optika na Slavia 631

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

benjib98

optika na Slavia 631

Příspěvek od benjib98 » 22 srp 2008 17:48

Caute. Ma niekto skusenosti s optikou na Slaviu 631?Aku optiku by ste odpoprucali, dalo by sa pouzit aj ine nez CZ vyroby?Som pocul ze na tychto typoch vzduchoviek, optika velmi nepomaha-teda nie je taka presna vzhladom na to ze predna cast je pohybliva a kazdym razom ked sa uzatvori, dojde ku nejakej tej (aj ked malej) zmene polohy.
Ako so zahranicnymi optikami, dalo by sa zohnat typ ktory by pasoval na telo vzduchovky??
Vdaka


Uživatelský avatar
Bendis
Příspěvky: 572
Registrován: 22 srp 2006 10:32
Bydliště: Klatovy
Kontaktovat uživatele:

f

Příspěvek od Bendis » 22 srp 2008 17:53

prosím koukni o sekci níže, je tam uplně celá sekce o optice, a i hodně vláken o optice na vzduchovky a větrovky, jinak ti doporučuji toto:

http://www.binox.cz/puskohledy-delta-op ... al-4x32ao/
Bushnell Elite 3200 4-12x40AO osnova Ballistic + HW77 4,5mm http://forum.gunshop.cz/download.php?id=6556
Apevia
Příspěvky: 3179
Registrován: 01 říj 2007 21:11
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

LOCK

Příspěvek od Apevia » 22 srp 2008 18:28

LOCK
Tohle fakt neberu :(
Cogito ergo armatus sum.
pbrejsa
Příspěvky: 304
Registrován: 05 dub 2007 06:59
Bydliště: pha5

Příspěvek od pbrejsa » 24 srp 2008 07:01

No, o ten dotaz o optice jako takové není, ale spíš o nerovnoměrném zavírání a poloze hlavně po každém natažení lámací vzduchovky s pružinou. A tak buďme trochu tolerantní, že?
600Fazer

Rozptyl u lámací vzduchovky

Příspěvek od 600Fazer » 01 zář 2008 21:00

Otázka začátečníka - jsou tu někde k nalezení objektivní informace o tom, jak velký rozptyl lze přičítat vlivu vůlí u mechanismu zavírání u lámacích vzduchovek typu Slavia 631 při střelbě na 10m ? Díky za odpověď.
AndreeeCZ

Příspěvek od AndreeeCZ » 01 zář 2008 21:12

Take by me to zajimalo :)
Vi nekdo?
tominekk
Příspěvky: 128
Registrován: 19 říj 2007 10:41

Příspěvek od tominekk » 01 zář 2008 22:58

Hmm...
Pokud by jsi znal ciselne rozsah te vule, tak to lze spocitat. Tim dostanes objektivni informaci. Jinak se obavam, ze vsechny informace budou dany pouze vlastnim pocitem.
Hatsan 100 + Watlher 4x32 AO
600Fazer

Slavia 631 a optika

Příspěvek od 600Fazer » 04 zář 2008 23:44

Jenže já velikost té vůle neznám... :-))
Nezbylo tedy, než začít zkoumat na vlastní pěst. Nedal jsem na rady zkušených a pro první pokus zvolil optiku pochybné kvality (GAMO 4x20 TV WA za pětikilo, fakt nic moc). Rychle namontovat, seřídit a rovnou k věci. Výsledky na vzdálenost 10m, s podpěrou a snahou o pečlivé zamíření (v rámci mých možností):
1. bez optiky vše do kružnice průměr 2 cm (nic horšího než devítka)
2. s optikou 4x20 byl terč mnohem lépe vidět, ale to je asi tak všechno... jednoznačně horší výsledek, byly i sedmičky, dokonce dvě rány z mého laického pohledu nepochopitelně mimo (trojka, čtyřka).
...
No, nečekal jsem, že s optikou se přesnost zlamovačky zvýší. Ale že to bude taková hrůza, to jsem taky nečekal. A ta trojka... :roll:
Doufám, že se někde stala nějaká jiná chyba... nepevná montáž, špatná kvalita střeliva, možná i ten přístroj od Gama může být zmetek... a taky pouhých 2x10 ran jistě neposkytne dostatečně objektivní výsledek.
Škoda, že už byla tma a v testu nešlo pokračovat.
...
Tedy, pokud by se měly výsledky potvrdit, tak by montáž optiky na zlamovačku byla opravdu téměř nesmyslem. A to by byla docela škoda... vždyť ta optika vypadá na Slávce fakt dobře taky se skrz ni mnohem líp "kouká"... (zatím nemohu napsat "míří").
...
Ještě se na to budu muset jednou podívat. :shock:
Jeden důvod k optimismu mi ještě zbývá - nikde jsem tu zatím nečetl (viz můj první dotaz), že by to mělo být až tak špatné....
RedAce

Příspěvek od RedAce » 04 zář 2008 23:53

Gamo 4x20 za petikilo???!!! :shock:
4x20 sou jeden horsi nez druhy, na znacce nezalezi a daji se sehnat za 150,-.
Kazdopadne kombinace zlamovacka + optika 4x20 + ta "montaz" co u tech optik je = muzes bejt rad ze to byla ta trojka a ze si vubec trefil terc.
600Fazer

