejich domácí cenovou politikou.

Zůstaňme tedy u toho, že "doma nikdo ústupky nedělá" a nechme to být.


Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
venda

Příspěvek od venda » 18 led 2008 08:56

Smutný příběh s možná šťastným koncem, stejně gratuluji škoda jen, že se to asi nedá použít jako precedenc, aby si jiní zákazníci nenaletěli, ale připomíná mi to dnešní audi - kvalita dobrá ale u Q7 v základu nemáte ani navigaci ani parktronic, myslim si, že u auta za 1.6 mil. v základu by tyhle věci měli bejt. P226 je to jenom standardní 9mm bouchačka ale za 30 a více jablek bych tam čekal vše zabalené červenou ztuhou :-) Jinak pane Hanulv, sem vámi velmi potěšen a zkláním se před vašemi znalostmi sigsauerů, p.s. nechcete je prodávat? Bylo by to fajn
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Dík za pochvalu

Příspěvek od HanuIv » 18 led 2008 13:24

Já tady tu filozofii: a zákazník zaplatí fšechno i s chlupama nesnáším. To přišlo snad odněkud z Ruska, nebo co... :?

Nejvíc mě štve, že si neumíme sami nějak dupnout. Na západě se (v případě zbraní a aut) běžně dějí akce a i když člověk chce koupit slušné auto, dostane na něj slevu. Tady příjdete za prodejcem a dostanete cenu jak jinde (protože Zbrojovka nadiktovala ceny). Proto nesnáším (opakuju NESNÁŠÍM) ČZUB a jejich nohsledy ve Střelecké Revue, kteří tvrdí, jak to je fkt bezva firma, ale neřeknou, že v ČR mají nejdražší ceny.

Ale Sig todle dělá v Německu a jen v jednom vnitroněmeckých dodávkách Nevím proč.

Já klidně Sigy prodávat budu. K nim i příslušenství. Jenže nemám prachy na sklad... To chce mít skladem aspoň 3 226ky, 2 228ky, 2 229ky, 2 220ky, 2 245ky.... A máte sklad za pár set tisíc.... K tomu si připočtěte speciály, dlouhé zbraně. Prostě žádnej špás. Ale jediné, co mám už teď je nářadíčko (takovej ten fórrichtuňk na mířidla a pod)...

A s tím zásobníkem? Mým vzorem je jistý Winston Churchill a ten jednou prohlásil:

"Toto je poučení: nikdy neustupujte, nikdy neustupujte, nikdy, nikdy, nikdy, nikdy – neustupujte v ničem, neustupujte v malém, nebo velkém, důležitém i nedůležitém, nikdy neustupujte, kromě věcí cti a při dobré úvaze. A už vůbec neustupujte síle. Nikdy neustupujte, i když síla protivníka se zdá zdrcující...

Ono by se pak stalo, že si na to Kettner zvykne, pak si na to zvykne Banzai a kdoví kdo další.... a začnou to dělat standardně.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Black Sabbath
Příspěvky: 274
Registrován: 07 pro 2006 22:41
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Black Sabbath » 18 led 2008 16:41

Děkuji za gratulaci. HanuIv mi velice pomohl a jsem mu velice vděčný. Ale je dost smutné, jak se chovají mnozí obchodníci, nejen v této oblasti. Ono se stačí večer podívat na zprávy a hned je člověk rozladěn... :?
venda

Příspěvek od venda » 24 led 2008 13:25

blacku a mimochodem jak ti slouží:-), doufám že si sní moc nehraješ prostřelenejch gaučů už bylo dost:-) (legrace samozřejmě, ale fakt jak ti chodí dobrý?
Black Sabbath
Příspěvky: 274
Registrován: 07 pro 2006 22:41
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Black Sabbath » 24 led 2008 18:21

Jo, nemůžu si stěžovat...Zas tak moc nastřílenýho nemám, protože nestřílím jen ze Siga a času taky není moc. Z pistolí, co jsem v životě zkoušel (a nebylo jich málo, i přes můj ne dvakrát vysoký věk :) ) je tato jedna z nejlepších (nejlepší říkat záměrně nebudu, nebudeme z toho dělat Glocka :D ). Taky je to asi dáno tím, že je to srdeční záležitost, tuto pistoli jsem vždycky chtěl... :D Střelba příjemná, pistole funguje tak, jak bych si představoval, že by fungovat měla. Zpracování není co vytknout - taky proto je to pistole opravdu vhodná na mazlení, jak říkáš... :D Radost se dotknout...:D
venda

Příspěvek od venda » 25 led 2008 09:23

Vím přesně jak to myslíš:-) :lol: , Tak to sem rád, mám teď zálusk na p226 tactical R
Black Sabbath
Příspěvky: 274
Registrován: 07 pro 2006 22:41
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Black Sabbath » 25 led 2008 09:46

No tak to nevim, jak u nás půjde sehnat...
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 25 led 2008 09:56

Zvláštní je, že většina testů si naříká, že Sigy mají vysoký závěr a klopivý moment. Ale u 226ky jsem nic takového nesponzoroval. Jo, 228/229, ta klopí relativně hodně, ale pokud si člověk zvykne, tak se to dá lehce uhlídat, ale 226ka je pohodová zbraň.

