Opily soused mlatil svou pritelkyni

Vše co se událo v souvislosti se zbraněmi

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

andrewl
Příspěvky: 104
Registrován: 18 zář 2006 21:10

Opilý soused mlátil svou přítelkyni

Příspěvek od andrewl » 17 říj 2008 15:49

Ahoj, nemůžu se s Váma nepodělit o mou noční akci s opilým sousedem. V podstatě normální chlapík, sice vim, že furt sedí v hospodě, ale za těch dvacet let co tu bydlim a možná i on tak jsem nezaznamenal jedinej incident.
Včera koukám z okna jak vybíhá nějaká ženská z vchodu a za ní tenhle, dožene jí a dá jí jednu pěstí. Ženská spadne a on jí mlátí dál. Už volám 158, natahuju oblečení, popadnu pepřák, protože devítka je zrovna rozložená a celou dobu slyšim jak volá chudák ženská o pomoc.
Vyběhnu a dohonim je na parkovišti. Už jí nemlátí, jsou tam nějaký lidi a řikaj mu ať nebije ženskou. Přijdu k ní a odvedu jí někam dál z jeho dosahu přes křoví k silnici a čekám na hlídku. Furt nepřijížděj. Snažim se jí uklidňovat, ona je ráda, že se o ní aspoň někdo stará.
Najednou debil vylítne z křoví a pokřikuje na mě na co si to jako hraju. U pozorňuju Vás, že jsem mu ani nic neřekl natož abych se ho dotkl. Je to obrovskej chlap, musí mít přes metrák a momentálně se chtěl vybít na mě 25 letym hubeňourovi. Přibližuje se, já uskakuju do silnice, abych si byl jistej, že jde fakt po mě a když jde po mě furt, tak v nestřeženym momentě mu vpálim dávku pepřáku do obličeje. Trefa dobrá, oči má v prdeli a uhánim s ženskou k baru, kde vysomruju mobil a volám znova policii. Prej už jsou na cestě dvě hlídky. Za chvíli se vyloupnou dva urostlý chlapíci v černejch kombinézách a ptaj se jestli ten vykasrovanej na zastávce je ten co jí bil :-) No a zbytek tak normálka. Občanky, svědci atd... jestli ženská pujde k doktorovi aby měla potvrzení že jí bil nevim, ale minimálně Výtržnictví se dopustil.

No a tak pár postřehů. Kvalitní pepřový sprej funguje i na ožralýho stokilovýho mastodonta. Byl to Saber Red, aerosol.
Když se k Vám blíží takovej ožralej obr, tak je to velmi nepříjemný. Najednou totiž přesně nevíte zda nerezignovat a neutýct, protože i když je výhoda na vaší straně furt se bojíte, že ho naserete, co kdyby třeba ten spej moc nefungoval nebo tak, jste v tom prostě sami, jenom Vy a on. I když je to pepřák, tedy zbraň na Vaší straně, tím že na něj s tim zaútočíte se mu prostě postavíte... a to neni snadný...
No a poslední věc je co kdybych měl devítku??? No jasně těžko říct jestli kdybych to do něj napáli by to byla Nutná obrana. Jsem rád jak to skončilo takhle ale nevim sakra co bych dělal, asi bych vystřelil... co byste udělali Vy?? Já bych vystřelil ze strachu z něj...
A byla by to NO? Jako reálně ano, ale zajímalo by mě na co by mě třeba mohli dostat... Byl opilej agresivní, evidentně na mě útočil a předtim už zbil jinýho člověka.. Co může bejt víc evidentní?.. zajímaj mě Vaše názory..


cmk
Odborník na zbraně
Příspěvky: 624
Registrován: 17 srp 2005 09:56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cmk » 17 říj 2008 15:59

Drapnout babu a utíkat... Není to navždy, ale i jeho to může přestat bavit.

Pustit cestou jednu do trávy a zařvat: "nech nás bejt, nebo další půjde do tebe" a utíkat dál - je to jeden ožralej - nábojů by mělo být dost. V klidu to pak nahlásit celé, včetně varovného výstřelu.

Co si budeme povídat - jestli z jeho počínání bylo zřejmé, že se bezprostředně snaží zaútočit na tvoje zdraví (i její), pak "způsob útoku" je "fyzický na zdraví" a tudíž obrana, při níž dojde k poškození zdraví by neměla být zcela zjevně nepřiměřená...

Ale...

Ač dle zákona nemusíš vyhledávat jiné cesty, je vždy samozřejmě lepší jinou cestu, než jej smáznout, vyhledat.
Kurt
Příspěvky: 172
Registrován: 25 pro 2007 21:37
Bydliště: CR

Příspěvek od Kurt » 19 říj 2008 12:17

Tak v první řadě musím konstatovat, že tam ze svého pohledu nevidím jedinou chybu v tvém postupu. Pokud se to odehrálo tak, jak píšeš, tak fakt klobouk dolů.
A teď k tomu "co kdyby" - kdyby devítka nebyla rozložená, ale měl jsi jí s sebou, asi by ten výstřel byl na místě. Ideálně jeden do země nebo zkrátka tak, abys nikoho neohrozil a přitom dal jasně najevo, že pokud v útoku bude pokračovat, bude bebí. Otázkou je, co by v tu chvíli udělala ta baba - i když jí ten vožrala tříská, tak ho má vlastně ráda. :wink: Mohla by začít hysterčit a to by v řešení situace neprospělo. Nicméně pokud by ti nedal jinou možnost, a útočil dál, nic jiného by ti nezbylo....
btw: musím ten Sabre red už konečně koupit. :roll:
andrewl
Příspěvky: 104
Registrován: 18 zář 2006 21:10

.

Příspěvek od andrewl » 19 říj 2008 14:16

Já to taky vidim spíš tak, že by mi nic jinýho nezbylo. Prostě je to nutný, tak střílim... zákon nezákon... život a zdraví je přednější... ono to bylo dobrý v tom, že bylo jasný, že ta ženská se k němu nachomejtla spíš náhodu a že u něj nebydlí a prej jí vzal mobil a klíče aby nemohla k sobě domu. Ona ho už ráda rozhodně nemá. Ještě se ptala jestli jí to dosvědčim že jí bil. Myslim, že už se u něj neukáže.

Co se týče toho pepřáku, tak určitě doporučuji zakoupit. Funguje opravdu bezvadně a neni to moje jediná zkušenost. Už dvakrát jsem ho v sebeobrně použil. Zkušenost je pro mě zejména taková, že neni až tak jednoduchý se v tu chvíli trefit. Strach stres, pohyb atd... Proto jednoznačně doporučuju aerosol. Ty tekutý střely jsou dost ošidný, podle mě se trefit vždycky nemusíte. Je to takovej čůrek. Pěna to samý. Aerosol má sice menší dosah a neni to tak koncentrovaný, ale to je úplně jedno. Aerosolem skoro vždycky trefíte alespoň trochu a to bohatě stačí. Navíc to má vždy ten "bohulibý" efekt, že si ten člověk okamžitě utře ksicht a krásně si to rozetře všude kde to ještě neni... Je jedno kolik toho tam vlastně je.. stačí opravdu minimální zásah. A tak je lepší jistej minimální s aerosolem než poměrně nejistej tekutou střelou, která distribuuje větší množství na obličej útočníka.
Uživatelský avatar
kayakero
Příspěvky: 804
Registrován: 22 zář 2008 14:12

Příspěvek od kayakero » 21 říj 2008 10:11

Skládám kompliment Tvé občanské angažovanosti - já se těchhle situací se bojím: nikdy netušíš kde se vyrojí jeho loyální kamarádi-ožralkové a skončí to lynchem pro oba nebo kdy se zachraňovaná ženská obrátí proti Tobě (na místě nebo až u případného soudu), nebo kdy kdo ze sebelítosti a pocitů křivdy sáhne po nějaké zbrani a neštěstí je na cestě. Takže bych asi váhal dokud by už zjevně nešlo o život napadené (leda že bych ji znal - to bych startoval hned)

Popsaný zásah považuju za příkladný a nenapadnutelný. Jelikož mu policie asi nechala dýchnout, nenapadá mne způsob jak by se to mohlo překroutit proti Tobě. Přeju si abych v případě potřeby dokázal reagovat podobně.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 21 říj 2008 12:09

Můžeš ho vyfotit a fotku anonymně poslat na VB... :lol:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
andrewl
Příspěvky: 104
Registrován: 18 zář 2006 21:10

pokračování

Příspěvek od andrewl » 23 lis 2008 10:56

Tak mam tady kraťoučký update na to jak to je s milým sousedem, který mlátí svou přítelkyni... Dnes ráno kouknu z okna a přítelkyně, o které jsem nepředpokládal že jí někdy tady u něj uvidím, vesele se sousedem oprašují auto a někam spolu vyjíždějí...

Nevim jestli se má smát nebo brečet. To bylo řečí... já nevěděla že je to takovej magor... a jestli jí dosvědčim že jí bil...... a že s nim nechce nikdy nic mít, že se nechala napálit....

No prej jí kamarádky varovali, že prej mlátil ženský už dřív, takže to věděla.. Mlátil i jí... to už taky věděla.. opět s ním chodí..

Příště už ani ty policajty nezavolám. Myslim, že maj důlžitější věci na práci...
Uživatelský avatar
admix
Příspěvky: 325
Registrován: 01 led 2008 23:01
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od admix » 23 lis 2008 11:57

Jen aspon ty policajty zavolej, kdyz uz nic .. vona to zenska musi nejdriv pochopit, a to jim v tehle pripadech nejakou dobu trva :?
SINCITYMAN
Příspěvky: 527
Registrován: 21 srp 2005 09:02

Příspěvek od SINCITYMAN » 23 lis 2008 13:22

Kdepak,nes*r se do toho,šanci měla,její boj.Některý ženský mají takovou charekterovou chybičku,když nešlape chlap po nich,šlapou ony po něm....
Blbec nikdy nepochopí, že je blbcem skutečně, pravdu o tom, že je blbcem, blbci říkáš zbytečně.
Spectre86
Příspěvky: 413
Registrován: 19 zář 2008 21:21
Bydliště: Bratislava,víkend Mníchova Lehota lkr. Trenčín

Příspěvek od Spectre86 » 24 lis 2008 11:43

Alebo vyhladavaju chlapov, ktori po nich budu slapat....viem o inych zenskych, ktore disponuju totuto povahovou crtou a niesu akosi schopne dat takemu chlapovi pusu na rozlucku
Haenell 312, cakam na nove voditko.....
Hatsan 125 uprava diopter
Umarex 850 AirMagnum+ custom tercova pazba + GP 3,5-10x40 (Airsoft kopia Leupold, ale nástrel drží a obraz je slušný)
Zháňam jednoranný nabíjač pre U850.
Kurt
Příspěvky: 172
Registrován: 25 pro 2007 21:37
Bydliště: CR

Příspěvek od Kurt » 24 lis 2008 12:42

andrewl: takže je to přesně tak, jak jsem psal, že? Nic to nemění na tom, že co jsi udělal, bylo to nejlepší.
DUSan
Příspěvky: 81
Registrován: 22 čer 2007 14:20

Příspěvek od DUSan » 24 lis 2008 13:02

U nas existuje ludova mudrost. Neplet sa medzi muza a jeho zenu. Po vacsine sa pomeria a ty z toho vyjdes ako magor. Este mozes byt rad, ze sa spolu nedohodli a neoznacili teba, ako utocnika. Je to tazko riesit. Ako ma clovek vediet ci zena, ktoru nejaky magor mlati je jeho? No nabuduce budes vediet, ze konkretne tato za nasadzovanie vlastnej koze nestoji. Tym ale nechcem povedat, ze na pomoc bliznym sa treba vykaslat. Sam patrim k tym co sa snazia pomoct.
Uživatelský avatar
TELESCOPIC
Příspěvky: 173
Registrován: 03 čer 2007 14:02

Příspěvek od TELESCOPIC » 24 lis 2008 15:41

Ještě k té NO. Myslím si, že kdyby jsi v tomto případě použil devítku a po té ráně do země ho zasáhl, tak by to nebyla NO. A to i v případě, že by i po té výstražné ráně na Tebe letěl Tě zkopat... Vždyť přeci všichni známe ty případy typu "ustřelené koule Glockem"... Prostě jak to říkal ten polda:
"S pistolí proti holým rukám nemáš u soudu šanci !" Co myslí ostatní?
Lanky
Příspěvky: 257
Registrován: 04 led 2007 16:32

Příspěvek od Lanky » 24 lis 2008 16:17

Pokud by to mělo fungovat podle tohoto klíče, bylo by to hodně smutné. Blbé je, že je to hodně o pocitech. Pokud budu vážit 60 kilo i s postelí a pohrne se na mne opilá metráková gorila, které kouká smrt z očí, můžu mít v tu chvíli opravdu strach o vlastní život - a to naprosto oprávněný. Jenže soudce, který má sám metrák a půl, občas manželce také jednu přišije a v duchu přemýšlí o mladém floutkovi, který by ho měl se zbraní v ruce moralizovat , to nejspíš pak bude vidět jinak..... A nebo to naopak bude překvapivě rozumný a zásadový muž, který v tvém skutku bude vidět záslužný čin. Otázkou pak také je, kdo na svoji stranu přetáhne více svědků a jak si celou událost budou "pamatovat" oni... V našem soudnictví je to zkrátka vždy sázka do loterie.

Za mne osobně klobouk dolů za občanskou angažovanost - nevím, jak bych se zachoval já. A - upřímně - doufám, že se to ani nikdy nebudu muset dozvědět.......
Walther P99 AS cal. 9 mm L, ZKM 456 .22LR + Leapers 4-16x50 AO
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 24 lis 2008 16:22

Ono s těma "ustřelenýma koulema" je to trochu jiný případ. Majitel pozemku vyhazoval nevítaného návštěvníka a ten to do něj našil z Glocka...
Být to v Americe, tak to do něj dědek rovnou našije z brokovnice a věc by ani nešla k soudu. Maximálně by se soud konal do týdne, a tam by ho porota osvobodila během pěti minut.
Odpovědět