Ostry naboj do plynove zbrane 9mm? ...

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
kayakero
Příspěvky: 804
Registrován: 22 zář 2008 14:12

Re:

Příspěvek od kayakero » 02 pro 2009 09:41

Kubajzz píše: . . . . . . . Ze zbylých dvou per jsem udělal luk . . . . . . . . .

Na lukostřeleckých web-stránkách se dočteš, že lučiště z ocelové pružiny se přestaly vyrábět v 30-tých letech, jelikož jeví tendenci k únavovým lomům. Zlomí se právě když jsou nataženy k maximu, po ulomení jedna část lučiště zůstane lukostřelci v ruce, druhá část se sama slušnou silou vystřelí pryč od té první + až napne tětivu, chytne především 2 rotace: jednu definovanou (již) napnutou tětivou (se středem v navázání tětivy k dílu co zůstal v ruce), druhou se středem v druhém konci tětivy (volně se pohybujícím). Takže prakticky vždy lukostřelec koupí slušnou jebu docela těžkým kusem ocelové planžety - nejčastěji do zad či do týlových částí hlavy a krku, klidně ostým ulomeným koncem. Navíc hrozí, že si cuknutím tětivy uřízne prsty. Ještě lepší je to u ocelových lučišť kuší - větší síly, větší hmotnosti, při napínání půjde rána takřka jistě ostrým koncem směrem do hlavy, lebka může až puknout, dá se i zemřít na místě. Takže to, co jsi vyrobil, téměř jistě dříve nebo později někomu ublíží. Ono to má své důvody - že silné kuše, ač volně prodejné, smějí být vyrobeny jen výrobcem se zbrojní licencí. Nejhoršímu se dá zabránit tím, že lučiště obalíš nějakou pleteninou. Jediné bezpečné řešení je ale lučiště z laminátu.





Kubajzz píše: . . . . . . . Nad těch 150N má snad i prak. . . . . . . . . .

Krom skobičáku pro batolata, nikdo si nedělá prak s gumou pod 20kg. Všem nám seberou zbrojáky. :wink: Ale legislativně:
§ 1 Předmět úpravy (1) Tento zákon upravuje kategorie střelných zbraní (dále jen "zbraně")
§ 7 Zbraně kategorie D: g) mechanické zbraně, u nichž je napínací síla větší než 150 N,

Zákon je až tak debilní, že zákonné definici vyhoví i pokud šutr hodíš silou vyšší nežli 150N (sílu spočte soudní expert - forenzní mechanik: z hmotnosti šutru + doložené trajektorie, třeba z amatérského home-video). A pokud aspoň jeden z Tvých rodičů v době početí Tebe neměl zbrojní licenci, pak se dopustili výroby ilegální zbraně (tj. činu nedovoleného ozbrojování). Ale možná obviní jen Tebe, pokud Ti prokážou, že jsi na to posiloval (tj.: zvyšoval napínací sílu nad zákonný limit). IMHO co do vrhu koulí, diskem, oštěpem, ... kladivem: atletům-reprezentantům sebrat zbrojáky okamžitě (důkazem budiž videozáznamy z TV-přenosů za 20 let zpětně) - a možná je i pro výstrahu ostatním zašít za nedovolené ozbrojování; přinejmenším medailisty rovnou ze stupínku vítězů - hned po předání medailí, ještě před kamerami, na výstrahu ostatním. A možná pozatýkat i celý olympijský výbor, který toto nedovolené ozbrojování organizuje, těm exemplátní tresty. Středoškolští adolescenti svými ubohými výkony při povinném tělocviku možná trestu uniknou, měli by ale být přezkoumáni, zda dodržují zákonem stanovené limity.


Uživatelský avatar
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Re: Ostry naboj do plynove zbrane 9mm? ...

Příspěvek od ALKAJ » 02 pro 2009 18:19

Ale možná obviní jen Tebe, pokud Ti prokážou, že jsi na to posiloval
To vyzerá na nedovolenú úpravu zbrane! :wink:
Jak nazýváš lidi, kteří když jsou ohroženi, tak se nebrání, jen utečou a schovávají se?
Civilizovaní?
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostry naboj do plynove zbrane 9mm? ...