Jediná nevýhoda u 226ky pro mne, že to je kus železa - tedy je velká. I SP2022 je velká, ale už to jde. 229 je asi jako CZ75-P01, takže se dá nosit skrytě.

Ale kdo někdy nosil P226, tak pochopí, co to je za velkou svini. I když na Berettu 92 nemá :lol:
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 25 led 2008 10:02

bereta se dá nosit v poho stejně jako G17 . Teda pokud máte 100kg a přez 180 cm jako já :lol:
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 25 led 2008 10:47

Svého času jsem mluvil s přítelkyní kamaráda, která sloužila u italské policie, kde nosila 92ku. Byla asi metr sedumdesát a osmapadesát kilo. Největší z ní byla pistole u pasu v pouzdře.

Vypadala úchvatně :o

Pokaždé, když jsem jí viděl, měl jsem chuť se začít chcechtat, jenže ona byla ostrá jak nová žiletka a já bych nerad skončil neslavně, tak jsem se udržel.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
all
Příspěvky: 301
Registrován: 24 kvě 2006 10:27
Bydliště: sever jihu Čech

Příspěvek od all » 25 led 2008 22:33

Golfe nevim nevim. Já mam taky přes 100/180 a zdá se mi, že by na mně byla vidět i CZ 92. Myslim, že právě na těle anorektika se zbraň pod vlající košilí či mikinou snadno schová, ale na mě je i XXL obtažený jak silonky a každá nesymetrická boule je nápadná. Nezlobte se za OT.
Ještě jednou se zkusím zeptat - kde se dá půjčit P229?
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 26 led 2008 11:18

Ono to záleží vždycky na stylu oblékání. Bohužel, nosit zbraň znamená volit jistý styl oblékání a mnohdy ustoupit právě od těch "nejpohodlnějších" kusu. Prostě je potřeba volit spíš víc vrstev (bezva v zimě, na umření v létě) vhodného oděvu.
Druhou cestou je nosit netradičně ukryté zbraně. Slovo netradičně je potřeba ale brát s rezervou, protože většina takových nošení je už mezi "odborným lidem" dostatečně známa. Například speciálních ledvinek je jen několik druhů a ty ostatní (nespeciální) by mnohdy svou nekvalitou a nevhodností mohly sloužit jako ukázkový příklad, jak zbraň nenosit.

Já sám mám pouzder několik, ačkoliv zbraň nosím málo. Logicky, nosím většinou jedno (klasický podpažní typ), jehož hlavní nevýhodou je, že jste jednak lehce zablokovatelný a hlavně, že při manipulaci se zbraní potřebujete kolem docela hodně prostoru (především proto, že musíte zbraň při tasení nejdříve obrátit směrem k útočníkovi z polohy, ve které byla ukryta). Další pouzdra, která mám, jsou opasková, většinou typy "s pádlem", která nosím hlavně v létě. Výhodou je jednoduchá instalace a pohodlnost nošení, nevýhodou pak nutnost nosit pevný opasek a volnější svrchní oděv. Při tasení je výhodou nutnost malého prostoru a rychlost tasení. Nevýhodou je obrovská možnost vyblokování znemožněním manipulací silnou rukou (zvlášť pokud nosíte zbraň spíš vzadu, než na kýčli).
Docela uvažuji nad nákupem kydexového pouzdra, které je samosvorné, a i když vypadá docela nestvůrně, je velmi dobře nositelné. Zde drží jeden z primátů výrobce Uncle Mike's holsters z USA (neuvádím záměrně FinDesign, který se specializuje hlavně na Glocky), který zvažuji.

Docela pohodlně se nosí nylová pouzdra například od pana Milce. Škoda, že nevyrábí speciální pouzdra pro Sigy. Taková pouzdra ale vyrábí spousta dalších výrobců a určitě si svého favorita lze nalézt.

Celá věc se tu několikrát řešila, takže doporučuji nastudovat předchozí témata.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
venda

Příspěvek od venda » 28 led 2008 10:03

Na všechny zbraně tedy sig sauery používám samosvorná s pádlem, protože jsou naprosto nejjednodušší a neničej brynýr, necháj jen stopu od gumy , ale ty se daj utřít a je to. To Hanulv nevíte jak dlouho se bude ještě vyrábět p226 AL SO master shop. Kupuji tactical a nevím jak dlouho bude trvat našetřit na dfalší. díky
papa giorgio

Příspěvek od papa giorgio » 02 úno 2008 23:40

Nema nahodou tady nekdo foto vnitrku rozebraneho lisovaneho zaveru z 226. Celkem mne zajima rozdil v konstrukci proti provedeni se zaverem frezovanym a nikde nemohu na netu to foto najit..
Odpovědět