Optika na CZ 200S

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 19 pro 2006 11:39

:oops: Jo jo, nebylo to tak že by se to posunulo někam jinam na terči, chodilo to pořád doprostřed. Možná u toho nejnižšího zvětšení mi přišlo, že se ten střední bod zásahu posunul asi o 2mm doleva dolů, ale spíš bych to přičetl střelecké chybě. Když pominu ty rány co mi ulítly, tak přes všechny caviky s tím zvětšením se mi nepodařilo dát horší ránu než 8ku.


Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 19 pro 2006 12:08

Tak to je dobře. :wink:
To je u variablu to nejdůležitější. I kdyby ti to pak místo čtverce cvakalo nějaký kosočtverec nebo jiný patvar, tak už to není tak blbé, jako když to u různých zvětšení lítá jinam.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 19 pro 2006 15:44

Já jsem zatím naprosto spokojen. Na olympijskou střelbu to fakt nemám. Nějaký velký překlikávání taky neplánujum, tak 30 až 50m bude nejčastější vzdálenost a výškovou korekci pak můžu dohánět přes MilDot (kvůli tomu jsem ho ostatně chtěl). Teď už jen zklidnit ruce a po novém roce možná doladit ten výkon a konzistenci a bude to. Zatím toho nákupu nelituju, tak to tak doufám taky zůstane. Ještě až bude chvilka tak zkusím ten box test a uvidíme.
majk59
Příspěvky: 89
Registrován: 18 říj 2005 12:05
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od majk59 » 19 pro 2006 16:14

Včera jsem si chtěl koupit puškohled 4-16x42 Delta TITANIUM v Praze v Binoxu na Křižíkové. Půjčil jsem si ho ven,abych si ho pořádně okoukl a byl jsem dosti sklamán. MilDot tlustý,při zvětšení 12x až 16x obraz jako mlíko. Pak jsem si půjčil na dívání také Deltu 4-16x-50 a to bylo jiné pokoukáníčko. MilDot krásně tenký a obraz ostrý a jasný. Jenže když jsem vyndaval šrajtofli,že si ho koupím,tak mi prodavač oznámil,že puškohled je poslední a zamluvený. Tak jsem pěkně nasraný odešel.Dal si vedle U Zábranských guláš se šesti,dvě pita a jel jsem otrávený domů.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 19 pro 2006 16:23

O tom mildotu už jsem slyšel, že se lidem zdá tlustý, ale o tom obrazu se mi to nechce věřit. U Titania se právě všichni shodují na superobrazu. Fakt to bylo Titanium? :shock:

Když ji nemají, tak si tu optiku nech poslat.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 19 pro 2006 18:46

Počkej, jestli jsem to dobře pochopil, tak tvrdíš, že Titanium má horší obraz a tlustší kříž než ta obyčejná Delta? :?: Já měl v ruce obě a rozdíl v obraze jsem nepozoroval - proto jsem se rozhodl pro tu normální, která je o polovic levnější.
majk59
Příspěvky: 89
Registrován: 18 říj 2005 12:05
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od majk59 » 19 pro 2006 21:27

Ano,byla to Delta Titanium. Stál něco přes 7000. Ten 4-16x50 (tubus 30mm,cena cca 4100,-Kč) měl fak o hodně ostřejší obraz.Přes silnici stál ve vzdálenosti asi 40metrů bagr a na něm jsem s tímto puškohledem viděl perfektně každý šroubek. A ten MilDot byl také o hodně tenčí a krásně čitelnej.To se o Titanium říci nedá. I prodavač to po delším zaostřování také uznal.
sportovec
Příspěvky: 1542
Registrován: 09 čer 2006 08:34
Bydliště: Praha - Hlubočepy / "Prokopák"

Příspěvek od sportovec » 19 pro 2006 22:46

Před měsícem jsem koupil Delta Titanium ale s osnovou Duplex. Titanium s mildotem má opravdu horší obraz a kříž tlustý. S Duplexem je obraz excelentní i na největší zvětšení. Je to nejlepší kulatko co jsem zatím měl a bylo jich asi deset. Hned v závěsu je dobrej Hawke Target 6 x 24. Ma hodně čistý obraz super tenkou osnovu a nemění nastřeleni. ( pro Harpa ). :)
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Příspěvek od harpplayer » 20 pro 2006 07:30

