Optika na malorazku s otevrenymi miridly

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
jeff

Optika na malorážku s otevřenými mířidly

Příspěvek od jeff » 31 črc 2006 11:53

Ahoj,

mam malorážku ZKM 456 s otevřenými mířidly a uvožuji o optice. Chci se zeptat, co byste doporučovali - zda otevřená mířidla ponechat a pořídít si vyšší montáž nebo původní mířidla sundat a umožnit tak optice být níže. Plánuju optiku asi 4-16x44. Hledí je usazeno v drážce, mělo by to jít vytlačit do strany, u mušky by mělo stačit sundat mušku a její chránitko. Nejsem si jist, zda by se mi podařilo sundat i základnu mušky a zbraň by bez ní asi taky vypadala blbě. Jaké jsou vaše rady a zkušenosti s optikou na zbrani s otevřenými mířidly?

Díky!


Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sidewinder » 31 črc 2006 11:56

Pokud opravdu neni potreba mit oboje najednou, je lepsi sundavat hledi a musku (zakladnu musky ponechat) a pouzit pro puskohled nizke montaze. Toto je ale reseni pro sportovni nebo hobby strelbu - ne pro myslivost.
Smazaný uživatel 111

Re: Optika na malorážku s otevřenými mířidly

Příspěvek od Smazaný uživatel 111 » 31 črc 2006 14:39

Optiku se standartní montáží nedostaneš kvuli hledí do drážek pro montáž , když koupíš vyší tak se ti zas bude blbě koukat do puškohledu.
Hledí se sundává do předu nikoliv do strany, muška se sundává komplet s chránítkem jen povolíš to drsné kolečko na boku. Základnu ponech vyhledu optiky nevadí. Pušku si nastřel na otevřená miřidla za hledím si udelej značku(ušetříš pak par nábojů na opetovné nastřelení na ot.miř.) pak vše sundej a namontuj optiku.
Zkušenosti sou takové .......když sem mel 452 tak na zbrani bylo obojí ale otevřená miřidla pri nasazené optice sem nikdy nepoužil !
jeff

Příspěvek od jeff » 31 črc 2006 19:03

Hledí na tom mém kousku se určitě sundavá do strany (viz obrázek). Asi mam nějakou jinou verzi, či co...

Obrázek

Ta otevřená mířidla asi tedy sundám, je fakt, že když přičuchnu k optice, tak už je nebudu potřebovat...

Díky zatím za pár tipů.
Smazaný uživatel 111

Příspěvek od Smazaný uživatel 111 » 31 črc 2006 19:22

No tak tohle vidim prvně :shock: :shock:
Normal na 456 sou tady
http://album.volny.cz/balda2004/view.ph ... page=0#img
jeff

Příspěvek od jeff » 31 črc 2006 19:54

Ja vždycky musím mít něco extra :lol:
Smazaný uživatel 111

Příspěvek od Smazaný uživatel 111 » 01 srp 2006 06:55

to teda ....a to se rači ani nebudu ptát jak vypadá ta muška ..... nebo se dozvim že máš ZKM 456 Custom :lol:
jeff

Příspěvek od jeff » 01 srp 2006 13:49

Když už jsme u toho...

Obrázek
(fotka nic moc, ale je to muška asi jako je na 452)

A že si z tebe nedělám srandu, ale vážně se jedná o 456...

Obrázek
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Příspěvek od harpplayer » 03 srp 2006 08:39

Teda, páni doktoři, prošlo mi za těch skoro 30 let, co se motám kolem zbraní, hodně ZKM 456 a BRNO Mod. 4, ale tohle jsem fakt ještě neviděl. To hledí mi připadá jak ze 451 a muška je snad nějaký "domorobo". Každopádně obojí dolů, pokud možno z Kozapácký montáže použít jen kroužky a základnu montáže nechat udělat jako jeden kus (jednodílná montáž). Možná by se nechal ukecat p. Saidl z KSPZ, aby nějakou serii ještě udělal, případně mohu nechat oměřit tu mou (při nějaký příležitosti).
V případě, že budeš chtít střílt otevřený mířidla, je třeba použít JEDNOZNAČNĚ originální mikrometrický hledí a origoš tunel s plátkovou hranolovou muškou. Možnosti seřízení proti tý parodii na mířidla jsou pyramidálně kvalitnější.
drevak3
Příspěvky: 57
Registrován: 02 říj 2012 19:34
Bydliště: Zdice

Re: Optika na malorážku s otevřenými mířidly

Příspěvek od drevak3 » 17 říj 2013 18:49

Zdravím, mám opačný dotaz, koupil jsem malorážku brno mod 4 a nejsou mířidla. Optiku jsem dostal a tu jsem nastřelil. Má cenu shánět mířidla nebo dioptr? Děkuji za rady Radek
Odpovědět