Optika s pevnym zvetsenim

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

pussylala
Příspěvky: 1429
Registrován: 31 srp 2007 23:54
Bydliště: Praha 5
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pussylala » 07 led 2009 18:45

Co já jsem viděl tak naháňky každý střílel pevnými mířidly. Ale to jsou naháňky. Jinak se střílí na stojící zvěř.


Apevia
Příspěvky: 3179
Registrován: 01 říj 2007 21:11
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

OT

Příspěvek od Apevia » 07 led 2009 19:07

Je to sice OT, ale... Z kulovnic se normálně střílí na běžící zvěř, ať už naháňky tak i normálně se může stát, pokud střílíš s optikou na něco co se hýbe v dráze kterou předem neznáš jsou vhodnější pevná mířidla popřípadě kolimátor, optika by byla dobře použitelná tak se zvětšením 2x-3x aby to bylo dobrý, optikou strácíš zorné pole, hůř se s ní táhne. Co já chodím na naháňky, ta půlka mívá optiky na kulovnici a střílí s ní pak na běžící zvěř. Brokovnicí se také dá střílet a opravdu se s ní může střílet víc než jen zajíce a ptáky, když chceš něco většího tak co třeba prasátko? Dáš tam jednotnou střelu a můžeš střelit velice úspěšně i prase... Nedovedu si představit jít na naháňku s optikou se zvětšením třeba 7x-8x (což máme my) to je prakticky nemožné chytit tu zvěř, většinou se střílí na malém průseku a je to pak už skoro i o náhodě... Pokud na naháňky tak kulovničku s pevnýma mířídlama, popřípadě v lepším případě s kolimátorem, optikou se prostě hůř chytá a když už tak malé zvětšení (tak cca 2x)...
Toť můj názor a praxe...
Cogito ergo armatus sum.
Odpovědět