Optika na CZ 200S

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Příspěvek od harpplayer » 08 pro 2006 07:20

To TROJ: Jestli toho Accushota máš namontovanýho, dovolím si Tě poprosit o laskavost: Zkus udělat následující test - nastřel ho na maximální zvětšení, pak ho stáhni na minimální zvětšení a znovu vystřel pár ran. Zajímalo by mě, co se stane se středním zásahem. Dál zkus udělat box test, tzn. Nastřílej na jedno místo cca 5 ran, pak cvakni (řekněme) 30x doprava a vystřel dalších 5 ran, následně 30x dolů/5 ran, 30x doleva/5 ran a 30x nahoru/5 ran. Dostaneš se zpět do výchozího bodu?
Ten Accushot mě totiž taky lákal, ale dověděl jsem se, že není vhodný pro překlikávání a že neúspěch v těchto testech není důvodem k reklamaci. Jinak bych ho už měl na malorážce. V případě, že uspěje, zas mě začne zajímat.
Píšu to takhle veřejně proto, že výsledky testu budou jistě zajímat i ostatní střelce.


Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 08 pro 2006 11:11

Nj, kdyby tohle uměl puškohled za 6500, neřkuli za 6500 tak by si asi nikdo kukadlo za 20ku nekoupil. Myslím že od této cenové kategorie žádáš něco, co ti přinese až puškohled podstatně dražší. Já tu Deltu zkusím a zkusím si pak s ní pohrát a uvidíme jestli z toho vyjde se ctí :-)
troj
Příspěvky: 533
Registrován: 24 lis 2005 11:17

Příspěvek od troj » 08 pro 2006 11:42

ok, zkusim to..namontovanej je tak sem pak hodim i fotku...
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Příspěvek od harpplayer » 08 pro 2006 13:33

Tak to pozor, pánové, se Sidewinderem jsme dělali test dalekohledů Weaver (myslím, že je to typ T16) za cca 10 tis. a mého Hawke Varmint II 4-16x44 za cca 5 tis. a oba dva to zvládly bez problémů. U Varmintu byl stranový posun na 1 klik o něco více, než deklarovaných 1/4 MOA, stejně jako u Weavera, ale nástřel i box oba podržely bez nejmenších problémů.
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 08 pro 2006 13:49

Ste hrozný ďáblovy vyslanci :twisted: Jsme teď fakt nalomenej. Jsem volal do Banzai. Model Hawke VarmintII 4-16x44 AO Mildot za 4350,- bez montáže, to je hodně podobný té Deltě a líbí se mi, že je menší. Bohužel beznadějně vyprodaný a bude tak až v lednu, únoru :roll: Tak te´d babo ra´d a dědku čaruj, Delta nebo Hawke? (Ještě je naděje, že je to pořád jedna a ta samá optika, stejný výrobce a jen jiný značky :twisted: ).
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Příspěvek od harpplayer » 11 pro 2006 08:31

Není, Hawke má jinak řešenej domeček pro korekce. U Varminta se domnívám, že tubus je dvojdílnej. Když ho měl na zbrani Sidewinder, nebyla spokojenost stoprocentní, proto mi ho prodal. Já jsem získal perfektní jednodílnou montáž (špalek oceli) na Brno Mod. 4. Myslím, že jsem ten dalekohled touhle montáží dost ztužil. Musím říci, že teď chodí jako hodiny. Je fakt, že pohled přes Leupolda je o něčem jiném, ale v sobotu jsem s ním byl nucen střílet MaO na 100 m ve značném šeru (cca 15,00 zataženo) a na otevřené střelnici v mrholení a dalo se to. Je fakt, že jsem skončil mimo bednu (těsně), Sidewinder s Weaverem byl 2. Zvítězil borec s Meoptou.
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 11 pro 2006 08:39

To jo, ale pořád se bavíme o puškohledu na CZ200S kde předpokládám střelbu v 80% do 50m a dál jen minimálně.... Asi si ten Hawke a Delta budou podobný. V úterý nebo ve středu tam jdu, tak uvidíme. Jestli pak nenakliká, tak jim jí omlátím o hlavu :D
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Příspěvek od harpplayer » 11 pro 2006 09:06

Je dobře se dohodnout s obchodníkem, pokud je dostatečně rozumnej a vstřícnej, že dalekohled zaplatíš a otestuješ, a v případě, že nebude vyhovovat, ho nepoškozenej (tj. i neodřenej) vrátíš a vyměníš za jinej, případně se domluvíte na zrušení obchodu. Problém je, že takhle solidních prodejců je jako šafránu.
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sidewinder » 11 pro 2006 10:06

Zdravim vsechny!

Tuto nedeli jsem mel moznost si vyzkouset puskohled Delta Titanium 4-16x42 na vetrovce CZ 200S. Musim rict ze mne velmi mile prekvapil. Mimo popisku a drobnych rozdilu v desingu, jsem nenasel zadne rozdily oproti memu Weaveru V16. Vypada to, ze jde opravdu o ten samy puskohled. Obraz je krasne cisty a jasny, korekce paralaxe funguje presne, jednodilny tubus, skvele a velmi presne klikani, drzi nastrel pri vsech zvetsenich i ctverec.

Kriz byl DUPLEX, celkem jemny, majitel si jej vybral proto, ze MilDot se mu zdal prilis hruby. K videni je zde, na ne moc povedene fotce:

http://www.strelectvi.info/obrazky/delta/delta1.jpg

Puskohled na vetrovce CZ 200S je zde:

http://www.strelectvi.info/obrazky/delta/delta2.jpg

Snad Vam tato informace nejak pomuze, pro mne je to v tuto chvili idealni puskohled na vetrovku ci malorazku. :wink:
troj
Příspěvky: 533
Registrován: 24 lis 2005 11:17

Příspěvek od troj » 15 pro 2006 11:15

zdravim! byl jsem pozadan o provedeni testu acushota a dnes jsem konecne mel tu prilezitost jit zastrilet- takze k tomu testu:
strilel jsem na 30m, perfektni podminky, teplota 0 stupnu, tesne po vychodu slunce, bezvetri; kvuli co nejvetsi konzistenci jsem si pujcil nedavno chrony a sesteloval pusku na exacty 4,51 ( kupodivu exact heavy pri tomto sestelovani dost zlobily- 3 rany do jedny dirky a ctvrta 1,5cm mimo, pata tesne vedle ctvrte, sesta primo doprostred mezi prvni a patou- byl jsem z toho docela spatnej a heavy zustaly v batohu), strelivo jsem tedy pouzil exacty 4,51 jejichz rozptyl delal pri strelbe do jednoho bodu na 30m opsanou kruznici 10mm..a zacal jsem s testem, nastrelil novej papir a strelil do jednoho mista se 16kou 5 ran, pak stahl na 4ku 5 ran -opsana kruznice se zvetsila na 14mm ale myslim ze to bylo dane tim ze jsem nedokazal poradne zamerit jeden bod (v terci uz byla vetsi dira);pak jsem dal opet 16ku, preklikal 30 vpravo a dostal sem se soustrelem cca na 1 mil doprava se soustrelem opet 14mm; potom stejnym zpusobem dolu- soustrel 12mm; doleva- soustrel 13mm; a konecne nahoru a tim jsem se vratil do puvodniho bodu pricemz vsech 5 ran uz slo do ty velky diry opsane 14mm-tudiz rozptyl mensi nez tech 14mm..

