optika z polskych trznic

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

milius
Příspěvky: 3134
Registrován: 19 črc 2006 09:05

optika z polských tržnic

Příspěvek od milius » 26 zář 2006 00:31

,,,,,,,,,,,
Naposledy upravil(a) milius dne 10 čer 2009 01:24, celkem upraveno 1 x.


Lada
Příspěvky: 295
Registrován: 06 říj 2005 13:10
Bydliště: Near Brno

Příspěvek od Lada » 26 zář 2006 09:41

Počkej až se ozve kubajzz či mu napiš, on s tím má zkušenosti a nějaký už tam kupoval pokuď se nepletu :wink:

Tuším byl spokojený
dusab

Příspěvek od dusab » 26 zář 2006 10:56

No to by som aj ja rad vedel....
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 26 zář 2006 13:21

Pokud vím, tak tkovou věc má na malorážce Fantan a je s tím docela spokojený. Zkuste mu napsat SZ ať se vyjádří.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
nohavica stanislav
Příspěvky: 147
Registrován: 01 dub 2006 21:30
Bydliště: dolni lutyně

Příspěvek od nohavica stanislav » 26 zář 2006 18:08

No já jsem si koupil v polském Těšíně variabel Bělorus za 1500 i s montáží ,dal jsem ho na malorážku nastřelil a myslel že budu velice spokojen ale opak byl pravdou. Za dva dny jsem v revíru střílel po lišce a viděl jsem na suché oranici jak se dva metry před ní jenom zaprášilo,tak jsem to ještě jednou zkusil ale nic z toho.Kříž se po jakékoliv menší manipulaci sám pohnul. Proto radím nekupovat,kolegové myslivci mají stejné zkušenosti.Raději peníze vyhod a nemusíšse rozčilovat.
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 26 zář 2006 19:32

Jinak docela dobrý zkušenosti s polskou Deltou, dá se to koupit i u nás v normálním obchodě a cena je asi o 100-200 Kč vyšší než v Polsku.......
Záleží hodně na tom na co to chceš, jestli je to na vzduchárnu, tak bych se toho nebál, ale nějakýho Leupolda za 30klacků to nenahradí.
milius
Příspěvky: 3134
Registrován: 19 črc 2006 09:05

Příspěvek od milius » 28 zář 2006 00:32

...................
Naposledy upravil(a) milius dne 10 čer 2009 01:22, celkem upraveno 1 x.
Josef Ondracek

Příspěvek od Josef Ondracek » 28 zář 2006 22:33

To co koupíš s "neruskou" značkou se dá použít na kratochvilné střílení, nikoliv však za použití v šeru či v noci. Vím že někteří tvrdí že je to fantastické, ale většinou z nich vyleze že předtím měli Zeisse 4x, a to 30 let používaného. Proto je to pro ně úžasné, navíc tam svítí bod. U nás to vozí jeden kšefťák, ale z celého batohu se dá vybrat jeden, co slušně kouká. Zažil jsem také že bod zhasnul, nebo se "utrhl" kříž. Rozhodně opatrně na střední a silné ráže, velmi opatrně na pušky se zlamovacím závěrem, rychlé zavření zbraně muže způsobit posunutí kříže. Kamarád měl starou Meoptu 7x50, pak si koupil tohle, kvůli bodu, a za 14 dní jsem ho viděl znova s Meoptou, říkal: v Meoptě jsem viděl srnce, přečetl jsem si ho, viděl jsem co má na sobě. V tomhle jsem viděl ve stejném šeru jen rozmazanou siluetu, ale svítil tam bod.

Jinak to co je Fomei, je podle mne to samé, jen v lepší krabici a s jinou značkou, to samé CZ. Když to položíš vedle sebe, Nikko Stirling, Edenberg,Tasco, jsou úplně stejné.

K ruským značkám, velmi opatrně, viděl jsem i vari nekonečně nastřelovat na malorážce. Opatrně na jejich tubusy, některé mívají jiné průměry, nejsou na ně u nás objímky, a délky mívají kratší, stává se že je nedáš ani do naší běžné montáže, kónusy tubusu se nevejdou mezi objímky montáže.

Nikdy nemůžeš čekat optické vlastnosti Meopty, jas použitého záměrného bodu a jeho regulace je také velmi odlišná. O skle a vykreslení obrazu není třeba diskutovat.

