Online soutez pro vzduchovkare

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 27 kvě 2009 23:05

Tím chci hlavně říct, že krása jakýchkoliv pravidel je v jejich jednoduchosti.


http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Grinch
Příspěvky: 1246
Registrován: 17 led 2009 08:51
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

re

Příspěvek od Grinch » 27 kvě 2009 23:26

v te jednoduchosti mas pravdu, to uznavam... taky mi nesedi tri discipliny jen kvuli poloze...
...ale nemuzes brat meritko podle sebe na ostatni...ze ty trefis z pistovky...vim o lidech kteri netrefi :) tak budes prvni no :) par dalsich odtud hned za tebou ale pak uz to bude jen o lidech kteri zacinaji a snazi se..a o to jde - snazit se a zlepsovat se... pokud v dane kategorii ti prijde vzdalenost limitujici pro tebe... posun se dal ne?
Kurzy GTac.cz - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 27 kvě 2009 23:32

No tak v tom případě to bude stejné jako teď.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Grinch
Příspěvky: 1246
Registrován: 17 led 2009 08:51
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

re

Příspěvek od Grinch » 27 kvě 2009 23:35

jen lepe udelane :) a rozdelene sekce podle vetrovky a pistovky
Kurzy GTac.cz - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 27 kvě 2009 23:36

Jestli se toho chceš ujmout, tak vyhlaš každé dva měsíce uzávěrku na poslané terče a někde vyvěs výsledky.
A nevymýšlej blbosti s x-kategoriemi a složitými pravidly. Stejně se zúčastní pár lidí.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
milius
Příspěvky: 3134
Registrován: 19 črc 2006 09:05

Příspěvek od milius » 27 kvě 2009 23:45

............
Naposledy upravil(a) milius dne 27 črc 2009 00:19, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
madbugie
Příspěvky: 1008
Registrován: 16 říj 2008 07:50
Bydliště: Trnava, SK

Příspěvek od madbugie » 28 kvě 2009 07:13

ale v tomto s grinchom sushlasim...

milius - momentalne je to jedna velka grupa a ludi to ako sam pises nebavi presne z tychto dovodov ze nenastrielaju lepsie lebo sa to fyzicky neda...

proste aj keby som slaviu dal do zveraku tak oproti pevnym hlavniam alebo vetrovkam proste nic nenastrielam...

v podstate sutaz ako taka moze zostat akurat ju rozdelit na:

- vetrovky (pripadne opakovacky, jednoranky aj ked to by asi nemalo vyznam),
- piestovky (s pevnou hlavnou, lamacie),
- pistole

co su 3 (5) kategorii a tie by sa vpripade potreby mohli delit na:

- v stoji,
- v klaku či posede (FT pozicia),
- v lahu

a pripadne podla vzdialenosti 15 a 30 m...

pripadne by som zaviedol este jednu vec ze flinta moze byt podopreta v jednom pevnom bode (cize bud bipod alebo opreta pazba na "podlozke" - pretoze myslim ze viaceri tu uz dosiahli fyzicke maximum ked flinta je opreta vpredu, vzadu a staci stlacit spust... ??? aj tak sme dosli k zaveru ze najvecsia slabina su diabolky, lebo naco je dobre strielanie vo "zveraku" ???

ved toto ma byt o strelcovi a jeho schopnostiach s jeho naradim a nie naopak...

PS ja sa toho kludne ujmem ak treba zalzim nove vlakno kde budu jednotlive tabulky a bude stacit do vlakna hodit vysledok a doplnim do tabulky... lebo tunaka uz je to stratene a neudrziavane a vsetci na to kaslu lebo proste "nedokazu" nastrielat 195 a tak sa sem hanbime dat nase "smiesne" vysledky...

proste urcite sutazenie so "seberovnymi"...

a pre rypakov vzdy moze zostat jedna tabulka OPEN FREE bez pravidiel :D :D :D predsa len ta 200 este nepadla

howgh uz ma prsty bolia kua som si ulavil...
- - - = = = (( as mad as possible )) = = = - - -
AirArms Pro-Sport + Hawke Eclipse 30 SF 6-24x50 + Kozap č. 23 + JSB Exact 4,52 mm (bolo 5,52 mm)
Uživatelský avatar
BMW
Příspěvky: 361
Registrován: 16 čer 2008 10:46

BMW

Příspěvek od BMW » 28 kvě 2009 10:25

S tým zverákom nemáš až tak celkom pravdu, u mňa sa u akejkoľvek větrovky najlepšie osvedčili tieto kombinácie :
1.kvalitný benchrest stojan vpredu + zadný bag
2.predný a zadný bag (rozdiel tak minimálny, že chlapcom, ktorí chcú investovať posledných 25 000 do benchrestového stojanu to neodporúčam.
3.opora len predný bag.

4.zverák na nastreľovanie optiky českej výroby za cca 4000 Kč

Bipod neuvádzam, lebo ho nepoužívam, ale myslím si, že by sa pozične dostal pred zverák.

Ak na niekoho niekto vytiahne Anschutza 9003 nikdy nebudú seberovní, zabudni.

Uf, ale som si uľavil. :lol:

PS: Riešenie by som videl nejak podobne, ako navrhuje Kubajzz.
RipleyAR5S,GP,STEYR5x,FX6x,HW1002x,GunpowerSS,MARCH3x,S&B,Swarowsky,Noname3x....
Uživatelský avatar
Grinch
Příspěvky: 1246
Registrován: 17 led 2009 08:51
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

re

Příspěvek od Grinch » 28 kvě 2009 10:47

a prave proto jde o to rozdelit onlinovku na vice kategorii podle pusky... v kazde soutezi je jasne ze kdyz nastoupi nekdo kdo neresi finance, kdo strili denne a ma to dokonce jako praci, tak s klidem prestrili vsechny ostatni..nemuzete se bavit pouze o tech prvnich mistech furt kurnik...jde hlavne o CELE poradi...

vemte si kolik je tu vzduchovkaru! tabulka s poradim bude mit cca 10 mist..a kdyz se udelaji trosku lidske podminky, tak i slavista 620kar se bude snazit se probit do te "mesicni" desitky... o tom to je...

jde o to hlavne zdokonalit sam sebe... ne vsem zavrit usta tim ze nastrilim nad 190 pistovkou na 30, bo na udavanych 20 je to malo..

staci rict ze chutna :) resp ze ano, tak nastrilim 193 na tech 20, treba aj 200, ale dam tem slabsim aspon moralni pocit zadostiucineni ze MAJI SNAHU...

toto se tady dle me podcenuje.. proto nevidte zadne terce tady na netu :(
je to vada kazdeho fora.. vzdy se utvori tvrde jadro, ktere ma finance, zkusenosti, obrovsky skill a nekdy bohuzel zadupou vsechny novacky do zeme - maloktery vydrzi probijet se temi 190kami az k cili...

malokdo ma silny zaludek na to dat sem treba aj jen "pouhych" 100 ci 90 na 20m se Slavii 620...

a malokdo z tech elitnich okaze pochvalit, podporit a molokdo dokaze skousnout ustepacnost...

tim se ovsem nepoustim do jadra zde.. beru to vseobecne protoze treba na Bike-Foru je zrovna to jadro, ketre zadupava mlade :(

proto si myslim ze by to chtelo rozcelnit, ozivit...

momentalne na necem pracuji, tak az bude finalni finalni verze tak to sem dam... myslim ze to bude krapet novy a aj Alexxxus a Kubajzz by s emohli zajimat :)
Kurzy GTac.cz - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Uživatelský avatar
BMW
Příspěvky: 361
Registrován: 16 čer 2008 10:46

