Optika na BENCHREST

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

petr611
Příspěvky: 300
Registrován: 19 srp 2007 07:18
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Optika na BENCHREST

Příspěvek od petr611 » 13 pro 2019 23:49

Na ten March jsem zvědavej,i když je asi lepší do toho nekoukat,abych to nechtěl taky. 21.mam rezervovanej termín na Krysu. Už se těším. Ještě potrénovat.


petr611
Walther LG300 XT,Valiant Themys II 10x32,AA EV2 MK4,Sightron STAC 2-10x32,CZ85 9 mm Luger 1990,AlfaProj 9mm Luger,CZ455 Precision trainer ,Burris Timberline 4-14x32,Anschutz LR22,Meostar 4-16x44
koi41
Příspěvky: 283
Registrován: 21 srp 2017 00:43

Re: Optika na BENCHREST

Příspěvek od koi41 » 01 říj 2021 00:47

Ahoj všichni,
tak hledám něco extra, tentokrát pro benchrest. Po zkušenostech které již mám, něco co dává kolem 40x a výše.
Mám vybraných asi šest super skel, vše od 70ti litříků výše, předpokládám tedy superkvalitu. V nabídce na benchrest
je s pevným sklem 40 - 45x skoro prd. Tedy něco je, ale nevyhovuje mi žádný kříž. Já střílím po všem, jenom ne na terč. Mám puškohledů několik, nikde neklikám a používám doky. No a jak tak hledám a hledám, nešel jsem firmu
IOR a její nabídku. Jsou to sice rumuni, tedy cikáni. Ale firma v poslední době vyniká. Co jsem našel v různých hodnoceních, v minulosti nic moc. ( Kolem r.2010 - 2015.) V současné době jsou její výrobky v nabídce nejlepších
prodejců a cenově patří do těch luxusních. Na benchrest mají v nabídce dva speciály, oba se mi moc zamlouvají. Jeden 35x, druhý 45x. Super kříže, cena kolem 1,800 doláčů, tedy nic levného.
Otázka tedy zní : Jsou jejich současné puškohledy tak dobré,že cenové konkurují na trhu tomu již dost dobrému ?
Má to někdo na flintě, předpokládám na PCP.
Uživatelský avatar
Mini Me
Příspěvky: 1436
Registrován: 31 pro 2015 21:44

Re: Optika na BENCHREST

Příspěvek od Mini Me » 02 říj 2021 00:15

Od tehle znacky mam jen IOR Recon 4-28x50 FFP MP8-X1 a muzu rict,ze z 18 puskohledu co zatim mam je muj nejoblibenejsi.
Nemusi ovsem sedet kazdemu oku,protoze ma tzv. teple podani barev oproti vetsine japonskch puskohledu do kterych jsem mel moznost kouknout,je to jako bila ledka oproti klasicke zarovce.
Takze pokud zvazujes IOR,doporucuji pred koupi vyzkouset na vlastni oci.
strelec01
Příspěvky: 23
Registrován: 10 srp 2021 14:07
Bydliště: Slaný

Re: Optika na BENCHREST

Příspěvek od strelec01 » 02 říj 2021 11:59

to koi41: Tak hledáš optiku na benchrest nebo tě cituji "Já střílím po všem, jenom ne na terč. Mám puškohledů několik, nikde neklikám a používám doky." :lol: Navíc u benchrestových optik budeš muset jaksi klikati, páč mají povětšinou kříž se středovým dotem :wink:

Jak jsou na tom historicky kvalitou netuším, ale je to špička ve světě optiky.

IOR zkratka pro Romanian Optical Enterprise se sídlem v Bukurešti, Rumunsko je jednou z hlavních optických společností, založená v roce 1936. Během druhé světové války společnost vyráběla první vojenské obory a po válce získala pověst jedné z nejlepších optických společností po boku slavných západních výrobců. z Německa. IOR byla jednou z nejmocnějších společností, které nabízely optiku pro satelity a teleskopy. V roce 1949 vyrobili brýlové čočky, v roce 1951 první didaktické mikroskopy a v roce 1954 první kameru. V šedesátých letech uvedli na trh první lékařské nástroje pro oftalmologii a laboratorní mikroskopy a také spustili fotografickou kameru. Optické modernizace v 70. letech jim pomáhají expandovat a nabízet další optickou elektroniku, lasery, metrologii a systémy tepelného vidění.
koi41
Příspěvky: 283
Registrován: 21 srp 2017 00:43

Re: Optika na BENCHREST

Příspěvek od koi41 » 02 říj 2021 20:43

To strelec01 : Ano, pochopil chlapec správně. Potřebuji (nebo dám přednost) sklu s pevným zvětšením. Mám na třech PCP nastaveno, co mi pro danou pušku vyhovuje a nic neměním, na vzdálenost 130m si vystačím s doky. A jak správně píšeš, skla na benchrest s pevným zvětšením mají téměř vždy tečku či kříž. Ne tak u IOR, jejich dva modely jsou přesně co hledám a použité kříže super. Víš o něcem, co má sklo 45x s pevným a kříž s doky ? Já jsem tedy nic nenašel. A skla variábles s tímto zvětšením mají zase objektivy jako vjezd do pískovny. To se mi vůbec nelíbí.
Na vzduše je to jak rána pěstí na oko. Je to nutné, důvody znám, ale se mi to nelíbí a basta. No, lidé jsou všelijací, to uznávám. Ale ta 45x od IOR má přesně parametry co chci. Jen se bojím rumunského zboži, řádně drahého a proto se ptám, hledám, diskutuji, vyzvídám atd.
Tak asi tak.
Odpovědět