Děkuji za info o testech. Já jsem tu Deltu Titanium taky měl v ruce v Binoxu a tuhle zkušenost jsem neudělal. Mildot se mi zdál poněkud výraznější, ale mám podobný na Varmintu a zatím s ním mám jen pozitivní zkušenosti. O tom neostrém obrazu to nemohu potvrdit. Kus, co jsem měl v ruce, měl obraz jako brus. Zřejmě se občas povede zmetek - i to je důležitá informace.
Jen pro upřesnění, ten Hawke Target má zvětšení 6-24 x 50. Škoda, že není nastavitený od 4x (nelze použít na mizivé cíle), jinak bych ho už měl na flintě. Ale to už patří do jiného tématu.
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 20 pro 2006 07:38

Jak tak koukám na reference Titanium vs normální řada, tak se ta moje koupě zdá jako dobrá volba. Alexxus si myslím koupil stejný kukadlo jako já a snad je spokojen. Holt asi dražší neznamená automaticky lepší.
sportovec
Příspěvky: 1542
Registrován: 09 čer 2006 08:34
Bydliště: Praha - Hlubočepy / "Prokopák"

Příspěvek od sportovec » 20 pro 2006 07:56

Než jsem zakoupil Titanium, tak jsem předtím vzal ten levnější 6 x 24 asi za cca 4.000,. Kč Měl super mildot, dobrý obraz ale nešel nastřelit. Každá třetí ,čtvrtá rána šla jinam. Druhý den mě ho vyměnili za Titania a s ním se hned střílelo na flek. Harp má pravdu v tom, že jsme možná koukali na špatný kousek. Ale i ten dříve nebo později někdo koupí, bohužel. Titanium perfektně drží čtverec a nemění nastřelení při změně zvětšení viz. soutěž online
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 20 pro 2006 15:54

Tak dnes malé pokračování testování Delty i s obrázkem. Bylo trochu hůř vidět, střílel jsem odpoledne. Střelivo JSB Ecact 4,5 (Na Express i Heavy už se vyse.... to už bych moh rovnou střílet standardama). Opět jsem střílel na 20m, zvětšení 10x prvních 5 ran na zahřátí, pak 10 do pravého dolního terče, přišlo mi, že to lítá doleva nahoru, tak jeden klik příslušným směrem, změna zvětšení na 4x - nastříleno na levý dolní terč, změna zvětšení zpět na 10x a nastříleno 10 ran do levého horního terče.
Jak jsem to přehodil na 4x přišlo mi že se záměrný bod posunul mírně dolů, ale s tímhle zvětšením už se mi hůř zaměřuje, tak to může být i moje chyba.
Dále jsem zkoušel střelbu přes MilDot - nahoru a dolů a nemile mě překvapilo, že při nadsazení mi to lítalo cca 1cm nad střed a při "podsazení" (vše jeden mil) 2 cm pod střed. Už jsem neměl čas to řádně ověřit, protože začalo krápat. Se vzduchem jsem byl už někde okolo 120, tak možná horší konzistence, spíš si ale myslím, že ten MilDot bude nějaký čudný :D
Přílohy
Terč.jpg
majk59
Příspěvky: 89
Registrován: 18 říj 2005 12:05
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od majk59 » 24 pro 2006 12:25

Pro Silencera. Jak tu Deltu otestuješ,tak dej vědět. Chci si ho koupit na malorážku.
Uživatelský avatar
Altaros
Příspěvky: 839
Registrován: 08 dub 2006 22:24
Bydliště: Jičín, Liberec

Příspěvek od Altaros » 28 pro 2006 19:33

Zdravim,
mam na sve vetrovce optiku od NS platinum nighteater 12x50.Problem je v tom,ze kdyz ho mam nastaveny na 30m,tak mi zbyva jen 112 kliku nahoru a dolu celych 400,ktere vubec nepouzivam.Montaz mam od kozapu model 21.Cetl jsem,ze u pusek,ktere strili na veci vzdalenost se pro moznost doklikani zbousi predni montaz,aby puskohled smeroval niz.A tak bych se chtel opet zeptat,zda to nekdo zkousel,nebo zda se jiz u tohoto zakroku vyplati dat montaz i s vetrovkou k puskari.Plne by mi stacilo cca 300 nahoru a zbytek dolu,ale tet je otazka o jak velkouc cast zbrousit montaz.
Diky vsem za pripominky a rady. Alta
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Příspěvek od harpplayer » 03 led 2007 15:52

Tak to zkus jinak: Předpokládám, že na montáži máš volně otočná oka. V tom případě zadní oko vyšroubuj ze základny vlož do toho vybrání pro dosedací plochu oka odpovídající podložku (její tloušťka se dá spočítat) a oko tam namontuj zpět. Vytvoříš tím stejný efekt jako když přední montáž sbrousíš. Pokud ale máš montáž s pevnými oky, zbývá jen bruska a dobrej nástrojař.
Odpovědět