Slavia 631 a optika

Příspěvek od 600Fazer » 05 zář 2008 02:04

RedAce, dík za odpověď, ale na to, jak velký jsem hlupák, jsem se neptal.
Mne zajímá, jaká chyba vznikne tím, že se nestejně zavírá hlaveň, je-li vše ostatní ideální. Tedy jinými slovy, k jakému zhoršení rozptylu dojde vlivem nepřesnosti zavírání hlavně, použije-li ideální střelec ideální optiku na zlamovačku.
Z toho si pak téměř každý průměrně blbý uživatel, jako třeba já, jednoduše odvodí, co má dělat, když si chce při střelbě se zlamovačkou užívat koukání přes optiku. Malý příklad:
a) chci se trefovat na 10 m do kýble - kupuju 4x20 za 120,-
b) chci trefit na 10 m plechovku od paštiky - kupuju Delta 4x32AO za xx
c) chci na 10 m trefovat víčko od PET lahve 8 ranami z 10 - zapomenu na optiku (nebo na zlamovačku).
pbrejsa
Příspěvky: 304
Registrován: 05 dub 2007 06:59
Bydliště: pha5

Příspěvek od pbrejsa » 05 zář 2008 07:22

600Fazer-ovi:
s vůlí na zlamovačce by si měl žít a nesnažit se jí za každou cenu totálně minimalizovat. Hlaveň by měla vždy snadno zaklapnout a pokud možno do stené polohy. Takže jí zavírej pokud možno rovnoměrně a stejně. Nic víc nic míň ti k tomu říct nemohu. Pokud to s minimalizací vůle přeženeš, dosáhneš spíš toho, že se ti ne vždy lehce hlaveň zaklapne do stejné polohy.

Co se týká výběru dalekohledu a montáže ti poradit příliš nemohu. Kdysi jsem zkoušel 4x20 na 631 i spůvodní upravenou montáží a neměl jsem s tím problémy. Ta optika s jinou montáží (duralová (vlastní výroby, materiál AK4-1 něco jako ČSN424219) ) funguje na CO2 karabině do dneška a drží nástřel i při častém snímání a nasazování, protože karabinu s vyměnitelnou pažbou za rukojeť používán i jako pistoli s pevnými miřidly na 50 m, někdy i s pistolovým dalekohledem. Se zlamovačkou se vyvaruj výstřelů na prázdno bez diabolky, když budeš mít namontovaný dalekohled. Co se týká montáže a její tuhosti a reprodukovatelnosti, bude záležet i na tvé šikovnosti a péči. Nemůžeš všechno dotahovat "na krev". Jsou to dost subtilní věci a málo tuhé vzhledem k vlastní vzduchovce.
Měj se faj a bav se střelbou, zušlechťuje tělo ale především ducha.

Vzdálenost střelby pro vzduchovku 10m je proto ta pravá.
pedro gonzales
Příspěvky: 235
Registrován: 31 srp 2007 14:00
Bydliště: vsetínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pedro gonzales » 05 zář 2008 11:09

pbrejsa píše:CO2 karabina s vyměnitelnou pažbou za rukojeť používán i jako pistoli s pevnými miřidly na 50 m
Přes pevná mířidla na 50m :shock: Respekt
Martin77
Příspěvky: 115
Registrován: 29 čer 2008 21:37
Bydliště: SR-západ

Příspěvek od Martin77 » 05 zář 2008 20:39

Z nedávnej skúsenosti viem,že nesprávne zavieranie hlavne môže spôsobit s puškohladom na vzdialenost 15m zmenu zásahu o 10 aj viac centimetrov,ale to bolo zo staršou Slaviou 630/Gamo 4x32.
Mnou nastrelená na 15m na stred s rozpt.1,5cm strielala bratrancovi o 12cm nižšie s rozptylom 5cm,až po dlhšom strielaní sme prišli na to,že vždy po zavretí hlavne zo zvyku(zlozvyku) rukou potiahol hlaven nadol.
Ked som mu nabíjal ja strielal na stred terča.
600Fazer

Slavia 631 a optika

Příspěvek od 600Fazer » 06 zář 2008 10:52

Martin77:
Díky, v souladu s Tvým příspěvkem jsem včera došel k obdobnému zjištění. Tím by se daly vysvětlit ty strašné rozptyly. Poprvé jsem si na to nedal pozor, včera ano, a bylo to znát. Prostě zavírat hlaveň stále stejným způsobem a silou, a při střelbě s optikou vyloučit jakékoli síly, které mohou změnit postavení těla a hlavně, třeba nevhodný způsob podpírání.
Přes miřidla to vliv prakticky nemá, přes optiku ohromný. Došlo mi to, když jsem zkusil položit na opěrku hlaveň místo těla, a zásah byl najednou o 5 cm výše. Jasné jako facka. Nechápu, proč mi to nedošlo hned. Inu, začátečník...
Takže když jsem si na tohle dal pozor, byl rozptyl s optikou prakticky stejný, jako bez ní. Tedy vliv vůle hlavně se projevil jen zanedbatelně.
Optika tedy sice nepomůže, ale aspoň moc neuškodí, když se s hlavní zachází pečlivě a opatrně. Snad na to budu mít nervy... a ta teorie se doufám povrdí dřív, než odejde ta levná optika z Číny...
Naposledy upravil(a) 600Fazer dne 07 zář 2008 20:17, celkem upraveno 1 x.
milius
Příspěvky: 3134
Registrován: 19 črc 2006 09:05

Příspěvek od milius » 06 zář 2008 13:20

------------
Naposledy upravil(a) milius dne 05 črc 2009 20:28, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět