Opotrebeni zbrane.

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Popundekl
Příspěvky: 56
Registrován: 08 zář 2006 12:31
Bydliště: Jihlava

Opotřebení zbraně.

Příspěvek od Popundekl » 10 led 2007 22:37

Zdravím, zajímalo by mě pokud kupuji zbraň z druhé ruky, podle čeho se dá nejlépe určit, kolik má asi nalítáno. Slyšel jsem, že nejlépe se to poznám podle míst, kde jde kov na kov tj- jak je v těchto místech otlučena. Máte někdo nějaké jiné zkušenosti, o které by jste se mohli podělit? Dík za odpověď.


Black Sabbath
Příspěvky: 274
Registrován: 07 pro 2006 22:41
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Black Sabbath » 11 led 2007 00:25

No když to řeknu zjednodušeně, tak zkontroluj hlavně to opotřebení a vůle - hlaveň, závěr, ...No zkus tady napsat konkrétní zbraň. Třeba se ozve někdo, kdo má zrovna s ní zkušenosti.
Popundekl
Příspěvky: 56
Registrován: 08 zář 2006 12:31
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od Popundekl » 11 led 2007 09:45

Jedná se o Norinco 1911. Doladěné díly Wilson a STI.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 11 led 2007 13:06

Já jsem Norinco 1911 kupoval s naprosto minimálníma vůlema, byl jsem nadšen. Po pár ranách to začalo všude vaklat, přesnost šla do pr.......

U Norinca si nikdy nemůžeš být jistej, ať už zpracováním nebo kvalitou materiálu. Sázka do loterie. Díly od Wilsona, jejichž cena překročí cenu pistole samé Ti udělají výbornej spoušťák, pěkný parádičky, ale na kvalitě zbraně nepřidají.
Anton_Spelec
Příspěvky: 85
Registrován: 15 čer 2006 17:40

Příspěvek od Anton_Spelec » 11 led 2007 14:32

Já zbraň většinou hodnotím podle 2 věcí:
hlaveň - vůle + vývrt
a spoušť - délka chodu, odpor, tvrdá/měkká atd.
(jak mi padne do ruky / čitelnost miřidel jsou čistě moje subjektivní pocity, takže je sem vůbec necpu :P )

Spoušťák od wilsona je myslím docela pěkný bonus ke komisní norince - ušetřených 4-5 tis (a že zrovna na norince s běžným 'továrním' spoušťákem tvrdym jak šutr s odporem 3,5 kila to je sakra znát :twisted: )

Takže bych se zajímal o vůle - hlaveň v závěru, závěr v rámu, a o stav hlavně - jestli není vývrt sedřenej atd. A pak jestli třeba nejsou na styčných plochách závěr-rám-hlaveň nějaké extra nepravidelnosti - rýhy co tam od pohledu nemaj co dělat.
Jestli na ní bude znát používání - zaleštění hlavně zvenčí, a stav vývrtu - tak nějak decentně, řekněme po 1000 ranách, tak bych řekl, že taková jak jí tam vidíš už asi i zůstane. Protože co se nedokurwilo tisícem knedliků už snad bude držet i dál, ne? :wink:
No a pak samozřejmě zkontrolirovat všecky funkce - podrobný návod tady, funkce tady :twisted:
Popundekl
Příspěvky: 56
Registrován: 08 zář 2006 12:31
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od Popundekl » 11 led 2007 15:02

Díky za tip, ten návod a funkce je dost dobře popsanej. Norinca má krom spouště ještě dlaňovku STI. Údajně 1500vystříleno.
Add: Alfonss Kolik jsi nastřílel, než šla do pr... já tipuju, že pokud bych koupil novou tak dva roky záruky by jí mohly prověřit ažaž. Teda pokud by to uznali jako reklamaci.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 11 led 2007 15:51

Moje Norinco byl šmejd z nekvalitního matrošu, přesný číslo Ti neřeknu, ale bylo to kolem 500 ran a neskutečně to vaklalo. Radši jsem to prodal a nic podobnýho už mi do baráku nesmí.

Já nemám nic proti 2 rokům záruky, ale nemám pocit že větší vůle jsou důvod k uznání reklamace. Nebudu Ti vnucovat svůj názor, ale věř mi, že uděláš líp když se poohlídneš po zbrani jiné značky......
Anton_Spelec
Příspěvky: 85
Registrován: 15 čer 2006 17:40

Příspěvek od Anton_Spelec » 11 led 2007 16:46

Já bych do nový asi nešel - prodejní cena nějakých 9K, a než z ní vypipláš něco použitelnýho, dostaneš se na cenu jiných, kvalitnějších značek.
Buď bych šel do komisní, už poladěný kdyby byla v pohodě a za rozumnej peníz, nebo už radši llamu, armscora nebo tak...
Popundekl
Příspěvky: 56
Registrován: 08 zář 2006 12:31
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od Popundekl » 11 led 2007 18:05

A vyrábí se Llamy, popřípadě dováží je někdo? U Armskora se mi nelíbí, že je z druhý strany zeměkoule navíc bych se vůbec nedivil, kdyby brali matroš od číňanů (netvrdím to), ale nemaj to k nim tak daleko. U Norinca jsem si všiml, že když se někde objeví z druhý ruky, tak se nikde dlouho neohřeje. Když jsem nedávno četl o "dětských nemocech Glocku", který je obecně uznáván jako kvalita, myslím že úplně dokonalá bouchačka stejně neexistuje. Myslím, že dát 25tisíc za bouchačku je blbost. Radši dám míň a zbytek prostřílím. Je teda pravda, že pokud se tak brzo zvětší vůle a tím zhorší přesnost, tak nemá smysl střílet, když nic nestrefím. A střílet pořád pryč, s tím, že až to bude vylágrovaný skoro k nepoužití, to je asi vo hubu. No nebudu chvátat.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 11 led 2007 18:26

No Armscor má velice kvalitní materiál. A zpracování je taky velice slušný. Už sama skutečnost, že STI Spartan je v podstatě z polotovaru Armscor mluví sama za sebe.
Jen je tady menší problém a to je ten, že Armscora sem už nikdo nedováží.

Llamy jsou taky velice slušný, ale novou už asi taky neseženeš.

Dát 25k za bouchačku není blbost. Ono totiž záleží za jakou. Nebráním se dát 60k za bouchačku, když vím co od ní můžu čekat.....
Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ares » 11 led 2007 18:42

No já tedy nevím jestli Armscor někdo dováží nebo ne, ale na www.streleckyservis.cz je mají normálně v nabídce
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 11 led 2007 18:50

A seš si jistej jestli jej Ondra je schopen dovézt? Je schopen ho slíbit, ale znám pár lidí kterým po půl roce čekání došla trpělivost....
Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ares » 11 led 2007 18:54

To samozřejmě nevím
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 11 led 2007 18:58

Jak jsem říkal Armscor je u nás nedostatkový zboží a je to veliká škoda, ty pistole jsou fakt slušný.....
Antonín Zendl

Příspěvek od Antonín Zendl » 14 led 2007 21:04

Vážení, pistole Norinco M1911 obecně mají dobrý a dobře tepelně zpracovaný materiál. Horší je to z opracováním vnitřních ploch které jsou drsné a rozměry jsou mnohdy na hranicích tolerancí.Přesto vůle nejsou větší než bývá obvyklé u originální armádní předlohy. Hlaveň za moc nestojí a nejjednodušší její vylepšení je ji zahodit a dát novou kvalitní.Zde nepomůže výměna objímky hlavně, je to vyhazování peněz.Původní hlaveň je špatně zpracovaná a chromování je jen jako a vůbec si nejsem jist zda je i uvnitř. Každopádně vrstva chromu je jen symbolická.Z uzamykací vůlí si výrobce moc hlavu neláme ale opět se drží původní předlohy.Tak že vás nesmí vyvést z míry že hlaveň cvičí na všechny světové strany.O přesnosti se zde nedá mluvit.( za přesnou považuji pistoli která nemá větší rozptyl než 50mm.Další vadou která se u této pistole vyskytuje je špatné - nekolmé vyvrtání otvorů pro bicí a spoušťový mechanismus. Toto opravit je dosti velký problém.Přes všechny tyto nedostatky je možno za cenu jistých finančních obětí udělat i z Norinca m.1911 velmi pěknou a precizně střílející zbraň.Ovšem-jsem jen mírně poučený amatér, odborníci vám mohou tvrdit i něco jiného.
Odpovědět