Já bych si to dal tak nejvýš na 7,62x39, na blbnutí ve dne do 100 metrů na střelnici. Na noc ne. Radši dát za ojetou Meoptu 4000,- a uvidím víc, za stejné prachy. To samé různé Bushnely, Delty apod. Když optiku, tak evropskou, jinde to neumí. Čekám že za tohle budu rozsápán milovníky "amerických" značek, nebo aspoň si to myslí, že to je americké.

P.S.Ruská vojenská optika jde, ale kupovat původní provedení, např.POSP 4x, ostatní novější vari nebo 6x a 8x nejsou tak dobré, prokreslení obrazu je jiné. :idea: :roll: :shock:
mrkev

Příspěvek od mrkev » 04 říj 2006 00:04

[quote="Josef Ondracek" To samé různé Bushnely, Delty apod. Když optiku, tak evropskou, jinde to neumí. Čekám že za tohle budu rozsápán milovníky "amerických" značek, nebo aspoň si to myslí, že to je americké.[/quote]

ono je bushnell a bushnell.... ty levny jsou opravdu nic moc...ale rada elite 4200 ma uz hodne hezky obraz a kvalitni klikani. hezci obraz nez puskohledy weaver.

trosku unahleny zaver, ze jinde neumi kvalitni optiku. leupold je myslim dost kvalitni a co treba nightforce? jeden z nejkvalitnejsich vyrobcu puskohledu.... a podle ruznych nazoru mozna i nejkvalitnejsi co se tyce high power zoom scope...
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 04 říj 2006 12:56

V tom polsku na trhu prodávají ty samé šmejdy jako u nás, ale podstatně levněji a je tam větší výběr než v našich kamenných obchodech. Navíc si to můžeš všechno pěkně popořadě prohlídnout, osahat a podívat se přes ně.
Za pozornost stojí produkty jejich firmy Delta http://deltaoptical.pl/deltasklep/
To ale neznamená, že se to vyrábí v Polsku, vozej to z Číny a Japonska. Takže žádný zázrak, ale hlavní výhoda je, že dávají 3 roky záruku a nedělají nejmenší problémy s reklamací.
Za obzvláštní pozornost stojí jejich novinka Delta Optical Titanium 4-16x42AO což je vlastně Weaver V16, vyrábí se dokonce v Japonsku ve stejné továrně a je skoro za poloviční cenu.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sidewinder » 05 říj 2006 10:43

Weaver V16 mam a jak objektiv s korekci paralaxe, tak i magnifikacni prsten vypadaji jinak .. neverim tomu, ze ma ona Delta s V16 spolecneho vic, nez jen tubus..

Nebo mas jine, podrobnejsi informace?
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 09 říj 2006 16:57

Je to prý dělané na základě V16 a dělá se to v Japonsku v jedné fabrice. Četl jsem to tady http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?t=240 ... sc&start=0
Tvrdí to tam lidi, co mají o vzduchovkách tolik příspěvků co je tady skoro na celém fóru, tak bych jim i věřil. Jeden z nich měl dokonce jeden čas oba dva a říká, že na nich není co porovnávat, protože jsou to totožné puškohledy. Druhý tam dokonce tvrdí, že ta DO je lepší, protože má nové lepší povlaky (jako weaver tactical a lightstream), takže má lepší obraz. Akorát vyjadřují obavy, jestli bude mít stejně kvalitní výstupní kontrolu.

A další dobrá zpráva - ta Delta se v těchto dnech začíná prodávat s MilDotem. :wink: V Polsku je z toho pozdvižení a všichni to objednávají.
Tak vyčkejme, co o ní napíšou. Budu to sledovat a dám vědět. :wink:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 09 říj 2006 20:36

Máš na to nějakej odkaz na tu novou Deltu? Koukal jsem na www.deltaoptical.pl a tam jsem nic nenašel (podotýkám že Polština není moje silná stránka :D ).
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 12 říj 2006 08:34

http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 12 říj 2006 08:41

Jo díky, už jsem to našel. Tenhle odkaz je na řadu Delta Titanium a zrovna tenhle puškohled ten MilDot nemá. Je to v kategorii sportovních puškohledů Delta. Moc se mi tam líbí 4-16x50AO MilDot za 519,-PZL.- Asi se zajdu mrknout do Binoxu jestli by to byli schopný dovézt a za kolik. (Ovšem k tomuhle puškohledu už by to chtělo větrovku :twisted: )
Tady je: http://deltaoptical.pl/deltasklep/shopp ... e716a90b8f
Nevíš jestli je včetně montáže? Něco o montáži se tam píše, ale jak říkám moje Polština... Pochopil jsem že k tomu je snad jednodílná montáž?
Odpovědět