Příspěvek od Kubajzz » 03 pro 2009 00:51

Sice jsem ten příspěvek o kuši a luku psal před třemi lety, ale hlásím, že jsem pořád tady a daří se mi dobře.
K tomu jsem v dětství jezdil na kole bez přilby, rodiče mě vozili v autě bez autosedačky, nejedl jsem Activii s přátelskými bakteriemi, hrál jsem si na smetišti, koupal se v rybníce, zažil jsem dobu, kdy se při jízdě v autě ve dne nesvítilo a vzadu nepoutalo, byly povolené reklamy na cigarety, když jsem šel po ulici tak mě nesnímaly žádné kamery, do letadla jsem si mohl vzít pití a neočkovali mě proti klíšťatům.
Přesto všechno žiju a těším se dobrému zdraví. Jsem prostě štístko. :D
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
strozd
Příspěvky: 67
Registrován: 17 bře 2006 02:39

Re: Ostry naboj do plynove zbrane 9mm? ...

Příspěvek od strozd » 03 pro 2009 07:11

celou tuto debatu jsem četl už jen z toho duvodu, že jsem chtěl vědět kdo co debilnějšího vymyslí.

Už jen ten nápad přestavovat plně dinamickou "zbraň" z takového bláta je šílené
stačí zákon hybnosti E střely se musí = E závěru (vzpruze).... i při výměně to bláto prd vydrží.
Upravovatele pokud se mu drobet poštěstí poznáme podle nové zubní karty a hodně širokého úsměvu.
U revolveru to bude veselejší už při výrobních přesnostech a síle materiálu(v nejslabších částech rámu.
BTW revolvery "kora" a jím podobné ze zinkohliníkových slitin po urcité době používání hovoří za své. To jsou o dost fortelnější oproti plynovkám (mimo jiné hlaveň je vložena ocelová a válec taktéž)
docela bych chtěl vidět hodnoty z "tvrdoměru" použitých mat. (aby oceli tř. 10 nebyly proti tomu kamen)
Edrig
Příspěvky: 20
Registrován: 03 pro 2009 09:42

Re: Ostry naboj do plynove zbrane 9mm? ...

Příspěvek od Edrig » 03 pro 2009 16:12

Neprocházel jsem všechny příspěvky na toto tema takže možná se opakuji,ale z plynovky stvořit funkční střelnou zbraň je téměř nemožné.Jednak jistící materiály jsou velmi tvrdé,ale především hlaveň plynovek je předsunuta nad činnou nábojovou komoru tak,že tam vzniká schodek.A v případě úpravy "bubínku" aby otvory lícovaly na otvor hlavně,se část komory válce natolik zeslabí,že nevydrží požadované tlaky.
mondo
Příspěvky: 58
Registrován: 24 kvě 2007 16:13

Re: Ostry naboj do plynove zbrane 9mm? ...

Příspěvek od mondo » 08 pro 2009 13:24

Dnes bol pri mne vo fy. kámoš, pochváliť sa s novou plynovkou (EKOL- ARAS Compact ???). V stojane na pera sa mi asi rok váľali slepe náboje, asi Makarov, strieľali sme ich z Lugra. Takže mu vravím , :idea: Milan, poď skúsime, on že ne, a ja že čo bojíš nič sa nemôže stáť, slepak jak slepak, do ďuri pasuje (bol to 9mmP.A.) , on že ne, a ja že na moju zodpovednosť, nič sa nemôže stáť. OK :!: . Prvý pokus nič, zlíhavka. (Zlíhavali aj v K100, boli dosť staré, ostala iba na zápalke jamka), druhý pokus :cry: záver na dva časti. Pozbieral som ju a kámoš sa najbližšie bude tešiť z ešte novšieho plyňaku. :oops: :cry: :evil:
stavinoha
Příspěvky: 39
Registrován: 04 říj 2009 21:18

Re: Ostry naboj do plynove zbrane 9mm? ...

Příspěvek od stavinoha » 08 pro 2009 21:06

kubajz za příspěvek o tvém zdraví máš ode mne a mé manželky ZA 1* !! dlouho jsem se tak nepobavil :D :D :D
stavinoha
Tibor
Příspěvky: 8
Registrován: 04 čer 2010 20:14

Re: Ostry naboj do plynove zbrane 9mm? ...

Příspěvek od Tibor » 04 čer 2010 20:24

Cawte, no mne sa podarilo odvrtat tu prekazku z hlavne boha ona bola cez celu :D presiel som to 7mm vrtakom no nie jednym piatimi :D, ostry sa z toho da vypalit ale nenatiahne zaver, treba rucne. Testoval som to tak ze so pistol uchytil do zveraka, priviazal spagat na kohutik a potiahol :D. Vystrelil som z nej cca 10 ostrych, normalne uz v ruke nie vo zveraku.
memphisto
Příspěvky: 84
Registrován: 25 kvě 2009 01:41

Re: Ostry naboj do plynove zbrane 9mm? ...

