olovo

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Childeater
Příspěvky: 901
Registrován: 08 bře 2007 21:11
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Childeater » 13 dub 2007 22:02

Z čiročiré zvědavosti jsem učinil průzkum v Kovohuti Příbram. Olovo se prodává v 40kg těžkých blocích a není problém ho kdykoli zakoupit. Vyrábějí dokonce slitinu, která je určena přesně pro střely, bohužel jsem někam zamandelil papírek kam jsem si poznačil složení slitiny. Průser je poměrně vysoká cena této slitiny - 92Kč za kilogram. Je taky možné koupit standardně prodávanou slitinu kde je 3% antimonu. Cena 42Kč.
Pan Viktora z prodeje mě ubezpečil, že je možné "přifařit" se k nějaké individuální dodávce, pokud by měl člověk nestandardní požadavky na tvrdost slitiny, slitina podobná liteřině též není vyjímkou. Kvůli jednomu odběru 40kg vám olovo na míru míchat nebudou... :wink:


vlčák

Příspěvek od vlčák » 13 dub 2007 22:04

J.Laser - řekl bych, že nejlepší je to na krytých střelnicích, střely se rozmazávají o ocelovou stěnu a padají dolů do žlábku... stačí to sbírat lopatkou do belíku a nemusíte se nikde hrabat ... :D
Uživatelský avatar
J.Laser
Příspěvky: 477
Registrován: 20 bře 2007 00:51
Bydliště: Podřipsko

Příspěvek od J.Laser » 13 dub 2007 22:37

To:vlčák
No jó to je bezva způsob...jenže co dělat když nemáš žlábek jenom písek.Jak je to vyřešený aby se ty střely neodrážely?
Uživatelský avatar
PB
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1622
Registrován: 26 lis 2005 15:36
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od PB » 13 dub 2007 23:27

neni nahodou stena trochu zesikma?- nevim to jen tipuju ze tak by se neodrazely ale sklouzly :?:

ale i kdyby ne- tak olovo se o ocelovou stenu rozmazne tak ze se uz tezko bude odrazet
CZ 85 COMBAT, SUHL 150+BSA 4-16x40 AO, PM Makarov, GLOCK 17, MOSIN 1891/30 Iževsk 1927, TOZ 35, ZKM 456,
DOKTOR

Příspěvek od DOKTOR » 14 dub 2007 09:51

Pozor na tu slitinu s antimonem ! ! ! Používal jsem ji taky, ale VŽDY !!! je do ní nutné domíchat cín. Antimon tuhne v tvrdých a ostrých krystalech, takže slitina olovo-antimon (bez cínu) může při dlouhodobém používání poškodit hlaveň.
vlčák

Příspěvek od vlčák » 14 dub 2007 20:32

řekl bych že to může být udělané mnoha způsoby, tam kam sem chodil měli pamcéřovou stěnu, na ní byli proti terčům pověšené ocelové desky ( asi 30x30 nebo 40x40 - kvůli výměně) a na tom byla pověšená asi 1cm guma stejné velikosti, která chytala odražené zbytky (také výměnná), jestli mezi tím byla nejaká mezera, nevím. to víte, terče jezdily na držácích a dozadu se courat nesmělo ... :)
Řekl bych že ideál je kolmá stěna , aby se to rovnoměrně rozmázlo...
při šikmé stěně by se tam špatně věšeli ty desky, a houpající se deska , by to odrážela do všech stran...
vocopade
Příspěvky: 15
Registrován: 09 srp 2006 14:58
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od vocopade » 16 dub 2007 21:11

to J.Laser
na jedné střelnici používají volně od stropu zavěšené řeťězy ....
Uživatelský avatar
J.Laser
Příspěvky: 477
Registrován: 20 bře 2007 00:51
Bydliště: Podřipsko

Příspěvek od J.Laser » 16 dub 2007 21:16

No jo ale nerovnoměrnost řetězu může způsobit odraz projektilu vlastně kamkoli
vlčák

Příspěvek od vlčák » 16 dub 2007 22:03

-řekl bych, že se ten řetěz prohne,při tom zbrzdí střelu, ta pak prolétá skrz, pak to zabranuje, aby se to odrazilo zpět.
-na olovo je to snad 100% - přes ty "dráty" to doslova proteče, tak by se to nemělo odrazit...
vocopade
Příspěvky: 15
Registrován: 09 srp 2006 14:58
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od vocopade » 16 dub 2007 22:52

:D na té střelnici se střílí všecky možný ráže (vyjímku tvoří 7.62 Tok.)ale v současné době je kvůli nedávnému požáru mimo provoz.
Dark

Příspěvek od Dark » 17 dub 2007 07:54

O historickou ani westenovou střelbu se moc nezajímám ale mám pruty s obsahem 40% cín a 60% olovo. Docela o to doma zakopávám.Už jsem si říkal že to vyhodím do sběru ale vzhledem k mé zálibě k střílení mě teď po vzhlédnutí tohoto tématu napadlo zda nebude lepší pořídit si nějakou předovku a ten matroš raději nevystřílet.Hodí se pruty tohoto složení k tomuto účelu?
Uživatelský avatar
Netopyr
Příspěvky: 62
Registrován: 06 úno 2007 12:02
Bydliště: Berounsko, Trier
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Netopyr » 17 dub 2007 10:39

Já bych řekl, že je to za prvé škoda, protože cín je drahej a za druhé zbytečně tvrdé. Doporučoval bych ti vyměnit to s nějakým přebíječem za čisté olovo v rozumném poměru.
DOKTOR

Příspěvek od DOKTOR » 17 dub 2007 22:50

40% cínu je stršně moc. Ono by to asi ničemu nevadilo-cín hlaveň nevydírá, ale např mínie by s tímhle složením určitě nefunguvaly. Naředěno 1:10 by to mohlo vyhovovat asi tak na wadcutery .38spec. Pro perkusní revolvery bych to ředil asi tak 1:20. Pro flinty a pistole ješťě více, anebo to střílel přes flastr.
vlčák

Příspěvek od vlčák » 15 kvě 2007 23:57

nekdo tady psal, že jsou dobrá olůvka od aut, a jestli k nim má nekdo přístup tak nabrat co se dá, protože už nejsou...
- tak to potvrzuji, u silnice se poslední dobou dají najít jen zinkové a ty jsou asi dobré jen na kule do praku... nebo má někdo jiný nápad jak to využít ?
Přílohy
zavazi.JPG
peggy
Příspěvky: 198
Registrován: 25 dub 2006 20:58
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Olovo

Příspěvek od peggy » 18 kvě 2007 13:11

vito píše:Snad nejlepší na odlévání střel je prý tiskařské olovo. Má údajně vhodné legování. V každém případě je pro tento účel velmi žádané.
Ne pro předovky - pokud se nabíjí do drážek (ne přes flastr)
"Aux armes, citoyens !"
Odpovědět