?//

Příspěvek od BMW » 28 kvě 2009 10:55

Ak sa chce niekto zdokonaliť, má predsa možnosť navštevovať strelecký krúžok, v ňom pod odborným vedením pracovať, súťažiť podľa presne nastavených pravidiel a kategórií a prepracovať sa až k olympijskym kruhom. ( Bližšie info u p. Vargu ) :D :lol: :mrgreen:
RipleyAR5S,GP,STEYR5x,FX6x,HW1002x,GunpowerSS,MARCH3x,S&B,Swarowsky,Noname3x....
Uživatelský avatar
Grinch
Příspěvky: 1246
Registrován: 17 led 2009 08:51
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

re

Příspěvek od Grinch » 28 kvě 2009 11:21

:) to mas taky pravdu.. tedy to tu vsichni balime a jdeme k danemu panovi :)
Kurzy GTac.cz - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Uživatelský avatar
madbugie
Příspěvky: 1008
Registrován: 16 říj 2008 07:50
Bydliště: Trnava, SK

Příspěvek od madbugie » 28 kvě 2009 11:24

OK iniciativu prenechavam Grinchovi...

a kludne moze byt tabulka celková, kde budu najlepšie vysledky dlhodobe, a pripadne tabulecky 2 mesacne alebo stvrtrocne...

BMW no dobre ale naco su vysledky z benchrestov ??? to akurat vypoveda o kvalite tej zbrane, strelec je len mačkač spušte... preto by stacila aj jedno operne miesto (tym myslim len opriet nie upnut),...

ale sam uznas ze je realnejsie ze clovek s dobrou vetrovkou moze nastrielat velmi podobny vysledok ako clovek s tym Anschutzom (ked ma horsi den :D ), kdezto hocijaka piestovka aj prosport moze na nich len tak z povzdialia pozerat...

a bohuzial nemame vsetci 1500 € vo vrecku na slusnu flitnu s optikou... proste mi low-end strelci si toho moc v online neuzijeme... :D
- - - = = = (( as mad as possible )) = = = - - -
AirArms Pro-Sport + Hawke Eclipse 30 SF 6-24x50 + Kozap č. 23 + JSB Exact 4,52 mm (bolo 5,52 mm)
Uživatelský avatar
Grinch
Příspěvky: 1246
Registrován: 17 led 2009 08:51
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Grinch » 28 kvě 2009 11:29

howgh :)

momentalne pracuji na novym terci na onlinovku...
ale nebojte bude aj klasika na 20 ran :) v OPEN FREE soutezi...

jinak onlinovka bude prekopana...
Kurzy GTac.cz - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Uživatelský avatar
pem
Příspěvky: 740
Registrován: 22 říj 2008 17:15
Bydliště: Vranovice, Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pem » 28 kvě 2009 11:33

Navrhuji toto.
Nechal bych pravidla, tak jak to bylo dosud. Kubajz má pravdu, že na terči je políčko pozice. Tak ať si každý vybere, co mu vyhovuje a v políčku to uvede. Pak podle pozice a vzdálenosti by byly jednotlivé nástřely rozškatulkovány a vyhodnoceny.
Nad 20 m bych nedělal rozdíly mezi vzduchovkou a větrovkou. Může se přeci stát, že i ten kdo má pružinovku může mít lepší nástřel než s větrovkou. To může být ve střelci.
Co se týká optiky, to bych taky neupravoval. No a miřidla? Ne všechny zbraně jsou dodávány s miřidly, takže třeba s pružinovkou na 10m je s miřidly, když je nemá, tak to asi nepůjde.

Takže vzdálenosti, tak je na terči: 10 - 15 - 30 m.
Navrhuji tento terč:

http://img527.imageshack.us/img527/5624 ... inevez.jpg

Je to výřez původního terče, jen s tím rozdílem, že by se do každého terčíku stílelo po jedné ráně, celkem 30 ran.
Pohužel se mi nedaří terč vložit v formátu pdf.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 28 kvě 2009 11:38

Jestli se toho ujmeš, tak já budu rád.
Jenom bych řek, že jestli se zúčastní jmenovaní lidi (Sidewinder, Sportovec, Alexxxus, já když mám den, BMW a pár dalších) v jakékoliv kategorii, tak ten výsledek bude stejně o parník a jsme zase tam, kde jsme byli.
Jinak snahu chválím, protože momentálně žádná online soutěž už asi dva roky neexistuje.
Existují pouze online terče, které si lidi zvykli používat jako porovnání, co která vzduchovka dokáže a semtam je tady vylepují.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Odpovědět