Optika na BENCHREST

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

mot
Příspěvky: 556
Registrován: 30 kvě 2008 16:47
Bydliště: Praha

Re: Optika na BENCHREST

Příspěvek od mot » 26 pro 2013 12:47

Laponec
To rozdvojování kříže nesouvisí se značkou puškohledu ale s očima. Pokud máš mladé a zdravé oči tak je vlasový kříž pro tohle použití jistě výhodou. Já jsem musel Nikona vyměnit právě proto že moje oči rozhodě nejsou mladé a pokud jsem do 3 vteřin po zamíření nevystřelil,tak se mi kříž "máznul".


surfman
Příspěvky: 27
Registrován: 01 dub 2011 11:12

Re: Optika na BENCHREST

Příspěvek od surfman » 26 pro 2013 13:43

Ale ne, jen nemam rad zavadejici informace.
Uz jsem si par veci ze statu privezl, tak vim o cem to je.
pitrs2
Příspěvky: 144
Registrován: 16 zář 2009 15:12

Re: Optika na BENCHREST

Příspěvek od pitrs2 » 27 pro 2013 11:43

To se hluboce omlouvám,že jsem si dovolil sem dát odkaz, že se někde něco prodává ...možná to spíš jen někomu naruší obchodní zájem. ten pojem "zavadejicí informace" na uvěřejnění nějaké informace se tady používá dosti často :lol:
To, že USA nespadá do členských států Eu a je třeba zaplatit clo a dph je nejspíš "všem" jasné.
A jak říkáš s tím embargem na zasílání puškohledů z Států jak se uvádí to také není tak horké. Loňský rok mě po vzájemné korespondenci jeden eshop napřímo zaslal puškohled Weaver T36...doma byl i s veškerým zaplacením cla a dph do 14dnů.
deef
Příspěvky: 563
Registrován: 23 úno 2011 15:12

Re: Optika na BENCHREST

Příspěvek od deef » 27 pro 2013 13:57

surfman píše:Mám takový dojem, že NF spadá do exportních omezení - to za prvé.
pitrs2 píše:Loňský rok mě po vzájemné korespondenci jeden eshop napřímo zaslal puškohled Weaver T36...doma byl i s veškerým zaplacením cla a dph do 14dnů.
Nightforce není Weaver. Na NF by ti obchodník musel vyřizovat exportní licenci a to se mu kvůli jednomu kusu nebude chtít. Nehledě na to že zrovna NF vyjde u nás skoro na stejný prachy jako v USA. (když zohledníme současný kurz, DPH a CLO)
pitrs2
Příspěvky: 144
Registrován: 16 zář 2009 15:12

Re: Optika na BENCHREST

Příspěvek od pitrs2 » 27 pro 2013 20:13

Přečti si laskavě pár článků nazpět ať víč o co se jedná. Jen jsem si tady dovolil poukázat na to, že soukromá osoba ve státech prodává NF za 900dol. :!: Tak nechápu co tady najednou motáš nějakého obchodníka co musel vyřizovat exportní licenci...
Už raději mlčím... :lol:
qwer
Příspěvky: 373
Registrován: 07 říj 2006 15:38

Re: Optika na BENCHREST

Příspěvek od qwer » 27 pro 2013 21:28

Pitrs2, tady je lepší fakt jen mlčet. :mrgreen: Necháme se asi poučit od někoho kdo kolem BR jen šel. Vlákno by mělo nezúčastněnému poskytnout základní info před koupí optiky pro BR dle jeho finanční možnosti. Zavádějící bláboly např. o kvalitě nejrozšířenějšího W T36 a Sightr. BR36 nedávají smysl.
Uživatelský avatar
rimfireBR
Příspěvky: 527
Registrován: 01 bře 2007 16:43
Bydliště: Mníšek pod Brdy
Kontaktovat uživatele:

Re: Optika na BENCHREST

Příspěvek od rimfireBR » 27 pro 2013 21:46

:idea: z vlastní zkušenosti z malorážkového benchrestu doporučuji Leupold competition verzi kříž s dotem 1/8 40x35 nebo 45x45 používám již 7let tuším ostří od 10 nebo 15 metrů takže použitelný i pro air rifle br

rimfireBR
deef
Příspěvky: 563
Registrován: 23 úno 2011 15:12

Re: Optika na BENCHREST

Příspěvek od deef » 28 pro 2013 00:17

pitrs2 píše:Přečti si laskavě pár článků nazpět ať víč o co se jedná. Jen jsem si tady dovolil poukázat na to, že soukromá osoba ve státech prodává NF za 900dol. :!: Tak nechápu co tady najednou motáš nějakého obchodníka co musel vyřizovat exportní licenci...
Už raději mlčím... :lol:
Prave ze si to ctu a pokud ti surfman napise, ze NF spada do zbozi s exportnim omezenim a ty mu napises, ze ti bezproblemu Weaver poslali, tak nevim kdo z nas dvou spatne cte :wink:

A pokud surfman kolem BR jen prosel, tak nevim kdo v CR kolem BR prosel vicekrat nez on. :lol:

2 qwer: Muzu vedet co se ti nezda na Weaveru T36 nebo na Sightron BRD? Samozrejme vzhledem k cene, za kterou jsou k mani.
surfman
Příspěvky: 27
Registrován: 01 dub 2011 11:12

Re: Optika na BENCHREST

Příspěvek od surfman » 28 pro 2013 01:07

pitrs2 píše: jinak, mám rád velké přiblížení tak pokoukávám po tomto 15-55×52 competition
http://nightforceoptics.com/competition-2014/
Tak pokud chceš jít do extrému, za stejný (nebo velmi podobný) peníze se dá pořídit MARCH 60X52BR. Pevné přiblížení bude pro BR jen výhodou, terč budeš mít jako kdyby jsi ho měl v natažených rukách a těžko tvrdit, že kvalita optiky a tím i výsledný obraz je diskutabilní.

Nechtěl jsem March zmiňovat právě pro jeho značnou cenovou náročnost, ovšem v porovnání s Tebou uváděným NF to již smysl má.
http://usaoptics.net/nf-comp-15-55x52-c ... scope.html
qwer
Příspěvky: 373
Registrován: 07 říj 2006 15:38

Re: Optika na BENCHREST

Příspěvek od qwer » 28 pro 2013 22:08

Deef, právě že proti T36 a BRD36 nic nemám, jsou to nejrozšířenější puškohledy v našem BR. Proč asi? Dobrý poměr cena-výkon. O třídu výše bych dal Leupold Competition co uvedl RimfireBR. V našich končinách je oproti Leupoldu ale zřejmě dostupnější právě Weaver a Sightron. Docela mě nadzvedlo tvrzení Laponce o igelitovém efektu u Weaveru a Sightronu. Na druhou stranu musím přiznat, že Meopty mají velice pěkný obraz, určením ale jaksi nejsou pro BR. Takže jedinou Meoptu kterou potkávám na soutěžích BR je reklamní fleecová bunda jednoho kamaráda. :D
Se Surfmanem žádný spor nevedu.
Sheerif
Příspěvky: 133
Registrován: 20 říj 2009 10:53

Re: Optika na BENCHREST

Příspěvek od Sheerif » 28 pro 2013 22:49

Pokud se na počátku kolega ptal jaký pušk.by bylo nejlépe použít pro benchrest,tak u nás 85% střelců BR má Weaver 36xzvětšení.Má ale jen tubus 25mm,přesto mnoho zde dosažených výsledků s tímto zaměřovačem bylo 250bodů.Já osobně jsem měl i Nico Stirling 10-50x zvětš.,ale na 50xto již bylo moc a tak nejvhodnější bylo střílet na zvětš.40x.Osobně používám Sightron III 8-32x,střílím většinou na plné 32x zvětš..Na tento puškohled je si možné zakoupit k našroubování i fotofiltry,což je při přesvětlení a miráži/užívám polarizační/nebo i špatné viditelnosti/zde jsou vhodné zjasňující filtry pro kontrastnější zamíření/ velmi pozitivní pro dosahovaný výkon.Měl jsem i benchrest-serii Leupold 40x zvětš.,dost neuváženě jsem se ho zbavil-ten byl fakt špičkový,řekl bych na stejné úrovni jako Night Force 12-42x,jak píše Pítrs.Rozhodně 30mm tubus je kvalitnější a co se týče cvakání i s 1/4MOA se na 50m dá nacvakat dobře do středu a malá tečka uprostřed kříže se vejde do kruhu 10,jednoduché zamíření.Osobně mám Weaver 36x k prodeji-ten má cvaky 1/8MOA.Asi z nás se těžko někdo dostane na pušk.March Deon,kterým střílí Kondor-to je ale špice absolutní.Holt,ale pro jeho pořízení je zapotřebí šáhnout hlouběji do štruzoku.Jo a u Sightronů řady III je orig.japonská vyhlášená optika.Víte co byla nejlepší kořist američanů za II.svět.války?Optika Japan-zamozřejmně binokulár.
Naposledy upravil(a) Sheerif dne 31 pro 2013 11:40, celkem upraveno 1 x.
Sheerif
Příspěvky: 133
Registrován: 20 říj 2009 10:53