Příspěvek od memphisto » 04 čer 2010 20:40

Až ti to jednou bouchne do xichtu, tak nebreč :roll: Nezlob se na mě, ale tohle můžu udělat jen idiot :?
Uživatelský avatar
PB
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1622
Registrován: 26 lis 2005 15:36
Bydliště: Ostrava

Re: Ostry naboj do plynove zbrane 9mm? ...

Příspěvek od PB » 04 čer 2010 23:55

a co že z toho střílíš za patrony?
CZ 85 COMBAT, SUHL 150+BSA 4-16x40 AO, PM Makarov, GLOCK 17, MOSIN 1891/30 Iževsk 1927, TOZ 35, ZKM 456,
Tibor
Příspěvky: 8
Registrován: 04 čer 2010 20:14

Re: Ostry naboj do plynove zbrane 9mm? ...

Příspěvek od Tibor » 05 čer 2010 08:07

9mm take co som narval do zasobnika , ked strielam nedrzim to pred ksichtom :D, len ma serie ze nefunguje samonabijanie, mozno dako opravim
Uživatelský avatar
Artifex
Moderátor
Příspěvky: 1848
Registrován: 21 lis 2006 00:47
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostry naboj do plynove zbrane 9mm? ...

Příspěvek od Artifex » 05 čer 2010 10:26

Když nám sdělíš délku nábojnice v milimetrech nebo ražbu na dně náboje, poví nám to víc ;) To že to nepřebije je asi způsobeno tím že ta střela v tom nevývrtu plave natolik že vyletí nežli se stačí v hlavni udělat nějaký tlak co by posunul závěr až dozadu. A to buď za to rád protože kdyby v takové zbrani byl opravdu těsný vývrt na danou ráži tak už při prvním výstřelu budou kousky závěru trčet z obličeje překvapeného pokusníka. On taky jde vystřelit 9mmLuger z Makarova, záleží ale na tom kolikrát.
Glock 43, HK USP, CZ 27, 45, 50, 52, 75B, 44/81, 82, Derringer GG .45+9mm,
SVD 63, AKS74u, Brno mod. 4, Optima B12, M870
Sa vz. 26, 58, 61, UK 59, UZI, CQ-A1
Slavia 631, Slavia 634+Nikko Stirling 6x40AO, Crossman 1377
Tibor
Příspěvky: 8
Registrován: 04 čer 2010 20:14

Re: Ostry naboj do plynove zbrane 9mm? ...

Příspěvek od Tibor » 05 čer 2010 13:16

jj ja viem ze je to sposobene tym tlakom ze to neprebija ono mi to ani moc nevadi ale ja daco urcite vymyslim, a viem ze keby bola co len chrablinka v hlavni co by branila projektilu tak by mi zaver pristal mezi ocami taky dement zas nejsom
Uživatelský avatar
Artifex
Moderátor
Příspěvky: 1848
Registrován: 21 lis 2006 00:47
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostry naboj do plynove zbrane 9mm? ...

Příspěvek od Artifex » 05 čer 2010 13:41

Verba movent, exempla trahunt:

Plynovka s homemade nástavcem na světlice když se něco podělalo:
Obrázek

a jak dopadla ruka:
Obrázek

A to byla podotýkám jen plynovka na .22, teď si představ že začneš utěsňovat hlaveň 9mm na nějakou 9mm ostrou...
Když se nezadaří tak i ostrá zbraň může udělat průšvih a to je na to dělaná:
Obrázek
takže si to představ ještě znásobené blátovým materiálem plynovky.
Tak, všechno se objevilo před očima? No a teď se sám sebe zeptej:
(...kromě toho že se dopouštím nedovoleného ozbrojování...) ... vážím si svého zdraví?
Glock 43, HK USP, CZ 27, 45, 50, 52, 75B, 44/81, 82, Derringer GG .45+9mm,
SVD 63, AKS74u, Brno mod. 4, Optima B12, M870
Sa vz. 26, 58, 61, UK 59, UZI, CQ-A1
Slavia 631, Slavia 634+Nikko Stirling 6x40AO, Crossman 1377
Uživatelský avatar
PB
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1622
Registrován: 26 lis 2005 15:36
Bydliště: Ostrava

Re: Ostry naboj do plynove zbrane 9mm? ...

Příspěvek od PB » 05 čer 2010 22:12

ostrá udělá takový průser jako máš na obrázku pokud navážku náboje dělal dělostřelec.
CZ 85 COMBAT, SUHL 150+BSA 4-16x40 AO, PM Makarov, GLOCK 17, MOSIN 1891/30 Iževsk 1927, TOZ 35, ZKM 456,
Odpovědět