Omezeni zbrani v EU - zprava z CTK

Vše co se událo v souvislosti se zbraněmi

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Petin00
Příspěvky: 682
Registrován: 28 srp 2007 15:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Omezení zbraní v EU - zpráva z ČTK

Příspěvek od Petin00 » 16 pro 2007 16:54

Lanky píše: Žáci škol s výukou myslivosti ale mohou získat zbrojní průkaz pro lovecké zbraně už v 16 letech a členové sportovních klubů obdobné povolení pro sportovní zbraň dokonce v 15 letech.
Aby zpřísnění pravidel pro nákup a držení zbraní v Evropské unii vstoupilo
v platnost, musí s ním ještě souhlasit členské státy EU. Podle dostupných
informací to však nebude problém.
Díky bohu,že už v 15 můžu vlastnit zbran když jsem v tom klubu..Kdyby to zrušili tak bych se fakt naštval :lol:


maldigola
Příspěvky: 905
Registrován: 06 srp 2007 13:00

Příspěvek od maldigola » 16 pro 2007 17:31

ano,to je dobrá zpráva.Osobně bych držení zbraní věkem vůbec neomezoval,aby se střelecké reflexy mohly nerušeně rozvíjet u co největšího počtu lidí od nejútlejšího věku.Pouze automatické zbraně by se měly korigovat,aby se z nich střílelo pod dohledem.Nejlépe kdyby na policii měli občané své skříňky,kam by si dávali samopaly pokud by z nich zrovna nestříleli.(Vlastnictví samopalu by mělo být věcí cti každého občana a nemělo by mu být bráněno)Možná by se zbraně daly rozdělit na ty,které střílejí dávkou s podepřenou hlavní a ty držené jen v ruce.Kulomety by pak mohli mít lidé doma ve skříni a samopaly na úřadě.Z hlediska obrany státu by se tím ohromě zjednodušila distribuce v okamžiku napadení.Třeba 21.srpen byl tak překvapivý,že nasazení regulerní armády bylo už nemožné,ovšem odpor ještě možný byl,jenže nějaká následná distribuce zbraní z nefungující armády už taky možná nebyla.Proto by u nás byl švýcarský model velmi vhodný.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 16 pro 2007 17:37

Zbraně na úřadech pokud nestřílím...to už tu za rudochů taky bylo...
nevím v čem je plně automatická zbrań nebezpečnější než její poloautomatická varianta. Troufnu si říct, že kdyby mě hráblo a vlítnul bych na náměstí plný lidí, tak se samonabíjecí CZ 858 bych se 4ma zásobníkama pozabíjel víc lidí než s full-auto SA58. To démonizování zbraní střílející dávkou je bolševickej přežitek.
maldigola
Příspěvky: 905
Registrován: 06 srp 2007 13:00

Příspěvek od maldigola » 16 pro 2007 18:32

myslel jsem ty skříňky jen na automat.zbraně,ale asi je to blbost,nakonec na mém přání stejně nezáleží.Jinak nevím jak ty,ale když jsem střílel ze samopalu poprvní,tak většinou to lítalo pánubohu do oken,tak proto jako že aby se ti lidi nepozabíjeli ještě než k něčemu dojde.Prostě nějakou zbraň má mít každý a čím větší a čím víc jich má,tím líp.A kdo tomu brání,škodí vlasti.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 16 pro 2007 19:16

Když jsem střílel ze samopalu poprvý (na vojně) tak už jsem měl naboucháno poměrně dost z kulovnice. A přitom to opravdu lítalo pánubohu do oken, no ani se nedivim, s těma zbraněma se zacházelo tak, že ani dobře střílet nemohly.....

jinak té formulaci "aby se lidi nepozabíjeli ještě než k něčemu dojde" teda opravdu nerozumím.....
maldigola
Příspěvky: 905
Registrován: 06 srp 2007 13:00

Příspěvek od maldigola » 16 pro 2007 20:52

no já jsem myslel švýcarský model,kdy každý má svou armádní zbraň doma a kdyby nás někdo přepadl,tak musí počítat s tím,že každý Čech mu může být nebezpečný.Prostě ty zbraně by měly v soukromí našich občanů pěkně v klidu spinkat ,až si o ně dějiny řeknou.Obavy z kriminálního zneužití jsou z mnoha důvodů iluzorní a snaha omezovat rozšíření je jen pohodlnost zákonodárců-alibismus.Přitom hloupý.Zbraň je nástrojem neštěstí,takže má-li být neštěstí,bude se dít tím,co je k dispozici.Nebude-li to puška,bude to třeba kámen..
(mimochodem protitanková a protiletecká obrana by se tímto způsobem dala zařídit taky-prostřednictvím spících protitankových a protiletadlových min.Politicky by tento druh boje byl zajímavý z toho hlediska,že stát=armáda.Je-li armáda poražena,zanikne stát,ale zůstává národ ,který si tímto bojem zlegitimisuje svůj nárok na další státní formu.)
Odpovědět