Optika pro CZ 453 American

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

milius
Příspěvky: 3134
Registrován: 19 črc 2006 09:05

Příspěvek od milius » 10 led 2007 00:54

.............
Naposledy upravil(a) milius dne 10 čer 2009 02:18, celkem upraveno 1 x.


sportovec
Příspěvky: 1542
Registrován: 09 čer 2006 08:34
Bydliště: Praha - Hlubočepy / "Prokopák"

Příspěvek od sportovec » 10 led 2007 08:03

Pro pana 3022. Tak vy znáte pár hezkých myslivců.. hm.. Připomínáte mi moji babičku. Ta často říkala: Já tomu sice nerozumím, ale dokážu to posoudit :)
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 10 led 2007 10:02

2 3022:
Heleď chlape, že ty ses ještě nikdy v životě přes nějaký variabl na malý terč nepodíval?
Poradím ti. Osobní zkušenost vydá za tisíc teorií.
Vytiskni si ty terče, na které tady střílíme na online soutěži a zkus se na ně zúčastnit na 50m z té tvé malorážky co na ní máš to 4x40 Tasco. Pak nám napiš své dojmy z toho jak se ti mířilo, případně kolik jsi nastřílel bodů. Možná že bude jenom stačit, když se přes tu optiku na ten terč podíváš, ani nemusíš střílet a bude ti jasné o čem tady všichni mluví.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 10 led 2007 12:23

3022 píše: Takze s tim tvym generalizovanim ze "vetsina zjistila ze 4-12x je nejlepsi" se taky ty odborniku jdi pekne bodnout.

No nic, asi tak. Jen sem nechtel dat posledni "moudry" slovo samolibimu "expertovi" kterej se ze me rozhodne delat uplnyho vola.
Napominam te verejne za opakovane nedodrzovani pravidel tohoto fora (konkretne bod 5.)

Na toto napomenuti do tohoto threadu nereaguj. (ani nikdo jiny)
V pripade, ze se tak stane, budes okamzite vyloucen.

Budes-li pokracovat podobnym zpusobem jako doposud, budes rovnez okamzite vyloucen.
Naposledy upravil(a) Andy dne 10 led 2007 13:55, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 10 led 2007 12:26

Kubajzz píše:
Vytiskni si ty terče, na které tady střílíme na online soutěži a zkus se na ně zúčastnit na 50m z té tvé malorážky
Ostatne ja to preci taky zkusil (s NS 6x40). Terc jsem myslim nekde ukazoval. Nyni s 12x je to o necem jinem.
sportovec
Příspěvky: 1542
Registrován: 09 čer 2006 08:34
Bydliště: Praha - Hlubočepy / "Prokopák"

Příspěvek od sportovec » 10 led 2007 15:54

Pro Akbar. Ahoj, tak jak jsi pochodil v Kozapu s montáží ? Dej vědět a napiš i první dojmy ze střelby z Amerikana. Docela by mě to zajímalo. Můj " Amerikán " měl rád náboje Eley Club ale uvidíš sám co bude to pravé. Sám za sebe ti doporučuji puškohled Delta Titánium a s jakou osnovou ? Já jsem vybral Duplex. Ale chce to vidět aspoň v obchodě a porovnat s mildotem. Mildot osnova není tak tenoučká jako Duplex. Super pěkný mildot má Delta / stejný jako u Hawke Sidewinder /o třídu níže řada sport cena cca 4.000,- Kč. Avšak doporučuji navštívit Křižíkovou ulici v Praze a do všech Delt se podívat, jen pozor na otvírací dobu je až od 12hod. Buď pozdraven. Zdeněk.
akbar