Re: Optika na BENCHREST

Příspěvek od Sheerif » 29 pro 2013 11:45

Ještě jsem zapomněl dodat vlastně to nejdůležitější.Víte když při BR střílíte,tak je velmi důležité mít puškohled tak kvalitní,aby jste v případě,že to potřebujete,mohli s jistotou cvakat i v průběhu závodu.Znamená to,že kliknutí bude přesně provedeno samotnou optikou a nebude zapotřebí chodit znovu do nástřelu a ujišťovat se,že přesun střed.zásahu proběhl,tak,jak bylo kliknuto.Samozřejmně v tomto se lze na puškohledy,které se pořizují za vyšší ceny ceny,jednoznačně spolehnout.A také klikání v zimních podmínkách,kdy je i značný mráz,musí být přesné.Proto věřte puškohledům které vlastně výrobce vyrobil především pro střelbu velkoráží.Ty sice zaostřují třeba až od 40m a mají 1/4MOA klikání-to je pro velkoráž na delší vzdálenosti plně dostačující ale na kvalitu puškohledu se můžete na 100% spolehnout!Ale je to o tom.kolik kdo do toho chce nainvestovat.My jsme zpočátku stříleli i s pušk.BSA buď 24 nebo 36 pevné zvětšení,měly sice o něco silnější kříž,ale dalo se s nimi dosti dobře střílet na kvalitní výsledek.Vím o 2 kamarádech,kteří tyto pušk.chtějí prodat,jak 24x,tak i 36x zvětš.protože přestali střílet.Kdyby byl zájem ozvěte se mi sdělím bližší.Dokonce jeden z těch kámošů před několika léty se zvětš.24x vyhrál letní ligu a se zbraní MC12 a náboji Olimp.Tak ten BSA 36x je již pryč -prodán.
Naposledy upravil(a) Sheerif dne 01 led 2014 17:19, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Laponec
Příspěvky: 254
Registrován: 16 pro 2013 20:26

Re: Optika na BENCHREST

Příspěvek od Laponec » 29 pro 2013 12:26

Qwer : omlouvám se za ten igelit. Zbytecne silny vyraz stačil by mikroten. Souhlasim ze T36 je oblibena pro pomer cena - vykon - dostupnost ale zase, zalezi kdo posuzuje. Od zacatku jsem psal ze Meopta R1 je vhodna na vzduchovkovy Br. Jednak ma dokonaly obraz perfektni klikani, tenky a vyrazny kriz a celkove bytelnou a kvalitni konstrukci. Zoom 16x na 25 m je primo pomerne jako zvetseni 32x na 50m stejne tak se ti kriz 1/4 klick posune na 25m jako 1/8 klick na 50m.
Anschutz 1907/pažba1918 + NSD 10-50x60 Nato
Suhl 150/061 / custom BR pažba + Sightron SII 36x44 BR
Walther LG300 Dominátor + Sightron SIII 10x42
Nečlen a tedy nesponzor fi. CAFTA.
qwer
Příspěvky: 373
Registrován: 07 říj 2006 15:38

Re: Optika na BENCHREST

Příspěvek od qwer » 29 pro 2013 13:09

OK! Nemá cenu to zde hrotit. Střílet se dá vlastně lecčíms, první sezónu BR jsem odstřílel loveckým T 6x40. Volba optiky je také dost o ambicích. Nikam se nehrnu, už nemusím být na každé soutěži, pro mé účely je Sightron BRD36 plně dostačující. Pokud se chceš poměřovat např. se zahraniční konkurencí, nelze nic nechávat náhodě a musí se ve všem volit vyšší level. Před Sightronem jsem nějaký čas střílel se Simmonsem 6,5-20x50, klik 1/4, osnova poměrně silný duplex a také to šlo. V Lobzích na docela slušně obsazeném MČR CBRA jsem mezi střelci chystajícími se na ME obsadil myslím pěkné 3.místo. V kritických situacích jako je např. mirage je menší zvětšení i výhodou. To střelce částečně osvobozuje od upjatosti na dokonalém výstřelu.
Uživatelský avatar
Laponec
Příspěvky: 254
Registrován: 16 pro 2013 20:26

Re: Optika na BENCHREST

Příspěvek od Laponec » 29 pro 2013 16:17

Qwer : sam nevim co bude. Malorazku jsem si nechal otravit ale vzduchovka mne bere, tou jsem zacal i nejspis skoncim.
Vzd. Br ma neco do sebe je to novy, hodne laboracni a tim i motivující.
Anschutz 1907/pažba1918 + NSD 10-50x60 Nato
Suhl 150/061 / custom BR pažba + Sightron SII 36x44 BR
Walther LG300 Dominátor + Sightron SIII 10x42
Nečlen a tedy nesponzor fi. CAFTA.
Odpovědět