a konecne shrnuti- utvoril jsem takto docela pekne pravidelnej ctverec- bohuzel puvodni bod jsem nastrilel se soustrelem 10mm a ty ostatni pri preklikani az se soustrelem 14mm...pokud to odectu zbydou 4mm ktere MUZOU byt dane optikou..nebo diabolkami..nebo koneckoncu mozna i mnou..dost tezko se zameri totiz na milimetr presne kdyz je v terci dira centimetr..
jako "dokonalej" puskohled bych si predstavil asi neco jinyho..ale myslim ze v kombinaci s dobre sladenou vetrovkou, respektive malorazkou je to 100% dostacujici naradi..a porad este za lowcost..ja osobne jsem spokojen a asi uz menit nebudu, totvse
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Příspěvek od harpplayer » 17 pro 2006 09:10

To Troj: Dík za test, zdá se že Accushot splňuje požadavky a cena je dobrá. Zdá se, že ho vrátím opět do užšího výběru. V současné době tedy na nákup aspirují:
- Delta Optical Titanium 4 - 16 x 42 Mildot, přední seřízení paralaxy
- Accushot 4 - 16 x 56 (30 mm tubus) - osvětlený Mildot, boční seřízení paralaxy
- Hawke Target 6 - 24 x 50 Haircross, přední seřízení paralaxy

Všechny mají jednodílný tubus, zdá se, že všechny jdou dost bez problémů překlikat, všechny mají v příslušenství sluneční clonu.
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sidewinder » 18 pro 2006 08:25

Nevim jak je tomu u Delty Titanium, ale Weaver V16 ma slunecni clonu a krytky pouze jako volitelne (dost drahe) prislusenstvi.
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 18 pro 2006 08:29

Též jsem nic neslyšel o tom, že by k Titaniu bylo nějaké jiné příslušenství kromě krytek. V ceně není ani montáž. Navíc Leapers Accushot tu sluneční clonu má myslím v jednom modelu dokonce integrovanou :) (te´d neberu ty 2 modely co se nabízejí u nás, v zahraničí mají poměrně širokou produktovou řadu).
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 19 pro 2006 11:11

Tak jsem dneska asi hodinku střílel a zkoušel Deltu 4-16x50AO MilDot. Střelba od 9:45 do 10:45 19.12.2006 oblačno až zataženo, 5st, občas mírný vánek. Vzdálenost 20m (větší diagonálu u baráku nenajdu :lol: ). Střelivo JSB Exact Epress 4,52.

Střílel jsem na Sidewinderovy terčíky pětirané položky. Nastřelil jsem na zvětšení 10. Zpočátku jsem se vyděsil, protože jsem optiku nastřelil, pak jsem doplnil zásobník a najednou to lítalo o 10mm jinam :?: Pak jsem si zkontroloval paralaxu a měl jsem jí nastavenou na 30m místo na 20 :oops: :oops: :oops: (jsem si říkal že to nějak špatně ostří). Tak jsem to doladil a dosahoval jsem soustřelů tak 8-10mm opsané kružnice. Když jsem si užil zábavy, tak jsem zkusil tu variaci zvětšení. Z 10 jsem posunul na 16 - soustřel 5 ran 9mm. Ze 16 jsem stáhl na 4 a soustřel se posunul na 14mm (zde to přičítám spíš svojí chybě, protože jedna rána mi ulítla a už jsem necejtil prsty po hodině střelby bez rukavic při pěti stupních), pokud bych tuto ránu nepočítal, byl by soustřel 10-11mm. Nakonec jsem vrátil původní zvětšení 10, dal jsem 8 ran, kde mi prozměnu uletěly 2 - soustřel tak byl 12-13mm, pokud bych vzal v úvahu těch 6, vešel bych se do 8mm. Box test už jsem nedělal, neb mi byla hrozná kosa. Jinak na těch 20m při zvětšení 10 se dal v pohodě udržet soustřel v 9ce příslušných terčíků, tj 7-8mm. Měl jsem podepřený předpažbí (na špalku s dekou) a druhou rukou jsem podpíral spodek pažby.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 19 pro 2006 11:31

Soustřel je OK, ale nějak jsem z toho nepoznal, jestli to lítalo do stejného místa?
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Odpovědět