Příspěvek od akbar » 10 led 2007 16:47

Ahoj, s Kozapu mám montáž obědnanou pan matějíček tam nebyl ale mluvil sem s jeho kolegou kterej se tvářil že ví o co jde tak sem mu nadiktoval parametry. Bylo docela zvláštní že ze začátku ani nechtěl vědět na jakej to má bejt průměr a jak vysoká základna. American sřílí dobře na nastřelování sem si koupil Eley Target Rifle. Takže se pak ozvu. Do toho Karlína se zajdu mrknout a něco tam vyberu možná se spokojím s tou levnější variantou ale uvidím jak to bude vypadat. Chci kvalitní optiku která mi vydrží i když to budu tahat na rameni po lese... :)
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 10 led 2007 17:39

akbar:
Jestli to mas taky pro myslivost... tak stejne puskohled s mildotem ocenis. Zejmena pri strelbe na vetsi vzdalenost. Ja jej na svem NS TACTIC nemam... ale hodil by se. Pri loveckem pouziti spis clovek prenasi nez precvakava (tedy u malorazky). U velke radeji cvakam.
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 10 led 2007 18:15

Pozor ale u té normální Delty 4-16x50Ao MilDot. Zatím jsem se nedostal k tomu vyzkoušet to pořádně, ale měl jsem dojem že ten Mildot je nějaký divný. Na 20m když jsem jeden Mil nadsadil to lítalo nahoru asi o 1cm a když jsem podsadil, tak dolů 1,5cm Nevím, možná chyba střelce a dal jsem jen pár ran. Jestli zítra bude pěkně tak zkusím i ten box test a hodím to sem. Jinak jsem měl na střed nastřeleno na 20m a na 10 vestoje střílím na první spodní Mil a když si to opřu tak to lítá na flek - jen si nejsem úplně jistej jestli je to přesný a stejně odstupňovaný na všech osách..... Vyzkouším a dám vědět.
mrkev

Příspěvek od mrkev » 16 led 2007 17:54

3022 píše: Nebo jestli myslis, ze bych nemel dat na nazory lidi kteri myslivost provozuji 40 let...
no myslim, ze ne :mrgreen: tedy pokud se nechces ridit nazory 20-30 a vice let starymi... :roll:

kompromisni veci jsou vzdy v necem nevyhodny....ale kdyz uz tak neco se zvetsenim 4-16 nebo jeste lepe 6-24.

jinak BR se strili obvykle se zvetsenim od 24x a nejpouzivanejsi zvetseni je zrejme 36x.
nejmensi zvetseni se kterym se BR strili je 6,5x pro tridu sporter.

pouzitelne zvetseni pro BR je v podstate jakekoliv se kterym clovek vidi zasahy v terci.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 16 led 2007 17:59

mrkev:
S nim uz asi nepoklabosis... uz neni "alive".

Viz. thread o jeho vylouceni
http://forum.gunshop.cz/viewtopic.php?t=2543
mrkev

Příspěvek od mrkev » 16 led 2007 18:00

chtel jsem se optat jaka je ta spoust na 453? rekneme v porovnani se suhlkou? uralem?

nez 452 bude urcite lepsi...
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 16 led 2007 18:02

Dle meho jen o krapet lepsi a to proto, ze ma napinacek :lol:
SUHL je o necem jinem.
mrkev

Příspěvek od mrkev » 16 led 2007 18:04

Andy píše:mrkev:
S nim uz asi nepoklabosis... uz neni "alive".

Viz. thread o jeho vylouceni
http://forum.gunshop.cz/viewtopic.php?t=2543
to vubec nevadi... s nim bych stejnou rec nenalezl. :lol:

u me je vsechno pod zvetseni 24x dobry akorat tak jako kukatko na dvere :mrgreen:
sportovec
Příspěvky: 1542
Registrován: 09 čer 2006 08:34
Bydliště: Praha - Hlubočepy / "Prokopák"

Příspěvek od sportovec » 16 led 2007 18:53

Ahoj. 453 má plně stavitelnou spoušť včetně napínáčku ale jak píše správně Andy SUHL je o něčem jiném. I když máš u 453 super nastavenou spoušť včetně napínáčku vždy odpor je větší než u terčové spouště. 453 jsem měl a také jsem měl tu čest si ze Suhl parkrát v Hradci vystřelit a je to neporovnatelné. Sám mám malorážku, postavenou na těle 452 od Hubertlov s terčovou spouští a je to radost ležet s ní, jemně ji mačkat a dívat se co umí - trefovat :)
Odpovědět